برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز پنج شنبه 31 خرداد 1397   برابر با  :    21/6/2018  میلادی    مصادف با :    1439/10/7  قمری
(1395/10/17)
نشانه هایی که حکایت از هک شدن کامپیوتر دارند
همیشه راحت نمی توانید بفهمید چه زمانی کامپیوتر شما هک شده است و خیلی سخت می‌توان این اتفاق را تشخیص داد.
مطبوعات فارس/ به موارد زیر توجه کنید و اگر هر یک از آن‌ها برای شما نیز اتفاق افتاده است، احتمال هک شدن کامپیوتر شما بیشتر از سایر موارد است.

ناگهان سرعت عملکرد کم می‌شود
 
اگر اخیرا سرعت کامپیوتر شما و یا اتصال به اینترنت آن کندتر از گذشته شده است، این امکان دارد شخصی از قدرت کامپیوتر و یا پهنای باند اینترنتتان استفاده می‌کند. بسیاری از هکرها با نصب و اجرای یک اپلیکیشن در پس زمینه کامپیوتر قربانیان، منابع را در اختیار می‌گیرند و باعث کاهش سرعت همه چیز می‌شوند.

البته در اینجا به جز هک شدن کامپیوتر شما، دلایل دیگری نیز می‌تواند برای این کاهش سرعت وجود داشته باشد. کامپیوترها بعضا به خاطر قدیمی بودن نیز با کاهش سرعت مواجه می‌شوند؛ به همین دلیل ما تنها افت ناگهانی را می‌توانیم ملاک هک شدن کامپیوتر قرار دهیم. اگر در طول روز این اتفاق برای شما افتاد، بدان معناست که چیزی مشکوک در جریان است. همین قضیه در مورد سرعت اتصال به اینترنت نیز صدق می‌کند. اگر بیش از حد معمول و بدون استفاده از آن، سرعت اینترنت شما کم شد، این بدان معناست که پهنای باندتان در حال ربوده شدن است.

ظاهر شدن برنامه های جدید
 
هکرها می‌توانند بر روی کامپیوتر شما به نصب برنامه بپردازند؛ بنابراین می‌توانند به راحتی کارهای خطرناکی انجام دهند. کارهایی نظیر راه اندازی بات نت ها که می‌توانند اطلاعات بانکی و کارت‌های اعتباریتان را بدزدند، کامپیوترتان را خاموش کنند و تمامی اطلاعاتی که به دردشان می‌خورد را استخراج کنند. در مواقعی که شما باید شک کنید، نوار ابزار جدیدی به چشم می‌خورد، هشدارهای آنتی ویروس ناآشنایی دیده می‌شود، پاپ آپ های عجیب و غریبی نمایان می‌شوند و همچنین مرورگرهای جدیدی با انواع هشدارها پدیدار می‌شوند.

این می‌تواند وسوسه انگیز باشد که شما برنامه‌هایی که همیشه می‌خواستید را اتفاقی در کامپیوتر خود پیدا کنید؛ به خصوص اگر آن‌ها تازه، جدید و یا گران قیمت باشند. بنابراین به خاطر داشته باشید که برنامه‌هایی را بر روی کامپیوتر خود نصب کرده‌اید و مواظب هر چیز مشکوکی که می‌بینید باشید.

غیرفعال کردن آنتی ویروس
 
برنامه آنتی ویروس شما باید در همه زمان فعال و در حال اجرا باشد. شما می‌توانید آیکون آن را در تسک بار کامپیوترتان نیز ببینید. اگر آن متوقف شد و یا قادر به اجرای آن نیستید، این احتمال وجود دارد که یک هکر آن را غیر فعال کرده و کنترلش می‌کند. از آنجایی که آنتی ویروس می‌تواند نشانه خوبی باشد تا شما را متوجه یک حمله کند، فکر خوبیست که شما روزانه و یا هفتگی کامپیوترتان را با آنتی ویروس اسکن کنید و البته از یک نسخه کامل آنتی ویروس قدرتمند با آپدیت‌های روزانه و هفتگی بر روی دستگاهتان استفاده کنید.

عدم توانایی در ورود
 
شما ممکن است هزاران بار وارد کامپیوتر خود شده باشید ولی حالا پسوردتان کار نمی‌کند. در وهله نخست، احتمال دارد شما یک کلمه را اشتباه زده باشید، پس این بار با دقت بیشتری تلاش کنید تا شاید مشکل شما حل شود. اما اگر باز هم موفق به ورود نشدید، احتمال هک شدن کامپیوتر شما زیاد است.
اگر درب ورود کامپیوترتان بر روی شما قفل شده، این بدان معناست که شخصی به آن نفوذ کرده و برای اینکه آزادی عمل بیشتری را در اختیار داشته باشد، جلوی دسترسی شما را گرفته است.

فعالیت‌های حجیم
 
زمانی که با کامپیوتر فعالیت می‌کنید، عواملی در حال فعالیت در پس زمینه سیستم عامل آن هستند که این امری طبیعی است. اما اگر شما کامپیوترتان را روشن کردید و دیدید چیزی بیشتر از حد معمول در حال فعالیت است، ممکن است چیزی مشکوک وجود داشته باشد.

اگر نشانگر ماوس شما، زمانی که آن را لمس نمی‌کنید حرکت می‌کند و یا اگر در هیستوری مرورگر شما آدرس‌هایی یافت می‌شود که هرگز به آنجا سر نزده‌اید، یا اینکه وقتی یک کار ساده همانند چک کردن ایمیل را انجام می‌دهید و هارد دیسک شما به شدت در حال انجام کار است، تمامی این‌ها می‌تواند نشانه‌هایی از هک شدن کامپیوتر شما باشد.

البته که در این بین استثنا نیز وجود دارد. به عنوان مثال ممکن است تکان خوردن ماوس به خاطر در حال اتمام بودن باتری آن باشد. یا اینکه فرزندان شما بدون اطلاع شما دست به کامپیوتر زده‌اند و از مرورگر اینترنت استفاده کرده‌اند. تسک منیجر ویندوز و یا اکتیویتی مانیتور مک را چک کنید، چرا که به شما کمک می‌کند برنامه های پر مصرف را شناسایی کنید.

ناتوانی در خاموش کردن
 
اگر شخصی کامپیوتر شما را کنترل کند، قصد دارد که همچنان کنترل را در دست داشته باشد و این بدان معناست که کامپیوتر شما نیز بایستی روشن بماند. اگر نمی‌توانید طبق روال عادی و همیشگی کامپیوترتان را خاموش کنید، این امکان وجود دارد که کسی جلوی این کار را می‌گیرد.
همچنین طول کشیدن مدت زمان بسیار زیاد برای خاموش شدن نیز می‌تواند نشانه‌ی خطرناکی باشد، چرا که هکر می‌خواهد کمی زمان بخرد تا بتواند کارهای خود را برای انجام در زمانی دیگر ذخیره کند.

دوستان شما فعالیت‌های زیادی را گزارش می‌دهند
 
آیا دوستانتان اخیرا به شما گفته‌اند که ایمیل‌ها و پیام‌های متنی عجیب و غریب زیادی را برای آن‌ها می‌فرستید؟ این می‌تواند یک نتیجه داشته باشد و آن هم هک شدن کامپیوتر شماست. ارسال لینک‌های مسموم، یکی از بدیهی‌ترین چیزهایی است که هکرها از این راه می‌کوشند تا اشخاص آشنا با شما را نیز هک کنند. در واقع هکرها لینک‌های خطرناکی را به ایمیل‌های شما اضافه می‌کنند.
 
گاهی اوقات شاید حتی ایمیل ارسالی را ببینید که هیچگاه آن را نفرستاده‌اید، اما از کامپیوتر شما فرستاده شده است. بنابراین هر کسی که به شما در این خصوص گزارش داد، فورا همه چیز را بررسی کنید.

درخواست‌های دسترسی
 
بسته به تنظیمات امنیتی شما، برنامه‌ها ممکن است نیازمند درخواست مجوز دسترسی باشند. گاهی اوقات این اجازه دسترسی از طریق فایروال شما ارسال می‌شود. گاهی اوقات آن‌ها اجازه می‌خواهند تا به اجرا درآیند و یا شاید آن‌ها نیاز داشته باشند تا از اطلاعات دیگر برنامه‌ها نیز استفاده کنند. هر چیزی که اجازه دسترسی بخواهد و برای شما نا آشنا باشد، یک علامت هشدار دهنده است.
 
این سخت نیست که شما دست رد به سینه این درخواست‌ها بزنید، بنابراین چند ثانیه وقت صرف خواندن آن پیام کردن ارزشش را دارد. مواظب برنامه‌هایی باشید که هیچگاه حتی اسم آن‌ها را نیز نشنیده‌اید.

معاملات مالی جعلی!
 
این می‌تواند بسیار خطرناک باشد. اگر متوجه تحرکات مالی (هرچند کم) در حساب‌های بانکی خود شدید، این می‌تواند نشانه‌ای برای دزدیده شدن اطلاعات بانکی شما باشد.


هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

اقدامات بانک شهر در بانکداری نوین ارزشمند است
سرقت‌های میلیونی دانشجویان اخراجی از حساب‌ها
حساب‌های بانکی راکد از اول آذر بسته می‌شوند
ماجرای مسدود شدن حساب برخی ایرانیان در خارج
630 هکتار فضای تفرجگاهی جدید در شیراز کلنگ زنی می شود
گذرنامه ۴۰۰ زائر ایرانی در کربلا گروگان است
فارس توانایی احداث دهکده قرآنی را دارد
الحاق 50 هزار هکتار از اراضی نی ریز فارس به کرمان/ استاندار فارس اعتراض کرد
آتش سوزی 400 هکتار از اراضی فارس طی یک ماه
دولت یک‌ماه یارانه نقدی به ۷۶ میلیون ایرانی بدهکار شد
60 درصد معوقات بانکی مربوط به 1000 نفر است
مدیریت مصرف ، به معنای کم مصرف کردن نیست
حریق جان 50 هکتار از پارک ملی بمو شیراز را گرفت
ابر تجارت کهکشان حامی نمایندگان ایران در مسابقات رالی مرک خاورمیانه
تردد ماشین آلات سنگین دردوکوهک شیراز سامان دهی می شود
بدهکاران زیر 300میلیون تومان ممنوع‌الخروج نمی‌شوند
دستگیری هکر صفحه شخصی یک دختر در فضای مجازی
حذف یارانه ۳ دهک در کمیسیون برنامه تصویب شد
سایت مرکز آمار ایران هک شد
سقوط فرد در چاهک آسانسور
هلاکت 3 داعشی در کرمانشاه
جزئیات حمله بزرگ هکری علیه کشور
ابلاغ قانون جدید برای ممنوع‌الخروجی از کشور
سپاه ۴گروه تروریستی ضدانقلاب را بیرون مرزها منهدم کرد
عوامل داعش به ضرب گلوله تک تیراندازان ناجا کشته شدند
وزیر اطلاعات از هلاکت چهار عضو گروهک تروریستی داعش خبر داد
بدهکار۱۵۰میلیاردی بانک سپه بازداشت شد
حساب کاربری ۱۵ میلیون ایرانی در تلگرام هک شد
کیبورد بی سیم نخرید
انهدام باند هک و نفوذ به ایمیل 2 میلیون کاربر ایرانی
دستگیری اعضای باند هک تلگرام در شیراز
کشف برف در فضا برای نخستین‌بار
بازداشت ۶ تروریست پیش از خرابکاری در شب‌های قدر و روز قدس
درگیری نیروهای سپاه با تروریست‌ها در مهاباد
"تهران، مهاباد، چابهار و چند نقطه دیگر" هدف بمب‌گذاری‌های تروریستی اخیر
دستگیری هکر تعدادی از سایت‌های دولتی
دسترسی هکرها به ۳ هزار فیش حقوقی
انهدام ۲تیم تروریستی در اشنویه
هک تعدادی ازسایت‌های متعلق به وزارت خارجه
کشف کهکشانی از جنس طلا
بدهی زنجانی بیش از ثروت ۱۰۰۰ میلیاردر دنیا
ورود هواپیماهای جدید به کشور از پاییز 95
هکر ایمیل‌ شیرازي‌ها دستگیر شد
طرح ویژه نعمت‌زاده برای پرداخت وام به بدهکاران بانکی
احتمال حمله هکرها به سیستم انتخابات
راهکارهای کاربردی برای عدم ابتلاء به سنگ کیسه صفرا
کشف صدها کهکشان پنهان درپشت راه شیری
طرح بخشودگی جرایم دانش آموختگان بدهکار امروز اجرا می شود
مغز انسان هک شد!
اجرای راهکارهای تجزیه و تحلیل کاهش جرم در نیروهای مسلح
گوشی های هوشمند مکان شما را لو می دهند
عقب‌نشینی دو گروهک تروریستی از کردستان ایران
اختلاس حدود 1200 میلیارد تومان در دو بانک ملی و ملت
هدف برنامه ششم توسعه بقا و گسترش صنایع موجود است
مستاجران بدهکاراوقاف، از تخفیف بهره مند شوند
هک از طریق هدفون
شناسایی شبکه گسترده قمارآنلاین در کشور
دستگیری نوجوان 17 ساله برای هک 2 هزار سایت ایرانی و خارجی
دهکهای پایین کمک اجاره مسکن می‌گیرند
بازداشت چهره مشهور ورزشی به‌دلیل بدهی بانکی
ابر بدهکار بانکی دستگیر شد
تأیید ارتباط حسین فریدون با بدهکار بزرگ بانکی
حلقه خروج بدهکاران بانکی از کشور تنگ تر شد
ساخت اولین دهکده گردشگری و صنایع دستی کشور در شیراز آغاز شد
هدیه 16 میلیاردی بدهکار بانکی به زن یکی از مسئولان
محکومان چک، مهریه و نفقه به ترتیب در صدر زندانیان بدهکار
تخریب غیرقانونی2خانه تاریخی درلارتوسط مالک
شهرداري بخشي از باغ‌هاي شيراز را مي‌خرد
کشف کهکشان جدید در پی وقوع انفجار امواج رادیویی
ممنوع‌الخروجی ۱۶ هزار بدهکار در سال ۹۵ ‌
هکر شبکه اجتماعی با 400 هزار نفر فالوور در دام پلیس فتا
داعش 200 سایت ایرانی را هک کرد
ویلای35میلیاردی فوتبالیست معروف بابت بدهی مصادره شد
گیت‌های بازرسی اجازه خروج به برخی‌ از متقاضیان حج نخواهد داد
حکم جالب قاضی برای نوجوان بزهکار
ایجاد 60 هزار هکتار باغ در اراضی شیب‌دار تا پایان امسال
تسهیلات اشتغالزایی سازمان فنی و حرفه ای برای دانش آموختگان دانشگاه ها
بهره برداری از فاز نخست بوستان ۵۸۰ هکتاری دراک
خطری که۴۰۰میلیون کارت بانکی راتهدید می‌کند
سرقت‌های میلیونی دانشجویان اخراجی از حساب‌ها
نکاتی برای جلوگیری از هک شدن ایمیل
تجربه خواب در بیداری با هک مغز
ثبت‌نام رانندگان در اسنپ متوقف شد
حذف شرط معدل برای تحصیل در رشته علوم تجربی
زمان واریز یارانه مهرماه مشخص شد
درخشش عضو کانون پرورش فارس در مسابقه بین المللی نقاشی هیکاری ژاپن
اطلاعیه بانک‌مرکزی درباره بدهکاران ۷ بانک کشور
اسامی 8 شهید مرزبان در حادثه دیشب
توصیه‌هایی برای جلوگیری از هک تصاویر موبایل
یارانه سی میلیون نفر حذف می‌شود
کشف حفره امنیتی که تراشه‌های اینتل را ۳۰ درصد کُند می‌کند
موثرترین راهکارهای مصونیت در برابر سرطان روده‌ی بزرگ
شهرداری شیراز بیش از 3 هزار میلیارد تومان بدهکار است
طرح یکجانبه کنگره آمریکا برای تغییر برجام
جزییات حمله سایبری به سایت های خبری، تهدید کماکان باقی است
مرد بدهکار، اداره برق مشهد را به آتش کشید
سه طرح عمرانی در شهر صدرای شیراز افتتاح شد
اهدای اعضای جوان 18 ساله کازرونی به بیماران نیازمند
پرداخت «یارانه مشاوره» به سه دهک اقتصادی پایین جامعه
بدترین گذرواژه های جهان که از امنیت سایبری و ضعیفی برخوردارند
هشدار فوری درباره برنامه فیلترشکن تلگرام
الزامات اکوسیستمی در احداث بوستان ارتفاعات شیراز رعایت نشده است
هک مودم توسط کلاهبرداران برای کاربران تبعات دارد
رجیستری بعد از رفع اشکال اجرا خواهد شد
افزایش ۵ عنوان جدید درسی در حوزه فضای مجازی
تلاش دولت برای ارزان کردن اینترنت
جزئیات کاهش قیمت اینترنت اعلام شد
انتقال اطلاعات دیجیتال از طریق لباس‌های جدید
دسترسی برخی كاربران به يوتيوب ممكن شد
آزادسازی ترانزیت پهنای باند اینترنت بین الملل آغاز شد
هک تعدادی ازسایت‌های متعلق به وزارت خارجه
احتمال حمله هکرها به سیستم انتخابات
هک از طریق هدفون
جزییات حمله سایبری به سایت های خبری، تهدید کماکان باقی است
نکاتی برای جلوگیری از هک شدن ایمیل
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter