• 5130927 All visits
    0 yesterday
    0online
    0this month
    0this week
    0today

سایت های مرتبط


                                                                                               برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز جمعه 1 شهریور 1398   برابر با  :    23/8/2019  میلادی    مصادف با :    1440/12/21  قمری
(1397/2/7)
گسترش همکاری اقتصادی شیراز و جمهوری چک
شهردار شیراز در دیدار سفر جمهوری چک در ایران، گسترش همکاری‌های شهری و اقتصادی بین شیراز و جمهوری چک را مورد تاکید قرار داد.

مطبوعات فارس/ به نقل از پایگاه خبری شهرداری شیراز، در حاشیه سفر سفیر جمهوری چک در ایران و نایب رییس اتاق بازرگانی این کشور به شیراز، شهردار شیراز با این مقامات دیدار و گفت‌وگو کرد .

حیدر اسکندرپور در این نشست، بر لزوم گسترش همکاری‌های دو جانبه میان شیراز و جمهوری چک و به طور مشخص شهرداری پراگ تأکید و خاطرنشان کرد: شیراز ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و هنری بسیاری دارد که می تواند فرصتی برای همکاری های این شهر با کشور چک در زمینه گردشگری باشد . 

اسکندرپور با اشاره به جایگاه علمی دانشگاه شیراز، زمینه تبادل دانشجو و همکاری های پژوهشی دانشگاه شیراز و مراکز علمی کشور چک را در مسایل مدیریت شهری از جمله کنترل ترافیک و به کارگیری سیستم های نوین حمل و نقل مساعد تلقی کرد .

وی با اشاره به استفاده شهر پراگ از سیستم های نوین حمل و نقل عمومی به ویژه تراموا، خاطرنشان ساخت: تا کنون توجه و تمرکز مدیریت شهری شیراز به احداث مترو معطوف بوده است اما به نظر می رسد سیستم تراموا می تواند راه حل مناسب تری برای کاهش ترافیک در محدوده مرکزی شهر باشد. از این رو با توجه به نیاز فعلی شیراز، در این زمینه می تواند همکاری هایی بین شهرداری دو شهر شکل بگیرد؛ در همین راستا شهرداری شیراز آمادگی دارد هیأت هایی از کارشناسانش را به این شهر اعزام کند تا از تجربه های شهرداری پراگ استفاده کنند .

اسکندرپور اضافه کرد: طرح مطالعات جامع حمل و نقل شیراز انجام شده است اما تمایل داریم انجام مطالعات اولیه راه اندازی تراموا را به یک شرکت مطالعاتی در کشورهای توسعه یافته واگذار کنیم .

شهردار شیراز همچنین ضمن اعلام آمادگی برای تبادلات فرهنگی بین شیراز و پراگ، گفت: با توجه به در پیش بودن هفته شیراز که یک رویداد بزرگ و ارزشمند است، افتخار می کنم که سال آینده در ایام هفته شیراز، میزبان هیأت های مختلف فرهنگی از شهر پراگ باشیم . 

اسکندرپور در خصوص نحوه مدیریت پسماند در شیراز که مورد توجه سفیر و نایب رییس اتاق بازرگانی جمهوری چک قرار گرفته بود، گفت: در شیراز روزانه هزار تن پسماند از سطح شهر جمع آوری می شود و اگرچه در زمینه مدیریت پسماند با کشورهای دیگر از جمله اتریش مذاکراتی داشته ایم اما با توجه به تکلیفی که شورای شهر بر عهده شهرداری گذاشته است باید برای دفن اصولی پسماندها و استفاده بهینه از این طلای کثیف، تدابیر جدی اتخاذ کنیم تا این امر را با نگاه اقتصادی و سودآوری شهری مدیریت کنیم .

وی در خصوص بازپردازش پساب ها و استفاده از آب های خاکستری برای آبیاری فضاهای سبز گفت: شهرداری شیراز به دنبال حضور شرکت های جدی و علاقمند به سرمایه گذاری در این شهر است. در این راستا آمادگی داریم از طریق مشارکت سرمایه گذار ۱۰ تصفیه خانه محلی در شیراز احداث کنیم .

 سفیر جمهوری چک در ایران نیز در این دیدار با اشاره به پشتوانه غنی فرهنگی شیراز گفت: شیراز به واقع مهد تمدن ایران و مقصد بسیاری از گردشگران خارجی که به این کشور سفر می کنند، است. جهان ایران را به نام پارس یا فارس شما می شناسد .

با اطمینان خاطر به شما می گویم که گردشگرانی که به شیراز می آیند پس از بازگشت حتماً افراد دیگری هستند چرا که تحت تأثیر فرهنگ و میهمان نوازی مردم شما قرار گرفته اند .

 اسواتو پلوک چومبا سفیر جمهوری چک در ایران بر ظرفیت های بالای شیراز در زمینه جذب گردشگر تأکید کرد و گفت: روابط این شهر و کشور چک می تواند در بُعد گردشگری توسعه یابد .


وی توسعه همکاری های اقتصادی را بخش عمده ای از وظایف سفارت خانه ها دانست و اظهار داشت: تا کنون روابط خوبی با برخی شهرهای ایران همچون مشهد، تبریز و همدان داشته ایم و در حال حاضر زمان آن است که این مراودات با شیراز نیز صورت بگیرد؛ هرچند معتقدیم این ارتباط باید پیش تر ایجاد می شد و گسترش می یافت . 

چومبا افزود: در همکاری های اقتصادی تأکید بر اعتمادسازی است و تا به اینجا اعتماد لازم بین دو مجموعه وجود دارد .

سفیر جمهوری چک در ایران با اعلام آمادگی کشور چک و اتاق بازرگانی آن کشور برای همکاری با شیراز در زمینه توسعه سیستم حمل و نقل عمومی و مراودات علمی و دانشگاهی گفت :

پیشنهاد می شود مسئولین مدیریت شهری شیراز در سفر به جمهوری چک تجربه های خود را با شهرداری پراگ تبادل کنند. به عنوان مثال در زمینه مدیریت پسماند روش های کارآمدی وجود دارد که بتوان از زباله انرژی تولید کرد و من تمایل خود را برای همکاری در این زمینه اعلام می کنم . 

به گفته چومبا، تبادل دانشجو و تدریس زبان فارسی در دانشگاه های چک و بالعکس موضوع دیدارهای آتی کارشناسان سفارت جمهوری چک با دانشگاه شیراز خواهد بود .


هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter