برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز یکشنبه 24 آذر 1398   برابر با  :    15/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/17  قمری
(1395/11/27)
پرداختی به کارگران نباید کمتر از 2 میلیون و 600 هزار تومان باشد
رییس خانه کارگر گفت: طبق اطلاعات و آماری که ما داریم وضعیت معیشتی و زندگی کارگران با حقوق آنها اختلاف فاحشی دارد، بر پایه این اطلاعات حداقل معیشت واقعی خانواره 2 میلیون 600 هزار تومان است. به همین جهت خالص پرداختی به کارگران نباید کمتر از 2 میلیون و 600 هزار تومان باشد.
مطبوعات فارس/پرداختی به کارگران نباید کمتر از 2 میلیون و 600 هزار تومان باشدمساله دستمزد هر ساله با نزدیک شدن به روزهای آخر سال از دغدغه های اصلی کارگران می شود و نمایندگان کارگری می کوشند تا با چانه زنی حقوق و دستمزد سال آینده را تا بالاترین حد ممکن که بتواند حداقل هزینه خانوار کارگری را تامین کند بالا ببرند اما در بهترین حالت موفق می شوند تا دولت و کارفرمایان را راضی به افزایش حقوق تا نرخ تورم بکنند.

میزان حقوق و دستمزد کارگران در سال 96 هنوز مشخص نشده اما زمزمه هایی شنیده می شود مبنی بر افزایش 9 تا 12 درصدی حقوق کارگران که رییس فراکسیون کارگری مجلس آن را رد کرده و می گوید که میزان حقوق و دستمزد برای سال آینده هنوز مشخص نیست.

علیرضا محجوب نماینده تهران و دبیر کل خانه کارگر در مورد وضعیت حقوق و دستمزد کارگران در سال 96 گفت: الان برای مشخص شدن رقم دستمزد زود است و بعید به نظر می رسد تا پیش از نیمه اول اسفند وضعیت حقوق و دستمزد کارگران در سال 96 مشخص شود.

وی افزود: میزان افزایش حقوق و دستمزد بستگی به جمع بندی نهایی شورای عالی کار دارد که تا کنون جلسات جدی و منظمی در این مورد میان نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت تشکیل نشده و بحث ها هنوز جنبه جدی به خود نگرفته است.

وی در پاسخ این سوال مبنی بر افزایش حقوق بر پایه تورم گفت: دیروز جلسه ای داشتیم در مورد وضعیت معیشتی کارگران و اطلاعات و آماری در این جلسه ارائه شد که نشان می داد میان وضعیت معیشتی و زندگی کارگران با حقوق افراد اختلاف فاحشی وجود دارد که نمی توان به راحتی از کنار آن گذاشت. بر پایه این اطلاعات حداقل معیشت واقعی خانواره 2 میلیون 600 هزار تومان است.

رییس فراکسیون کارگری مجلس خاطر نشان کرد: خالص پرداختی به کارگران نباید کمتر از 2 میلیون و 600 هزار تومان باشد. در حقیقت ما به اعداد بزرگی رسیده ایم که باید صبر کنیم تا بحث در جلسات شورای عالی کار جدی شود و ما مستندات خود را برای افزایش حقوق ارائه کنیم و در نهایت ببینم که خروجی این جلسات چه رقمی می شود.

محجوب یادآوری کرد: علاوه بر اینکه خانه کارگر برای افزایش میزان حقوق و دستمزد کارگران در تلاش است در هفته آینده جلساتی با نمایندگان دولت و کارفرمایان تشکیل خواهد شد تا دغدغه های معیشت خانوارهای کارگری مطرح شده و اعضا را تشویق کنیم تا به ترازهای بالاتر در میزان حقوق و دستمزد برسند.

رییس خانه کارگر گفت: با توجه به اینکه قانون صراحت تورم و سبد معیشتی را پایه اصلی تعیین نرخ دستمزد اعلام کرده اما در تعیین نرخ دستمزد تنها به نرخ تورم توجه می شود، طبیعی است که کارفرما و دولت نفع خود را در این مورد در نظر می گیرند؛ جالب اینجاست که تعیین نرخ تورم هم در دست دولت است، دولت خود نرخ تورم را تعیین کرده و بر اساس آن میزان دستمزد را در نظر می گیرد حال آنکه دولتها به ذاته به دنبال رقم های کوچک هستند و در حقیقت به دنبال مماس کردن حداقل حقوق با تورم خود ساخته می روند.

محجوب در بخش دیگری از گفتگوی خود در مورد اینکه اگر حقوق کارگران به میزان معیشت آنها افزایش پیدا نکند شکاف طبقاتی ایجاد شده و هزینه اجتماعی به وجود آمده دولت را متضرر می کند، گفت: ما زمانی می توانیم در مورد شکاف طبقاتی و مسائلی از این دست صحبت کنیم که هم دولت و هم کارفرما با ما هم عقیده باشند حال آنکه ما کاملا معتقدیم نرسیدن حقوق به سبد معیشت هزینه ایجاد می کند و افزایش آن سبب کاهش ریسک های اجتماعی می شود اما آنها معتقدند افزایش دستمزد به بیکاری منجر می شود و تعدیل نیرو در پی دارد.

وی افزود: زمانی که بهره وری بالا برود، معضلات اجتماعی کاهش یافته و همین عوامل موجب شکستن رکود می شود، در همین جهت پیشنهاد می شود در جهت تعیین نرخ دستمزد اقتصاد کلان و وضعیت جامعه نیز در نظر گرفته شود.

رییس فراکسیون کارگری مجلس در مورد پیشنهاداتی که در زمینه ارائه سبد معیشتی به کارگران به گوش می رسد نیز گفت: این بسته ها هنوز در حد حرف و حدیث است اما در مورد تصویب یا عدم تصویب آن قطعیت وجود ندارد و باید منتظر جلسات شورای عالی کار بود.

محجوب در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه برای تعیین دستمزد کارگران چه پیشنهادی دارید تا این مبلغ با واقعیت اقتصادی جامعه همخوانی داشته باشد و از سوی دیگر نظر کارفرما و دولت را نیز تامین کند؟ گفت: حداقل معیشت، واقعیتی است که هم کارگر، هم کارفرما و هم دولت باید در مورد آن توافق کنند. رسیدن به سبد واقعی هزینه ها همین تراز قیمت هاست که بانک مرکزی هر ساله و هر فصل اعلام می کند. قیمت کالاها و خدمات باید بر مبنای نرخ اعلامی بانک مرکزی محاسبه شده و به کارگران پرداخت شود.

وی افزود: پیشنهاد دیگر بهره گیری از اعداد و ارقامی است که سازمان های بین المللی اعلام می کنند، بر اساس اعلام این سازمان ها خط گرسنگی روزانه 2 دلار است، مقیاس خانوار کارگری 3 و نیم نفر است برای رسیدن به دستمزد کارگران باید 2 دلار را ضرب در 3 و نیم کرده و بعلاوه هزینه مسکن و پوشاک بکنند و به کارگران پرداخت کنند که با توجه به شرایط موجود بعید است کمتر از مبلغ 2 میلیون 600 هزار تومانی باشد که ما اعلام کردیم.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

کاهش حداقل حقوق به ۵۳۴ هزار تومان
افزایش ۱۵ تا ۱۸درصدی پایه حقوق کارگران
اعمال افزایش 20 درصدی پایه حقوق در فیش فروردین کارگران
۲۰۰۰مرزنشین بدلیل افزایش عوارض خروج از کشور، بیکارشدند
جلسه فوری برای ترمیم مزد و معیشت کارگران
دولت پرداخت2ماه حقوق کارگران هفت تپه را پیگیری می کند
پرونده دستمزد ۹۸ بسته شد
اعمال «رتبه‌بندی» در حقوق بازنشستگی معلمان
مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان مرداد پرداخت می‌شود
حداقل حقوق بازنشستگان تعیین شد
تعیین دوباره ضریب حقوق کارمندان و بازنشستگان
افزایش 12 درصدی حقوق کارکنان از هفته آینده
جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی
زمان افزایش حقوق مستمری‌ بگیران
جزییات افزایش حقوق و مزایای کارگران
شرط افزایش حقوق کارکنان از اول سال 95!
حدود عیدی کارکنان مشخص شد
طرحی برای دادن حقوق به جانبازان زیر 25 درصد
افزایش 10 درصدی حقوق کارکنان در سال 96
افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده
دولت «سبد کالا» توزیع می‌کند
حقوق بازنشستگان افزایش یافت
ابلاغ یک بخشنامه افزایش حقوق در آموزش و پرورش
افزایش ۲۰.۵درصدی حقوق‌بازنشستگان تامین‌اجتماعی
حقوق کارکنان دولت 10 درصد افزایش یافت
ابلاغ افزایش حقوق کارکنان قرارداد معین بهزیستی از 23 بهمن
اعتراض پزشکان کانادایی به افزایش حقوقش‌هایشان
احتمال افزایش حقوق کارمندان تا ۲۰ درصد
«افزایش حقوق کارمندان» به استفساریه ختم شد
جزییات جدید افزایش حقوق کارکنان
تصویب‌نامه افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۷
جزئیاتی از افزایش مجدد حقوق کارکنان در سال جاری
کارمندان منتظر افزایش حقوق نباشند
خبر خوش برای کارمندان دولت
میزان افزایش حقوق کارمندان برای سال آینده
افزایش حقوق کارکنان بازهم پلکانی است
رایزنی‌های حقوقی کارکنان به ۲۰ درصد ختم شد
حقوق کارکنان و بازنشستگان ۴۰۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند
«حقوق» بازنشستگان کشوری امسال ۲ بار افزایش می‌یابد
واریز افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی؛ این ماه
جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در سال ۱۳۹۸
تخلف در مورد افزایش حقوق‌های ۲/۵تا ۵ میلیون تومان
افزایش ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومانی حقوق معلمان
نرخ بیکاری در استان فارس به ۲۳ درصد رسید‌
خطر بروز بیکاری شدید فارغ‌التحصیلان/ بیکاری زنان۲.۳برابر مردان شد
مرکز درمانی پرفسور سمیعی در شیراز کلنگ زنی می شود
بهره‌برداري از حدود 930 پروژه در فارس
نرخ بیکاری ۱۸.۵ درصدی فارغ التحصیلان دانشگاهی
استان فارس در نرخ بیکاری رتبه ۱۲ را در کشور دارد
۹۰۰ هزار شغل در کشور نیاز است
راه‌اندازی سامانه نرم‌افزاری جامع کاریابی در فارس
ورود سالانه ۱۵هزار دکتر به صف بیکاران
اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه بیمه بیکاری می‌شوند
مدت زمان برقراری بیمه بیکاری در استان فارس به 9 روز کاهش یافت
جایگاه ایران به لحاظ بیکاری در جهان
نکات کلیدی از بیمه بیکاری که باید بدانید
حقوق کارکنان دولت 10 درصد افزایش یافت
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter