برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز سه شنبه 19 آذر 1398   برابر با  :    10/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/12  قمری
(1396/2/8) گزارش تصویری:
پایان سومین جشنواره مطبوعات حامی مصرف کننده در فارس/ کام مطبوعاتی‌ها شیرین شد
سومین جشنواره مطبوعات حامی مصرف کننده در استان فارس، در حالی به خط پایان رسید که رسانه‌های مکتوب، گوی سبقت را از رسانه‌های دیجیتال و فعالان خبرگزاری‌ها ربودند.

مطبوعات فارس/ مراسم اختتامیه سومین جشنواره مطبوعات حامی مصرف کننده در استان فارس، صبح پنجشنبه با حضور معاون استانداری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان صنعت و تجارت استان فارس و با استقبال بی‌فروغ فعالان رسانه و خبرنگاران، برگزار شد.

دبیر اجرایی سومین جشنواره مطبوعات حامی مصرف کننده در این مراسم که تعداد صندلی‌های خالی آن بیش از ردیف‌های پر بود، گفت: در این دوره 34 فعال رسانه‌ای آثارشان را در موعد تعیین شده به دبیرخانه ارسال کردند.

صداقت با بیان اینکه شرکت کنندگان 135 اثر برای داوری ارسال کرده بودند، گفت: 79 اثر در ارزیابی‌های اولیه جواز حضور در بخش رقابتی را کسب کرد و در این میان 31 گزارش و 22 خبر به مرحله نهایی داوری رسید.

او با معرفی داوران این دوره از جشنواره، از شاکر رئیس دانشکده خبر شیراز، هادی زمانی مدرس دانشگاه از اصفهان و امیر ترقی‌نژاد مدرس روزنامه‌نگاری از یزد، به‌عنوان سه فردی که داوری را عهده‌دار بودند یاد و قدردانی کرد.

صداقت البته وعده داد که چهارمین دوره از جشنواره، به شکل منطقه‌ای و با حضور حداقل 5 یا 6 استان با مرکزیت فارس برگزار شود.

اگرچه برگزاری جشنواره مطبوعات حامی مصرف کننده،‌ ایده و اقدامی ارزشمند و تاثیرگذار محسوب شده و نشان می‌دهد که مسئولان به نقش رسانه و فعالان رسانه‌ای باور پیدا کرده‌اند اما نقاط ضعف مشهود در این دوره نیز، آن را چندان از دوره دوم متمایز نکرد.

استقبال اندک روزنامه‌نگاران و صاحبان قلم از جشنواره سوم، در استانی که هنوز هم بین پنج استان اول کشور به لحاظ تعدد رسانه‌های مکتوب و جزو استان‌های تاثیرگذار به لحاظ کیفیت فعالیت‌های رسانه‌ای محسوب می‌شود و به نوعی بسیاری از فعالان صاحب‌نام عرصه رسانه در کشور، از آن برخاسته‌اند، نشان از وجود ضعفی دارد که باید ریشه‌یابی شود.

در این بین حمایت صنایع، تولید کنندگان و فعالان بخش خدمات از برگزاری چنین جشنواره‌ای، نماد اهمیتی است که صنعتگران، تولیدکنندگان و فعالان بخش خصوصی برای رسانه و فعالیت‌های این حوزه قائل هستند، بود.

علی‌رغم آنکه بیانیه هیئت داوران، کیفیت آثار ارسالی به این جشنواره را در بندهای اول بیانیه، پائین ارزیابی کرده و به شیوه‌های نگارش و حرفه‌ای نبودن آثار ایرادهایی وارد دانسته بود، اما در تمام بخش‌های تعیین شده در فراخوان، جوایزی به چهار نفر تعلق گرفت؛ هرچند در تمام بخش‌ها تقریبا نام‌های افراد یا رسانه‌ها تشابه داشت.

البته صداقت تاکید داشت که انتخاب داوران برعهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است اما این نقد به انتخاب‌ها وارد بود که چرا به‌جای استفاده از ظرفیت‌های درون استانی و فعالان رسانه‌ای که هم‌اینک هم به لحاظ علمی و تجربی جایگاهی فاخر در فارس و کشور دارند، در یک جشنواره استانی، از داورانی غیر بومی بهره بردند؛ داورانی که همگی مدرس دانشگاهی هستند و شاید تجربه حضور آنان در عرصه رسانه خصوصا در تهیه و تولید خبر و گزارش، به عدد خبرنگارانی که عناوین اول تا سوم را کسب کردند هم نرسد!

اگرچه دخالت سلیقه داوران در هر جشنواره‌ای جزو لاینفک داوری است و نمی‌توان مدعی بود که اتفاق نمی‌افتد؛ اما آنچه در سومین جشنواره مطبوعات حامی مصرف‌کننده مشهود بود و شاید جای نقد داشته باشد، کنار رفتن تمام خبرگزاری‌ها و فضا دادن به رسانه‌های مکتوب بود.

هرچند نام جشنواره "مطبوعات حامی حقوق مصرف کننده" به جای رسانه، بر مطبوعات تکیه کرده بود و شاید این تاکید در معطوف کردن نگاه داوران به آثار رسانه‌های مکتوبی که بنا به اذعان بیانیه پایانی هیئت داوری، در گزارش‌ها بخش‌هایی از اخبار خبرگزاری‌ها را کپی می‌کنند، تاثیر گذاشته باشد!

به حتم تداوم داشتن برپایی جشنواره‌هایی برای ایجاد انگیزه نزد فعالان رسانه‌ای در کیفیت بخشی به تولیدات خود در بخش‌های مختلف، خصوصا در زمانی که فقدان جشنواره‌هایی با تولی‌گری ارشاد، بیش از هر زمان احساس می‌شود، اهمیت بسزایی داشته و حمایت همه فعالان رسانه را به همراه خواهد داشت.

باید امیدوار بود که در آینده با توجه به فعال شدن تشکل‌های صنفی در عرصه رسانه، مانند انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان استان فارس، جشنواره‌ها به لحاظ کمی و کیفی با رشدی مناسب همراه باشد. 


عکس:بهاررزمی

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter