• 5130927 All visits
    0 yesterday
    0online
    289722this month
    0this week
    0today

سایت های مرتبط


                                                                                               برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز شنبه 26 مرداد 1398   برابر با  :    17/8/2019  میلادی    مصادف با :    1440/12/15  قمری
(1397/6/4)
وزارت اقتصاد بیشترین قربانی را داد
در حالی در ماجرای فیش‌های حقوقی، تعدادی از مدیران میانی از وزارت اقتصاد به دلیل دریافتی‌های نامتعارف استعفا کرده یا عزل شده‌اند که به گفته رئیس دیوان محاسبات، مدیرانی در سایر دستگاه‌ها نیز این حقوق‌های نامتعارف را دریافت کرده‌اند. این موضوع زمینه شکل‌گیری تبعیض در میان مدیران دستگاه‌ها را ایجاد کرده‌ است.
مطبوعات فارس/ ابعاد نواقص قانونی که ۹ سال پیش در دولت نهم تصوب و به صورت آزمایشی اجرا و بعد از آن اجرای آن مدام تمدید شده است، ‌ زمانی آشکار شد که فیش‌های حقوقی مدیران میانی دولت یکی پس از دیگری در رسانه‌ها منتشر و افراد جامعه به ویژه کارمندان دولتی متوجه می‌شدند فاصله فاحشی بین ارقام دریافتی‌های خود با برخی از این مدیران وجود دارد.

ارقامی که ظاهرا نمی‌بایست قانونی باشد و چیزی که افراد جامعه می‌دانستند این بود که سقف حداکثر حقوق مدیران نمی‌تواند از هفت برابر حقوق حداقل‌بگیران بیشتر باشد و دریافتی‌هایی که تحت عنوان پاداش و... به این مدیران هم پرداخت می‌شود نباید از نصف حقوق این مدیران تجاوز کند.

چیزی که مردم و حتی بسیاری از مسئولان از آن خبر نداشتند این بود که در ماده‌های متعدد قانون مدیریت خدمات کشوری  دستگاه‌های بسیاری مستثنا شده‌ بودند که بعضا در برخی عناوین دریافتی‌های آن‌ها سقفی وجود نداشت و نتیجه آن شده بود که در این بلبشوی قانونی عده‌ای از حداکثر ظرفیت قانون برای دریافت حقوق و پاداش و ... از خزانه دولت بهره‌مند شوند. نکته قابل توجه در این زمینه این بود که اغلب این دریافتی ها قانونی بود و طبق قانون، این مدیران قابل پیگرد نبوده و نیستند و حتی اگر قرار بود صرف قانون مد نظر قرار گیرد شاید عزل آن‌ها نیز در دستور کار نبود.

چه کسانی در این بلبشو مقصرند؟

چند قانون و استثنائات متعدد. از بانک‌ها و بیمه‌ها در بخش مزایای غیر مستمری قانون خدمات کشوری گرفته تا استثنائاتی در دستگاه‌هایی مانند قوه‌قضاییه در قوانینی مانند برنامه پنجم توسعه و ... در کنار این موارد قانون‌گذاری‌های دستگاه‌هایی مانند ستاد انقلاب فرهنگی وجود دارد که دامنه شمول دستگاه‌های اجرایی موضوع بند «ب» ماده ۲۰ قانون برنامه پنجم توسعه را گسترش داده و به طریقی کارکنان ستادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کارکنان دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی را از شمول قانون مدیریت خدمات کشوری خارج کرده‌اند.

در کنار این موارد استثنائات ماده ۱۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری هم وجود دارد که مشمول وزارت اطلاعات، هیات‌های مستشاری دیوان محاسبات، اعضای هیئت علمی و قضات، اعضای شورای نگهبان، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، اعضای مجلس خبرگان، برخی نهادهای خاص و... می‌شود که تا کنون توضیحی هم درباره وضعیت دریافتی‌های این مستثنی‌شدگان ارایه نشده است.

برآورد همه آنچه تا کنون در زمینه فیش‌های حقوقی رخ داده است، ‌نشان می‌دهد که هر سه قوه و حتی مسئولان دو قوه مجریه و مقننه در دوره‌های پیشین در این زمینه باید پاسخگو باشند. دولت پیشین بابت بنیه‌ ضعیف قوانینی که در زمینه دستمزد و حقوق ارایه کرده‌ است، ‌ مجلس پیشین بابت تصویب قوانینی با این همه استثنا، نهادهای ناظری مانند دیوان محاسبات از قوه مقننه و سازمان بازرسی از قوه قضاییه بابت عدم نظارت دقیق و جلوگیری از آنچه در زمینه فیش‌های حقوقی در حال رخ دادن بود و دولت حاضر بابت ادامه رویه‌ای که در دولت مرسوم شد.

چرا فیش‌های حقوقی، یک وزارت‌خانه را بیشتر هدف قرار داد؟

ظاهرا افشای دریافتی‌های بخش دولتی آسان‌تر می‌نماید. آنطور که می‌بینیم افشاگری در زمینه دستمزده‌های مدیران دولتی با قوت در حال انجام است و حتی نهادهای مسئول نیز توضیحی درباره ارقام دریافتی‌های مدیران دستگاه‌هایی که اکنون شبهه در آن وجود دارد، ارایه نمی‌کنند.

هفته گذشته بود که امین حسین رحیمی، رئیس دیوان محاسبات با حضور در یک برنامه تلویزیونی ابعادی تازه از ماجرای فیش‌های حقوقی افشا کرد.

او در بخش‌هایی از سخنانش از ۲۰  مدیری سخن گفت که بالاترین دریافتی را دارند و در وزارت‌خانه‌های بهداشت، نفت، صنعت و در سازمان‌های پست بانک و شرکت ملی نفت مشغولند.

رحیمی همچنین درباره وزارت بهداشت این توضیح را دارد که در این وزارت‌خانه، میزان دریافتی ماهانه مدیران وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ۲۰ میلیون تومان و بیشترین دریافتی آنها نیز ۷۰ میلیون تومان بوده است. به گفته وی یکی از معاونین وزارت بهداشت ۴۰ میلیون تومان حقوق و ۳۰ میلیون کارانه در یک ماه دریافت کرده است.

او درباره وزارت نفت نیز میانگین دریافتی مدیران آن را ۲۰ میلیون تومان در ماه عنوان کرد و گفت: در میان آن‌ها بیشترین حقوق ۳۰ میلیون است. همچنین در نهاد ریاست جمهوری بدون وزرا، از معاونان وزیر و بالاتر و همطرازان - مانند سفرا و استانداران - میانگین دریافتی آن‌ها ۱۷ میلیون تومان است.

وی میانگین حقوق و مزایای ماهانه مدیران وزارت امور اقتصاد و دارایی را هم در حدود ۲۳ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: بیشترین دریافتی  آنها ۴۴ میلیون تومان است.

او دسته‌ای از اوراق را در دست داشت که مدعی بود متعلق به تخلفات حقوق و دستمزد وزارت صنعت و معدن در سال ۱۳۹۳ است که علی‌رغم اطلاع‌رسانی به نمایندگان و وزیر مربوطه رسیدگی نشده است.

بنابراین آنچه رحیمی توضیح داد عمدتا متوجه پرداختی‌های دستگاه‌های دولتی بود و وی در هیچ‌کجای سخنانش در شبهات مطروحه در زمینه دریافتی‌های هیئت‌های مستشاری دیوان محاسبات، قضات، ‌ برخی نهادهای خاص، کارکنان کادر اداری قوه قضاییه و... و. توضیحی ارایه نکرد؛ ولو به قصد برطرف کردن شبهات موجود.

همچنین است که علی‌رغم آنچه شرح آن در زمینه قصور نهادها و دستگاه‌های متعدد چه ناظران و چه قانون‌گذاران و چه مجریان در زمینه فیش‌های حقوقی رفت، به نظر می‌رسد که این ماجرا تا کنون فقط از قوه مجریه و به ویژه یک وزارت‌خانه (وزارت اقتصاد  ودارایی) قربانی گرفته است. همچنانکه دیدیم بیشترین عزل مدیران در این وزارت‌خانه صورت گرفت، در حالی‌که با استناد به سخنان رحیمی، حقوق‌های نامتعارف فارغ از دستگاه‌های دیگر در وزارت‌خانه‌های دیگر نیز صورت گرفته و مسئولان در این زمینه باید پاسخگو باشند.

در چنین شرایطی به نظر می‌رسد که شاید برخورد واحدی با مدیران موسوم به صاحبان فیش‌های حقوقی نجومی صورت نمی‌گیرد. در حالی‌که وزارت اقتصاد اقدام به عزل و برکناری مدیران بیمه و بانک‌هایی که دریافتی‌های نامتعارف داشته‌اند - چه آن‌هایی که فیش‌هایشان منتشر شد و چه آنهایی که هرگز فیش‌هایشان منتشر نشد - کرده است، ‌ بویی از تغییر مدیران در وزارت‌خانه‌های دیگر به مشام نمی‌رسد.

به نظر می‌رسد که دولت بهتر است در چنین شرایطی برخورد واحدی را با مدیران میانی خود در پیش گیرد. اگر قرار بر عزل مدیرانی است که در سال‌های قبل از حداکثر ظرفیت قانونی برای دریافتی‌های خود بهره برده‌اند، بهتر است این اقدام به صورت واحد صورت گیرد تا از ایجاد تبعیض در میان مدیران جلوگیری کند.


هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

حساب بانکی ‌اجاره‌ای هم رسید
امکان ترخیص نسیه از گمرکات فراهم شد
به سپرده‌گذاران غیرمجازها اوراق نمی‌دهند
همايش همكاري اقتصادي استان فارس و آمريكاي لاتين در شيراز برگزار مي شود
نخستین همایش ملی اقتصاد هنر ایران در شیراز
اهداف و دستاورهای روابط عمومی بدون پشتوانه علمی محقق نمی شود
نقدینگی 687 هزار میلیارد تومان شد
شعار سال فراخوانی عمومی برای جهاد اقتصادی است
کارخانه‌های فارس به دلیل عدم رقابت با کالاهای خارجی در آستانه تعطیلی هستند
بررسی راهکارهای همکاری شهرداری شیراز و آلمان
‏4 طرح سرمایه‌گذاری به ارزش 850 میلیون دلار در فارس به تصویب رسیده ‏است
حوزه اقتصاد مقاومتی فرصتی برای بالندگی و رشد صنایع و فعالیت بهینه مدیران آیتک
امور شهرک‌های صنعتی آسان‌تر انجام می‌شود
نشست اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس با صنعتگران و فعالان اقتصادی فارس برگزار شد
اقتصاد مقاومتی، راه کاری مقابله ای در مقابل چالش ها و تحریم ها
ره یافت به پزشکی هسته ای
رونق گردشگري پاسخگوي تمام مشكلات اقتصادي شيراز است
قاچاق کالا، سیانوری برای اقتصاد
تعاونی های روستایی در عرصه اقتصادی و سیاسی حضوری جهادی خواهند داشت
سازمان سرمایه گذاری پروژه های مشارکتی را توسعه می دهد
اجرای طرح GIS در اوقاف تسریع خدمات‌رسانی را به دنبال دارد
شوک اقتصادی با بخشنامه جدید بانک مرکزی
هفده واحد صنعتی دهه فجردرفارس به بهره برداری می رسد
فرایند اعطای سهام عدالت به کارگران فصلی و ساختمانی فارس آغاز شد
تشکیل 51 پرونده بزرگ فساد اقتصادي ميلياردي در فارس
رشد 36 درصدي درآمدهاي مالياتي فارس در سالجاري
اجراي بيش از 300 طرح عمراني در حرم امامزادگان فارس
به سرمایه گذاری باید فرآیندی نگاه کنیم
نگاه جهادی باید با رویکرد اقتصاد مقاومتی بسیج کارگری باشد
دلیل برگشت ۹۷.۲ درصد چک‌ها در استان فارس
فارس با جذب 149 ميليون دلار سرمايه گذاري خارجي رتبه دوم كشور را كسب كرد
پیشرفت 70 درصدی سقاخانه حرم مطهر امامزاده اسحاق(ع)
راه‌اندازی پلیس اقتصادی تا سال۹۵
متوسط نرخ تورم در کشور به زیر ۱۴ درصد کاهش یافته است
۱۲۷۶۹ میلیون ریال معوقات بانک‌های فارس است
عسل فارس توان رقابت در بازارهای جهانی را دارد
برگزاری نشست‌های علمی تخصصی اقتصاد هنر در شیراز
برنامه های راهبردی اقتصاد فارس را روی میز بگذاریم
عملیات عمرانی اماکن وقفی مذهبی شیراز آغاز شد
سرمايه گذاري موقوفات فارس در طرح هاي اقتصادي و توليدي
آمادگی ایران برای حذف دلار از مبادلات تجاری
تنظيم بيش از 4 هزار سند اجارات موقوفات استان فارس
اجرای بزرگ‌ترین پروژه مشارکتی شهرداری شیراز با بخش خصوصی
بیش از ۱۸۰ هزار متر عملیات عمرانی در بقاع متبرکه استان فارس اجرا می‌شود
روند مثبت مذاکرات هسته ای، زمینه ورود سرمایه گذاران را فراهم خواهد کرد
نرخ سود بانکی نباید شوک‌گونه و فوری کاهش یابد
سیاست گذاری فرهنگی و مدیریت راهبردی اقتصاد هنر در ایران ضروریست
فرهنگ بستری برای توسعه و فرصتی مناسب برای اقتصاد خلاق است
همایش ملی اقتصاد هنر با حضور دکتر جنتی برگزار می شود
با توانمندی اقتصادی و تبدیل تحریم ها به فرصت هدف دشمن نافرجام می ماند
برگزاري همايش اقتصاد هنر با حضور وزير ارشاد در شيراز
طرح فجر عظیم، گامی جهادی در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی
موقوفات، سرمايه هاي گرانبهاي اقتصادي
درآمدزایی از موقوفات از تکالیف متولیان است
شيراز ميزبان اولين همايش وقف و اقتصاد
پرداخت 550 میلیارد ریال تسهیلات در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در فارس
107چکیده مقاله به همایش اقتصاد هنر راه یافت
برگزاری همایش وقف و اقتصاد در بهمن ماه
تلاش معاونت بهره وري اقتصادي براي احياي موقوفات
توجه به مسیر گردشگری فارس را وارد آزادراه توسعه صنعتی می کند
تسهيلات ويژه براي مستأجرين ومتصرفين موقوفات، در هفته وقف
نظام اجاره دهی و مدیریت اقتصادی در استان فارس برگزار می شود
طرح های ملی حمایت از هنرمندان را در فارس اجرایی می کنیم
برگزاری نشست تخصصی وقف و اقتصاد
نخستین همایش ملی "اقتصاد هنر" در شیراز برگزار می‌شود
شرکت های خارجی می توانند در منطقه ویژه اقتصادی شیراز سرمایه گذاری کنند
50 فرصت سرمایه گذاری جدید در شیراز وجود دارد
دبیرخانه دائمی همایش اقتصاد هنر در شیراز راه اندازی می شود
آغاز ساخت 212 واحد مسكوني در اراضي موقوفات شيراز
همایش اقتصاد مقاومتی در شیراز برگزار می شود
کلان شهر شیراز چاره‌ای جز بلند مرتبه‌سازی ندارد
شیراز میزبان همایش بین المللی بازاریابی اینترنتی، اقتصاد و گردشگری شهری
یارانه اقشار کم درآمد و متوسط حذف نخواهد شد
ایجاد شهرک خدماتی و بازاریابی کشاورزی در استان فارس ضروری است
همكاري‌هاي اقتصادي فارس و مسكو توسعه یابد
ایران و ایتالیا دارای روابط اقتصادی قدیمی و گسترده ای هستند
طرح جامع اقتصاد شهری در سطح کلان کشور پیگیری شود
برای رونق اقتصادی، دولت سالاری در اقتصادی باید کاهش یابد
مجتمع بندری شهید رجایی دروازه طلایی اقتصاد ایران
پارک آبی به همراه چند پروژه بزرگ تفریحی گردشگردی در شیراز آماده جذب سرمایه گذار است
معرفی فرصتهای سرمایه گذاری شهر شیراز در ترکیه
برنامه اقتصادي 93 موقوفات فارس تدوين شد
اقتصاد جهانی در سال 2014 معادل 3.6 درصد رشد خواهد داشت
بهره‌وري را مديريت كنيم آينده اقتصاد كشور روشن است
بورس به درد همه مي خورد؛ اما همه به درد بورس نمي خورند
شناسايي موقوفات مستعد سرمايه گذاري در فارس
سه تفاهم نامه همكاري اقتصادي سرمايه گذاران اوكرايني در فارس به امضا رسيد
بررسي طرح هاي اقتصادي 92 موقوفات در كميته سرمايه گذاري
معاون اقتصادی شهردار انتخاب شد
توانایی خلیج‌ فارس در تبدیل شدن به حیاط‌ خلوت اقتصادی
قیمت جهانی نفت افزایش یافت
برگزاری کارگاه تخصصی بررسی روند اقتصاد جهانی با محوریت طلا و نفت
کشف فساد بزرگ بانکی دیگر
اقتصاد مقاومتي محور تمام فعاليت‌هاي توزيع برق شيراز است
شهرداري شيراز روزهاي سختي را پيش رو دارد
بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری خارجی فارس انجام می‌شود
برگزاری دوره آموزشی منطقه ای مدیریت سرمایه گذاری و اقتصاد مسکن در شیراز
واحدهای صنعتی با انجام تحقیقات معافیت مالیاتی می گیرند
همچنان نیازمند حمایت فعالان اقتصادی هستیم
شیراز پایتخت نظام‌مهندسی کشور است
بهبود فضای کسب و کار در ایران
سه طرح صنعتی و تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز به بهره برداری رسید
پیشنهاد استخدام و تحصیل رایگان در دانشگاه آزاد به پنج مدال آور المپیک
3 نفتكش گم شد
اقتصاد مقاومتی موضوعی مشترک برای رسانه هاست که دست یابی به آن عزم ملی می طلبد
۱۱ مجتمع فرهنگی و هنری در هفته دولت واگذار می شود
نزدیکی بیش‌ از حد خودرو به حرم معنویت آن را خدشه‌دار می‌کند
خیّران پیش‌قراولان اقتصاد مقاومتی هستند
برای اولین بار ۴ درس جدید وارد نظام تعلیم و تربیت شد
نمایشگاه گردشگری شیراز آذر ماه برگزار می شود
حمل بار هوایی از شیراز، آرزویی که محقق نشد
سازمان مدیریت پسماند موفق به دریافت نشان کنفرانس ملی چهره های نامی صنعت و اقتصاد شد
بدهکار۱۵۰میلیاردی بانک سپه بازداشت شد
کاروانسرای «خیراتی» در چرخه سرمایه گذاری قرار گرفت
اختصاص تسهیلات و تخفیفات ویژه برای مستاجرین موقوفات
ظرفیت استخدام دولتی محدود شد
هشدار جدی وزیر نیرو درباره وضعیت آب
ایجاد مراکز دائمی فروش محصولات، خواسته معلولان فارس
افتتاح 10 مرکز سنجش مهارت در فارس
شهرک سلامت در ‌استان فارس راه‌اندازی شد‌
اعتبارات مصوب هیئت دولت برای حرم حضرت شاهچراغ (ع) محقق شود
سالانه ۱۸۰هزار دانشجو کشور را ترک می‌کنند
درآمد سالانه 5 میلیون نفر بالای 35 میلیون
معاون اول رئیس جمهور فردا به شیراز سفر می‌کند
سرمایه گذاری در اراضی موقوفات به طور جدی در دست پیگیری است
بررسی بحران آب فارس باحضور معاون اول رئیس جمهوری
اقتصاد ایران در ریل واقعی رشد و توسعه قرار گرفته است
صنعتگران برای پیشرفت کار خود منتظر حمایت دولت و ارگان ها نباشند
ایرانی‌ها، رکورددار رشد قد در دنیا
کاهش 23 درصدی عوارض ساختمانی در شیراز
مديريت يكپارچه ضرورتي براي حل مشكلات كلانشهرها
کمکهای مردمی«کوچه گردان عاشق» به محرومان رسید
رشد اشتغال و رونق اقتصادی مهم‌ترین دستاورد همکاری مدیریت شهری و بانک‌ها
تعرفه‌های پزشکی بـخش خصوصی ابلاغ شد
بومی‌سازی اصول اقتصاد مقاومتی در شهرداری شیراز
آینده اقتصاد کشورمان باید به سمت خصوصی سازی برود
نرخ رشد اقتصادی سال 94 صفر شد
تحقق بزرگ‌ترین رویداد برق و الکترونیک در شیراز
به زودی از وقف یکصد میلیارد تومانی در شیراز رونمایی خواهد شد
50 درصد مهاجرت‌ها در فارس به شیراز بوده است
8.5 میلیون مساوی با یک میلیون
بزودی؛ اصلاح برخی از قوانین حوزه زنان
شهرداری باید الگوی اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی باشد
احتمال وقوع رکود اقتصاد جهانی در سال 2016
گمرک، مالیات، بانکها، شهرداریها، معاملات دولتی و ثبت و اسناد، بخش های فسادخیز کشورند
تولید همزمان آب و برق در دستور کار دولت
دلایل شکست طرح کارت خرید اعتباری/ طرحی که قفل تولید را باز نکرد
هیئت اقتصادی عمان به شیراز سفر می‌کند
سرمایه‌گذاری 8 هزار میلیاردی در استان فارس
کاهش سن روسپیگری در ایران
خبر خوش وزير اقتصاد براي 49 ميليون ايراني
قیمت نان افزایش می‌یابد
ریزش بورس‌های خلیج فارس
موج جدید نقدینگی در راه است/ تشدید رکود با سیل نقدینگی
طیب‌نیا میزان بدهی دولت را اعلام کرد
آغاز فروش بیمه‌ ازدواج از اواخر دی
خسارت مدیریت زنگنه یعنی ۸۸ فساد سه‌هزارمیلیاردی و ۲۵برابر بدهی زنجانی
ماجرای ناکامی اختلاس 860 میلیاردی از یک بانک
سرعت اینترنت ۲ برابر می‌شود
توالت ساخته شده از طلا
ایرانی ها برای کار به ایرلند می روند
تملک زمین در مناطق آزاد برای سرمایه‌گذاران خارجی آزاد شد
ورشکستگی شهرداری شیراز تکذیب شد
علل گرایش مردان به دو همسری
کارت ملی جایگزین دفترچه بیمه سلامت می شود
افزایش مستمری زنان سرپرست خانوار
طرح سرمایه گذاری در ساخت خط متروی شیراز- صدرا به شرکت چینی ارائه شد
در حد توان به رفع مشکلات بخش خصوصی کمک می کنیم
اختصاص بودجه 20 میلیارد تومانی برای توسعه روستایی
استفاده از آب شرب برای آبیاری فضای سبز داریون شیراز، معضلی 16 ساله
آخرین رتبه ایران در زمینه شکاف جنسیتی
با کسری بودجه مواجه هستیم
ثبت يك وقف 2 ميليارد توماني در شيراز
حساب بانکی ‌اجاره‌ای هم رسید
محاکمه مفاسد اقتصادی بالای 10 میلیارد تومان علنی می‌شود
یک گام نزدیک‌تر تا واردات آب
شيراز امن‌ترين و پر سودترين شهر براي سرمايه‌گذاري است
اعطای وام 5 میلیارد تومانی بدون بهره به کارآفرینان مناطق محروم
حذف 3 صفر از پول ملی ضروری است
تخفيف 26 تا 36 درصدي عوارض ساختماني در شيراز
بسیج شدن صدا و سیما برای ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی
جهاددانشگاهي فعاليت‌هاي علمي را جهادي دنبال كرده است
تردد خودرو میان ایران و ارمنستان آزاد شد
دلار ۳۹۰۰ تومان را هم رد کرد
سرمایه گذاران اوکراینی برای تولید برق از خط لوله گاز به فارس می آیند
به جای من در صف بایست و پول بگیر
سرازير شدن ماهيانه 10 هزار مهاجر به سمت شهرها
درآمدهای مالیاتی از درآمدهای نفتی پیشی گرفت
خروج سرمايه‌گذاران وفعالان اقتصادي ازلارستان
استخدام فارغ‌التحصیلان فاقد مهارت ممنوع‌می‌شود
استخدام‌های دولتی مشروط شد
ایجاد بیش از 50 هزار شغل توسط شهرداری شیراز
هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی تغییر واحد پولی
معتادان دفترچه بیمه سلامت دریافت می‌کنند
پرداخت چهار هزار 960 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در فارس
اعلام اقدامات وزارت اطلاعات درباره بابک زنجانی
تاييد غيرقانوني بودن تحريم هاي اقتصادي ايران ولزوم پدافند حقوقي دربرابر آن
ابر بدهکار بانکی دستگیر شد
مرغ های آنتی بیوتیک دار، تهدیدی برای سلامت مردم
یارانه مطبوعات به‌زودی واریز می‌شود
اقتصاد ما شبیه بازی فوتبال است
‌سرمایه گذاری خارجی در فارس هفت برابر شد
فاينانسري بانك شهر از عوامل تحرك در پروژه‌هاي عمراني است
وروددوربین‌ به داخل ورزشگاه‌هاممنوع اعلام شد
خروج خودروهای پلاک قشم به سرزمین اصلی آزاد شد
توسعه كسب و کار فعالان اقتصادی با تسهیلات ویژه بانک شهر
برخورد با اندیشه های شیطانی صاحبان قدرت باید از طریق رسانه باشد
نشست همکاری‌های اقتصادی ایران و عمان در شيراز
حمايت‌هاي بانك شهر عاملي موثر در توسعه عمراني شيراز محسوب مي‌شود
شما چه کاره‌اید که بخواهید حصر را بشکنید؟
۱۶ بازرسی برنامه ای از ادارات فارس در حال انجام است
كاهش اتكا به عوارض و افزايش 500 درصدي بودجه طي 6 سال
مخالف تصميم گيري يكباره درباره دانشگاه پيام نور هستيم
اقتصاد هنر، راه نجات عرصه هنری است
فروش بلیت ورودی اماکن تاریخی فرهنگی فارس الکترونیکی مي‌شود
دولت بخشی از کرایه حمل هوایی کالا را تقبل کرده است
راه اندازی دفتر ارائه خدمات ثبتی و پستی در اتاق بازرگانی شیراز
هزار ميليارد ريال از دستگاه‌هاي دولتي طلبكاريم
پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی و مشاغل خانگی آغاز شد
اخذ مجوز سرمایه گذاری خارجی برای 2 طرح اقتصادی در استان فارس
رشد 209 درصدی پرداخت حقوق دولتی معادن استان فارس
سرپرست شهرداری شیراز معرفی شد
برخورداری 23هزار و 890 خانوار از طرح های توسعه روستایی و مسکن مهر در استان فارس
حساب دارایی‌های آلوده از بانک‌ها جدا شد
تصویب 850 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در فارس
اسماعيل تبادار به‌عنوان استاندار فارس معرفي شد
موافقت اولیه روحانی با پیشنهاد مجلس برای نپرداختن سود نقدی سهام عدالت
پنجاه ميليارد چك برگشتي روي دست شهرداري شيراز مانده است
استان فارس رتبه دوم صادرکننده نمونه ملی را کسب کرد
مخالفت مجلس با پرداخت سود نقدی سهام عدالت
سیاست مشکل اقتصاد کشور است
اقتصاد مقاومتي با عملكرد جزيره‌اي محقق نمي‌شود
اختصاص 110 هزار میلیارد تومان به طرح های عمرانی در بودجه سال 97
اتاق بازرگاني شيراز دوره‌ي روزنامه‌نگاري اقتصادي برگزار مي‌كند
ثامن، مهر اقتصاد و کوثر تجمیع می‌شوند
بازداشت بازرگان ترکیه ای به اتهام صدور کالاهای آمریکایی به ایران
پخش هلكوپتري پول در كارگروه‌ها حلال مشكل اقتصاد نيست
فارس از استان های پیشرو در اجرای طرح های اشتغالزایی است
آمادگی شرکت چینی برای تامین مالی و اجرای پروژه های سرمایه ‌گذاری در فارس
سياست شهرداري شيراز پرداخت بدهي‌ها در كمترين زمان است
آمادگی کره ای ها برای ساخت نیروگاه خورشیدی در فارس
ماجرای مسدود شدن حساب برخی ایرانیان در خارج
يكپارچه‌سازي نرم‌افزار پرداخت عوارض خودرو در فارس
فناوری اطلاعات پیشران توسعه اقتصادی است
نقش معادن در اقتصاد فارس 1 درصد است
تدوین استراتژی درآمد و اقتصاد شهری یک ضرورت است
گرانی بنزین و گازوئیل منتفی شد
فیلترینگ شبکه های اجتماعی خسارت زیادی به اقتصاد کشور وارد کرده است
پیش بینی کاهش قیمت ارز در روزهای آینده
کسب در آمد در شرایط سخت اقتصادی
۲۰ علت مخالفت ۱۲۰ نماینده با کلیات بودجه ۹۷
اولین گام رونق اقتصادی مبارزه با فساد اداری است
ثبت نام بیش از 22 هزار فارغ التحصیل دانشگاهی فارس در سامانه کارورزی
در تنگنا قرار دادن مردم برای خرید خودوری چینی،بی حرمتی به مردم است
15 سند همکاری بین ایران و هندوستان امضا شد
عوارض ساختمانی در شیراز گران می شود
۹ مورد ممنوع الخروجی فعالان اقتصادی فارس هفته گذشته رفع شد
از کارآفرینی تا توسعه اقتصادی در دانشگاه پیام نورفارس برگزار شد
یک هزار و هشت طرح اشتغالزا در کارگروه تخصصی فارس مصوب شد
مسئولین پاسخگوی بحران اقتصادی باشند
شهرداری شیشه‌ای بسترساز اعتماد مردم است
اجازه خروج ارز از کشور داده نخواهد شد
بیش از 2هزار طرح اقتصاد مقاومتی در فارس در دست اجراست
فارس خاستگاه کارهای نیک اندیشنانه است، تامین مسکن برای نیازمندان کار ارزشمند و ماندگار است
نام بانک جدید مشخص شد
ضرب الاجل آمریکا به خریداران نفت ایران
پرداخت مطالبات پیمانکاران اولویت اصلی شهرداری شیراز است
انتصاب معاون مالی و اقتصادی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز
رنو در ایران ماندنی شد
جزئیات تبدیل سکه‌های پیش فروش به اوراق
کارگاه آموزشی تأیید پایه اطلاعات موقوفات در شیراز برگزار می شود
جذب 10 هزار حامی ایتام و محسنین در فارس
دلار ۲ نرخی شد
ایجاد بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی در بانه
ورود مجلس و دستگاه‌های نظارتی در صورت عدم انتشار فهرست ارزبگیران دولتی
دلار رکورد زد
برنامه خاموشی برق تا شهریور‌ماه در شهرک صنعتی شیراز اعمال می‌شود
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی وارد شیراز شد
اطلاعات 120 هزار رقبه فارس در سامانه موقوفات ثبت می شود
60 میلیارد دلار کالای ترخیص شده از گمرک در انبارها احتکار شده است
سیاستهای جدید ارزی و راهکارهای تسریع در برخورد با مفاسد و اخلالگران اقتصادی تصویب شد
مجلس به وزیر اقتصاد کارت زرد را داد
معاون ارزی بانک مرکزی بازداشت شد
رییس جمهوری امشب از علل بحران های اقتصادی بگوید
اولویت اوقاف سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان است
درآمد پروانه‌ی ساختمانی کفاف هزینه‌های شهرداری را نمی‌دهد
مذاکره با آمریکا ممنوع است
بانک‌ها دست به دامن جهانگیری شدند
احضار ۸۵۰ نفر در پرونده‌های بزرگ اقتصادی
ترکیه هم وارد جنگ اقتصادی با آمریکا شد
امکان ترخیص نسیه از گمرکات فراهم شد
دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود
13 شهرستان فارس در معرض بیابانی شدن
زمزمه هایی از پایان نقش دلار به عنوان ذخیره ارزی جهانی
مشکلات سفر خارجی‌ها به ایران
نخستین دادگاه علنی یک مفسد اقتصادی برگزار می‌شود
ساعت کاری ادارات استان فارس به حالت قبل بازگشت
عزم جهانی برای حذف دلار از مبادلات اقتصادی
گران فروشی ۳۱ میلیاردی گوشی در ۳ ماه
برگزاری اولین جلسه رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا در دادگاه لاهه
ارزهای در اختیار جمهوری اسلامی نباید صرف امور غیرضرور شود
محاکمه محتکران به عنوان مفسد اقتصادی
۳۱ مفسد اقتصادی در استان فارس معرفی شدند
شروع پروژه‌های بزرگراهی شیراز در هفته‌ی دولت
روند کاهنده نرخ ارز در بازار آغاز شده است
دولت پنج بسته و 12 برنامه برای گذر از شرایط اقتصادی تهیه کرد
2 مسئول به اتهام مفاسد اقتصادی در مرودشت دستگیر شدند
اختصاص 183 میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های فراگیر و روستایی
۹ متجاوز به عنف در استان فارس اعدام می‌شوند
به زودی سران مفسدان اقتصادی در میدان آزادی اعدام می‌شوند
برترین های تکواندو بانوان فارس شناخته شدند
نزول سکه و دلار در روز کم فروغ بورس
اسامی ۱۶ نفر از محکومان پرونده‌های اقتصادی
سیاستهای لازم برای هماهنگی در عرضه کالا و مقابله با احتکار تصویب شد
تیر دلالان ارز به سنگ خورد
ششمین محاکمه شهردار و اعضای سابق شورای شهر مرودشت برگزار شد
متهم به احتکار دارو در شیراز دادگاهی شد
235 میلیارد تومان به طرح های اشتغال روستایی فارس پرداخت شد
احتمال سهمیه‌بندی بنزین
به سپرده‌گذاران غیرمجازها اوراق نمی‌دهند
مشروح جلسه دادگاه متهم اخلال‌ در نظام اقتصادی
مردم بدون واهمه مفاسد اداری و اقتصادی را گزارش دهند
دادگاه علنی متهمان عرضه گندم نامرغوب در شیراز برگزار شد
یک چهارم شهروندان شیراز عوارض پرداخت می‌کنند
روحانی ۴ وزیر پیشنهادی را معرفی کرد
حکم اعدام سلطان سکه در دیوان عالی کشور تایید شد
یکی از محکومان مفاسد اقتصادی به اعدام، چند کارتن پرونده دارد
نهایی شدن و اجرای FATF اقتصاد شفاف را محقق می‌کند
مردم نگران تامین داروهای اساسی نباشند
برگزاری دومين جلسه محاكمه متهم به اخلال در بازار ارز
محاکمه مخلوط کنندگان خاک و گندم در شیراز
رانندگان شهرداری شیراز خواستار پرداخت حقوق معوق خود شدند
احکام 2 اخلالگر نظام اقتصادی در فارس صادر شد
روند تهیه بسته‌های سرمایه‌ گذاری در شهرداری شیراز کند است
صدور حکم اعدام 2 اخلالگر شبکه بانکی کشور در شیراز
کاهش 22 درصدی عوارض
کارمند زن در شیراز 22 میلیارد اختلاس و پولشویی کرد
صدور دو حکم اعدام دیگر به اتهام فساد اقتصادی
سلطان سکه و همدستش اعدام شدند
بعضی اقدامات عمرانی به جای خاطره‌سازی خاطرات را پاک می‌کند
دولت پرداخت2ماه حقوق کارگران هفت تپه را پیگیری می کند
مخلوط کنندگان خاک با گندم به 81 سال حبس محکوم شدند
زمان اجرای طرح انتقال آب خلیج فارس به لامرد 3 سال اعلام شد
30 میلیارد ریال به شرکت نیشکر هفت تپه اختصاص یافت
در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی تصویب شد
۵۴۰ نفر ممنوع الخروج شدند
انهدام شبکه مفسدان اقتصادی ارز دولتی
تصویب سند راهبردی توسعه اقتصادی شیراز در کمیسیون تلفیق
31 تن از سران مفاسد اقتصادی شناسایی شدند
تخلفات برخی واحدهای اقتصادی فارس امسال 623 درصد بیشتر شد
بازگشت والسی به چرخه تولید آرد در اقلید
امسال 2 هزار شغل جدید در منطقه ویژه اقتصادی شیراز ایجاد شد
واردات شیر خشک آزاد شد
ایجاد هفت هزار شغل تا پایان امسال در استان فارس
6 هزار طرح اشتغال روستایی و فراگیر در فارس تصویب شد
برگزاری اجلاس سراسری انبوه سازان کشور در شیراز
باید دامن جمهوری اسلامی را از فساد پاک کنیم
کشف 17 میلیون لیتر سوخت قاچاق در استان فارس
مطالبه رسانه‌ها برای اجرای مصوبه شفافیت
مراکز خدماتی بدون اخذ مجوز حق افزایش قیمت ندارند
دست برداشتن دولت از اقتصاد، تاکید رهبر انقلاب و اهتمام دولت است
ادغام ۵ بانک و موسسه وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه
شفافیت در بودجه سال 98 شهرداری شیراز موجب کاهش حواشی‌ها خواهد شد
حقوق شهردار شیراز کمتر از 10 میلیون است
افتتاح ۲۴۲ حساب برای یک پسر ۸ ساله با هدف پولشویی
60 هزار کشاورز فارس برای بازپرداخت تسهیلات مهلت گرفتند
جذب 80 درصدی بودجه 97 شهرداری شیراز
دلار عقب‌نشینی کرد
تلاش برای استرداد یکی از متهمان فراری پرونده پتروشیمی به کشور
تصویب بیش از 4 هزار طرح اشتغال پایدار در فارس
۳۰ میلیارد دلار ارز صادراتی از هیچ طریقی به کشور برنگشته است
طرح «تسهیل و رفع موانع تولید» در جهت رونق تولید و توانمندسازی بنگاهها به تصویب رسید
ظرفیت مناسب کاروانسرای «بست» لار برای تبدیل به مجموعه گردشگری
آغاز عملیات احداث کارخانه سیمان در منطقه ویژه اقتصادی لامرد
دلایل خشونت فیزیکی مردان علیه زنان
کاهش قیمت طلا رکورد زد
دلیل کاهش قیمت خودرو و ارز
ورود 18 میلیون دلار کالا به گمرگ منطقه ویژه اقتصادی لامرد
دادگاه علنی متهمان به اخلال در نظام پولی و ارزی در شیراز برگزار شد
آغاز پرداخت تسهیلات به کشاورزان خسارت‌دیده از سیل
بانک جهانی اعلام کرده که نمی توان به رشد اقتصادی کشور امیدوار بود
پنج هزار تن گندم با قطار به خارج از فارس منتقل شد
فرجام عیش و نوش با پول معلمان
ابلاغ نحوه ادامه اشتراک در صندوق بازنشستگی پس از «استعفا»، «بازخرید» و «اخراج»
استعفای شهردار اشکنان ‌پس از 10 سال خدمت
استعفای اعتراضی 18 نماینده ی استان فارس
برای شرکت در انتخابات مجلس استاندار فارس استعفا کرد
رسیدگی به استعفای عضو شورا به روز دیگر موکول شد
استاندار فارس استعفا نداده است
استعفای عضو شورای شهر شیراز در دقیقه۹۰
مدیرکل ورزش و جوانان فارس استعفا کرد
مدیرعامل بانک رفاه برکنار شد
کی‌روش استعفایش را به کفاشیان داد
تایید استعفای گودرزی، جنتی و فانی
استعفای «غلامحسین پیروانی» پذیرفته نشد
استعفای مدیر سازمان دانش آموزی استان هرمزگان
استعفاي رئيس شوراي شيراز
طاهری از پرسپولیس رفت
حميد نادگران به‌عنوان سرپرست دانشگاه شيراز منصوب شد
فرماندار شهرستان لامرد استعفا داد
استعفای نجفی تایید شد
امام جمعه شیراز استعفا داد
اعلام نظرات کارشناسی لزوما به معنای استعفا نیست
امام جمعه شیراز درگذشت
آخوندی استعفا کرد
اولین استعفای رییس‌کلی در تاریخ نظام پزشکی و چند ابهام
وزیر بهداشت خداحافظی کرد
ظریف استعفا داد
تحلیف عضو جدید شورای شیراز
جزییات استعفای وزیر آموزش و پرورش
بانک‌ها ملزم به تدابیر امنیتی لازم هستند
سقف برداشت روزانه از عابر بانک‌ها ۴۰۰ هزار تومان می‌شود
سارقان مشتریان بانک‌ها در شیراز دستگیر شدند
برای دریافت وام خودرو به بانک‌ها نروید
تعیین تکلیف واحدهای صنعتی تملک شده توسط بانک‌های فارس
محدودیت در ارایه خدمات بانکی ممنوع است
پرداخت وام به کارکنان بانک‌ها از منابع قرض‌الحسنه ممنوع شد
احتمال کاهش دوباره نرخ سود بانک‌ها
اجبار حضور ۲ ضامن برای وام ۱۰ میلیونی
نرخ سود تسهیلات ۱۸ درصد به بانک‌ها ابلاغ شد
پرداخت تسهیلات به برخی مدیران ممنوع شد
شرایط پرداخت حقوق، پاداش و وام به کارکنان بانک‌های دولتی
رشد اشتغال و رونق اقتصادی مهم‌ترین دستاورد همکاری مدیریت شهری و بانک‌ها
بیش از ۵۰۰ مدیردولتی حقوق بالای ۱۷میلیون دارند
کاهش نرخ سود کلید خورد
سقف حقوق برای کارت خرید کالا برداشته شد
احتمال کاهش سود بانکی تا 15 درصد
نرخ رشد اقتصادی سال 94 صفر شد
شارژ فوق سریع با فناوری جدید
وام ازدواج 10 میلیون شد
اتمام حجت بانک‌ها با غیرمجازها/خدمات‌ نمی‌دهیم
محدودیت جدید در پرداختی به کارکنان بانک‌ها
صندوق تعاون به مشاغل خانگی وام می‌دهد
کارت‌های شتاب در عراق فعال ‌می‌شوند
قانونی جدید برای صدور کارت جدید عابر بانک
۴۵ درصد از دارایی‌های نظام بانکی کشور "منجمد" است
سپرده‌گذاری قوه قضاییه در بانک‌ها و استفاده از سود آن ممنوع شد
بانک‌ها دست از رباخواری بردارند/ مردم پول‌شان را به بانک‌ها ندهند
موسسه آرمان غیرمجاز است
اعلام اسامی بانک‌ها و موسسات برای دریافت شماره حساب مشمولان سهام عدالت
احتمال کاهش نرخ سود بانکی
بانک‌های انگلیسی حساب‌ اتباع ایرانی را بستند
احتمال ادغام بانک‌های مجاز
ممنوع‌الخروجی ۱۶ هزار بدهکار در سال ۹۵ ‌
دستگیری سارق مسلح بانک‌های شیراز و اصفهان
پرداخت وام از حساب یارانه بزودی در بانک‌های دولتی
دستور تازه ترامپ علیه ایران
برگزاری یادواره شهدای بانک‌ها سبب اتحاد و انسجام بانک‌های استان فارس می‌شود
تسویه بدهی بانک‌ها به جریان افتاد
شرط بانک‌ها برای دادن وام ازدواج ۱۵میلیون تومانی
اخذ کارمزد«استعلام اطلاعات مشتریان از ثبت احوال» ممنوع است
بانک‌ها ٢٠٠ هزار میلیارد تسهیلات می‌دهند؟
تاثیر مثبت بانک‌نت‌ها در رفع نیازهای بانکی مردم در ایام نوروز
دستگیری اختلاس کننده بیش از ۹ میلیارد ریالی در شیراز
160 هزار میلیارد تومان از پول بانک‌ها قفل شد
جا ماندگان از کنکور امسال در قالب شرایط قانونی می توانند در دانشگاه پیام‌نور تحصیل نمایند
بانک‌ها دست به دامن جهانگیری شدند
اختلاس ۹۰۰ میلیون تومانی در یکی از بانک‌های استان فارس کشف شد
شرایط پرداخت مجدد ارز مسافرتی در بانک‌ها
نرخ خرید دلار از مردم در بانک‌ها مشخص شد
ثبت بیش از 20 هزار تقاضای تسهیلات اشتغال پایدار در فارس
ارز مسافرتی 500 تومان ارزان شد
پایان پرداخت سود روزشمار حساب‌های بانکی
پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها
فرار مالیاتی 2000 میلیارد تومانی یک بانک
شرایط جدید بازنشستگی کارمندان مشخص شد
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter