برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز دوشنبه 7 بهمن 1398   برابر با  :    27/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/6/1  قمری
(1398/6/3) پاسخ رئیس جدید شورای شیراز به ابهامات؛
کسی جرات درخواست غیرقانونی از رئیس شورا را ندارد
سید عبدالرزاق موسوی که به تازگی ریاست شورای شهر شیراز را برعهده گرفته است، در نخستین نشست خبری خود با خبرنگاران به‌عنوان رئیس شورا به سئوالات و ابهامات مطرح در خصوص حواشی شورا طی روزهای اخیر پاسخ داد.

مطبوعات فارس/ سید عبدالرزاق موسوی، رئیس جدید شورای اسلامی شهر شیراز یکشنبه سوم اردیبهشت در یک کنفرانس خبری و در پاسخ به سئوالی در خصوص حواشی انتخابات هیئت‌ رئیسه و نقش «حلقه قم‌آباد» در کاندیداتوری و انتخابش به عنوان رئیس شورای شیراز گفت: در انتخابات دور اول هیئت رئیسه هم کاندیدا بودم اما آقای دستغیب رای آورد.

وی ادامه داد: در این دوره که سومین سال فعالیت شورا است در جهت ارتقاء جایگاه شهر شیراز با توجه به پیشینه تاریخی و فرهنگی که دارد، همچنین دستیابی به برخی از اهداف شورای شهر کاندید ریاست شدم و طی یک روند قانونی با 11 رأی به‌عنوان رئیس شورا انتخاب شدم . 

موسوی با اشاره به اینکه تا یک ماه و نیم پیش قصدی برای ریاست شورا نداشته است، ادامه داد: برای کاندیدا شدن با بیش از 30 نفر از افرادی که اصلاح‌طلب یا غیر اصلاح‌طلب بودند، صحبت و مشورت کردم که اکثراً هم موافق بودند، اما اینکه برای انتخاب شدن به‌عنوان رئیس شورا به کسی تعهد یا قولی داده باشم، صحت ندارد . 

وی تصریح کرد: من طبق اصول و چارچوبی که به آن معتقد هستم عمل می‌کنم و برده کسی نیستم؛ هیچ فردی هم جرأت نمی‌کند از من درخواستی خلاف قانون داشته باشد . 

رئیس شورای شهر شیراز گفت: پیام 11 عضوی که به من رأی دادند، انسجام و تلاش در جهت مصالح عمومی است . 

وی با بیان اینکه رئیس شورا ملزم به تبعیت از مصوبه شورا است، خاطرنشان کرد: در جلسه چهارشنبه 23 مرداد مقرر شد که به دلیل غیبت برخی از اعضا جلسه انتخاب هیئت‌رئیسه روز دوشنبه یعنی 28 مرداد برگزار شود که همه اعضا به جز آقای دستغیب با آن موافقت کردند و درخواست برگزاری جلسه با امضای نائب‌رئیس شورا به فرمانداری ارسال شد. جلسه روز چهارشنبه 30 مرداد نیز از قبل از تعطیل اعلام شده بود . 

انتخابات هیئت‌رئیسه مورد تائید فرمانداری

موسوی گفت: برای جلسه روز دوشنبه به لحاظ روند مکاتبه ایراداتی گرفته شد بود، اما انتخابات مشکل قانونی نداشت که مورد تائید فرمانداری نیز قرار گرفت . 

رئیس شورای شهر شیراز افزود: نامه فرمانداری در پاسخ به درخواست دستغیب برای معارفه تذروی تاریخ نداشت و معلوم نبود برای چه روزی است، معارفه عضو علی‌البدل نیز باید در یک جلسه رسمی با حضور فرماندار یا معاون وی انجام بشود. خود من به آقای تذروی گفتم که جلسه روز چهارشنبه از قبل تعطیل اعلام شده و قرار نبوده جلسه‌ای برگزار شود . 

وی افزود: عدم حضور اعضای شورا در جلسه چهارشنبه گذشته قانونی بود چراکه طبق مصوبه شورا، جلسه چهارشنبه تعطیل اعلام شد. هیچ‌کدام از اعضا تمایلی به حواشی پیش‌آمده در روز چهارشنبه 30 مرداد را نداشتیم و جامعه هم تحمل التهاب را ندارد؛ این اشکال متوجه شورا است که نباید موجب نگرانی مردم شود . 

موسوی در پاسخ به سئوالی در خصوص اولویت‌های شورا در سال سوم؛ به نتیجه رساندن برنامه 20 ساله و 5 ساله شهر شیراز را یک اولویت اعلام و اضافه کرد: در سومین سال فعالیت شورا نظارت بر عملکرد شهرداری جدی‌تر خواهد شد. کمیسیون مصوبات شورا در جهت اجرای مصوبات فعال می‌شود و تلاش می‌کنیم تا اشکالاتی که به لحاظ حقوقی بر یاوران شورا وارد است نیز برطرف شود . 

رئیس شورای شهر شیراز با بیان اینکه شورای شهر در پایبندی به قانون و تلاش برای منافع عمومی باید پیشرو باشد، گفت: ما اعضای شورا وکلا و امانت‌داران مردم هستیم، باید منافع مردم را بر منافع خودمان ترجیح بدهیم؛ ما باید تلاش کنیم تا در تصمیم‌گیری‌ها، نظارت بر معاملات و قراردادهای شهرداری مصلحت عمومی لحاظ شود . 
 

وی افتتاح مرکز پژوهش‌های شورا برای استفاده از نظرات نخبگان برای برنامه‌ریزی و حل مشکلات شهر همچنین افزایش سطح فنی لوایح را خبر داد و افزود: یکی از تکالیف شورا بر شهرداری، تهیه طرح ساماندهی نیروی انسانی در این سازمان بود که به زودی این طرح به صحن شورا ارائه خواهد شد . 

به منتقدان پاسخ می‌دهیم

وی در پاسخ به سئوالی دیگر مبنی بر اینکه آیا تأکید شما بر انسجام شورا مانعی برای بیان ایرادات و انتقادات نسبت به عملکرد شورا و شهرداری خواهد شد، گفت: انسجامی که مدّنظر من است در جهت تلاش برای منافع عمومی خواهد بود . 

موسوی در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص نحوه تعامل با منتقدان عملکرد مدیریت شهری شیراز، افزود: یکی از وظایف روابط عمومی شورا ارائه گزارش عملکرد به مردم و دریافت انتقادات است. شورا آمادگی پاسخگویی به انتقادات در جهت منافع شهر و شهروندان را خواهد داشت و پیش از این نیز توضیحات لازم در پاسخ به انتقادات گروه مطالعات شهری فاطر به‌عنوان یکی از منتقدان شورا ارائه شده است . 

پیگیری قانونی در خصوص مهدی حاجتی

رئیس شورای شهر شیراز در خصوص پیگیری شورا در موضوع مهدی حاجتی و زمان معرفی فرد جایگزین وی بیان کرد: به صورت فردی و جمعی از سوی شورای شهر شیراز پیگیری‌های لازم در چارچوب قانون در حال انجام است. من به‌عنوان مسؤول شورا با همکاری اعضا وظیفه خود می‌دانیم که پیگیری‌های قانونی را انجام بدهیم . 

وی افزود: افراد تا زمانی که عضو شورا نشدند تمام امورشان برعهده فرمانداری است. شورا در خصوص عضو جایگزین حاجتی طبق نظر فرمانداری در راستای قانون عمل خواهد کرد؛ اخیراً نامه‌ای به فرمانداری شیراز ارسال شده که منتظر پاسخ آن هستیم، با اعلام نظر فرمانداری روند معارفه فرد جایگزین مهدی حاجتی انجام خواهد شد . 

سخنگوی شورای شهر شیراز نیز در خصوص چرایی انتخاب موسوی به‌عنوان رئیس شورا گفت: عملکرد خوب آقای موسوی طی 2 سال گذشته موجب انتخاب وی به‌عنوان رئیس شورا در سال سوم شد .

سعید نظری با بیان اینکه اعضای شورا حواشی ایجادشده را بیشتر متوجه آقای دستغیب می‌دانستند، ادامه داد: اعضای شورا به این نتیجه رسیدند که با تغییر هیئت‌رئیسه عملکرد شورا ارتقاء پیدا خواهد کرد . 

وی افزود: آقای موسوی یک فرد سخت‌کوش و دارای زیست جهادی هستند. ما نگران جایگاه وی در شورای عالی استان‌ها بودیم که در این جهت یک تقسیم کار بین رئیس و نائب‌رئیس خواهد شد تا به ایفای مسؤولیت وی نیز لطمه‌ای وارد نشود . 

نظری نیز با اشاره به اینکه جلسه روز چهارشنبه 30 مرداد از قبل تعطیل اعلام شده بود، گفت: لازم نبود در روز چهارشنبه برای معارفه آقای تذروی لشکرکشی بشود. ما منتظر اعلام نظر فرمانداری هستیم. تذروی تا 6 ماه باید عضو جانشین باشد که پس از بررسی مسئله حاجتی در شورای حل اختلاف وضعیت وی به عنوان عضو اصلی نیز مشخص می‌شود؛ خواست ما تعامل محترمانه و متقابل با تذروی است . 

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

توجه مسئولان به موضوع انتشار پارازیت در شیراز
شهرداری شیراز با کمبود جدی منابع مالی روبروست
نارضایتی برخی شیرازی‌ها از طرح سی پی
تعریف برنامه نظارت و ارزیابی کمی برای پروژه‌های شهرداری شیراز
گزارش هیئت کارشناسی سیل شیراز به شورا رفت
مجموعه بین الحرمین نقش مؤثری در بهبود منطقه تاریخی، فرهنگی شیراز دارد
آخرین جلسه علنی شورای شهر شیراز در سال1393
شیراز با کمبود اتوبوس درون شهری روبه‌رو است
ناوگان اتوبوسرانی شیراز حداقل 400 دستگاه اتوبوس کم دارد
احیای معماری اسلامی ایرانی در دستور کار شورای شهر شیراز قرار گیرد
انتشار 200 میلیارد تومان اوراق مشارکت در نیمه دوم سال جاری
نامه سرگشاده اعتراضی شورای شهر شیراز خطاب به وزیر راه ‌و ‌شهرسازی
شورای اسلامی شهر از مجمع خیران شهرساز شیراز حمایت می‌کند
نرخ بلیط مترو شیراز حدود 600 تا 700 تومان خواهد بود
مصوبه افزایش کرایه های اتوبوس اصلاح می شود
ساخت برج دوار در باغ تاریخ شیراز
شورای شهر از طرح های مجمع خیرین شهرساز حمایت می کند
فارغ التحصیلان رشته مرمت بناهای تاریخی کد نظام مهندسی می‌گیرند
سقف بودجه سال آینده شهرداری شیراز تصویب شد
طرح سوال از شهردار شیراز کلید خورد
کاهش حق انشعاب فاضلاب و افزایش آب بها در شیراز تصویب شد
تصویب سند راهبردی توسعه اقتصادی شیراز در کمیسیون تلفیق
عبدالرزاق موسوی رئیس شورای شهر شیراز شد
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter