برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز پنج شنبه 3 بهمن 1398   برابر با  :    23/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/5/27  قمری
(1392/4/6)
هیچ قدرتی نمی تواند رودخانه عظیم پیشرفت ایران را متوقف کند
رییس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه امروز حرکت ملت ایران به سمت قله های پیشرفت شتاب روز افزون به خود گرفته است ، گفت:هیچ قدرتی نمی تواند روخانه عظیم پیشرفت ملت ایران را متوقف کند.

محمود احمدی نژاد در جریان سفر به استان فارس برای افتتاح رسمی چند پروژه عمرانی و صنعتی، اظهار داشت: ممکن است برخی بتوانند در یک مقطع زمانی گوشه ای از این رودخانه عظیم را گل آلود کنند اما مسدود کردن حرکت این رود عظیم ممکن نیست.

وی با بیان اینکه پیشرفت های بسیار زیادی در کشور صورت گرفته است، ادامه داد: اخبار پیشرفت های ایران به حدی گسترده است که بعضی ها نمی توانند آن را باور کنند و البته برخی ها هم نمی خواهند آن را باور کنند و حتی اگر ایران همه قله های پیشرفت را هم فتح کند، برخی باز هم چشمان خود را می بندند و می گویند که کاری صورت نگرفته است در حالی که کارهای انجام شده کاملا واضح و ملموس است.

رییس جمهوری در ادامه با اشاره به توانمندی ها و اقتدار ملت ایران گفت: سرو قامت ملت ایران باید خود را به حدی بالا بکشد که در تمام جهان کسی نتواند وجود این ملت و توانمندی های آن را انکار کند.

*افزون بر57 هزار کیلومتر راه در کشور احداث شده است

مهندس علی نیکزاد نیز درآیین افتتاح طرح های راهسازی در استان فارس افزود: این درحالی که این رقم ظرف هشت سال فعالیت دولت پیشین 37 هزار و 100 کیلومتر بوده است.

نیکزاد اضافه کرد:در زمینه راه آهن نیز تا قبل از دولت نهم و دهم در مجموع 11 هزار کیلومتر خطوط ریلی در کشور وجود داشت اما در دولت نهم و دهم بیش از دو هزار و 500 کیلومتر خطوط ریلی در کشور ایجاد شد.

وی افزود: با اجرای طرح های راه و راه آهن 20 استان کشور به شبکه راه آهن متصل شدند و افزون براین هم اینک 80 هزار کیلومترخطوط ریلی درکشوردردست اجراست.

وی به تشریح عملکردها در حوزه مسکن هم پرداخت و بیان داشت:از مجموع چهار میلیون و 300 هزار واحد مسکن مهراحداث شده در کشور تا به امروز سه میلیون و 380 هزار واحد آن تحویل متقاضیان شده و 920 هزار واحد مسکن مهر تا پایان امسال آماده واگذاری است .

نیکزاد افزود: مسکن مهرعلاوه بر این که به صاحب خانه شدن بسیاری از مردم کمک کرد موجب شد که 130 شرکت مرتبط با بخش مسکن نیز از این طریق منتفع شوند.

وی در بخش دیگری از مطالب خود به مقاوم سازی مسکن روستایی اشاره کرد وگفت:درهشت سال قبل از فعالیت دولت نهم، 127 هزار مسکن روستایی در کشور مقاوم سازی شد لیکن درمدت فعالیت دولت نهم و دهم، یک میلیون و 700 هزار واحد مسکونی روستایی مقاوم سازی شد وهم اینک نیزدومیلیون و 120 هزار واحد مسکن روستایی در دست مقاوم سازی است.

وی ادامه داد : اگرچه دولت نهم و دهم با اجرای مسکن مهر برای حل مشکل مسکن کشورگام های ارزشمندی برداشتند اما در کنار این اقدام انقلابی دولت ، مهار بازار مسکن و حل مشکل اساسی آن نیازمند وضع قانون از سوی دولت و مجلس است.

نیکزاد بیان داشت:براساس آماری که درسال 85 از وضعیت مسکن درکشور تهیه شد، با توجه به میزان جمعیت و به ازای خانوارها ، کشور نیازمند یک و نیم میلیون واحد مسکونی بود.

وی افزود:اما آماروضعیت مسکن کشور در سال 90 مبین این است که به ازای 2/21 میلیون خانوار شهری و روستایی 6/21 میلیون واحد مسکونی در کشور موجود است که این آمار به منزله فزونی 400هزار واحد بیش از شمار خانوارها است.

وزیر راه و شهر سازی بیان کرد:این رقم به معنای این نیست که 400 هزار واحد مسکونی مازاد برنیاز در کشور وجود دارد بلکه هم اینک هستند افرادی که دارای 15 واحد مسکونی هستند و در مقابل 15 ایرانی حتی یک واحد مسکونی هم ندارند.

نیکزاد ادامه داد:برای حل این مشکل ، در کنار اقدام انقلابی دولت و فعال کردن طرح مسکن مهر در کشور، ساماندهی و مهار بازار مسکن نیازمند وضع قانون دراین زمینه از سوی دولت و مجلس است.

وی افزود:هم اینک دربسیاری ازکشورهای دنیا ، بازارمسکن با وضع مالیات از جمله تعلق گرفتن مالیات به واحدهای مسکونی خالی و یا مالیات بر معاملات مکرر، کنترل می شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت:قبل از فعالیت دولت نهم و دهم ، دولت های پیشین هم برای حل مشکل مسکن ، سیاست های مختلفی را دنبال کردند اما دولت دکتر احمدی نژاد با ارائه ایده مسکن مهربا جدیت برای حل این مشکل وارد میدان عمل شد.

وی افزود:قیمت زمین ، تعیین کننده ارزش و بهای مسکن است و یکی از مهمترین اقدامات رییس جمهوری این است که در طرح مسکن مهر، زمین را به صورت رایگان در اختیارمتقاضیان قرار داد و در حقیقت کار انقلابی دکتر احمدی نژاد این بود که قیمت زمین را از مسکن حذف کرد.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد:یکی دیگر از اقدامات مهم رییس جمهوری در زمینه حل مشکل مسکن ، پرداخت 250 میلیون ریال تسهیلات به متقاضیان مسکن مهر است.

*دولت 115 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعتی انجام داده است

مهدی غضنفری هم درآیین افتتاح طرح فولاد پاسارگاد در شهرستان کوار فارس افزود:این در حالی است که حجم سرمایه گذاری های صنعتی بعد از انقلاب تا سال ۸۴ در کشورمان حدود ۲۱ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان اینکه با افتتاح طرح فولاد پاسارگاد فارس به باشگاه تولید کنندگان فولاد کشور پیوست گفت : امروز دولت با ایجاد ۲۴ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد در کشور و برنامه ریزی برای ایجاد ۳۰ میلیون تن ظرفیت جدید فراتر از اهداف برنامه پنجم به تولید و ظرفیت سازی تولید فولاد پرداخته است.

غضنفری به برخی از مشکلات اقتصادی و صنعتی و تلاش برای رفع آنان اشاره کرد و گفت : در ماه های گذشته دو لشکر سفید و سیاه در اقتصاد کشورمان در مقابل هم بودند ، لشکر سفید دنبال پیشرفت و لشکر سیاه دنبال بهانه تراشی بود و ممانعت از رشد اقتصاد را دنبال می کرد.

وزیرصنعت و معدن و تجارت ادامه داد: لشکر سیاه، دشمنان ما و لشکر سفید، دلسوزان نظام و تلاشگران عرصه خدمت در دولت بودند که در این جریانات لشکر سفید به پیروزی رسید.

غضنفری گفت:با پیروزی لشکر سفید، کشور به کارگاه سازندگی تبدیل شد و دولت با امکانات خود سعی کرد لشکر سفید را سربلند بیرون آورد و حمایت کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دشمن بانک ها و نفت را تحریم کرد،جلو مبادلات ارزی ما را گرفت تا شاید بتواند جلو پیشرفت کشور را بگیرد اما در این کار ناکام ماند.

غضنفری افزود: دولت سعی کرد با فروش بیشتر نفت و دریافت مطالبات نفت و تزریق ارز پروژه های اثر گذار را کمک کند تا از تحریم ها هم سربلند بیرون آییم.

وی ادامه داد : در روزهایی که ما با مشکلات تحریم مواجه بودیم برخی موضوع را به سوء مدیریت تعبیر کردند در حالی که این مساله سوء مدیریت نبود.

وی اضافه کرد : شرایطی که اقتصاد ما در سال جاری داشت حتی از شرایط بحران جنگ هم بدتر بود ، در شرایط جنگ ما هیچگاه تحریم بانک ها را نداشتیم،تبادل ارز در تحریم نبود ولی در شرایط کنونی کشور با تحریم همه جانبه روبرو بوده است.

وزیر صنعت و معدن و تجارت گفت:با وجود همه این مشکلات، اقتصاد صنعتی ما شکوفا شد و رشد کرد، صادرات سالانه غیر نفتی ۲۲ درصد افزایش داشت و کشور راه توسعه را پیمود.
 

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter