برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز سه شنبه 19 آذر 1398   برابر با  :    10/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/12  قمری
(1397/5/14) امام جمعه شیراز به مدیران شهری نوید داد
کمک به شهرداری در مسیر توسعه
نماینده ولی فقیه در استان فارس خطاب به شهردار شیراز گفت: برای انجام کارهای فرهنگی به شما کمک خواهم کرد و در این مسیر باید با یکدیگر همکاری کنیم.

مطبوعات فارس/ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، آیت الله دژکام در شورای اداری شهرداری شیراز اظهار کرد: برای ساختن شهر وظیفه سنگینی داریم و باید از کارهای فرهنگی آغاز کنیم. از این رو در سازمان فرهنگی شهرداری شیراز چتر بزرگی می خواهیم که تمام طرح ها و فکر ها زیر آن جمع شوند تا بتوانیم شهر را به «شهر» تبدیل کنیم. فکر کردن به برنامه های فرهنگی باید همگانی باشد تا تقلیل پیدا نکند. اصل کار فرهنگی این است که برنامه های فرهنگی، فرهنگ شهروندی و ... در فرهنگسراهای سطح شهر  ارائه شوند تا گروه های مختلف فرهنگی و اجتماعی در نقاط مختلف شیراز در کلیات مانند هم فکر کنند.

امام جمعه شیراز با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم شهر بودن شیراز را نگه داریم و به رخ جهانیان بکشیم باید در ابعاد مختلف و به صورت کلان اقداماتی انجام دهیم، گفت: توسعه شیراز را باید با نگاه اینکه در شهر چه خبر است و به کدام سمت و سو می رویم، دید. با این توصیف، سوال اصلی ما باید از مجموعه نهادهای متولی امور شهری این باشد که برای کلانشهر شیراز چه طرح کلی در دست داریم تا در دیدگاه ها به اشتراک نظر برسیم. لذا باید بدانیم شهر چگونه توسعه پیدا می کند و ما چه توقعی از آن داریم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با تبیین مفهوم شهر، شیراز را دارای محیطی معنوی و علمی دانست که صاحبان اندیشه برای نفس کشیدن در آن ارزش قایل هستند و گفت: ژنرال دوگل رئیس جمهور وقت فرانسه که در پایان جنگ جهانی دوم به همراه سران متفقین به ایران آمدند از شیراز در مقایسه با سایر شهرها همچون تهران و اصفهان به عنوان «شهر» یاد کردند و این «شهر» بودن در ذهن شهروندان نیز حک شده و وظایف سنگینی را بر عهده ما گذاشته است.

آیت الله دژکام با طرح این پرسش که اکنون چه طرحی برای توسعه شهر داریم و برای شهر بودن چه چیزی را می خواهیم نمایش دهیم، گفت: شیراز باید به سمت شهر بالنده برود شهری که بتوانیم باز هم به دنیا آن را معرفی کنیم. برای دستیابی به این هدف باید فکرهای عمیق داشته باشیم و به عنوان شهر فرهنگی مشکلات را با هم اندیشی حل کنیم. در فکر کردن برای حل مشکلات عقب هستیم و گرنه روزانه تلاش های بسیاری می شود اما چون این کار و تلاش جهت یافته نیست و تضاد افکار وجود دارد به نتیجه مطلوب نمی رسیم.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه نمی توان با وجود تضاد افکار بین دستگاه های مختلف برای شهر برنامه ریزی کرد، اظهار کرد: تضاد منافع دستگاه ها به خاطر جزیره ای کار کردن است و به نوعی مشکل فرهنگی محسوب می شود. نیاز اصلی برای پیشرفت شهر نزدیک شدن افکار تمام دستگاه ها به یکدیگر است. تضاد منافع بین دستگاهی باید از بین برود و آن را مدیریت کنیم.

شهردار شیراز نیز در این نشست با تاکید بر نگاه جدید مدیریت شهری به نحوه توسعه شهر، تقویت زیرساخت های فرهنگی و توسعه اجتماعی محلات شهری را مهمترین بخش از چشم انداز شهرداری دانست و گفت: بازآفرینی شهری یکی از گام های اصلی دستیابی به این چشم انداز است اما معتقدیم تنها با ساخت و ساز و انجام اقدامات سخت افزاری در محلات فرسوده و حاشیه ای بازآفرینی شهری اتفاق نمی افتد. از این رو با نگاه فرهنگی و اجتماعی، بازآفرینی بر مبنای فرهنگ محوری را در دستور کار قرار داده ایم.

مهندس اسکندرپور با بیان اینکه نحوه مدیریت و انتظارات شهروندان یک کلانشهر در مقایسه با شهرهای کوچک متفاوت است، خاطرنشان ساخت: شهرداری شیراز از لحاظ تشکیلات و سطوح سازمانی هم اکنون از سه وزارت خانه گستره‌تر است از این رو با مشکلات وسیعی در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، عمرانی، خدمات شهری و ترافیکی روبرو است که باید متناسب با آن‌ها برنامه‌ریزی کند.

شهردار شیراز گستردگی کار، تضاد منافع، قوانین بالادستی و دخالت سایر دستگاه های متولی امور شهری را از جمله مولفه های تاثیرگذار بر نحوه انجام امور و رضایتمندی شهروندان دانست و افزود: شهروندان انتظار انجام امور شهر را از شهرداری دارند به همین علت علی رغم تلاش مجموعه شهرداری برای خدمت رسانی هر چه بهتر، نقدهایی از سوی شهروندان به مجموعه خدمت رسان وارد می شود.

وی در شورای اداری شهرداری که با حضور امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس برگزار شد، با بیان اینکه سرمایه گذاری در شرایط مالی فعلی شهرداری یک نیاز است، افزود:  اما با توجه به نوسانات ارزی و  اقتصادی میل به سرمایه گذاری در شهرها و به خصوص شهرداری ها کاهش یافته است. در حال حاضر سرمایه گذاران علی الخصوص سرمایه گذارانی از کشورهای حوزه خلیج فارس منتظر تثبیت شرایط اقتصادی هستند. کاهش میل به سرمایه گذاری، فشار مالی را بر مجموعه شهرداری بیشتر کرده است اما امیدواریم با همگامی مجموعه شهرداری، پشتیبانی شورای شهر و پشتیبانی معنوی امام جمعه شیراز از این شرایط عبور کنیم.

مهندس اسکندرپور همچنین باززنده سازی بافت تاریخی و فرهنگی را ضروری دانست و گفت: وجود چندین دستگاه متولی در بافت تاریخی فرهنگی را از جمله موانع سرمایه گذاری در بافت است و سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بافت تاریخی فرهنگی بین دستگاه های متولی در رفت و آمد هستند.

شهردار شیراز مبنای کار در شهرداری را پاکدستی، سالم سازی و شفاف سازی دانست و گفت: بدین منظور علاوه بر حساسیت در انتخاب مدیران، در نخستین گام ترک تشریفات ممنوع و مقرر شد قراردادها و برآوردها در دید شهروندان قرار بگیرد. همچنین درصدد هستیم با استقرار شهرداری الکترونیک، سطح دسترسی فرد به فرد را کاهش دهیم تا پاسخگویی، شفاف سازی و حفظ کرامت شهروندان افزایش یابد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز نیز در این نشست قدیمی بودن قوانین شهرداری را یک چالش دانست و گفت: مطابق نبودن قوانین با نیازهای امروز جامعه باعث ایجاد مشکلات بسیاری برای شهرداری ها شده است و تطابق وضع موجود با مجموعه قوانین مشکل است.

مهندس فرج زاده با بیان اینکه شهرداری حادثه بلوار جمهوری طی 14 روز از 4 هزار تن مصالح استفاده کرد، خاطرنشان ساخت:  برای کنترل این حادثه کمیته فنی با حضور اساتید شماره یک کشور تشکیل شده و با انجام اقدامات علمی، خطر لغزش و رانش کوه در این منطقه رفع شده است.

مهندس فرج زاده با اشاره به تاکید شهردار مبنی بر لزوم استقرار شهرداری الکترونیک افزود: هم اکنون از 120 هزار مراجعه‌ای که سالانه به شهرداری می‌شود، حدود 81 درصد برای دریافت استعلام است که با استقرار شهرداری الکترونیک این میزان کاهش چشمگیری پیدا می کند و قدم موثری در جهت رفاه و آسایش شهروندان و افزایش رضایتمندی آنها است.

همچنین در این نشست معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز خاطرنشان ساخت: هم اکنون در راستای محرومیت زدایی و توزیع عادلانه خدمات در بیش از ۵۰۰ نقطه شهر شیراز پروژه های عمرانی شامل ساخت تقاطع غیرهمسطح، بزرگراه، فرهنگسرا، سرای محله ها، پارک، خیابان، کوچه ها و مسیرهای پیاده راه سلامت در دست اجرا است.

مهندس آرگیو با بیان اینکه بر اساس مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک چهار رینگ ترافیک که یکی میانی، دیگری در بلوار رحمت و رینگ های سوم و چهارم نیز در رینگ های پیراموانی شهر هستند طراحی شده و در حال اجرا است، گفت: کمربندی فعلی شیراز به طول 80 کیلومتر که در رینگ پیرامونی است نیاز به اصلاح و استاندارد سازی دارد که در چندین نقطه کمربندی شیراز ساخت چند تقاطع غیرهمسطح در دست اجرا می باشد و شهرداری عزم خود را برای ساماندهی این محور جزم کرده است

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز این نوید را به شهروندان داد که در هفته دولت 24 پروژه با اعتباری بالغ بر 81 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

شهردار شیراز حکم انتصاب دو مدیر جدید را صادر کرد
برنامه شهرداری برای اداره شیراز در سال 97 بر اساس بودجه مصوب مدیریت می شود
محور امیرکبیر ساماندهی می شود
انتصاب معاون مالی و اقتصادی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز
شهردار شیراز از افتتاح بازار هنر شیراز در محور سنگ سیاه همزمان با دهه فجر امسال خبر داد
برای مقاصد سیاسی به کشورتان ظلم نکنید
ورود ۱۸۵ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز
اصلاح معادله قیمت، کیفیت و درآمد در بازارچه های محلی
فضای حاکم بر شهر شیراز را فضای گفتگو، مدارا و صلح است
انتصاب رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز
آمادگی شهرداری برای تقویت ناشرین شیرازی و فارسی
لزوم مشارکت فعال شهرهای آسیایی در توسعه شهر هوشمند
شهردار شیراز در آیین افتتاح همزمان 6 پروژه
مدت زمان اقامت گردشگران در شیراز افزایش می یابد
خط دو قطار شهری ظرف سه سال آینده به بهره برداری می رسد
مسیل های دروازه قرآن لایروبی شده بودند
افتتاح فرهنگسرای حکمت
افتتاح 4 پروژه عمرانی شیراز در دهه فجر
مدیرعامل مخابرات فارس با نماینده ولی فقیه در استان فارس دیدار کرد
سامان‌دهی اطراف حرم شاهچراغ (ع) با جزیره‌ای عمل کردن به نتیجه نمی‌رسد
خبرنگاران فارس دغدغه خدمت و قلم دارند
طرح ارائه خدمات فرهنگی و دینی به عشایر تدوین شد
میزان زکات فطریه در استان فارس اعلام شد
پیکر اکبر شریعت در شیراز تشییع و به خاک سپرده شد
سایه بی‌سکنه شدن بر سر 2 هزار روستای فارس
رشد 10 درصدی صادرات غیرنفتی
نماینده مجلس عالی تاجیکستان خواستار برقراری پرواز مستقیم بین شهرهای شیراز و دوشنبه شد
شیراز موفقترین شهر در حمل و نقل عمومی است
همایش تجلیل از مادران شهید با حضور شهردار شیراز برگزار شد
خیرین برای کمک به خانواده های بی سرپرست تلاش بیشتری کنند/ مشاغل خانگی بهترین راهکار برای کمک به زنان سرپرست خانوار
بازدید شهردار شیراز از ترمینال کاراندیش شیراز
برپایی نمایشگاه تاریخچه فرهنگ پوشش در ادیان و ملل مختلف در شیراز
بازدید شهردار شیراز از کمپ نوروزی بوستان شهدا منطقه پنج
آیین شام غریبان حضرت زینب در شیراز برگزار شد
بازدید شهردار شیراز از پروژهای عمرانی
در حمایت از سازمان آتش نشانی، از هیچ گونه تلاشی فروگذار نمی کنم
اعلام نتایج آزمون استخدام شهرداری ، هفته آینده
رینگ دوم شهر شیراز تکمیل می‌شود
تسریع در اجرای طرح توسعه حرم مطهر شاهچراغ(ع)
بازدید شهردار شیراز از پل کابلی ولی عصر
دوربین های ترافیکی شهری شیراز۲.۵ برابر شد
بازسازی خیابان زند باریک شیراز 3 روز طول می‌کشد
بانک شهر 2 صرافی الکترونیک در شیراز راه‌اندازی می‌کند
5 هزار پیمانکار شهرداری شیراز از بانک شهر تسهیلات دریافت کردند
فروش 400 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تکمیل خط یک مترو شیراز
تاکسی‌ها توسط بانک شهر به کارت‌خوان الکترونیک تجهیز می‌شوند
پیشگیری از بیماری‌های مسری مهم‌ترین اولویت اتوبوس سلامت شیراز
آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح شیراز صدرا
شهردار شیراز با رئیس کل دادگستری فارس دیدار کرد
تقاطع غیرهمسطح جوادیه به زودی افتتاح می شود
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter