برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز شنبه 14 تیر 1399   برابر با  :    4/7/2020  میلادی    مصادف با :    1441/11/13  قمری
(1397/10/30) مدیرکل بنیاد مسکن فارس:
12 هزار و 800 خانوار فارس از طرح توسعه روستایی بهره مند می شوند
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس گفت: با بهره برداری از طرح های توسعه روستایی در دهه فجر امسال ، 12 هزار و 800 خانوار روستایی از مزایای اجرای این طرح ها بهره مند می شوند.

مطبوعات فارس/ عطاء الله زمانی با گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ، محرومیت زدایی و بهره مندی روستاییان از مواهب توسعه را یکی از آرمان های اصلی انقلاب دانست و بیان داشت : بنیاد مسکن برای نهادینه کردن این آرمان اصلی انقلاب و امام راحل تلاش مضاعفی داشته است.

وی با بیان اینکه در دهه فجر امسال طرح های توسعه روستایی با برخورداری از اعتبارات و تسهیلاتی معادل سه هزار و 451 میلیارد ریال در استان فارس به بهره برداری می رسد افزود: این طرح ها شامل طرح های ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی ، طرح های بازسازی مناطق سانحه دیده از سیل و زلزله و بلایای طبیعی ، طرح هادی روستایی و طرح بهسازی روستایی است که در همه مناطق استان فارس اجرا شده است .

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس گفت: برای اجرای طرح های بازسازی مناطق سانحه دیده از سیل و زلزله و حوادث در شهرستان های استان فارس 792میلیارد و 542 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و به همین میزان اعتبارات ملی هزینه شده و سه هزار و 554 خانوار روستایی در مناطق مختلف استان از مزایای آن بهره مند می شوند .

وی ادامه داد: طرح های ویژه بهسازی ومقاوم سازی مسکن روستایی نیز در دهه فجر امسال در همه شهرستان های استان فارس به بهره برداری می رسد ، برای اجرای این طرح ها 924میلیارد و 888 میلیون ریال از محل تسهیلات اعطایی و به همین میزان از محل خودیاری اهالی روستاها هزینه شده و 5 هزار و 196 خانوار روستایی از مزایای آن بهره مند می شوند.

زمانی اظهار داشت: 11 طرح بهسازی روستایی و سه طرح هادی روستایی نیز در 14 روستای استان فارس در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: طرح های بهسازی روستایی در 11 روستای استان فارس با 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبارات ملی و 10میلیارد و 663 میلیون ریال اعتبارات استانی اجرا شده است.

این مقام مسئول گفت: سه طرح هادی روستایی که با یک میلیارد ریال اعتبار استانی اجرا شده است، دهه فجر امسال افتتاح می شود.

وی افزود: 507 خانوار روستایی از مزایای طرح های هادی و سه هزار و 552 خانوار نیز از مزایای طرح های بهسازی بهره مند می شوند .

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس درادامه با بیان برخی از شاخص های توسعه روستایی در فارس گفت: فارس بیش از متوسط کشور جمعیت روستایی دارد و شاخص های توسعه روستایی نیز دراین استان فراتر از متوسط کشوری است.

زمانی با برشمردن دستاوردهای توسعه روستایی در استان فارس گفت: از ابتدای سال 92 تاکنون بیش از 2 هزار و 764 طرح عمرانی در روستاهای فارس در قالب طرح هادی اجرا شده است و در حالی که شاخص تهیه طرح های هادی در کشور حدود 96 درصد است این شاخص در استان فارس صد درصد است.

وی اضافه کرد: اعتبارات هزینه شده برای اجرای طرح های هادی در مدت یاد شده، حدود 2هزار و 412 میلیارد ریال برآورد شده است.


مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس افزود: همچنین در این مدت در این استان، افزون بر 50 هزار سند در روستاها و بیش از 25 هزار سند در شهرهای با جمعیت کمتر از 25 هزار نفر صادر شده است که این امر نیز موید روند توسعه خدمات است.

زمانی، همچنین به واگذاری اراضی به عنوان عاملی برای ایجاد انگیزه در ماندگاری روستاییان و کاهش مهاجرت ها اشاره کرد و گفت: ظرف این مدت نیز بیش از 19 هزار و 800 قطعه زمین در مناطق روستایی تفکیک و به متقاضیان واگذار شده است که این موضوع تاثیر قابل توجهی در کاهش مهاجرت ها داشته است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس ادامه داد: این بنیاد همچنین با اجرای طرح های مقاوم سازی مناطق آسیب دیده در روستاها و ترمیم بافت های فرسوده، تحول جدی در مقاوم سازی این مناطق به وجود آورده است.

او گفت: از سال 92 تا کنون برای 51 هزار و 619واحد روستایی با استفاده از تسهیلات و تخصیص اعتبارات، طرح های مقاوم سازی اجرا شده است. 

زمانی بیان کرد: مبالغی که در این مدت به عنوان تسهیلات کم بهره برای مقاوم سازی مناطق روستایی اختصاص یافته، افزون بر هفت هزار و 224 میلیارد ریال است و بیش از 54 درصد از خانوارهای روستایی از این تسهیلات استفاده کرده اند.

وی ادامه داد: استان فارس پیشتاز اجرای طرح های عمران روستایی و محرومیت زدایی است، بسیاری از طرح های عمرانی در سال های اخیر در این استان، چهره روستاها و مناطق محروم را متحول کرده است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس گفت: از جمله فعالیت های شاخص در محرومیت زدایی، آسفالت و توسعه معابر روستایی است و از سال 94 تا کنون با استفاده از اعتبارات قیر رایگان و مشارکتی، یک هزار و 44 روستای فارس از این خدمات بهره مند شده اند.

زمانی اضافه کرد: در این مدت، بیش از سه میلیون و 300 هزار متر مربع از معابر روستایی در استان فارس توسعه یافته و آسفالت شده است.

وی بیان داشت: ظرف مدت یاد شده استان فارس 7.2 درصد از سهمیه قیر کشور را دریافت کرده و 12درصد از سطوح آسفالت شده کشور را به خود اختصاص داده است.

زمانی گفت: در سال 97 نیز عملیات توسعه معابر روستایی با اعتبار 64میلیارد ریال برای 100روستای این استان در حال انجام است و تاکنون 214 هزار مترمربع از این معابر آسفالت و توسعه یافته است. 

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس ادامه داد: افزون بر فعالیت های عمران روستایی، بنیاد مسکن در قالب اجرای طرح های محرومیت زدایی، کمک شایانی برای تامین مسکن خانوارهای دارای عضو توانخواه و خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی انجام داده است.

زمانی اضافه کرد: این بنیاد برای احداث 2 هزار و 200 واحد مسکونی روستایی 72 میلیارد ریال، برای ساخت 347 واحد مسکونی خانوارهای دارای 2 عضو معلول حدود 36 میلیارد و 283 میلیون ریال و برای احداث 33 واحد مسکونی خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد 660 میلیون ریال کمک کرده است.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

توسعه و عمران در روستاها تعطیل شدنی نیست
(290) عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس
برون سپاری تعالی سازمانی و ارزیابی مستمر را به عنوان اولویت دنبال می کنیم
طرح‌هاي بنياد مسكن فارس ارمغان تدبير و اميد در محروميت‌زدايي است
عرصه خدمت برا ی محرومیت زدایی در روستاها باز است و بنیاد مسکن دراین عرصه حضور فعال دارد
ثمره احداث سرپناه برای خانوارهای دارای دو معلول همیشگی و ماندگار است
طرح های بهسازی در بیش از 30 روستای شهرستان سپیدان انجام شده است
بازدید مدیرکل بنیاد مسکن فارس از شهرستان قیروکارزین
خدمات عمرانی بنیاد مسکن خاص مناطق روستایی نیست
مقام اول صدوراسناد مالکیت شهری وروستایی در کشوربه بنیاد مسکن فارس رسید
طرح توسعه گردشگری در 17 روستای فارس عملیاتی می شود
20 هزار جلد سند مالکیت شهری و روستایی در فارس صادر شد
تامین زمین برای احداث 154 واحد مسکونی خیر ساز در شیراز اولویت دارد
779 واحد مسکونی برای توانجویان و معلولان در فارس ساخته می شود
آسيب‌پذيري 45 درصد فارس در برابر حوادث طبيعي
ساماندهی روستاهای حاشیه شیراز یک ضرورت انکار ناپذیر است
روابط عمومی خلاق نیاز امروز جامعه است
ایجاد میز خدمت در راستای رعایت حقوق شهروندی در نظام اداری است
بنیاد مسکن در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت طرح های شاخص مهندسی اجرا نموده است
عمران و توسعه روستایی مصداق فعالیت جهادی و یک نیاز اساسی برای جامعه امروز است
شاخص های توسعه روستایی در فارس فراتر از متوسط کشوری است
چهار هزار و 292 سند مالکیت روستایی و شهری در فارس صادر شد
شمار روستاهای هدف گردشگری استان فارس به 19 رسید
بهره برداری از طرح های توسعه روستایی در استان فارس آغاز شد
یک هزار و ۹۳ واحد مسکونی آسیب دیده از سیل خوزستان در حال احداث است
ظرفیت های محرومیت زدایی قیر و کارزین باید مورد توجه قرار گیرد
چهار روستای جدید به مناطق هدف گردشگری فارس پیوستند
اعطای تسهیلات به خسارت دیدگان سیل و زلزله سال گذشته فارس ادامه دارد
224 واحد مسکن مهر در شهرستان قیروکارزین آماده تحویل است
بهره برداری همزمان از 308 واحد مسکونی ویژه اقشار کم درآمد و اجرای 113 طرح هادی در استان فارس
روستاهای زیارت ، شتوان و مزرعه کتویه لارستان در مسیر توسعه
۸۵۰۰ نفر از روستاییان جهرم از تسهیلات مقاوم‌سازی بهره‌مند شدند‌
اعطای مجوز خدمات به واحدهای روستایی خارج از طرح هادی غیر قانونی است
«تاریخ و فرهنگ بوانات» در یک کتاب مستند شد
بازدید از طرح های عمران روستایی ارژن شهرستان شیراز
ساخت و ساز خارج حریم از چالش های موجود در روستاهاست‎
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter