برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز شنبه 5 بهمن 1398   برابر با  :    25/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/5/29  قمری
(1393/8/16) با تصویب طرح کاهش عرضه و مصرف قلیان:
پارک‌های شیراز خانوادگی‌تر می‌شود
شورای اسلامی شهر شیراز با هدف کمک به سالم‌تر شدن محیط پارک‌های این شهر برای حضور خانواده‌ها، اجرای طرح کاهش عرضه و مصرف قلیان را تصویب کرد.
مطبوعات فارس/ به نقل از فارس، رئیس کمیسیون خدمات شهری، محیط‌زیست و بهداشت شورای اسلامی شهر شیراز در روند تصویب این طرح اظهار داشت: طرح کاهش عرضه و مصرف قلیان در شهر شیراز در راستای اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر مد نظر قرار گرفت و شورا از مرکز بهداشت این شهرستان درخواست کرد که طرح جامعی برای جلوگیری از مصرف قلیان در اماکن عمومی تهیه کند

محمد حق‌نگر افزود: طرح تهیه و در کمیسیون بررسی شد و با توجه به مزایای زیاد طرح مورد تصویب کمیسیون قرار گرفت.

وی ادامه داد: از جمله مزایای طرح، کاهش ابتلا به بیماری‌های واگیردار نظیر هپاتیت، کاهش بیماری‌های غیر واگیر اعم از بیماری‌های قلبی، عروقی و تنفسی در جامعه، کمک به پاک‌سازی و زیباسازی پارک‌ها و اماکن عمومی و افزایش آگاهی عموم مردم در مورد مضرات قلیان است.

حفظ سلامت روان و اجتماعی جوانان و نوجوانان، ایجاد فضای سالم در پارک‌ها و معابر برای استفاده خانواده‌ها، کاهش هزینه‌های مصرف قلیان و هزینه‌های بهداشت و درمان و تلاش در راستای تغییر نگرش عمومی به پدیده مصرف انواع دخانیات از دیگر مزایای این طرح بود که وی برشمرد.

این عضو شورا خاطر نشان کرد: در کمیسیون مقرر شد با توجه به مزایای این طرح، همکاری و مشارکت جمعی در این راستا ایجاد شده و به مدت یک سال اجرایی شود.

وی بیان کرد: برای اجرایی شدن طرح و جمع‌آوری و مقابله با عرضه و مصرف قلیان در پارک‌ها و معابر و ورودی‌های شهر، شهرداری شیراز باید با مراجع قضایی و اداره اماکن نیروی انتظامی همکاری نزدیکی داشته باشد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر شیراز تصریح کرد: اطلاع‌رسانی گسترده از طریق رسانه‌ها و به ویژه صداوسیما در این طرح لحاظ و مقرر شده زیرنویس‌هایی در شبکه استانی در این زمینه انتشار یابد.

وی ابراز داشت: شهرداری با همکاری مرکز بهداشت باید کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی برای مردم و اصناف و کسبه برگزار کرده و تراکت‌ها و بروشورهایی در این زمینه در اماکن عمومی توزیع کند.

حق‌نگر عنوان کرد: در این طرح از مراجع قضایی تقاضا شده در زمینه انجام اقدامات بازدارنده و صدور احکام متناسب برای متخلفان همکاری لازم را با شهرداری مبذول دارند.

به گفته وی، اتحادیه‌های مربوطه از قبیل صنف کافی‌شاپ‌ها و بستنی‌فروشان باید از فعالیت افرادی که به عرضه قلیان مبادرت می‌ورزند جلوگیری کنند.

لغو صدور مجوز چایخانه جدید از سوی اتحادیه‌ها دیگر موردی بود که به گفته حق‌نگر در این طرح پیشنهاد شده است.

وی اضافه کرد: ممانعت از عرضه قلیان در مراکز تاریخی و همچنین در مراکز مسافر‌پذیر و هتل‌ها با همکاری متولیان مربوطه و لغو مجوز مراکز متخلف و فاقد پروانه صنفی در این طرح مورد تأکید قرار گرفته است.

*عرضه قلیان با دوربین مداربسته و بادی‌گارد

دیگر عضو شورای شهر در این زمینه گفت: برای اجرای طرح مزبور، اصناف، میراث فرهنگی و سازمان‌های دیگر در صورتی پای کار می‌آیند که در جلسات مشترک با شورا تفاهم‌نامه امضا کرده و به این کار متعهد شوند.

زین‌العابدین عرب افزود: در غیر این صورت برخی موارد این طرح ضمانت اجرایی ندارد چنانکه در شیراز مکان‌هایی وجود دارد که با دوربین مداربسته کنترل می‌کنند و افرادی به عنوان بادی‌گارد در ورودی این مراکز از ورود افراد غیرمطمئن جلوگیری می‌کنند تا در عرضه قلیان خللی پیش نیاید.

سیدمحسن معین عضو دیگر شورا بود که در همین زمینه به اظهارنظر پرداخت و بیان کرد: مواردی که خارج از حیطه شهرداری است قابلیت اجرایی ندارد و شورا تنها می‌تواند مصوب کند اگر فردی دو یا سه بار در این زمینه از شهرداری اخطار گرفته بود دوباره در پروسه استعلام و صدور مجوز قرار نگیرد.

*قهوه‌خانه‌ها و چایخانه‌ها مشمول قانون منع عرضه مواد دخانی هستند

رئیس کمیسیون حمل‌و‌نقل و ترافیک شورا اما به بیان برخی تناقضات در انشای طرح پرداخت و اظهار داشت: این مصوبه چند ایراد دارد و جای آن بود که این موارد به کمیسیون رفته و اصلاح شده سپس در صحن مطرح می‌شد.

احمدرضا نقیب‌زاده ادامه داد: نمی‌توانیم برای دستگاه‌های دیگر قانون‌گذاری و تعیین تکلیف کنیم، ضمن اینکه در این مصوبه عنوان شده که مجوز ارائه شده توسط اتحادیه باطل شود که این امر جز با خواست خود آن اتحادیه‌ها ممکن نیست.

وی خاطر نشان کرد: در بند 6 طرح مذکور آمده از فعالیت عرضه قلیان جز در چایخانه‌ها جلوگیری شود که در این زمینه بنابر دیوان عدالت تمام بخشنامه‌ها و مصوباتی که قهوه‌خانه‌ها را مستثنی کرده بوده، باطل شده و قهوه‌خانه‌ها و چایخانه‌ها نیز مشمول اماکن عمومی بوده و قانون منع عرضه و مصرف مواد دخانی در مورد آنها مجری است.

*لزوم انجام اقدامات تبلیغی گسترده برای تغییر نگرش جامعه

در ادامه جلسه رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورا اظهار داشت: این پدیده شوم در برخی مناطق جنوب کشور رونق دارد و در پارک‌ها و حاشیه بلوارها و معابر مصرف قلیان دیده می‌شود.

ابراهیم شعرا افزود: در مواردی احساس می‌شود که این موضوع مورد غفلت واقع شده و لازم است متولیان امر اقدامات قاطع‌تری انجام دهند.

وی تصریح کرد: لازم است برای عرضه قلیان ممنوعیت قاطعی در نظر گرفته شود که هیچ فردی با هر عنوان و کسوت و سابقه ارزشمند نتواند مجوز عرضه این مسائل را دریافت کند.

شعرا اظهار داشت: مضرات قلیان باید در پارک‌ها و معابر به صورت برجسته در تابلوها و پارچه‌نوشت‌ها بیان شود و حداقل تا چندین ماه کار تبلیغی گسترده صورت گیرد تا فضای جامعه تغییر یابد.

*مکان‌های ویژه غیرعلنی برای مصرف قلیان در نظر گرفته شود

دیگر عضو شورای شهر شیراز که در این زمینه به اظهارنظر پرداخت، رئیس کمیسیون گردشگری شورا بود.

بهرام پارسایی گفت: در وهله نخست باید جایگزینی برای این تفریح ناسالم در نظر گرفته شود تا جوانان از آن دست بردارند.

وی تصریح کرد: این یک واقعیت است که نهی از منکر باید در کنار امر به‌ معروف باشد و اگر این نهی قاطع منجر به این شود که درصد کمی از جوانان در نبود قلیان به سمت مواد مخدر خطرناک‌تر بروند، مضرات بیشتری دارد.

این عضو شورا بیان کرد: قلیان از دیرباز در استان‌های جنوبی وجود داشته اما تنها در خانه‌ها بوده و من معتقدم باید مکان‌های خاصی برای افراد اهل قلیان در نظر گرفته شود که در اماکن عمومی و در منظر عموم نباشد.

رئیس کمیسیون گردشگری شورا افزود: بخشی از بودجه‌های فرهنگی باید صرف آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی مضرات قلیان شده و تفریحات سالمی از قبیل ورزش و موسیقی مجاز برای جوانان و نوجوانان وجود داشته باشد تا گرایش به این تفریحات ناسالم کمتر شود.

وی همچنین با رد الزام تصویب قانون جدید، ابراز داشت: با توجه به این که در این زمینه قانون وجود دارد بهتر است مجریان در مورد دلایل اجرایی نشدن آن توضیح و راهکار ارائه دهند.

*مراجع انتظامی و قضایی در جریان روند تصویب طرح قرار دارند

دیگر عضو شورای شهر که در مورد طرح ممنوعیت عرضه قلیان اظهار نظر کرد، غلامعلی ترابی بود، وی گفت: نیروی انتظامی، اتحادیه‌ها و اصناف در جریان موارد مختلف این طرح قرار گرفته‌اند و مصوبه کمیسیون این موارد را به دستگاه‌ها و مجموعه‌های قضای و انتظامی پیشنهاد کرده و حالت دستوری ندارد.

وی افزود: مراجع قضایی خود بارها در این زمین برای پیشگیری از مصرف قلیان اعلام همکاری کرده‌اند و اصناف نیز بیان می‌کردند که ما مجوز قلیان نمی‌دهیم و تنها مجوز چایخانه را ارائه می‌کنیم و در این زمینه حتی خواستار کمک شورا بودند.

ترابی ادامه داد: با این اوصاف مجموعه‌های مختلف خود در این طرح مشارکت داشته‌اند و حداقل کارکرد مصوبه شورا می‌تواند این باشد که یک بار فرهنگی و روانی برای جامعه ایجاد کرده توجه عموم را مضرات قلیان جلب کند.

وی پیشنهاد کرد بر اساس این مصوبه هر مجموعه از شهرداری تا اصناف، بهداشت، اماکن و... به مدت یک سال وظایف قانونی خود را با اهتمام بیشتر انجام دهند.

ترابی اضافه کرد: نتیجه این هم‌افزایی حداقل جلوگیری از گسترش بیشتر قلیان است، ضمن اینکه طرح در مراحل بعدی قابلیت گسترش و توسعه دارد.

*نباید اجازه داد قبح قلیان بیش از این بشکند

در ادامه یک عضو دیگر شورا به بیان سیر تدریجی تغییر خلقیات در جامعه پرداخت و گفت: زمانی برخی رنگ‌ها برای آقایان بد تلقی می‌شد اما به تدریج در نزد اقشاری از جامعه عادی شد و همین وضعیت در مورد قلیان نیز صادق است که اگر از این موضوع غفلت شود قبح آن شکسته خواهد شد.

محمدتقی تذروی افزود: این مصوبه بسیار ارزشمند محسوب می‌شود اما لازم است که مانور تبلیغاتی طرح ممانعت از مصرف و عرضه قلیان قوی باشد تا به عنوان گام نخست برای اقدامات قوی‌تر غیر ارشادی، بسترسازی شود.

*جمع‌آوری قلیان‌ها به استخدام یک‌هزار نیرو نیاز دارد

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز نیز در همین زمینه گفت: لازم است صدور موافقت برای تأسیس چایخانه مشروط به عدم ارائه قلیان شود.

رضا محمدیان افزود: لازم است شهرداری این طرح را به استانداری ببرد تا استانداری آن را به تمام دستگاه‌ها تکلیف کند.

وی ادامه داد: در این زمینه شهرداری همین حالا برای انجام وظیفه اصلی خود در مورد سد معبر مشکل دارد و اگر جمع‌آوری قلیان را نیز به آن بیفزاییم، حداقل یک‌هزار نفر نیروی جدید نیاز دارد.

محمدیان تصریح کرد: از سویی توجه کنیم که گاه ورود نسنجیده و ضعیف به اجرای یک طرح باعث شکسته شدن قبح طرح شده و ارزش آن پدیده هنجارشکنانه را بالاتر می‌برد.

*مصوبه شورا حالت نمادین دارد

علی راستگو دیگر عضو شورای شهر شیراز در مورد این طرح گفت: موضوع جمع‌آوری قلیان قانون دارد و با وجود آن قانون، مصوبه شورا بیشتر حالت نمادین پیدا می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: در مورد این مصوبه لازم بود دستگاه‌هایی که با آن ارتباط دارند خود در جلسه حضور می‌داشتند که در غیر این حالت مصوبه شورا حالت نمادین پیدا می‌کند.

راستگو بیان کرد: برای کمک خواستن از صدا‌و‌سیما، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌هایی که در این طرح از آنها نام برده شده باید توافقنامه‌ای منعقد می‌شد که کار ضمانت اجرایی پیدا کند.

*جمع‌آوری قلیان باعث متضرر شدن عرضه‌کنندگان نمی‌شود

رئیس کمیته ورزش شورا نیز در همین زمینه اظهار داشت: در مورد مصوبات نباید احساسی تصمیم گرفت که در شیراز 23 قهوه‌خانه مجوز‌دار وجود دارد و مابقی هر چه هست با عنوان چایخانه و... راه‌اندازی شده و در ادامه به سمت ارائه قلیان رفته است.

سیدکمال پاک‌فطرت افزود: چندین سال پیش با دستور وزارت کشور قهوه‌خانه‌ها تعطیل شد اما قلیان کنار گذاشته نشد و به خانه‌ها رخنه پیدا کرد.

به گفته وی، در مدت دو سه هفته‌ای که قلیان حالت زیرزمینی و قاچاق پیدا کرد، اتفاقات ناگوارتری افتاد به گونه‌ای که وضعیت به حالت قبل بازگردانده شد.

پاک‌فطرت اضافه کرد: باید این واقعیت را پذیرفت که در کل کشور و به ویژه شهرهای جنوبی گرایش به قلیان در نزد برخی افراد و خانواده‌ها وجود دارد و در این زمینه باید ضمن رصد کردن فعالیت‌های سوداگرانه و واردات غیرقانونی تنباکوهای میوه‌ای و محصولات مضرتر، برخوردهایی را در دستور کار قرار داد که عملی باشد.

این عضو شورا ابراز داشت: به طور مثال در بلوار چمران، هزینه مصرف قلیان مثال 5 هزار تومان است و 20 هزار تومان برای ودیعه قلیان دریافت می‌شود و در صورتی که قلیان‌ها جمع‌آوری شود، عرضه‌کنندگان قلیان هیچ ضرری نمی‌کنند.

شورای شهر شیراز در پایان این جلسه، اجرای طرح کاهش عرضه و مصرف قلیان در اماکن عمومی و پارک‌های این شهر را تصویب کرد.


هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

شصت و چهارمین جلسه عادی شورای اسلامی شهر شیراز
گزارش تصویری/نشست صمیمی اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با خبرنگاران
شهرداری شیراز در مورد طرح ترافیک وظیفه خود را انجام داده است
بیش از 50 درصد آثار تاریخی ثبت شده ملی متعلق به فارس است
موج دوم حاشیه‌نشینی در راه است
برای مکان هایی که آماده سازی نشده نباید پروانه ساخت و ساز صادر کرد
انتقال پایانه کاراندیش در دستور کار است
امضای تفاهمنامه فرهنگی شیراز با شهر خوی
وام بگیرید، شهرداری سود را می‌پردازد
سی و پنج نفر اول انتخابات شورای اسلامی شهر شیراز اعلام شد
دویست و نود و پنجمین جلسه عادی شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد
شهرداری باید در همسو کردن سایر دستگاه ها قدم بردارد
شهردار جدید حداکثر تا 2 روز آینده معرفی می‌شود
ساماندهی رودخانه خشک شیراز پیش از ساخت سد هدردهی سرمایه ملی است
بودجه 15 هزار میلیارد ریالی شهرداری شیراز تصویب شد
شیراز بهسازی می‌شود
شرکتی‌ها قراردادی می‌شوند
آمار آرای نامزدهای انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز
تخلف برخی مهندسان شاغل در شهرداری شیراز
تغییر معاون فرهنگی شهرداری شیراز تعجب برانگیز بود
مهار موج جدید حاشیه ‏نشینی برای پیشگیری از سونامی مشکلات شهری
شهردار شیراز با حمایت شورا به کار خود ادامه می‌دهد
تصويب 27 پروژه سرمايه‌گذاري در شيراز
بهره‌برداري از 20 پروژه عمراني همزمان با نيمه شعبان در شيراز
شیراز میزبان شهرداران و روسای شوراهای اسلامی کشور می‌شود
مجموعه ورزشی در بافت قدیم شیراز احداث می‌شود
مهر تایید شورای شهر شیراز بر افزایش کرایه تاکسی در این شهر
تعطیلات پنج شنبه ادارات در کلانشهر شیراز اجرایی شود
شهرداری و شورای اسلامی شهر از مسولان ستادهای اسکان فرهنگیان تجلیل کرد
شهرداری طرحی برای کمک به کارآفرینی فرهنگی و صنایع دستی به شورا ارسال کند
جشنواره "مهر خدمت" پانزدهم بهمن برگزار می‌شود
ساخت خط دو مترو با جذب سرمایه‌گذاری می‌تواند یک‌ساله پایان پذیرد
شیراز توسعه یافته می تواند فارس را توسعه دهد
با تشكيل كميته اي کمربندی به شهرداری شیراز واگذار ميشود
اجرای ساخت پروژه تله کابین به تصویب رسید
شهرداری شیراز یک روز از ایام یادروز حافظ را بر عهده گیرد
نباید نگران بود که ورود گردشگر به شیراز باعث تهاجم فرهنگی شود
قطار شهری شیراز با حضور معاون اول رئیس‌جمهور افتتاح می شود
تغییر نام تقاطع‌های ستارخان و میدان احسان شیراز
هفت نفر از مدیران شهرداری شیراز جا به جا می شوند
پنجاه و یکیمین جلسه عادی علنی شورای اسلامی شهر شیراز
شورای اسلامی شهر شیراز بر مصوبه افزایش کرایه تاکسی تاکید کرد
عناوین شیراز توسط شهرهای دیگر ثبت شده است
شهردار،رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز به عضویت افتخاری و داوطلبانه هلال احمر فارس درآمدند
شیراز قدیم' در ۲۰ هکتار احیا می شود/ اختصاص یکصد میلیارد ریال بودجه
شانزدهمین نشست شورای اسلامی شهر شیراز
خطی مشی استاندار مشی موفقی است
ترافیک خیابان زند و خیابانهای اطراف حرم سرسام آور است
بهره بردن از ظرفيت هنرمندان و فرهنگوران در مديريت فرهنگسراها
سومین جشنواره ملی عکس "شیراز امروز" برگزیدگان خود را شناخت
رشد اشتغال و رونق اقتصادی مهم‌ترین دستاورد همکاری مدیریت شهری و بانک‌ها
استقرار 564 دوربین نظارت تصویری در سطح شهر شیراز
انتقاد پاک‌فطرت به تبعیض بین ورزشکاران
بهره‌برداري از پارك 580 هكتاري دراك شيراز تا پايان سال
بنیاد بین‌المللی غدیر، عشق به اهل بیت‌(ع) را در جوانان شیرازی تقویت کند
یکصد و پنجاه و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز
بهره‌مندی اهالی بلوار مدرس از خدمات قطار شهری تا پایان سال
بازدید اعضای شورای اسلامی شهر شیراز از فاز دو قطار شهری
خالی ماندن پارکینگ‌ها به علت رایگان بودن پارک حاشیه معابر است
تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی شهرداری شیراز در چارچوب قوانین وزارت کشور انجام می‌شود
روزانه 4 میلیارد ریال برای نظافت شیراز و نگهداری فضای سبز هزینه می‌شود
منتفی شدن اجرای مکانیزه طرح ترافیک شیراز
كاهش 50 درصدي وابستگي شهرداري به درآمد پروانه ساختماني
طرح 2 فوریتی شورای شیراز برای اجرای پروژه‌های فاضلاب شهری
آمادگی بانک شهر برای تاسیس صرافی الکترونیک در شیراز
افزایش 15 درصدی کرایه اتوبوس در شیراز
مخالفت فرمانداري شيراز با افزايش نرخ كرايه اتوبوس
موفقیت دونده شیرازی در مسابقات دو نیمه ماراتن تاجیکستان
هیات رئیسه موقت شورای پنجم شهر شیراز انتخاب شدند
هیچ زمانی برای پست و مقام در را به دیوار نکوبیده‌ام
نمی‌دانیم باید تابع شورا باشیم یا هیئت رسیدگی به تخلفات
سیروس پاک‌فطرت رئیس خانه مشارکت سلامت استان فارس انتخاب شد
تاکید تولیت معظم آستان مقدس احمدبن موسی الکاظم(ع) بر تامل، دقت و نظرخواهی از مردم به ویژه خواصّ در تصمیم گیری ها
آماده احداث تصفیه خانه لوکال در شیراز هستیم
هزار ميليارد ريال از دستگاه‌هاي دولتي طلبكاريم
شهردارشیراز انتخاب شد
سرپرست شهرداری شیراز معرفی شد
معرفی گزینه جدید شهرداری شیراز در روزهای آینده
سامانه 137 صدای شهروندان را به گوش مدیران شهری می رساند
جذب 855 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در فارس در هشت ماه نخست امسال
دیوان عدالت بار دیگر مجری‌ ذی‌صلاح را حذف کرد
حضور زنان آتش نشان شیراز در عملیات‌های امدادی
احتمال رد كليات بودجه 97 شهرداري شيراز
افزایش بودجه‌ی شهرداری شیراز به حدود 3 هزار و 210 میلیارد تومان
لزوم توجه به مولفه‌های زیربنایی و ادراکی از شهر دارای هویت ایرانی اسلامی
راه‌اندازی سامانه‌ی حمل و نقل معلولین به‌زودی در شیراز
پروژه‌های فنی شهرداری شیراز شناسنامه‌دار می‌شوند
توجه مسئولان به موضوع انتشار پارازیت در شیراز
آغاز عملیات اجرایی خط سوم مترو به‌زودی در شیراز
زمین چمن ویژه بانوان در شیراز ایجاد می شود
افزایش هزینه بلیت مترو در شیراز
پیمانکاران طلبکار ازشهرداری به شورای شهرشیرازمتوسل شدند
ریزش کوه در بلوار جمهوری شیراز/تخلیه خانه های نزدیک محل حادثه
دستگاه‌ها مسئولیت خود در ارتباط با رودخانه خشک را بپذیرند
اتوبوس‌های فرسوده‌ی شهرداری شیراز واگذار می‌شود
۱۸۵ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز اضافه می‌شود
طرح سوال از شهردار شیراز کلید خورد
2میلیارد ریال به باشگاه های فجر و قشقایی شیراز پرداخت می شود
آزادی مهدی حاجتی با وثیقه 200 میلیون تومانی
واکنش رئیس شورای شیراز نسبت به تجاری شدن محدوده حافظیه
روند تهیه بسته‌های سرمایه‌ گذاری در شهرداری شیراز کند است
کاهش حق انشعاب فاضلاب و افزایش آب بها در شیراز تصویب شد
شهردار شیراز 2 تذکر گرفت
آغاز طرح پایش پارازیت در شیراز
کاهش فروش املاک شهرداری شیراز در یکسال گذشته
بازار وکیل شمالی در حال فرو ریختن است
مسیر دسترسی خط اصلی به پایانه مرکزی قطار شهری به بهره برداری رسید
زیباشهر به شیراز الحاق شد
شیراز در آستانه مواجهه با سونامی سالمندی است
ظرفیت دارالرحمه شیراز تکمیل است
کارت منزلت به سالمندان شیرازی اهدا می شود
ناوگان تاکسیرانی شیراز هوشمند می‌شود
درخواست عضو شورا برای حفظ تنها دریاچه شهر شیراز
اصلاح طرح شفافیت شهرداری در شورای شیراز
مشروح گزارش کمیته حقیقت یاب شورا در مورد سیل شیراز
محله سعدی از گل و لای باقی مانده از سیل هرچه سریعتر پاکسازی شود
تعیین فرصت یک ماهه برای رفع چاله‌های معابر شیراز
عذرخواهی رئیس شورای شیراز از مردم
دومين جلسه پر تنش شوراي شهر شيراز
ابقای رئیس، نتیجه جلسه غیرعلنی شورای شهر شیراز بود
بدهی 60 میلیارد تومانی پل کابلی شیراز
جایگزین مهدی حاجتی به شورای شهر شیراز معرفی شد
تصویب نرخ جدید سرویس مدارس در شیراز
هیئت رئیسه را شورا انتخاب کرد
مناسب‌سازی ایستگاه‌های اتوبوس شیراز برای افراد توانخواه
معرفی جانشین حاجتی در دستور کار شورای شهر شیراز
جانشین حاجتی در شورای شهر شیراز معارفه شد
انتقاد انبوه‌سازان از تحمیل هزینه اضافه به ساخت و ساز در شیراز
مرکز پژوهش‌های شورای شهر شیراز افتتاح شد
گران‌فروشان در فارس، هشت میلیارد ریال جریمه شدند
۳۵ ساله‌ها از شهرداری شیراز خداحافظی می‌کنند
خسارت‌های ناشی از اغتشاشات اخیر در شیراز بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام شد
نهضت تولید کتاب گویا و بریل برای نابینایان آغاز شد
رونمایی از سامانه ویژه حمل و نقل جانبازان و معلولان در شیراز
مخالفت عضو شورای شهر شیراز با تغییر عجولانه کاربری آرامستان دارالاسلام
واکنش به رد لایحه ویژه بانوان در شورای شهر شیراز
نام سردار سلیمانی بر پیشانی شیراز ماندگار شد
کمک 3 میلیارد ریالی شهرداری شیراز به سیلزدگان
مهدی حاجتی آزاد شد
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter