• 5130927 All visits
    0 yesterday
    0online
    0this month
    0this week
    0today

سایت های مرتبط


                                                                                               برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز شنبه 2 شهریور 1398   برابر با  :    24/8/2019  میلادی    مصادف با :    1440/12/22  قمری
(1394/2/29) مصاحبه اختصاصی:
900 دختر در انتظار تامین هزینه جهزیه می باشند
در حدود 900 دختر منتظر دریافت  تامین هزینه جهیزیه از سوی کمیته امداد می باشند و امید است که خیرین در این زمینه با کمیته امداد مشارکت نمایند.
مطبوعات فارس/زینب برزگر_مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان شیراز در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری مطبوعات فارس بیان نمود: رسالت ذاتی که کمیته امداد برعهده دارد رسیدگی به امور فقرا، نیازمندان و مدیریت آسیب های اجتماع و رسیدگی به امور فقرا می باشد.

مرآت رسولی  اظهار داشت: در سال 93 دو دستور کار در اداره کمیته امداد نهادینه گردید که توانمند سازی خانواده ها و مشارکت های همگانی مردمی بود و در سال 94 بنا به فرمایش رهبری 3 دستور کار در سازمان قرار داده شد که شکوفایی استعدادها و کسب مهارت زندگی، اشتغال وخودکفایی خانواده،و همدلی و جلب اعتماد عمومی می باشد.

این در حالی است که در سال گذشته در بعد توانمندسازی خانواده ها بیشتر موضوع اشتغال را مدنظر قرار داده و یکی از تفاوت هایی که در زمینه اشتغال کمیته امداد با سایر نهادهای دیگر وجود دارد مسئله نظارت بر اجرای طرح بعد از اشتغال است، زیرا  زمانی که اشتغال مورد نیاز در اختیاریک خانواده مستعد قرار داده میشود به  مدت 5 سال فرد تحت نظارت کمیته خواهد بود تا بتوان خانواده را خودکفا نماید.

همچنین  طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در تلاشیم تا در سال جاری 150 خانوار که در سال گذشته از کمیته امداد وام دریافت نموده اند و امروز به مرحله خودکفایی رسیده اند وبرخی از آنها دربعنوان کارآفرینان موفق معرفی گردیدند از آنها تقدیر گردد.

مرآتی به یکی از شاخص های توانمند سازی کمیته امداد اشاره نمود و افزود: دو طرح اکرام ایتام و محسنین در دستور کار کمیته امداد قرار گرفته است و در خصوص حمایت از ایتامی که بی سرپرست هستند و تعدادی که سرپرست دارند اما یا بیمار می باشند یا آسیب پذیرهستند در غالب طرح اکرام ایتام مورد حمایت قرار گرفته اند.

همچنین در حال حاضر در استان فارس 3400 یتیم تحت پوشش کمیته امداد می باشد که توسط 11 هزار و 200 نفر حامی مورد حمایت قرار می گیرند.

و در طرح محسنین که در خصوص خانواده های نیازمند است در حدود450 خانوار تحت حمایت طرح محسنین هستند که با مشارکت کمیته امداد و خیرین  مورد مساعدت قرار می گیرند.

مرآت رسولی همچنین به تامین بیمه های تامین اجتماعی خانواده های نیازمندان اشاره کرد و ابراز داشت: یکی دیگر از شاخص های توانمند سازی کمیته امداد در خصوص بیمه تامین اجتماعی خانواده ها می باشد که در حال حاضر در سال سوم است که زنان سرپرست خانوار زیر 50 سال شهری  از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردار می باشند و تا بعد از سن 55 سالگی از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردار خواهند بود.

وی افزود: در سال 90 مسکن سازی و تامین مسکن برای افراد تحت پوشش با مساعدت دولت ،خیرین و شخص مددجو با تامین 1600 واحد از پروژه های مسکن مهردر شهر صدرا به مددجویان  کمیته امداد اختصاص یافت که مبلغ 7 تا 10 میلیون تومان بلاعوض از طریق کمیته امداد پرداخت گردید، 3میلیون بصورت وام قرض الحسنه با بازپرداخت 60 ماهه توسط امداد، و 25 میلیون توسط دولت در اختیار خانواده ها بصورت وام بلند مدت قرار گرفت.

این مسئول با بیان اینکه یکی از برنامه های کمیته امداد حمایت از دختران در آستانه ازدواج  وحمایت از ازدواج زنان سرپرست خانوار درخصوص ازدواج مجدد آنهاست افزود: در طرح حمایت از دختران درآستانه ازدواج مبلغی به میزان حداقل 2 میلیون بعنوان تامین هزینه جهیزیه پرداخت میشود وعلاوه بر آن از تسهیلات دولتی نیز به میزان 10 میلیون تومان برخودار می گردند.

گفتنی است در حال حاضر در حدود 900 دختر منتظر دریافت تامین هزینه جهیزیه از سوی کمیته امداد می باشند و امید است که خیرین در این زمینه با کمیته امداد مشارکت نمایند.

رسولی  به جمعیت خانوارهای تحت پوشش اشاره نمود و خاطر نشان کرد: درشهرستان شیراز 19 هزار خانوار شهری و7200 خانوار روستایی هستند که 64 درصد از جامعه آماری زنان سرپرست خانوار را بانوان تشکیل میدهند که هم نقش مادری و هم نقش پدری دارند و در حدود 36 درصد از جامعه آماری سرپرست مرد خانوار است  که از 2620 خانوار 48 درصد فوت سرپرست ، 17 درصد زنان مطلقه ،2 درصد خانوار زندانی و 33 درصد معلول و از کارافتاده می باشند.

وی همچنین  در خصوص پرداخت وام های اشتغال افزود: سه نمونه وام برای خانواده های تحت پوشش می باشد که وام کارانگیزی با سقف دو میلیون تومان، مشاغل خانوادگی یا توان افزایی  که سقف آن 5 تا 8 میلیون تومان است و وام اشتغال در حدود 15 میلیون تومان می باشد.

این در حالی است که درسال 93 در غالب طرح کارانگیزی 63مورد، توان افزایی 132 مورد و خودکفایی و اشتغال خانواده 625 مورد طرح اشتغال صورت گرفته است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان شیراز نیز به برنامه و فعالیت های پیش بینی شده در سال 94 اشاره نمود و تصریح کرد: فرصت های شغلی، تامین اشتغال، آموزش خانواده در خصوص کسب مهارت های فنی، زیرساخت های فرهنگی باتوجه  به ساختارهای جدیدی که در مرکز شکل گرفته است تاکید بیشتربرآن است تا زیر ساخت های فرهنگی در تمام امور به عنوان یک الزام دیده شود.

مرآت رسولی متذکر شد: با برنامه ریزی های صورت گرفته  و با کمک خیرین و مردم در تلاشیم تا 100واحد مسکونی  برای خانواده های نیازمند و تحت پوشش آماده نماییم.

همچنین در سال گذشته 13 مرکز نیکوکاری در شیراز تاسیس گردید که قسمتی از امورات امداد در تسریع خدمات رسانی به مردم و شناخت بهتر نیازمندان محلات انجام میگردد و این در حالی است که در سال جاری 10 مرکز جدید نیکوکاری ثبت و تاسیس میگردد که به ازای هر 25 هزار نفر یک مرکز نیکوکاری تحت نظر کمیته امداد فعالیت خواهد نمود.

در حال حاضر استان فارس 11 هزار و 200  نفرخیر دارد که در امور خیر مشارکت می نمایند و در استان ها 60 مرکز خیریه وجود دارد که 13 مرکز متعلق به استان و مابقی در شهرستان ها می  باشند.

رسولی  به فعالیت  افراد متکدی نیز اشاره کرد و افزود: فقرای تعمدی که خود را به نداری میزنند تحت عناوین مختلف خود را معلول، نیازمند و محتاج جلوه میدهند و این مسئله گریبان گیر شهر شیراز گردیده است.

این در حالی است که در بازرسی های صورت گرفته عمدتا کسانیکه تحت عنوان متکدی فعالیت می نمایند اتباع بیگانه یا متعلق به شهرستان های دیگر می باشند که مردم شیراز نباید به آنها کمک کنند و آنها را به کمیته امداد معرفی نمایند تا در صورت نیاز این افراد تحت پوشش قرار گیرند.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter