برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز شنبه 16 آذر 1398   برابر با  :    7/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/9  قمری
(1396/9/18)
پرداخت حق پرستاری به همسران افراد معلول
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به انجام 90 درصدی غربالگری شنوایی و بینایی در جامعه گفت: در حال حاضر مستمری معلولان تا سه برابر افزایش یافته است و با تصویب لایحه حمایت از حقوق معلولان در مجلس این مستمری افزایش بیشتری نیز خواهد یافت. همچنین بر اساس این لایحه حق پرستاری برای همسران افراد معلول نیز در نظر گرفته خواهد شد.

مطبوعات فارس/ علی ربیعی که در گردهمایی روز جهانی معلولان صحبت می‌کرد با بیان اینکه با ایجاد زیرساخت‌های لازم باید نسبت به حل معضلات معلولان اقدام کنیم افزود: تلاش ما این است که معلولان به شرایط «حرکت روان» در جامعه دست یابند.

وی با انتقاد از دیدگاه‌هایی که در ناتوانی جسمی در خصوص معلولان حاکم است افزود: در گذشته دیدگاه‌هایی حاکم بود که منجر به توانمندسازی معلولان نمی‌شد. دستگیری محدود از این قشر مشکلات آنان را برطرف نخواهد کرد. در حال حاضر ما به دنبال نگرش‌های جدیدی در این خصوص هستیم. برای مثال این دیدگاه که معلولان بسیار توانمندند و این توانایی‌ها باید دیده شود یکی از این موارد است. در میان این قشر دانشمندان، هنرمندان، ادبا و پژوهشگران زیادی دیده می‌شوند.

وی در ادامه ضمن تبریک مدال آوری وزنه برداران معلول در مسابقات جهانی اظهار کرد: اگرچه معلولان از بخشی از توانایی جسمی خود محروم هستند اما باید شرایطی فراهم شود که آنها از سایر توانمندی‌های‌شان برای کسب منزلت اجتماعی استفاده کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با تاکید بر اهمیت هم افزایی بین بخشی در حل مشکلات معلولان تصریح کرد: بخشی از این هم افزایی بین دولت و مجلس ایجاد شده است. همچنین بخش دیگری از این اقدام با کمک شهرداری، دانشگاه علوم بهزیستی و ... در حال شکل گیری است.

ربیعی در ادامه با اشاره به چهارضلعی مربوط به مسائل معلولان و اشاره به نقش خانواده NGOها و دولت در کنار معلولان برای حل مشکلات آنها اظهار کرد: اولین رویکرد در این زمینه باید دیدن توانایی‌های آنان باشد. معلولان نیاز به نگاه دلسوزانه ندارند. نمایشی که از معلولان تا کنون ارائه شده است باید اصلاح شود چرا که معلولان به جای نگاه دلسوزانه باید به حقوق خودشان برسند.

وی با اشاره به اینکه در برخی از استان‌ها افرادی که ناتوانی دارند نمی‌توانند توانمند شوند اظهار کرد: به همین دلیل باید از فقر و محرومیت در بین افراد معلول جلوگیری کنیم و نباید اجازه دهیم که معلولیت مترادف با فقر شود. همچنین باید توجه داشته باشیم که سالمندی نیز نباید با فقر توام باشد.

وزیر تعاون، کار رفاه اجتماعی با تاکید بر افزایش 3.4 برابری مستمری‌ها در بین افراد معلول افزود: در حال حاضر لایحه حمایت از حقوق معلولان در صحن مجلس قرار دارد. در تهیه این لایحه از نظر خود معلولان و سایر متخصصان استفاده شده است. در این لایحه مشخص شده تا حداقل دستمزد برای شورای عالی کار بیمه توانبخشی، توانمندسازی آنها و اختصاص فضاهای عمومی و ورزشی برای معلولان پیگیری شود.

وی با تاکید بر اهمیت فرهنگسازی در صدا و سیما و توجه این لایحه به این موضوع تصریح کرد: دولت 3000 میلیارد تومان بار مالی برای این لایحه در نظر گرفته است. همچنین معافیت‌های مالیاتی حتی برای پدران و مادران افراد معلول نیز از دیگر برنامه‌هایی است که در این لایحه گنجانده شده است.

ربیعی در ادامه از برگزاری انتخابات آزاد برای انتخاب چهار نفر از اعضای سمن‌های فعال در حوزه معلولان به عنوان مشاور وزیر خبر داد و گفت: این چهار نفر در تمام تصمیمات مربوط به حوزه معلولان به عنوان نماینده سمن‌ها حضور خواهند داشت.

ربیعی در ادامه با بیان اینکه قرار بود وسایل کمک توانبخشی به معلولان در سال 96 به شکل کامل تامین شود، گفت: متاسفانه این اقدام به شکل کامل انجام نشده است اما روستاها و شهرهای کم جمعیت تحت پوشش این وسایل قرار گرفتند. همچنین تعرفه مربوط به واردات این وسایل نیز کاهش یابد.

وی در ادامه تاکید کرد: در حال حاضر انجام غربالگری ژنتیک در کشور اجباری شده است و به این ترتیب از تولد تعداد زیادی معلول در سال جلوگیری به عمل می‌آید.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

حذف یارانه ثروتمندان ادامه می‌یابد
چالشهای اقتصاد کشور را نمی توان با مدیریت سنتی حل کرد
از 22 میلیون شاغل تنها 15میلیون نفر بیمه هستند
11 میلیون کارگر ایرانی بیمه شدند
ایجاد ۶۰۰ هزار شغل در سال۹۵
این هفته سبد کالا توزیع خواهد شد
وعده ایجاد 1 میلیون شغل در سال 95
مستمری بگیران تامین اجتماعی برای دریافت کارت خرید کالا ثبت نام کنند
دارندگان 2 دفترچه بیمه، تنبیه می‌شوند
هشدار وزیر کار درباره رشد زندگی مجردی در کشور
200 هزار زندانی بیمه می شوند
بیمه کارگران ساختمانی یک هزار و 800 میلیارد تومان بار مالی برای تامین اجتماعی دارد
افزایش تعداد زنان میانسال مجرد در کشور
دفترچه بیمه تامین اجتماعی حذف شد
دولت «سبد کالا» توزیع می‌کند
شرایط ثبت نام فارغ‌التحصیلان اعلام شد
توزیع نخستین سبد حمایت غذایی سال 96
تامین حقوق بازنشستگان درسال 97 ازمحل هدفمندی بودجه‌ها
بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی در فارس با حضور ربیعی
۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای بیمه زنان سرپرست خانوار تخصیص یافت
گردشگری در سد درودزن مرودشت رونق می گیرد
توزیع «بسته حمایتی» کارمندان با حقوق ماه جاری
اتمام توزیع «بسته حمایتی» فرهنگیان
سفر وزیر تعاون به فارس
موافقت "جهانگیری" با اختصاص یارانه‌های حذفی به معلولان
پرداخت ۳۶۰ تا ۴۸۰ هزار تومان به معلولان شدید دهک‌های صفر تا سه
در روز جهانی معلولان جانبازان و معلولان فارس تجلیل شدند
از انتقاد به زمین‌فروشی در شهرداری شیراز تا برگزاری همایش‌ها در ساعت اداری
مرکز معلولان نرجس شیراز، جولانگاه اشک و لبخند
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter