برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز چهار شنبه 7 خرداد 1399   برابر با  :    27/5/2020  میلادی    مصادف با :    1441/10/4  قمری
(1393/8/6)
10مرکز فست فود سالم در شیراز معرفی می شوند
مسئول گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با صنف فست فود وارد مذاکره شده که 10 مرکز فست فود شیراز به صورت پایلوت به عنوان مراکز فست فود سالم وارد کار شوند.
مطبوعات فارس/ به نقل از مهر، رضیه شناور با عنوان اینکه این مراکز هنوز به مرحله معرفی نرسیده اند، اضافه کرد: بعضی از مراکز خود داوطلب شده اند که منوی غذایی خود را به یک منوی سالم تغییر دهند.

وی با بیان اینکه این مراکز علاوه بر شاخص های بهداشت محیط شاخص های غذاهای سالم تغذیه ای و با کیفیت در جهت تامین سلامت افراد را در نظر می گیرند، ابراز داشت: معرفی این مراکز یکی از استراتژی های علوم پزشکی در راستای ترویج فرهنگ تغذیه سالم، اصلاح عادات تغذیه ای مردم و کاهش بیماری های مرتبط با تغذیه مانند بیماری های قلب و عروقی و دیابت است.

مسئول گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر اینکه آموزش در آگاه سازی مردم نسبت به تغذیه صحیح بسیار حائز اهمیت است، گفت: معرفی رستوران ها و فست فودهای سلامت که در منوی غذایی خود غذاهای کم چرب، کم نمک، سالاد و سبزیجات بخارپز، پیتزاهای گیاهی و غذاهای رژیمی ارائه می دهند گامی در همین راستا است.

شناور اظهار کرد: نمی توان از مردم خواست که غذاهای فست فود نخورند اما می توان به آن ها شناساند که از فست فودهای سالم و با حجم کمتری استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه مصرف سبزیجات در بین مردم استان فارس بسیار پایین است، عنوان کرد: بر اساس آماری که در سال 90 به دست آمده است 15 درصد مردم استان فارس مبتلا به چاقی و 40 درصد مبتلا به چاقی و اضافه وزن هستند.

مسئول گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از نصب پوسترهای "انتخاب با شماست" ،که به معرفی غذاهای سالم و زیان های غذاهای ناسالم می پردازند، در دو هزار مرکز فست فود استان خبرداد و گفت: در این پوستر یک بشقاب غذای سلامت که شامل بشقابی با نیمی از میوه و سبزیجات، یک سوم غلات و یک سوم گوشت و حبوبات است، به مردم معرفی می شود و خود مراکز فست فود نیز اعلام کرده اند که اجازه نصب این پوسترها را می دهند.

شناور افزود: احتمالا تا پایان آبان ماه این پوسترها در مراکز فست فودی سطح استان نصب شوند.

وی گفت: بیشتر مشکلات ناشی از سوء تغذیه در جامعه ما به فرهنگ برمی گردد و مردم روش های صحیح تغذیه ای را نمی شناسند کما اینکه یکسری دهک های جامعه واقعا نیازهای اقتصادی دارند.

کودکان 15 تا 23 ماهه در استان فارس به کمبود روی مبتلا هستند

مسئول گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ابراز کرد: بر اساس آخرین آمار کشوری انجام شده در سال 89 که خیلی از اطلاعات سلامت و بهداشت از خانوارها پرسیده شد، یکی از آیتم های مورد بررسی وضعیت رشد کودکان زیر شش سال بود که در این تحقیقات مشخص شد که 4.6 درصد کودکان زیر شش سال فارس کم وزن و 7.2 درصد کودکان زیر شش سال فارس کوتاه قد هستند.

شناور ادامه داد: مقایسه این درصدها با شاخص های میانگین کشوری در طی آن سال تفاوتی نداشت و می توان گفت که آمار سوء تغذیه کودکان استان فارس در حدود میانگین کشوری است.

وی گفت: نکته ای که بسیار اهمیت دارد علل سوء تغذیه کودکان است که هم با وضعیت اقتصادی خانوار و هم با میزان آگاهی و عملکرد مادر یا پرستار کودک ارتباط پیدا می کند که از امکانات مالی خانواده به چه شکل استفاده می شود.

مسئول گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شده که ممکن است حتی در کودکان خانوارهایی که وضعیت اقتصادی خوبی دارند، مشکل سوء تغذیه وجود داشته باشد.

شناور با عنوان اینکه سوء تغذیه ققط کم وزنی و کوتاه قدی نیست و شامل مشکلات کمبود ویتامین ای، کمبود آهن و کمبود روی نیز می شود، اظهار داشت: کمبود روی از جمله مشکلات کمبود ریز مغذی هایی است که هم اکنون در بین کودکان 15 تا 23 ماهه در استان فارس بالاست.

وی با عنوان اینکه هنوز آمار کودکان دچار کمبود روی در استان فارس اعلام نشده است، گفت: فارس از جمله استان هایی است که کمبود روی در کودکان آن از سال 80 به بعد رو به افزایش بوده است.

مسئول گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: باید به خانواده ها آموزش های لازم در خصوص دادن غذاهای حاوی روی به کودکان شامل غذاهای دریایی، گوشت و مغزها که منابع خوب روی هستند، ارائه شود و پزشکان بدانند که حتما به کودکی که دچار کمبود روی است مکمل روی داده شود.

شناور با اشاره به اینکه برنامه ارائه سبد غذایی به کودکان بی بضاعت دچار سوء تغذیه استان با همراهی کمیته امداد دنبال می شود، گفت: کودکان دچار سوء تغذیه که تحت پوشش کمیته امداد نیستند توسط دانشگاه علوم پزشکی به کمیته امداد معرفی می شوند و کمیته امداد با بودجه خود سبدهای غذایی را به این کودکان ارائه می دهد.

وی ادامه داد: تعیین نوع غذاهایی که در این سبد قرار می گیرد و بررسی و پایش میزان اثرگذاری این سبد غذایی بر وضعیت سوء تغذیه کودکان توسط علوم پزشکی انجام می گیرد.

مسئول گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه آمارهای جمع آوری شده در سال 90 نشانگر بهبود وضعیت فقر آهن در استان بین سال های 80 تا 90 است، گفت: وضعیت فقر آهن زنان باردار استان فارس از 34 درصد در سال 80 به 15 درصد در سال 90 کاهش یافته است و در بین کودکان 15 تا 23 ماه از 49 درصد به 17 درصد رسیده است و در بین افراد شش ساله و نوجوانان نیز به ترتیب از 30 درصد به هفت درصد و از 25.3 درصد به 9 درصد کاهش پیدا کرده است.

شناور در ادامه بیان کرد: از جمله مداخلاتی که طی این 10 سال برای بهبود فقر آهن در استان فارس انجام شده است مکمل یاری یعنی ارائه مکمل فروسولفات به صورت رایگان از شش ماهگی تا دو سالگی به کودکان از طریق مراکز بهداشت و غنی سازی آرد با آهن و اسید فولیک از سال 80 بوده است.

وی گفت: بهبود فقر آهن موجب کنترل بیماری های عفونی در کودکان می شود که مثلا اگر بیماری انگل درمان شود، روی مشکل کم خونی تاثیرگذار است.

مسئول گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه دختران 15 تا 24 سال استان فارس با مشکل کمبود ویتامین دی مواجه هستند، اعلام کرد: بودجه ای بالغ بر 60 میلیون تومان برای توزیع مکمل های مگادوز ویتامین دی در سطح سه پایه مدارس دخترانه مقطع متوسط دوم استان فارس در نظر گرفته شده است.

شناور با عنوان مگادوز ویتامین دی به معنای دوزهای درمانی ویتامین دی است، گفت: هر ماه یک کپسول مگادوز ویتامین دی در مدارس دخترانه مقطع متوسطه دوم استان فارس توزیع می شود.

وی همچنین ابراز کرد: در سال تحصیلی جاری 40 میلیون تومان نیز جهت ارائه مکمل های آهن در مدارش دخترانه مقطع متوسطه اول و مقطع متوسطه دوم در نظر گرفته شده است.

مسئول گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شیراز گفت: یکی از منابع ویتامین دی کبد ماهی است که در منابع غذایی ایرانی ها جایگاهی ندارد و به همین دلیل بهترین راهکار جذب ویتامین دی قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید است.

شناور اذعان داشت: در کنار قرص آهن و قرص مگادوز ویتامین دی که در مدارس توزیع می شوند حتما جلسه های آموزشی برای مدیران مدارس، اولیای دانش آموزان و خود دانش آموزان برگزار می شود که عوراض کم خونی و علت اهمیت مصرف قرص آهن کاملا برای آن ها تشریح شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از شاخص هایی که در سیستم های بهداشتی برای زنان باردار کنترل می شود، میزان سوء تغذیه در قبل از بارداری است، گفت: این شاخص ها در نظر گرفته می شوند و وزن مادر در طول دوران بارداری توسط منحنی هایی به طور مرتب کنترل می شود و مکمل های اسید فولیک، مولتی ویتامین و آهن به آن ها داده می شود.

مسئول گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه کم خونی مادر در دوران بارداری موجب می شود که نوزاد کم خون متولد شود، ابراز کرد: در مادران کم خون احتمال تولد نوزاد مرده و نوزاد نارس و مرگ خود مادر بالاتر است.

شناور با بیان اینکه در سال گذشته 6.4 درصد زنان بارداری که تحت نظر مراقبت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بوده اند دچار سوء تغذیه بوده اند، گفت: علاوه بر مکمل ها توسط بنیادی به نام بنیاد علوی به زنان باردار دچار سوء تغذیه و بی بضاعت سبدهای غذایی ارائه می شود و غربالگری و پایش اثرات آن به عهده علوم پزشکی است.

وی افزود: سبد غذایی بنیاد علوی به زنان باردار 9 شهرستان کازرون، رستم، ممسنی، فیروزآباد، فراشبند، قیروکارزین، خنج، سپیدان و بوانات داده می شود.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

مناسب‌سازی معابر شیراز برای معلولان
قطار شهری شیراز بر روی ریل ...!!!
گزارش تصویری/افتتاح پروژه های شهرداری شیراز به مناسبت دهه فجر/عکس:الهه بهرامی
فروش فوق العاده اجناس در قالب 800 فروشگاه برای نوروز در شیراز
نماینده مجلس عالی تاجیکستان خواستار برقراری پرواز مستقیم بین شهرهای شیراز و دوشنبه شد
احساس امنیت در شیراز باید به بالاترین حد ممکن برسد/ امنیت و توسعه تاثیر متقابل دارند
مدیران حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز عملکرد خود را ارائه کردند
گزارش تصویری/نشست صمیمی اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با خبرنگاران
هنوز برای افزایش نرخ کرایه تاکسی ها تصمیم گیری نشده است
نوید شهردار شیراز برای اختصاص 10 میلیاردتومان به مترو این شهر
کارخانه‌های فارس به دلیل عدم رقابت با کالاهای خارجی در آستانه تعطیلی هستند
راه‌اندازی نخستین داروخانه‌ی هوشمند دوستدار سالمند در شیراز
داستان ادامه دار گران فروشی در فرودگاه شیراز
دومین دوره جشنواره عکاسی ویزور در شیراز برگزار می‌شود
هیچگاه کوتاهی نکرده‌ایم
تمام زباله‌های تر و خشک بازیافت می شود
هندوانه هایی که در کم آبی فارس کشت می شوند
بررسی راهکارهای همکاری شهرداری شیراز و آلمان
عزم جدی شهرداری برای فسادستیزی
کابلهامخابراتی هستند/ مالک ساختمان اجازه اجرای کابل درون بنا نداد
آیین بزرگداشت روز خبرنگار در شیراز
وضعیت اسفبار شهرها از نظر تراکم فروشی و مهاجرت
بازدید‏ اعضای‏ ‏‏شورای‏ ‏اسلامی‏ ‏و‏ ‏مدیران‏ ‏شهرداری‏ ‏شیراز‏ ‏ازپروژه‏ ‏های‏ ‏عمرانی‏ ‏مشهد
مرکز شهر شیراز به عبور و مرور پیاده اختصاص یابد
فاز نخست پروژه معلم به بهره برداری می رسد
مسئولان در خواب زمستانه/ زیباترین پارک خانوادگی شیراز به پارک ارواح تبدیل شده
پروژه تالار مرکزی شیراز از شهریورماه اجرایی می شود
بازدید وزیر راه و شهرسازی از روند اجرای آزاد راه شیراز – اصفهان
زردپوشان فجرسپاسی بازی را واگذار کردند
احکام اعضای باند سرقت مسلحانه از بانک های شیراز و اصفهان صادر شد
شیراز موفقترین شهر در حمل و نقل عمومی است
بیمارستان نمازی شیراز به دو دستگاه پیشرفته دیگر مجهز شد
نهمین یادواره شهدای محله هفت تنان برگزار می شود
اقدام جهادی و داوطلبانه شهرداری شیراز در برگزاری یادواره های شهدا در سومین حرم اهل بیت (ع)
نخستین پایگاه تیراندازی با اهداف پروازی در شیراز افتتاح می شود
دونده های برتر شیراز معرفی شدند
ارائه ارزان‌ترین خدمات دندان‌پزشکی در شیراز نسبت به تمام کشور صورت می‌گیرد
استعدادیابی در رده سنی پایه ورزش شیراز با جدیت بیشتری دنبال شود
اخطار معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز مبنی بر رعایت تعرفه مصوب راديولوژي و سونوگرافي
بانوان شاغل در شهرداری شیراز در رشته تنیس روی میز با یکدیگر رقابت کردند
24 نفر قاچاقچی مواد مخدرو متجاوزان به عنف به زودی در فارس اعدام می شوند
بهره برداری از مجتمع توانبخشی شیراز تا 4 ماه آینده
هفتمین جشنـواره طعم ها و مزه ها برگزار می شود
هفتمین جشنواره شعر فجر با حضور شاعران پارسی گوی كشورهای جهان در شیراز برگزار شد
حماسه آفرینی پزشکان شیراز با افزایش 45 درصدی مشارکت در انتخابات نظام پزشکی
در نوروز 92 در شیراز و چهار شهرستان فارس نظر سنجی علمی صورت می گیرد
باغ گل های پژمرده شیراز
ارتقای همکاری‌های صنعت و دانشگاه در شهرک صنعتی بزرگ شیراز صورت می‌گیرد
بیش از یکهزار و 400 بازرس بر بازار شیراز در ایام نوروز نظارت دارند
طرح بهداشت و سلامت شیراز عملیاتی می شود
با ایجاد کنندگان سد معبر در شهر شیراز برخورد می شود
انتخابات شیراز در ساعات پایانی
غار یخی جان دو جوان شیرازی را گرفت
انسان ها، مقصر 65 درصد از کل عوامل تصادفات
موج دوم حاشیه‌نشینی در راه است
هزار چادر مسافرتی در اختیار ستاد تسهیلات نوروزی شیراز قرار میگیرد
آموزش بازیافت در جشنواره شیراز بهشت سبز ایران
از حافظان قران شهرداری شیراز تجلیل شد
برای مکان هایی که آماده سازی نشده نباید پروانه ساخت و ساز صادر کرد
توقف بر روی خطوط زرد شطرنجی در تقاطع‌های شیراز ممنوع است
بیمارستان حافظ شیراز موفق به اخذ چهار گواهینامه isoشد
اولویت داشتن آتش‌نشانان داوطلب در استخدام‌های آتی
تعداد هزار و 600 پاکبان در سه شیفت ، شهر را برای استقبال از عید نوروز نظافت و پاکسازی می کنند
فارسي ها مي توانند در پست های کشوری جای داشته باشند
نخستین جشنواره بازیهای بومی محلی شیراز برگزار می شود
همزمان مراسم تحویل سال نو در 9 امام‌زاده شیراز برگزار می شود
از تمام امکانات و ظرفیت ها برای استقبال از میهمانان نوروزی بهره می بریم
از کسانی که پای آبروی شیراز ایستادند باید قدردانی کرد
خانه قلب شیراز پلمب شد/ تلاش برای ایجاد بیمارستان تک تخصصی قلب
اخبار هفته سلامت در شیراز
راکتور آب سنگین شیراز می تواند یک مرکز علمی تحقیقاتی مهم باشد
علوم پزشکی شیراز به عنوان دانشگاه برترکشور در امور پرستاری معرفی شد
اعضای شورای اسلامی شهر شیراز به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند
مسئولان طرح ترافیک شیراز با خبرنگاران گفتگو کردند
میز تجاری هند در اتاق بازرگانی شیراز تشکیل می شود
فشار خون بالا شایع‌ترین علت مرگ و میر در ایران است
حقوق پزشكان خانواده روستايي افزایش می یابد
زمین لرزه شش و یک دهم کاکی بوشهر ، فراشبند و شیراز را لرزاند
اسناد ملی فارس میزبان شب فرهنگ شیراز و وایمار شد
دانشگاه علوم پزشکی شیراز حدود هزار پشه بند آغشته به سم به منطقه زلزله زده بوشهر ارسال کرد
اعضای هیات اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای شهرستان شیراز تعیین شدند
پیکرهای مطهر پنج شهید گمنام در شیراز تشییع شد
ثبت نام از کاندیداهای شورای شهر شهرستان شیراز از آغاز شد
شب طنز ˈدر حلقه رندانˈ در شیراز برگزار می شود
هفتمین کنگره سالیانه کولورکتان دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می شود
کنگره ملی بهداشت و بیماریهای اسب با 313مقاله در شیراز گشایش یافت
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس از معاون فرهنگی شهرداری شیراز تقدیر نمود
ساخت 6 کتابخانه جدید در شیراز
مراسم رژه نيروهاي مسلح مستقر در شیراز به مناسبت بزرگداشت روز ارتش جمهوري اسلامي ايران
برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی بخش مرکزی شیراز در 79 روستا
"عکاتیسم "با حضور مسئولان استان در آبگینه افتتاح شد
برگزاری جشن زمین پاک جهت کودکان در سوم اردیبهشت
طنین ((تصنیف مادر)) در شهر راز /کامکارها به شیراز می آیند
صد برنامه در هفته شیراز برگزار میشود
خبر ضرب و شتم دانشجوی دانشگاه شیراز صحت ندارد
انجمن دوبله و گویندگی شهر شیراز افتتاح شد
دومین جشنواره موسیقی نواحی ایران به میزبانی شیراز برگزار می شود
برنامه های هفته بزرگداشت معلم در خور شان معلمان برگزار شود
دومین جشنواره بزرگ بازیهای بومی و محلی شیراز / پیاده روی بزرگ خانوادگی
برخی پروژه های بیمارستانی شیراز نیاز به حمایت بیشتر خیرین دارد
آغاز چهارمین همایش ملی ادبیات کودک در شیراز
دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه ارایه خدمات مامایی رتبه برتر کشوری را کسب کرد
همایش بین المللی زیارت در شهر شیراز گشایش یافت
مشکلات شهر صدرا در محل فرمانداری شیراز بررسی شد
امضای تفاهمنامه فرهنگی شیراز با شهر خوی
پرتغالی ها برای ساخت راه آهن و آزاد راه به شیراز می آیند
شورای شهر باید به اتاق فکری برای توسعه شیراز تبدیل شود
روابط عمومی ها در حل بسیاری از مشکلات سازمان توانمندی ارزشمندی دارند
همایش تجلیل از مادران شهید با حضور شهردار شیراز برگزار شد
جشنواره «بهترین‌ها از دور‌ریختنی‌ها» در شیراز برگزار میشود
نرخ هر کورس تاکسی در شیراز 250 تومان شد
آسم شایعترین علت غیبت دانش آموزان از مدرسه شناخته شده است
اعضا هیئت اجرایی یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری شهرستان شیراز انتخاب شدند
اردیبهشت شیراز با عطر شهیدان رسانه ی ملی بهشتی شد
عملیات احداث آموزشگاه خیرساز درشیراز آغاز شد
فعالیت های جهادی شهرداری شیراز موجب رضایتمندی شهروندان شده است
طرح ترافیک شیراز قبل از انتخابات اجرایی نمی شود
دوره جامع آموزش عکاسی در شیراز برگزار می شود
درخشش فعالیت های ورزش عمومی و سلامت شهری در مناطق کم برخوردار توسط شهرداری شیراز
برگزاری دومین هفته فرهنگ رضوی در شیراز نشان از دین مداری مردم فارس است
نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهرستان شیراز اعلام شد
بیش از هزار میلیارد ریال پروژه شهرداری شیراز افتتاح می شود
هفت درصد سهام بانک شهر کشور از آن شهرداری شیراز است
دانشگاه علوم پزشکی شیراز نمایشگاه امکان سنجی ساخت و تولید تجهیزات دندانپزشکی را برگزار نمود
سکوت تبلیغاتی از 8 صبح فردا 23 خردادماه آغاز می شود
پایان طرح توسعه جنوب شهر شیراز تا پایان امسال/جنوب شیراز محور گردشگری می شود
یکصد و 20 پروژه عمرانی و فرهنگی شهرداری شیراز افتتاح می شود
چهارمیلیارد ریال اموال مسروقه درشیراز کشف شد
دانشگاه علوم پزشکی شیراز در فهرست موسسات علمي برتر جهان قرارگرفت
دومین پارکینگ مکانیزه در خیابان 9 دی شیراز راه اندازی می شود
خیرین برای کمک به خانواده های بی سرپرست تلاش بیشتری کنند/ مشاغل خانگی بهترین راهکار برای کمک به زنان سرپرست خانوار
800 میلیارد ریال به طرح توسعه حرم شاهچراغ (ع) اختصاص یافت
شوراها از ارکان محکم نظام هستند
رشته های علوم اعصاب و نانوفناوری پزشکی در شیراز راه اندازی می شود
دادستان شیراز مخابرات را مقصر سرقت‌های سریالی دانست
آرامستان دارالسلام شیراز ساماندهی می شود
مدیریت واحد شهری در عمل به انجام می رسد
روز قدس، نقطه عطف حماسه سیاسی است
قطع سهمیه نمایندگی های بدون جواز کسب ، توزیع کننده سیلندرهای گاز مایع توسط شرکت های عامل شیراز
اصناف در مراکز جدید خدماتی شهر مستقر شوند / حماسه اقتصادی سرلوحه عملکرد باشد
بیش از 40 مغازه غیرمجاز عرضه دارو در شیراز پلمپ شد
حضور کودکان شیرازی در ایستگاه فرهنگی مقاومت در روز قدس انجام می شود
خیزش جهانی امت اسلامی در روز قدس نشان دهنده وحدت و همدلی مسلمانان در آزادی قدس است
شیراز میزبان رئیس کانون کارگردانان سینمای ایران می شود
بهره برداری از پل دوم شهرک بهارستان / پل سوم کلنگ زنی می شود
نمایشگاه هنرهای دستی هنرمندان شیرازی برگزار می شود
سانحه رانندگی در فارس پنج کشته و زخمی بر جای گذاشت
نامگذاری یکی از بوستان های شهر بنام شهدای خبرنگار
چهارصد خودروی خدمات شهری به ردیاب AVLتجهیز می شوند
در شهرسازی به معماری اسلامی و برنامه ریزی آیندگان توجه شود
قاتل نوجوان پارک فضیلت شیراز دستگیر شد
شهرداری باید در همسو کردن سایر دستگاه ها قدم بردارد
برای داشتن جامعه ای پویا لازم است مسئولان از فعالان اجتماعی حمایت کنند
عملکرد تقاطع غیر هم سطح شهدای جهاد فرا شهری خواهد بود/عکس:محمد احمدی
سلسله همایش های تربیت نسل امروز ویژه والدین خانواده های شیرازی
صیانت از حریم اخلاقی ، فرهنگی ، مذهبی و اجتماعی یک وظیفه همگانی است
کلاس های آموزش فوتبال فرزندان کارکنان شهرداری برگزار شد
کمیته امداد شیراز بیش از یک میلیارد ریال فطریه جمع آوری کرد
خواب رفع بیکاری استان با 80 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری تعبیر می شود
لزوم اجرای طرح ترافیک بیش از پیش احساس می شود
شهرداری های شهرستان شیراز نحوه هزینه کرد عوارض ارزش افزوده را اطلاع رسانی کنند
اردیبهشت ماه سال 92 طرح ترافیک اجرایی می شود
برگزاری جشنواره تئاتر زندانیان فارس
تکلیف شهرداران شهرهای شهرستان شیراز در روز 12 شهریور ماه مشخص می شود
اهالی سلطان آباد مشکلات خود را بدون واسطه با فرماندار شیراز در میان گذاشتند
برای نخستین بار عمل جراحی تومور مغزی با استفاده از اندوسکوپی در شیراز انجام یافت
اتهام معاونت در قتل کشتی گیر تیم ملی هنوز به اثبات نرسیده است
عرضه قلیان در پارک ها و معابر عمومی شیراز ممنوع است
تعویض 53 درصد از شبکه توزیع برق در شیراز با کابل های خودنگهدار
فارس نیازی به استاندار سیاسی ندارد/ عجله برای معرفی استاندار صحیح نیست
برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در نگارخانه ملی شیراز
کشف 20 هزار لیتر گازوییل قاچاق در شیراز
دانشگاه علوم پزشکی شیراز و میراث فرهنگی تفاهم نامه همکاری امضا می کنند
تشکیل 6 کارگروه برای نهضت مطالعه مفید در شهرستان شیراز
تعداد 20 بازارچه عرضه تره بار و میوه در شیراز فعال است
راه‌اندازی واحد بهداشت مساجد در شیراز
هفته فرهنگی شیراز در خوی آغاز به کار می کند
دو استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز چهره ماندگار استان فارس شدند
نخستین جشنواره بازیهای بومی محلی شیراز برگزار شد
همایش «بسیج شجره آسمانی» در شیراز برگزار می شود
پروژه مسکن مهر شیراز سرعت می‌گیرد
بودجه 15 هزار میلیارد ریالی شهرداری شیراز تصویب شد
بنیاد مسکن در راستای محرومیت زدایی از روستاها تلاش می کند
فارس در قله را چه شده است!!
حضور کاروان فرهنگی شیراز، تا پایان عمر در خاطره شهروندان خوی می ماند
گردشگران نوروزي از نمایشگاه رادیو و اشیاء قدیمی شيراز استقبال کردند
اسکان بیش از 10 هزار مسافر نوروزی در سالن های سرپوشیده ورزشی شهرداری شیراز
تلاش بی وقفه هزار و 600 پاکبان برای نظافت و پاکیزگی شیراز در نوروز 92
گزارش تصویری/فعالیت سازمان پسماند شهرداری شیراز در سیزده فروردین در سطح شهر
فرماندار شیراز خلاصه ای از عملکرد ستاد تسهیلات نوروزی 92 شهرستان شیراز را تشریح کرد
وضعیت زرد و قرمز مصرف برق در جنوب کشور
مجموعه بین الحرمین نقش مؤثری در بهبود منطقه تاریخی، فرهنگی شیراز دارد
شیراز بهسازی می‌شود
اعلام آمادگی بیش از صد نفر از هنرمندان صنایع دستی شیراز برای حضور در داوری مهر اصالت2014
مراسم گشایش انجمن دوبله و گویندگی شیراز برگزار می شود
اتاق بازرگانی شیراز آماده همکاری با فعالان بخش خصوصی ترکیه
جشنواره «بهترین‌ها از دور‌ریختنی‌ها» در شیراز آغاز بكار كرد
اعضای کمیته ساماندهی سرمایه گذاری و اشتغال روستاییان شیراز احکام خود را دریافت کردند
عمل جراحی تعویض دو دریچه قلب در شیراز انجام شد
می بی غش اسرار حافظ شیراز را برملا می کند
رانندگان تاکسی درشیراز برچسب کرایه نصب کنند
راه اندازی دبیرخانه بنیاد ملی نمایشنامه نویسی
با حکم قضایی با وانت بارهای عرضه کننده میوه و تره بار برخورد می شود
عملیات اجرایی سد تنگ سرخ آغاز شده است
شهروندان شیرازی به استقبال نیمه شعبان می روند
پذيره نويسی شركت تعاوني عمران وتوسعه شهرستان شيراز از هفته آينده
بازدید شهردار شیراز از ترمینال کاراندیش شیراز
رییس جمهوری وارد شیراز شد
تاکید شهردار شیراز بر بازنگیری در جرائم تخلفات رانندگی
۲ بوستان و دومین سرای فرهنگ مهربانی در شیراز افتتاح شد
قطعی برق در شیراز و نوید پایان بی اطلاعی شهروندان
تداوم جمع‌آوری ریسه‌های روشنایی در شیراز
نمایشگاه ضیافت در شمال و جنوب شیراز در آستانه ماه مبارک رمضان
تکریم ارباب رجوع می بایست اولویت کاری دستگاه های اجرایی و خدمات رسان باشد
باغ فرزانه سوخت
ضرورت تغییر سیستم‌عامل ویندوز در ادارات برای جلوگیری از سرقت اطلاعات.
عملیات لکه گیری و روکش آسفالت قسمتی از اتوبان شیراز – اصفهان در حال اجراست
نشست خبری خبرنگاران شیراز با رضا صادقی
نرخ کرایه سرویس مدارس شیراز ۲۰ درصد افزایش یافت
نخستین جشنواره شیراز شناسی شروع بکار کرد
فرماندار جدید شیراز به‌زودی منصوب می‌شود
خدمات رایگان مترو شیراز
کمربندی شیراز بهسازی و تعریض می شود
مدرسه خان شیراز میزبان هیاتهای مذهبی در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع)
نام دو دانشمند برتر دانشگاه علوم پزشکی شیراز در رتبه بندی بین الملللی ESI
گره‌های ترافیکی در بخش‌هایی از شیراز باز می شود
سالن وزنه برداری شیراز هفته دولت افتتاح می شود
برپایی نمایشگاه تاریخچه فرهنگ پوشش در ادیان و ملل مختلف در شیراز
احداث اقامتگاه همراه بیمار بیمارستان شهید فقیهی شیراز آغاز شد
ضرورت تسریع در تکمیل پروژه های نیمه تمام شهرداری شیراز
تغییرات کلان مدیریتی در استان فارس انجام می‌شود
اجازه افزایش هزینه‌های پزشک خانواده در فارس را نمی‌دهیم
سالن سنگنوردی تخصصی شیراز هفته دولت افتتاح می شود
اجرای بزرگ‌ترین پروژه مشارکتی شهرداری شیراز با بخش خصوصی
استعفای عضو شورای شهر شیراز در دقیقه۹۰
ارگ کریم خان شیراز میزبان هنرهای سنتی فارس شد
اجرای طرح محدوده ترافیک و یک‌طرفه شدن برخی خیابان‌های شیراز
آزادراه شیراز - اصفهان از بزرگترین و مهمترین محورها در جنوب کشور است
هوای شیراز و مشهد پاک و سه کلان شهر در شرایط سالم قرار دارد
بنای دروازه قرآن شیراز مرمت می‌شود
بیشتر خوابگاه‌ها ی دانشگاه شیراز از فرسودگی رنج می ‌برند
مهلت ثبت نام دومین دور جشنواره عکس " شیراز امروز" تمدید نمی شود
جشنواره میراث فرهنگی و معنوی برگزار می‌شود
طرح باغ موزه مشاهیر شیراز در حال کوچک شدن است
بافت تاریخی شیراز در خانه نصیرالملک معرفی می شود
ساماندهی خوابگاه های دانشجویی اولویت کاری فرمانداری در تابستان امسال
فیلم «پانچ» از شیراز در بازار بین‌المللی فیلم فجر حضور یافت
ترمینال فرودگاه شیراز با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود
کتابخانه مرکزی شیراز بلاتکلیف است
برخی به دنبال شیراز زدایی هستند
44 مکان تاریخی ثبتی شیراز به شهرداری این شهر واگذار شد
ابتلاي 14 درصد از دانشجویان دانشگاه شیراز به مشکلات روحی و روانی
میزبانی شیراز در مسابقات جهانی فرصتی برای جذب سرمایه گذار
باباکوهی شیراز بیشترین عملیات کوهستان کشور را به خود اختصاص داد
یک سارق مسلح در شیراز به دار مجازات آویخته شد
وضعیت هوای شیراز به علت ورود ریزگردهاي عربستان نا سالم است
روند مثبت مذاکرات هسته ای، زمینه ورود سرمایه گذاران را فراهم خواهد کرد
144 نیرو در آتش‌نشانی شیراز استخدام می شوند
بازدید شهردار شیراز از کمپ نوروزی بوستان شهدا منطقه پنج
شمار بازدیدکنندگان نوروزی باغ ارم شیراز از 100 هزار نفر گذشت
هجوم گرانی به بازار شب عید بايد كنترل شود
دومین دور جشنواره عکس " شیراز امروز" برگزار می شود
بهره‌برداري از پل كابلي ولي‌عصر(عج) ابتداي سال 95
پردیس سینمایی شیراز ساخته می شود
کافه کتاب شیراز میزبان کارگاه عکاسی پیمان هوشمندزاده می شود
زیرساخت‌های حمل‌ونقل هوایی فارس تقویت شود
فعالیت‎های فرهنگی در فارس باید بر اساس قابلیت‎های هر شهرستان اجرا شود
شهرداری شیراز به عضویت اتحادیه شهرهای تاریخی جهان درآمد
معاونت حقوقی ریاست جمهوری در اختلاف دو دانشگاه شیراز و علوم پزشکی حکمیت می کند
توسعه صادرات غیر نفتی باید در اولویت باشد
نشست هم اندیشی مدیریت شهری شیراز با اهالی رسانه
پارک های علم و فناوری در ایجاد اشتغال اثر گذار باشند
شهرداری شیراز در چهارمین نمایشگاه بین المللی جامع مدیریت شهری حائز رتبه نخست شد
خیابان حافظیه شیراز ‌به «گذر پیاده» تبدیل می‌شود
بهزیسنی شیراز با کمبود نیروی انسانی روبرو است
تكريم شهداي سادات موجب ارتقاي فرهنگ جامعه است
توهین عضو شورای شهر شیراز به خبرنگاران/ اهالی رسانه بیانیه نوشتند
ابتلا به بیماری سالک با نگهداشت زباله و کودهای حیوانی در اطراف محل زندگی
برای تغییر و تحول در حوزه مدیریتی فرصت آزمون و خطا نداریم
سازمانهای مردم نهاد برای همکاری با شهرداری شیراز دعوت به همکاری می شوند
اکثر تابلوهای حمل با جرثقیل شیراز برداشته می شوند
حوزه فرهنگ حوزه آزمون و خطا نیست
احتمال افت فشار و قطع آب درمناطقی از شیراز
ستاد عملیات زمستانی در شهرداری منطقه 10 شیراز فعال است
توسعه شیراز با محوریت اشتغال پایدار محقق می‌شود
عملیات اجرایی پالایشگاه دوم شیراز به زودی آغاز می شود
۷۰۰ نفر برای طبخ حجیم ترین آش دنیا در شیراز مشارکت می کنند
شهردار شیراز عضو شورای اجرایی iCCN شد
بازديد مدیران و کارشناسان سازمان آتش نشانی شیراز از پروژه بین الحرمین
بار افزایش قیمت نان تنها بر سنگک و بربری اعمال نشود
دانشگاه شیراز گنجینه ای برای کشور است
تالار ابوریحان شیراز از جمعه میزبان نمایش"من و آب، دست و چشم" می شود
آیین شام غریبان حضرت زینب در شیراز برگزار شد
عدم ارتباط اسیدپاشی با طرح پیشنهادی مجلس درباره«عفاف و حجاب»
انتشار 200 میلیارد تومان اوراق مشارکت در نیمه دوم سال جاری
مناطق 10 گانه شهرداری شیراز با پلیس راهور نیز هماهنگ می شوند
وساطت فرماندار شیراز منجر به بخشودگی یک قاتل در این شهر شد
گشایش گذر هنر شیراز با عنوان "سفری تا عروج انسانیت"
آیین غبارروبی30 بقعه متبرکه شهر شیراز برگزار شد
6 ایستگاه مترو شیراز آماده بهره‌برداری است
یاوران شورا نماد همکاری و مشارکت شهروندان در مدیریت شهری هستند
ساخت بالگرد بدون سرنشین در شیراز /ضرورت همکاری مشترک هلال احمر با فنی و حرفه ای و یاوران شورا در عرصه آموزشی
هیچ توقفی در مسیر طرح توسعه حرم شاهچراغ نداریم/ میراث فرهنگی باید تعیین تکلیف کند
دولت باید هر چه سریعتر پردرآمدها را از قطار پرداخت یارانه پیاده کند
50 فرصت سرمایه گذاری جدید در شیراز وجود دارد
مدیران در به کارگیری نیروهای کارآمد از یکدیگر سبقت بگیرند
تاخیر در اجرای طرح محدوده ترافیک شیراز به نفع شهروندان نیست
سفر معاون اول رئیس جمهور فرصتی برای کلنگزنی طرح های کلیدی فارس است
فارس از میانگین کشوری پروژه‌های عمرانی سهم کمتری دارد
واکنش نماینده شیراز به تخریب بافت تاریخی شیراز
نخستین جشنواره ایده‌های برتر در شیراز برگزار می‌شود
قطار شهری شیراز با حضور معاون اول رئیس‌جمهور افتتاح می شود
یک روستا در شهرستان شیراز پس از 35 سال دارای آب لوله کشی شد
سانحه رانندگی در جاده شیراز هفت کشته بر جای گذاشت
زلزله شیراز را لرزاند
در بیمارستان نمازی شیراز به بیماران آموزش بعد از ترخیص داده می شود
نتیجه انتخابات هیئت رئیسه شورای شیراز از قبل مشخص شده است
تغییر نام تقاطع‌های ستارخان و میدان احسان شیراز
برای حذف محرومیت مناطق روستایی مصمم هستیم
تا یک ماه دیگر از تقاطع میدان احسان شیراز بهره برداری می شود
بنای تاریخی مدرسه آقا باباخان در شیراز در دست مرمت است
رشته پزشکی شیراز را انتخاب می کنم/ داوطلبان کنکور برنامه مشخص داشته باشند
حافظیه شیراز رتبه برتر بازدید کنندگان را کسب کرد
جشنواره بزرگ اوقات فراغت شیراز درراه است
پل کابلی شیراز سقوط کرد/ اشتباه انسانی عامل فرو ریختن سازه در حال ساخت
شورای شهر شیراز با حضور خبرنگاران در سفر آلمان مخالفت کرد
دبیرستان بزرگسالان در زندان مرکزی شیراز راه اندازی می شود
شورای عالی آب برای رفع مشکلات در استان فارس تشکیل شود
ساخت بزرگ‌ترین بیمارستان تخصصی سرطان جنوب کشور
امکان الحاق شهرک صنعتی شیراز به منطقه ویژه اقتصادی
در شهرکهای صنعتی فارس تنها گنجشک لانه کرده است
استاد دانشگاه صنعتی شیراز برنده بورس دانشگاه آکسفورد شد
امید به ادامه فعالیت فرمانده انتظامی استان
ادارات و دستگاه های شیراز موظف به همکاری با ارزیاب های بهزیستی هستند
اولین سرای محله شیراز در شهرداری منطقه شش راه اندازی خواهد شد
بازدید شهردار شیراز از پروژهای عمرانی
شهرداری شیراز در نمایشگاه بین‌المللی سهامدار می‌شود
واکنش رییس شورای شهر شیراز از انتصاب عضو این شورا به یک مقام اجرایی
لزوم راه‌اندازی بازارچه صنایع دستی در شیراز
نتیجه حماسه خرداد ماه سال گذشته برد-برد تمام جریانات سیاسی بود/نقد سالم باید در فضای دانشگاه ایجاد شود
تفاهم نامه همکاری شرکت توزیع نیروی برق فارس و دانشگاه صنعتی شیراز امضا شد
مسئولان از فرصت ایجاد شده در صنعت گردشگری استفاده کنند
در حمایت از سازمان آتش نشانی، از هیچ گونه تلاشی فروگذار نمی کنم
ارتفاعات اطراف دروازه قرآن شیراز دچار حریق شد
دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه کویت تفاهم نامه همکاری امضاء کردند
شورای اسلامی شهر شیراز بر مصوبه افزایش کرایه تاکسی تاکید کرد
شهردار،رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز به عضویت افتخاری و داوطلبانه هلال احمر فارس درآمدند
مسئولان استانی نسبت به حضور در جلسات کم کارند
یک اتوبوس مسافربری در جاده شیراز طعمه حریق شد
دستگاه رادیوتراپی حین عمل در شیراز به بهره برداری رسید
آئین استقبال وگرامیداشت شهید گمنام، در فرمانداری شیراز برگزار می شود
تأثیر دیپبماسی فعال شهری در ارتقای روابط کشورها
انتخاب شهر لپویی برای اجرای طرح مسکن مهر اشتباه بود
شادی کودکان در جشن زمین پاک
انجام معاينه رايگان چشم و اسكرين بيماران در درمانگاه پوستچی شیراز
آب شرب انتقالي از سد درودزن با كيفيت بهتري در اختیار شهروندان قرار می گیرد
معافیت عوارض و پارکینگ ساخت خانه در بافت قدیم شیراز
نگاهم خبری نیست ولی بانک اطلاعاتی بروزی هستم
انتقال زندان شیراز به خارج شهر ضرورت دارد
راه اندازی کارگاه تولید مینای خانه بندی در شیراز توسط دو هنرمند صنایع دستی
بـازدید فرماندار شیراز از کمپ های نوروزی
انتشار اوراق مشارکت شهرداری شیراز توسط بانک شهر
تبلیغ منزل مبله در شان سومین حرم اهل بیت نیست
25 هزار مشترک به جمع مشترکین آبفا شیراز پیوستند
برگزاری جشنواره عکس" شیراز امروز" توسط شهرداری شیراز
هر چه سریعتر تکلیف مناطق حاشیه نشینی مشخص شود
120 پروژه شهرداری شیراز مورد بهره برداری قرار گرفت
آموزش گروههای شهروند در متروی شیراز با قوت ادامه دارد
طرح احیا قبرستان دارالسلام در شورای شهر شیراز مصوب شد
اماکن تاریخی شیراز انیمیشن شد
تلاش سازمان مدیریت پسماند شهداری شیراز در راهپیمایی یوم ا.. 22 بهمن
کاهش شدید مساحت باغ‌های شیراز
افتتاح 8 طرح جدید در بیمارستان نمازی شیراز با حضور معاون درمان وزارت بهداشت
برنامه های جنبی سیزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز در تالار حافظ
برگزاری پیاده روی خانوادگی همراه با جشن بزرگ انقلاب در شیراز
خرید اینترنتی سه هزار بلیط فیلم فجر شیراز توسط یک فرد ناشناس تکذیب شد
پروژه های بزرگ شهرداری شیراز افتتاح می شود
راه‌اندازی 58 خط ویژه تاکسی با تعیین مبدا و مقصد در شیراز
بهسازی و نهضت آسفالت معابر مرکزی شیراز
شهردار و فرماندار شیراز در دیدار تیم فجر شهید سپاسی و راه اهن سورینت
ناشنوایان شیراز میهمان آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع)
اعلام نتایج آزمون استخدام شهرداری ، هفته آینده
امضاء تفاهم نامه دانشگاه هنر شیراز با دپارتمان میراث فرهنگی دانشگاه بولونا ایتالیا
بارش برف و کاهش دما از جمعه شیراز را فرا می گیرد
به زودی شاهد جهش بزرگ قرآنی در شیراز خواهیم بود
شهروندان در بارشها از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند
تردد خودروها در محدوده طرح ترافیک شیراز 40 درصد کاهش می یابد
مهلت ثبت نام دوره های کاردانی دانشکده خبر تمدید شد
تفاهم نامه دانشگاه هنر شیراز با شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران
تصادف اتوبوس – کمپرسی در محور شیراز –اصفهان 17 مصدوم و 2 فوتی بر جای گذاشت
مسابقات دو صحرا نوردی کشور در شهر صدرا شیراز برگزار می شود
دو فیلم مستند در تالار حافظ شیراز اکران می شود
جلوگیری از تردد موتورسواران فاقد تجهیزات ایمنی
همایش کمیته های انضباطی کار در شیراز برگزار شد
با ساماندهی وانت بارها مخالفیم/ فروش محصولات ارزان قیمت در بازارچه های شهرداری در اولویت باشد
تصادف پراید –پرشیا در محور شیراز – دروازه قرآن 5 مصدوم بر جای گذاشت
عملیات اجرایی پایانه جنوب شیراز پایان یافت
بیمارستان نمازی شیراز مرکز اصلی درمان انوریزم های مغزی در جنوب کشور است
تشكيل جلسه "ميز انجير كشور"در شيراز
لزوم بهره گیری تمامی شهرهای دنیا از فرهنگ اسلامی
پاییز شیراز 2
فرماندار شهرستان شیراز به عنوان مدیر کل امنیتی وزارت کشور منصوب شد
کارخانه روغن نباتی شیراز طعمه حریق شد
تشدید اراده مدیران دستگاه ها و نهاد های مرتبط در جمع آوری و طرد متکدیان
سند فرهنگی سازمان‌های تابعه شهرداری شیراز رونمایی می‌شود
طرح جامع 72 صفحه ای بهداشت شیراز به دستگاه ها ابلاغ شد
اعطای پایان کار منوط به استعلام از بهزیستی شود
سند راهبردی ورزش شیراز تدوین شد
استاندار فارس تکلیف مدیران کل را در استان روشن کند
احداث 3600 واحد پارکینگ در بافت مرکزی شیراز
برتری دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حيطه علوم پايه پنجمين المپياد علوم پزشكي كشور
بهداشت نگر بودن برنامه پزشك خانواده باید هر چه بيشتر تقويت شود
متکدیان غیر شیرازی به شهرهای خود بازگردانده می شوند