برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز پنج شنبه 31 خرداد 1397   برابر با  :    21/6/2018  میلادی    مصادف با :    1439/10/7  قمری
(1395/10/11)
لاغر شدن سریع تا نوروز با ترفندهایی ساده
اگر وزن شما کاهش پیدا نمی کند، در وهله اول باید به سراغ آشپزخانه تان بروید. برخی از افراد تمام تمرکزخود را روی انرژی دریافتی و حجم غذایی مصرفی خود می گذارند این در حالی است که باید به غذا به عنوان یک سوخت بدن نگاه کرد و به سوختن کالری و میزان فعالیت ها و حتی مدت انجام کارها توجه داشت.
مطبوعات فارس/با فرارسیدن ماه‌های پایانی سال و نزدیک شدن به نوروز، بسیاری از افراد در فرصت باقیمانده تصمیم به کاهش وزن می‌گیرند تا سال جدید را با اندامی‌ متناسب شروع کنند و به همین دلیل بازار انواع رژیم‌ها داغ می‌شود البته بیشتر افراد دنبال رژیم‌های جادویی هستند تا در کمترین زمان ممکن لاغر شوند، اما بد نیست بدانید بر اساس بررسی‌های پژوهشگران، بر خلاف باور عموم که فكر می كنند تنها با رژيم لاغری و ورزش می توان وزن کم کرد، توجه به برخی نکات و عوامل مهم تاثیرگذاری زيادی در کاهش وزن دارد.

سلامتی بدن به سبک زندگی وابسته است. به دلیل برخی عادت ها غلط، بسیاری از افراد گرفتار چاقی و اضافه وزن شده و با وجود اینکه رژیم می گیرند یا ورزش می کنند، همچنان از افزایش وزن رنج برده و در موارد زیادی احساس شکست می کنند.

به گفته محققان و متخصصان تغذیه چند دلیل عمده در این خصوص وجود دارد که با راه حل های ارائه شده می توان آن ها را از میان برداشت تا بتوان با سرعت بیشتری وزن کم کرد.

چه غذاهایی را چه روزهایی بخوریم؟
اگر وزن شما کاهش پیدا نمی کند، در وهله اول باید به سراغ آشپزخانه تان بروید. برخی از افراد تمام تمرکزخود را روی انرژی دریافتی و حجم غذایی مصرفی خود می گذارند این در حالی است که باید به غذا به عنوان یک سوخت بدن نگاه کرد و به سوختن کالری و میزان فعالیت ها و حتی مدت انجام کارها توجه داشت.  

حداقل 80 درصد غذا مصرفی برای انجام متابولیسم های بدن استفاده می شود. افراد باید بسته به وزن، توده بدنی، میزان سوخت و ساز و بسیاری عوامل دیگر مانند مصرف غذاها طبیعی رژیم غذایی خود را انتخاب کنند.

بهتر است که کربوهیدرات نشاسته ای (مانند سیب زمینی، برنج قهوه ای، غلات) را در روزهایی که تمرینات قدرتی و یا ورزش سنگین انجام می دهید، مصرف کنید. در روزهایی که استراحت می کنید بیشتر از پروتئین  و سبزیجات استفاده کرده و از خوردن غذاهای نشاسته دار و موادغذایی فرآوری شده پرهیز کنید. برای آگاهی از میزان کربوهیدرات و چربی مواد غذایی به برچسب روی آن بسته بندی توجه کنید.

افراط و تفریط ممنوع
اگرموادغذایی پرکالری و چرب رارژیم غذایی خود حذف کرده اید اما وزنتان کاهش پیدا نکرده است. این موضوع نشان دهنده آن است که شما بیش از حد غذا می خورید. به منظور کاهش وزن بدن شما باید با کمبود کالری مواجه شود؛ به عبارتی میزان کالری سوزانده شده در بدن شما از میزان کالری دریافتی بیشتر باشد.

در رعایت رژیم غذایی لازم نیست خود را از خوردن بسیاری غذاها محروم کرده و زجر بکشید بلکه فقط باید تعادل را رعایت کرده و به اندازه غذا بخورید. توجه داشته باشید میزان کالری غذا خود را هر روز محاسبه کرده و در پایان روز خودتان را وزن کنید.

آرام تر غذا بخورید تا لاغر شوید
بهتر است هر زمان که  گرسنه شدید سراغ غذا رفته و آن را به آرامی میل کنید تا زودتر از همیشه احساس سیری کنید. مصرف میان وعده های کم حجم اما مقوی به رفع گرسنگی و جلوگیری از پرخوری کمک زیادی می کند.

باید توجه داشته باشید که خود را از خوردن و احساس لذت در غذاخوردن محروم نکنید زیرا لحظه  که احساس کنید از همه چیز محروم شده اید، این زمان درست لحظه آغاز شکست شما برای کاهش وزن است.

ورزش هایی که در کاهش وزن سریع موثرند
انجام تمرین های قلبی یک بخش ضروری است که باید در برنامه روزانه خود بگنجانید زیرا این تمرین ها به سلامت قلب کمک کرده، موجب افزایش سوخت و سازبدن و تعریق می شود.  با این حال باید به این نکته توجه داشت که  انجام تمرین های قلبی  بیش از حد می تواند مشکل ساز و آسیب رسان باشد.

انجام ورزش های  قلبی مانند دویدن به مدت 90 دقیقه یا  10 مایل می تواند در از بین بردن توده عضلانی وچربی های بدن موثر بوده و با افزایش سوخت و ساز کالری بیشتری سوزانده شود البته یکی از راه های بسیار خوب برای کاهش وزن علاوه بر تمرین های قلبی، تمرین ها  و ورزش ها استقامتی مانند شنا، وزنه برداری است.

بیشتر از یک ساعت ورزش نکنید
به جهت کاهش وزن باید به میزان کالری سوزانده شده هر ورزش و مدت زمان آن توجه کرد؛ به عبارتی اگر به ورزش های سنگین می پردازید باید مدت زمان انجام تمرینات کمتر از ورزش های سبک تر باشد، به توصیه متخصصان حراکثر زمان تمرین های ورزشی برای افراد عادی در طول روز نباید بیش از یک ساعت در روز باشد.

ریکاوری یا برگشت بدن به حالت طبیعی بعد از ورزش بسیار مهم است. در این زمان بدن خود را برای انجام کارهای سخت در روزها بعد آماده کرده و انرژی و روحیه لازم برای فعالیت ها روزانه در بدن ذخیره می شود. اگر به بدن زمان ریکاوری نداشته باشد روزهای بعدی به شما سخت گذشته و چند مدت بعد خسته شده و از ادامه تمرینات سر باز می زنید.

 استرس داشته باشید، چاق می شوید
ورزش یک عامل استرس زا در بدن شما است. هنگامی که شما  تعادل را در ورزش کردن رعایت کرده و مدت زمان ریکاوری بعد از آن را رعایت کنید بدن شما سالم بوده و می تواند چربی های اضافی را بسوزاند. اگر مدت زمان کافی برای ریکاوری به بدنتان ندهید، در این زمان بدن شروع به تولید مقدار بیش از حد کورتیزول یا هورمون استرس می شود.

 کورتیزول هورمونی است که با کاهش سنتز پروتئین در بدن از رشد بافت‌های ماهیچه ای‌ جلوگیری می‌کند.پس از گذشت یک ساعت از تمرین، مقدار تستوسترون درون بدن کاهش یافته و مقدار کورتیزول افزایش پیدا می کند. شما باید به گرم کردن و انجام حرکات کششی به طور کامل توجه داشته باشید تا از اثر منفی کورتیزول در جلوگیری از رشد ماهیچه‌ها بکاهید. در صورتی که ریکاوری به خوبی انجام نشود به جای عضله توده چربی که به سختی در بدن آب می شوند به وجود می آیند.

علاوه بر ریکاوری و اهمیت آن در جلوگیری از تجمع توده چربی، یک زندگی پر استرس شخصی یا حرفه ای نیز می تواند موجب تولید بیش از حد این هورمون در بدن شود. به همین دلیل علاوه بر سلامت جسم و رعایت موارد موثر تاثیرگذار بر جسم باید به سلامت روحی و استرس های روانی نیر توجه داشت.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

روزی 6 ساعت بایستید
اهدای عضو در شیراز به هفت بیمار زندگی دو باره بخشید
آزادی 100 زندانی با کمک 855 میلیون تومانی یک خیر ناشناس
عملیات عمرانی پروژه چپ گرد دلگشا طی دو ماه آینده تکمیل می‌شود
آغاز توزیع اسکناس نو از ۲۱ اسفند در بانک های منتخب
12 راه زود پیر شدن
نوشیدنی که شما را لاغر می‌کند
کاهش وزن با نوشیدن آب گرم بعد از هر وعده غذایی
لیزر لاغرتان نمی‌کند
"به" بانک ویتامین!
درمان بی سر وصدای خروپف
کاهش وزن بدون رژیم با یک داروی خارق‌العاده
تومور 12 کیلویی از کلیه مرد بندرعباسی خارج شد
کاهش وزن در 2 هفته
عرضه مرغ درشت به میادین محدود می‌شود
کاهش وزن با کمک رژیم موزی ژاپنی
7 سرطانی که دیر تشخیص داده می‌شوند
به این دلایل هر روز کرفس مصرف کنید
ورزش حجم مغز را افزایش می‌دهد
همایش پیاده روی همگانی در بلوار چمران
پیاده روی بزرگ خانواده به مناسبت هفته نیرو انتظامی در شیراز
پیاده روی همگانی پارک آزادی
شیرازی ها برای پیشگیری از فشار خون بالا در باغ جنت پیاده روی می کنند
دومین جشنواره بزرگ بازیهای بومی و محلی شیراز / پیاده روی بزرگ خانوادگی
برگزاری همزمان 2 پیاده روی خانوادگی در دهپیاله و باغ جنت
روش صحیح پیاده روی
برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی درباغ جنت شیراز
بازنشستگان گنجینه های ارزشمند تجربه ودانایی هستند
پیاده روی بزرگ خانوادگی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی شیراز
به مناسبت هفته دولت همایش پیاده روی خانوادگی درشیرازبرگزارمیشود
برپایی همزمان دو پیاده روی خانوادگی درشیراز
پیاده‌روی بزرگ همگانی چهره مثبت شیراز را رسانه‌ای کرد
همایش بزرگ پیاده‌روی شیراز بی‌نظیر خواهد شد
پیاده روی بزرگ 150 هزار نفری در شیراز
برگزاری پیاده روی و کوهپیمایی خانوادگی به مناسبت دهه فجر توسط شهرداری شیراز
برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی به مناسبت آغاز هفته وحدت
همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی میثاق با ولایت
برگزاری پیاده روی های بزرگ خانوادگی به مناسبت هفته دفاع مقدس در شیراز
برگزاری پیاده روی خانوادگی همراه با جشن بزرگ انقلاب در شیراز
برگزاری هجدهمین پیاده روی بزرگ خانواده در کنار قبور شهدای گمنام شیراز
برگزاري همايش پياده روي به مناسبت عيد سعيد قربان و روز بزرگداشت حافظ توسط بانک مسکن
روزانه چند قدم پیاده‌روی کنیم؟
افتتاح 10 مرکز سنجش مهارت در فارس
بانوی دونده فارسی، سهمیه حضور در مسابقات جهانی را کسب کرد
برگزاری پیاده روی خانوادگی در شیراز
همايش پياده‌روي خانوادگي حرم تا حرم در شيراز برگزار شد
پیاده روی بزرگ خانوادگی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی
اعزام کاروان خدمت‌رسانی موکب حضرت احمدبن موسی (ع) به مرز شلمچه
احتمال لغو ویزای سفر اربعین از سال آینده
مردم جهرم در پیاده روی بزرگ خانوادگی، مسیر 4 کیلومتری را پیمودند
جهرمی‌ها در پیاده روی خانوادگی رکوردزنی کردند
پیاده‌روی‌های بزرگ خانوادگی ۱۰۰ هزار نفری در شهرهای فارس برگزار می‌شود
کنسولگری عراق برای صدور ویزای پیاده‌روی اربعین در شیراز راه‌اندازی می‌شود
روادید پیاده روی اربعین چهار استان کشور در شیراز صادر می شود
پیاده روی بزرگ خانوادگی پنجشنبه عصر در شیراز
همایش پیاده روی بانوان شاغل ادارات همراه با پوشش پزشکی در شیراز برگزار شد
پیاده روی یکصدهزار نفری در شهرستان داراب
محل برگزاری پیاده روی خانوادگی شیراز تغییر کرد
پیاده روی خانوادگی به مناسبت سالروز تاسیس نهاد بنیاد مسکن در شهرک نشاط شیراز
فضولات انسانی باعث آلودگی آب و مسمومیت در سپیدان شد
پیاده‌روی و توزیع کیک 2.5 تنی به‌مناسبت روز شیراز
30درصد غذای مصرفی مردم ایران اضافی است
بهترین مواد غذایی برای سلامت روده
افزایش وزن بعد از ساعت ۸ شب!
نشست نقد و بررسی " فیلم چاقی" همزمان با چهاردهمین جشنواره فیلم فجر در شیراز
شب کاران چاق می شوند
خروپف یک بیماری است
چربی سوزهای پاییزی
میوه ای برای سرد مزاج ها
آلودگی هوا عامل مرگ زودرس 21 هزار ایرانی
کاهش وزن بدون رژیم با یک داروی خارق‌العاده
ارتباط دور کمر با شایعترین سرطان مردان
کلید درمان چاقی کشف شد
زنگ خطر افزایش ناباروری در مردان
چاقی عامل 30 درصد سرطان ها است
هشدار چاقی در کشور/ برنامه‌ای برای "مراقبت از غذا و تغذیه ایرانیان"
معجزه سیر و عسل قبل از خواب
مدرسه ای ها چاق می شوند!
علائم هشدار دهنده سرطان پروستات
35 درصد کودکان کشور در حال چاق شدن هستند
چاقی و اضافه وزن ایرانی‌ها را تهدید می‌کند
سرعت چاقی در کشور رو به افزایش است
کاهش وزن با کمک رژیم موزی ژاپنی
چربی سوزی با یک نوشیدنی ساده
فروش "دارو" در عطاری‌ ممنوع
چاق ترین زن دنیا درگذشت
ممنوعیت تبلیغ هله‌هوله در وسایل نقلیه‌عمومیِ لندن
بین کم‌خوابی، چاقی و دیابت ارتباط وجود دارد
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter