برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز دوشنبه 30 دی 1398   برابر با  :    20/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/5/24  قمری
(1397/8/26)
يارانه نوزادان امشب واريز مي‌شود
نود و سومین مرحله پرداخت یارانه‌های نقدی در حالی امشب اجرا می‌شود که در چندماه اخیر پرداخت یارانه متولدان سال جاری حواشی زیادی پیرامون این طرح به وجود آورده است.
مطبوعات فارس/ این امر در شرایطی اتفاق افتاد که بر اساس قانون بودجه سال جاری قرار بود سه دهک بالای جامعه از فهرست یارانه‌بگیران حذف شوند و برخی رسانه‌‌ها از ۸۲۵هزار نوزاد متولد سال جاری به عنوان قربانیان کمبود منابع موجود یاد کردند. با این حال سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در سال جاری علاوه بر اینکه نسبت به پرداخت یارانه سه دهک بالای درآمدی همچون گذشته عمل کرد، قرار است امشب اولین یارانه نوزادان سال جاری را بپردازد.

در این زمینه اکبر ایزدی، رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها می‌گوید: «امشب یارانه کلیه نوزادان متولدشده در سال جاری به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود که رقم آن ۴۵هزار تومان به‌ازای ۸۲۵هزار نوزاد متولدشده در سال ۹۷ است.»

امشب نود و سومین مرحله پرداخت یارانه نقدی اجرا می‌شود. بحثی که در این زمینه همواره وجود داشته است به تامین منابع این طرح بازمی‌گردد. سازمان هدفمندی یارانه‌ها در دولت تدبیر و امید از چه منابعی برای تامین بودجه پرداخت یارانه‌ها استفاده می‌کند؟

از دی ماه سال ۸۹ تا کنون، ۹۲ مرحله از پرداخت یارانه نقدی می‌گذرد. نودوسومین مرحله اجرای این قانون نیز امشب به اجرا می‌رسد و سرپرستان خانوار امشب می‌توانند یارانه آبان ۹۷ را از حساب خود برداشت کنند. خوشبختانه در دولت‌های یازدهم و دوازدهم با توجه به مشکلات عدیده مالی فراوانی که وجود داشت و همچنان هم ادامه دارد، ما یک ریال هم از سیستم بانکی و .. برداشتی انجام نداده‌ایم. در ۵/۵سال اخیر کل منابع پرداخت یارانه از محل منابع حاصل از اجرای قانون و بخشی نیز طبق قانون از محل بودجه عمومی مندرج در بودجه سنواتی تامین شده است. این در حالی است که سازمان هدفمندی یارانه‌ها در سال جاری برای اولین‌بار از شروع اجرای قانون، ریالی از بودجه عمومی استفاده نکرده و پرداخت در بیست و ششم هر ماه بدون تاخیر صورت گرفته است. با نگاهی به عملکرد هرماهه می‌توان دریافت که مبلغ حدود 4100میلیاردتومان از طریق 23هزار شعبه 26 بانک عامل به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. این در حالی است که ماهانه با حدود 1200میلیون تغییرات ناشی از فوت، تولد، ازدواج، طلاق و... شماره حساب، سرپرست خانوار و… تغییر می‌کند که مدیریت این امر دقت بسیار بالایی را می‌طلبد و این امر در نوع خود در دنیا بی‌سابقه است.

خبری که طی مدت اخیر با حاشیه زیادی همراه شد، عدم پرداخت یارانه متولدان ۹۷ بود. دلیل این موضوع چه بوده و سرانجام به کجا رسید؟ بالاخره یارانه نوزادان سال جاری پرداخت می‌شود یا خیر؟

مساله‌ای که در این زمینه باید به آن اشاره کرد این است که به استناد ماده تبصره 14 قانون بودجه سال ۹۷، برقراری یارانه متولدان سال جاری ابتدا باید به تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برسد. اما درباره سرانجام این موضوع باید به اطلاع مردم عزیز برسانم که امشب یارانه کلیه نوزادان متولدشده در سال به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود که رقم آن 45هزار تومان به‌ازای ۸۲۵هزار نوزاد متولدشده در سال ۹۷ است.

پرداخت یارانه‌ها طی هفت سال اخیر کمکی هم به کاهش فقر و افزایش عدالت کرده است؟

در پاسخ به این سوال تنها به یک نکته بسنده می‌کنم. طبق تبصره 14 قانون بودجه سال جاری، سازمان هدفمندی یارانه‌ها باید ۷۰۰۰میلیارد تومان بابت کمک به معیشت و کاهش فقر مطلق به خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام(ره) و سازمان بهزیستی کشور پرداخت کند. این رقم بابت افزایش ۳/۵برابری یارانه‌ افراد فوق‌الذکر بوده که از ابتدای سال ۹۶ صورت گرفت و هدف دیگر آن نیز اضافه‌شدن پشت‌نوبتی‌های سالیان اخیر نهاد حمایتی به مستمری‌بگیران دائم تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام(ره) و سازمان بهزیستی کشور است که با لطف الهی دولت بودجه مربوط به اجرای این قانون را از ابتدای سال هم تامین کرده است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

پرداخت مطالبات گندم‌کاران از دیگر وظایفی است که امسال بر عهده سازمان هدفمندی یارانه‌ها قرار گرفته است. در این زمینه چه اقداماتی انجام داده‌اید؟

یکی از تکالیف دیگری که در قانون بودجه امسال برای سازمان هدفمندی یارانه‌ها در نظر گرفته شده، این است که باید ۳۳۰۰میلیاردتومان بابت خرید تضمینی گندم به کشاورزان پرداخت کنیم. با اینکه سختی‌ها و مشکلات فراوانی در این زمینه وجود داشت، اما خوشبختانه بر اساس قولی که جناب آقای دکتر نوبخت، ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه، مبنی بر تسویه مطالبات گندم‌کاران تا پایان مهر دادند، کل مبلغ ۳۳۰۰میلیاردتومان به حساب کشاورزان واریز شد و در حال حاضر هیچ کشاورزی نیست که طلبی از دولت بابت خرید تضمینی گندم در سال جاری داشته باشد. اما در قانون بودجه سال جاری ۳۷۰۰میلیاردتومان هم بابت کاهش سهم مردم از هزینه‌های سلامت پیش‌بینی شده که به مرور به وزارت بهداشت پرداخت خواهیم کرد.

علاوه بر پرداخت یارانه نقدی، طرح تامین سبد غذایی و معیشتی شهروندان نیز در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است. این طرح را تا چه اندازه راهگشا می‌دانید؟

طرح تامین سبد غذایی و معیشت خانوارهای نیازمند اکنون در جریان است، به‌طوری‌که مرحله اول این طرح با تحت پوشش قراردادن مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید به اجرا رسید و بین ۱۵۰هزار تا ۳۰۰هزار تومان بنا به بعد خانوار از دونفره تا پنج‌نفره به بالا واریز کردیم. امروز نیز مرحله دوم این طرح با پرداخت مبلغ سبد غذایی به کارکنان صندوق بازنشستگی کشوری، لشکری و کارکنان صندوق بازنشستگی فولاد به سرانجام می‌رسد. طی هفته‌های آینده نیز گروه‌های هدف بعدی مشمول این طرح می‌شوند و در این زمینه هم جای نگرانی وجود ندارد.

از برخی افراد و گروه‌ها مانند کارگران روزمزد اطلاعات دقیقی وجود ندارد. ساز و کار شناسایی و رصد این افراد چگونه است؟

شناسایی این افراد وظیفه ذاتی وزارت رفاه است و ما فقط به عنوان عامل اجرایی از پرداخت سبد غذایی به این افراد استقبال می‌کنیم. در واقع یکی از عوامل تاخیر در ارائه سبدهای معیشتی، به نبود جامعه اطلاعاتی دقیق بازمی‌گردد. با این حال همکاران ما در وزارت رفاه در حال انجام کراس‌چک بین بانک‌های اطلاعاتی هستند تا این مشکل هم برطرف شود.

بسیاری از اقتصاددانان معتقدند زمانی که به افراد یارانه نقدی پرداخت می‌شود و در قبال آن فعالیتی مورد مطالبه قرار نمی‌گیرد، در نهایت به افزایش نقدینگی و نرخ تورم می‌انجامد. آنها پیشنهاد می‌دهند که بهتر است دولت برای تامین نیازهای اساسی مردم به سمت کمک‌های غیرنقدی برود. نظر شما در این باره چیست؟

البته در این زمینه بین اقتصاددانان اختلاف نظر وجود دارد، ولی بیشتر کارشناسان و تحلیلگران متفق‌القول هستند که پرداخت یارانه، تاثیر چندانی بر افزایش نرخ تورم و بالارفتن حجم نقدینگی نمی‌گذارد، چراکه نه از بودجه عمومی کشور صرف تامین منابع یارانه‌ای می‌شود و نه استقراضی از بانک‌ها صورت می‌گیرد. در واقع پول از جیب مردم به جیب خودشان بازمی‌گردد. بدین‌معنا که شهروندان بابت افزایش قیمت حامل‌های انرژی پول می‌پردازند و ما بخشی از آن را به شکل نقدینگی به آنها بازمی‌گردانیم. درنتیجه این روند منجر به ایجاد نقدینگی نمی‌شود. در بدترین شرایط تاثیر پنج‌درصدی برای آن می‌توان در نظر گرفت و نباید آن را به عنوان عاملی اساسی برای مشکلات تورمی و نقدینگی معرفی کرد. زمانی پرداخت یارانه نقدی منجر به افزایش نقدینگی سرگردان می‌شود که از بانک‌ها یا بانک مرکزی استفراض صورت بگیرد و یا صندوق‌های دولتی منبع اصلی تامین هزینه‌ها باشند. در این زمینه باید گفت که امسال پس از هفت سال، برای اولین‌بار به‌منظور اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها حتی یک ریال هم از بودجه عمومی استفاده نکردیم. هرساله برای تامین منابع هدفمندی یارانه‌ها حدود ۱۲هزارمیلیاردتومان از بودجه عمومی استفاده می‌شد، اما امسال بدون اتکا حتی به یک ریال از بودجه عمومی این طرح در حال اجراست. علاوه بر این در طول فعالیت دولت تدبیر و امید حتی یک ریال هم برای تامین یارانه‌ها استقراض یا چاپ پولی شکل نگرفته است.

در مجموع ۹۳ مرحله اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها چه میزان اعتبار هزینه شده است؟

تا به امروز ۳۳۸هزارمیلیاردتومان به هفت‌میلیارد و ۱۷۸هزارنفر (واحد) یارانه پرداخت کرده‌ایم.

سازمان هدفمندی یارانه‌ها جز مشارکت در طرح‌های اقتصادی، در حوزه‌های اجتماعی هم فعالیت خاصی انجام می‌دهد؟

بله، ما همواره برای خود یک رسالت اجتماعی هم قائل بوده‌ایم. به عنوان مثال چندی پیش رئیس سازمان زندان‌ها طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که برای تامین غذای زندانیان با مشکل مواجه شده‌اند، هفته گذشته ما ۱۰۰میلیاردتومان طبق قانون به آنها کمک مالی کردیم تا مشکلات ناشی از تامین غذا و تغذیه زندانیان حل شود. این مشکل به دلیل افزایش ناگهانی قیمت‌ها به وجود آمد و طبق بررسی‌ها مشخص شد سازمان زندان‌ها برای تهیه مواد غذایی تا پایان سال به ۱۰۰میلیارد تومان دیگر سرمایه احتیاج دارد.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

شیوه پرداخت یارانه تغییر می‌کند
ورود وزارت کشور به کودک‌فروشی
۱۴ هزار کودک بیوه زیر ۱۸سال در کشور
بوکوحرام بیش از 1000 دختربچه را ربوده است
ديدار سردار سجاديان فرماندهي ناجا در فارس با كودكان
شهرداری ها مکلف به ساماندهی کودکان خیابانی هستند
حقوق 10 میلیون تومانی برخی کودکان کار
قصه گوی فارس ، برگزیده بخش کشوری جشنواره بین المللی قصه گویی شد
هم اندیشی هیات امنای علوم پزشکی با حضور معاون وزیر بهداشت
برپایی جشنواره پویانمایی رضوی در شیراز صورت می‌گیرد
اجرای نقش نمادین فرماندار توسط کودکان به مناسبت روز کودک
برگزاری جشن زمین پاک جهت کودکان در سوم اردیبهشت
به مناسبت هفته زمین پاک آشنایی کودکان با تفکیک پسماندهای خشک از تر انجام شد
آغاز چهارمین همایش ملی ادبیات کودک در شیراز
ساخت کتاب توسط کودکان در حاشیه همایش " مادر، کودک و کتاب "
عدم شناخت یکی از مدیران فرهنگی استان نسبت به لباسهای بومی و محلی کشور جای تاسف دارد
گزارش تصویری/کودکان سرطانی
شنل قرمزی دراه خانه مادربزرگ به شیرازمی رسد
همایش تاثیر بازیهای رایانه ای بر حافظه کودکان ویژه مدیران مهدکودکهای شیراز
آغاز به کار نخستین جشنواره پویانمایی رضوی در شیراز
برگزاری مسابقات دارت کودکان شیرازی
هشدار برای رواج «کودکان بیوه»
فارس میزبان جشنواره انیمیشن رضوی می‌شود
کودکان دهه۵۰ و ۶۰ فارس «پویش کتاب» برپا می کنند
راز مرگ کودکان 500 سال یخ زده کشف شد/ تصاویری از بدن سالم کودکان یخی
موزه پارس میزبان کودکان نقاش شیرازی شد
دومین جشن شکرانه سلامت به نفع کودکان سرطانی
بهترین و بدترین نوشیدنی ها برای کودکان را بشناسید
۸۰ درصد مبتلایان سرطان خون زیر ۱۵ سال بهبود می یابند
انجام عمل جراحی اندوسکوپ به قاعده جمجمه کودکان در شیراز
روند رشد موسیقی کودک و نوجوان در فارس امیدوار کننده است
کودکان شیرازی در اعتراض به اقدام توهین آمیز مجله فرانسوی تجمع کردند
درآمد تولید اسباب‌بازی چین، چند برابر درآمد نفتی ایران است
900 مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری در کشور فعالیت می کنند
شیراز تنها مرکز پیوند کبد کودکان در ایران
40 مرکز کانون پرورش فکری فارس مجری برنامه های اوقات فراغت هستند
نمایشگاهی به نفع کودکان کار درگالری نیایش برپا می شود
سومین جشنواره کودکان و نوجوانان دارت ایرانیان پارسه
نگارخانه آشنا میزبان آیین گشایش آثار نقاشی کودکان شیرازی شد
جمع‌آوری آمار کودکان کار تا بهمن
شایع ترین سرطان در کلیه کودکان را بشناسید
بررسی مهم‌ترین بیماری‌های نوزادان و کودکان
لایحه حمایت از کودکان "بی‌سرپرست و بدسرپرست" قانون شد
گیاهان آپارتمانی قاتل را بشناسید
مضرترین خوردنی‌ها برای کودکان
زنان باردار از ظروف تفلون استفاده نکنند
یارانه خانوارهایی که مانع تحصیل فرزندان‌ شوند، قطع می‌شود
خطر قرص سولفات برای دختران
شیرخواران با لهجه محلی خود گریه می کنند
حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) میزبان چهل ونهمین دوره تربیت مربی مهدقرآن ومراکزپیش دبستانی
تعداد فرزندخواندگی در کشور افزایش یافت
شیوع نگران‌کننده عفونت‌های بیمارستانی در ایران
اپلیکیشنی برای کنترل فرزندان در بیرون خانه
شهریه‌های جدید مهدهای کودک اعلام شد
فروش پسربچه برای تأمین مهریه همسر
بیمارستان مرودشت میزبان نوزاد نجات‌یافته در تصادف شد
اطعام 450 مددجوی کمیته امداد لارستان در شب میلاد امام حسن مجتبی(ع)
قیمت فروش نوزادان از ۵٠٠‌ هزار تا یک‌میلیون تومان
کودکان افغان میهمان شهر بازی بوستان آزادی
ازدواج کودکان در تهران به مرز هشدار رسید
درخشش کودک لارستانی درمسابقه نقاشی اسلوونی
برپایی بازارچه خیریه در دانشگاه صنعتی شیراز
کودکان را در مقابل بازی های رایانه ای و فضای مجازی رها نکنید
۱۰ جرم اول کودکان و نوجوانان
آمار فرزندخواندگی 2 برابر شد
1300 عمل جراحی کاشت حلزون در شیراز انجام‌ شده است
عقیم‌ سازی موقت متجاوزان به کودکان
ارائه خدمات درمانی رایگان به کودکان کار مبتلا به ایدز
فضای مجازی و ایمنی بر اساس رده های سنی
کودکان اوتیسم معادل حداقل حقوق مستمری می گیرند
خوردن ماکارونی،آرزوی کودک نیازمند اردکانی
دانشجویان درتدارک پوشاک کودکان کار/بازارچه‌ای که مهربانی می‌فروشد
چگونه داعش کودکان را به تروریست تبدیل می کند؟
کاهش سن روسپیگری در ایران
پوسیدگی90درصد دندانهای شیری کودکان کشور
فروش "کودکان انتحاری" در پاکستان به قیمت 30 هزار پوند
دیدار علی زند وکیلی با کودکان معلول و بی سرپرست موسسه خیریه نرجس
در ساخت کلینیک کودکان سرطانی کازرون مشارکت می کنم
برگزاری همایش بررسی وضعیت آسیبهای اجتماعی در شیراز
هزینه ازدواج هدیه به کودکان سرطانی
بهزیستی فارس ۴۴۰ جوان ۱۸ سال به بالا را تحت پوشش دارد
ویتامین آفتاب به مدرسه های شیراز رسید
شرایط واگذاری کودکان بی سرپرست آسان شده است
افزایش خرید و فروش نوزادان در ایران
چهارمین مسابقه فرهنگی بصیرت عاشورایی ویژه کودکان و نوجوانان
رشد پنهان جرائم جنسی در ایران
مجمع خیرین سلامت اجتماعی راه‌اندازی می‌شود
35 درصد کودکان کشور در حال چاق شدن هستند
سفیران کتاب فارس معرفی می شوند
بازدید نماینده شهرستان شیراز در مجلس از موسسه خیریه نرجس شیراز
برگزاری نمایشگاه نقاشی دانشجویان دانشگاه هنر در شیراز
تدوین آیین‌نامه سلب سرپرستی والدین آزارگر کودکان
جدیدترین آمار از ازدواج کودکان در ایران
روزانه ۲ نوزاد در مشهد رها می‌شوند
سن قانونی ازدواج دختران چشم به راه نظر مراجع قم
نشانه‌های خاموش تنبلی چشم در کودکان
«عمو فردوس»، نامزد نوبل بهترین معلم جهان
۵۱۸ کودک خشونت دیده در فارس ساماندهی شدند
3700 دختر و 2 پسر کمتر از 15 سال عروس و داماد شدند
اپلیکیشنی برای یافتن کودکان مفقودی
بوی نارنج خیال به کودکان سرطانی تقدیم شد
ابتلای بیش از ۳۰۰ میلیون نفر به افسردگی
جمعیت ۳ تا ۷ میلیونی کودکان کار ایرانی
افزایش تعداد زنان میانسال مجرد در کشور
ابتلای20درصد کودکان به اختلالات رفتاری
خارج کردن زنان و کودکان از روستایی در باغملک به خاطر درگیری طایفه ای
مرخصی 84 روزه برای زنان دارای "فرزندخوانده"
بازدید بازیکنان و کادر فنی تیم ملی فوتسال ایران از موسسه خیریه نرجس شیراز
شگردجدیدمجرمان برای تکالیف نوروزی
ادعای پرداخت یارانه ۲۵۰ هزار تومانی بزرگ‌ترین دروغ به فقراست
بازدید گردشگران دانمارکی از خیریه نرجس
202کودک در کنار مادرشان در زندان بسر می‌برند
موسسه علمی-آموزشی عصر طلایی رشد کودک "برترین غرفه" نمایشگاه بین المللی
سوادآموزي رايگان به كودكان خياباني در شيراز
استفاده از استخوان اجساد در جراحی کودکان تهرانی
کودکان زیر تیغ اجاره و قاچاق اعضا
رشد ۵۰درصدی فرزندخواندگی در کشور
زندان ها دارای مهدکودک می شوند
تحویل ۶۰۰ نوزاد در معرض فروش به بهزیستی
ازدواج‌دختران‌کم‌سن‌بامردان‌مسن‌ممنوع‌می‌شود
سوانح و حوادث، دومین علت فوت کودکان زیر پنج سال در فارس اعلام شد
مربی نجوم کانون پرورش فارس کاشف ۵ سیارک شد
آمار تکان دهنده از ازدواج کودکان زیر 15 سال
کودکان ازگله دو شب است در سرما می‌خوابند
24 کودک در زلزله کرمانشاه والدین خود را از دست دادند
اصلاح الگوی حرکتی با "کفی الکتریکی هوشمند" ساخت محققان کشور
موفقیت و سلامت جامعه با سرمایه گذاری در ورزش کودکان حاصل می شود
عزل مسبب برخورد نامناسب با کودکان کار در بروجرد
تحصیل نیم میلیون کودک پناهنده در مدارس ایران
اجرای طرح سادا برای ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی
6 کودک در گرمسار مفقود شدند
تشخیص سرطان با تست ادرار برای اولین بار
پیگیری تغییر روند «ثبت طلاق»
ممنوعیت تبلیغ هله‌هوله در وسایل نقلیه‌عمومیِ لندن
کارکنان بنیادمسکن فارس سرپرستی شماری از ایتام و دانش آموزان بی بضاعت را عهده دار شدند
اعتراض انجمن حمایت از حقوق کودکان به پخش «اعترافات» دختر ۱۷ ساله از تلویزیون
رقابت های فوتبال لیگ پرشین کشور در شیراز آغاز شد
حبس و شلاق، مجازات بی توجهی به کودکان است
قاچاقچیان اعضای بدن کودکان و نوجوانان به ۱۵ سال حبس محکوم می‌شوند
حبس درجه سه مجازات قاچاقچیان اعضاء و جوارح اطفال و نوجوانان
برگزاری کلاسهای آموزش مهارت های زندگی و اجتماعی برای کودکان کار
تاکید رئیس علوم پزشکی شیراز بر تقویت توانمندی های کودکان
مساله مرگ دنیا ویسی وارد فاز تازه‌ای شد
دارو مهمترین علت مسمومیت کودکان
مرگ بیش از ۲۳ درصد کودکان در فارس به دلیل ناهنجاری بدو تولد
قهرمانی و ورزش در کنار هم برای کودکان کار
افتتاح نمایشگاه «فرهنگ کودکی» دانشجویان گروه موزه دانشگاه هنر شیراز
شیراز ، میزبان ششمین بازارچه خیریه حمایت از کودکان کار
بازسازی شریان ریوی پنهان کودکان دچار مشکلات ریوی در شیراز
شهریه مهدهای کودک تا 29 درصد افزایش می یابد
احیای سنت قصه گویی رویکرد اصلی جشنواره قصه گویی
با هدف امداد فرهنگی کاروان «پیک‌امید» کانون فارس به حرکت درآمد
حضور کودکان شیرازی در مسابقات جهانی محاسبه ذهنی
عضو کوچک کانون پرورش فکری فارس برنده نخست مسابقه نقاشی بوداپست
بهبود علائم اوتیسم با کمک مکمل‌های ویتامین و امگا 3
ممنوع شدن معرفی کودکان مهدکودک به مراکز مدلینگ
نگهداری بیش از ۵۲۰ کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست در مراکز بهزیستی فارس
پیشرفت‌های بهداشتی امکان بقای نوزادان نارس را افزایش داده است
دلایل قلدری دانش‌آموزان پسر در مدارس
جداسازی اینترنت عمومی و اینترنت کودکان
سرقت، مسائل منافی عفت و قتل در راس جرم‌های کودکان در فارس
طرح‌های غربالگری نوزادان در شیراز اجرا می شود
ورود وزارت کشور به کودک‌فروشی
نوزادان سزارینی قدرت تمرکز کمتری دارند
بزرگ‌ترین بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان کشور در شیراز افتتاح شد
انجام عمل جراحي ترميم بد شكلي جمجمه نوزادان با كمك اندوسكوپ در بيمارستان نمازي شیراز
تولد نوزادان چهار قلو در بيمارستان حافظ شيراز
نوزادان چهار قلو در شیراز به دنیا آمدند
بررسی مهم‌ترین بیماری‌های نوزادان و کودکان
مکانیزم موثر در زایمان زودرس شناسایی شد
فروش نوزادان در حاشیه بیمارستان‌ها قابل بررسی است
معضلی به نام خرید و فروش نوزادان
شیرخواران با لهجه محلی خود گریه می کنند
ثبت احوال 145 نام جدید نوزاد را تایید کرد
نخستین جفت دنیا روی تراشه به دنیا آمد
قیمت فروش نوزادان از ۵٠٠‌ هزار تا یک‌میلیون تومان
خرید و فروش نوزادان معتاد برای گدایی
تمهیدات سازمان انتقال خون برای ویروس زیکا
افزایش خرید و فروش نوزادان در ایران
انهدام شبکه خرید و فروش نوزادان در آمل
کودک خود را از راه دور کنترل کنید
معامله با مادران معتاد بر سر جنین
نوزادان ۵ قلو در شیراز متولد شدند
مُد عجیب این روزها در تعیین تاریخ تولد نوزادان
فروش نوزاد به قیمت 200 هزار تومان
تحویل ۶۰۰ نوزاد در معرض فروش به بهزیستی
۲۲ کودک به بورس آمدند
"اوتیسم" از عوارض تولد به روش سزارین است،برای سزارینِ بدون دلیل باید دیه پرداخت شود
شباهت نوزاد به پدر نشان دهنده سلامت او است
توسعه امکان خدمات رسانی به مبتلایان به هپاتیت B در ایران با تولید داروی ملی
شناسایی و درمان ۱۴۹۴ نوزاد مشکوک به عقب ماندگی ذهنی
دانشمند چینی مدعی اصلاح ژنتیک نوزادان شد
مرگ بیش از ۲۳ درصد کودکان در فارس به دلیل ناهنجاری بدو تولد
ساخت داروی زجر تنفسی نوزادان در ایران
آب انار از مغز جنین حفاظت می‌کند
ناشنوایی نوزادان استان فارس یک گام تا پیشگیری و درمان
نارس بودن، دلیل مرگ دو نوزاد شیرخوارگاه صدرای شیراز اعلام شد
این مادران نوزادان باهوش‌تری به دنیا می‌آورند
۲ طرح بهداشتی درمانی در استهبان به بهره‌برداری رسید
پیشرفت‌های بهداشتی امکان بقای نوزادان نارس را افزایش داده است
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter