• 5130927 All visits
    0 yesterday
    0online
    0this month
    0this week
    0today

سایت های مرتبط


                                                                                               برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز یکشنبه 3 شهریور 1398   برابر با  :    25/8/2019  میلادی    مصادف با :    1440/12/23  قمری
(1395/5/16)
هشدار به خریداران دستگاه تصفیه آب
استفاده از دستگاه های تصفیه آب نه تنها تاثیر مثبتی بر افزایش میزان سلامت آب شرب ندارد بلکه املاح مفید آب را هم نابود می کند.
مطبوعات فارس/مشاور کیفی آب شرکت آب و فاضلاب استان تهران می گوید: استاندارد آب ایران به شماره 1053 است که با همکاری صاحبنظران چندین وزارتخانه از جمله نیرو، بهداشت، صنعت، معدن و تجارت تهیه و تدوین شده است.

احمد مشیری می گوید در استاندارد آب ایران 47 متغیر شیمیایی ، فیزیکی ، میکروبی فلزات سنگین باکتری و سموم کنترل می شود. این استاندارد نه تنها در شرکت آب و فاضلاب استان تهران بلکه در همه شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی کشور رعایت می شود.

خیلی ها مبنای استفاده از این دستگاه ها را تبلیغات در رسانه های مکتوب، دیداری و شنیداری می دانند و اصلاً به دنبال دانستن محاسن یا معایب آن نیستند و مثلاً چون تلویزیون تبلیغات این دستگاه ها را پخش می کند این موضوع را دلیل به صحه گذاشتن از آن می دانند در حالی که مشاور کیفی شرکت آب و فاضلاب استان تهران معتقد است قضاوت براساس تبلیغات تلویزیون درست نیست چون تلویزیون پفک را هم تبلیغ می کند در صورتی که وزارت بهداشت به سلامت آن صحه نگذاشته است.
 
تبلیغات گسترده شرکت هایی که فروشنده یا تولید کننده دستگاه های تصفیه آب هستند به جایی رسیده که گاهی با تلفن منازل یا همراه مشترکان تماس می گیرند و می گویند "از شرکت آب و فاضلاب تماس می گیریم شما در قرعه کشی برنده شدید و به شما تخفیف ویژه می دهیم".

مدیر دفتر کنترل کیفی آب و بهداشت استان تهران این ادعا را دروغ محض می داند و می گوید شرکت های آب و فاضلاب با این شرکت های تولید کننده و فروشنده دستگاه های تصفیه آب هیچ قراردادی ندارد و طرف قرارداد ما نیستند و صرفاً از آگاهی نداشتن مردم استفاده می کنند و با امیال سودجویانه این کار را انجام می دهند.

مهتاب باغبان درباره زیان های جبران ناپذیر این دستگاه ها می گوید: دستگاه های تصفیه آب مواد مغذی و املاح مفید موجود در آب را حذف می کنند و بر این اساس فیزیولوژی بدن به هم می ریزد و برای بزرگسالان بیماری های قلبی و عروقی ، گواتر و برای کودکان نرمی استخوان و برای زنان باردار پوکی استخوان و برای نوزادان هم یرقان به ارمغان می آورد.

دستگاه های تصفیه آب املاح مفید آب را از بین می برد و آن را به آب مقطر تبدیل می کند و اگر قطعات دستگاه استاندارد نباشد مواد تشکیل دهنده دستگاه چون تماس مستقیم با آب دارد سلامت مصرف کننده را به خطر می اندازد و تمیز نکردن فیلتر دستگاه هم آلودگی های میکروبی ایجاد می کند.

برخی کارشناسان دستگاه های تصفیه آب را کوچک شده همان دستگاه های آب شیرین کن های بزرگ با ظرفیت های چند میلیون مترمکعبی می دانند اما معتقدند این دستگاه ها در جاهایی که آب شور است باید استفاده شود چون دارای حسگر و سنسوری است که ان را اعلام می کند ولی زمانی که این سنسورها از کار می افتد با آب طعم دار مواجه می شویم که این مورد هم مشکلاتی را از نظر بهداشتی به همرا ه دارد.

آب آشامیدنی در تهران 70 درصد از آبهای سطحی و 30 درصد دیگر از 480 حلقه چاه عمیق به دست می آید علاوه بر آن که همه آب های سطحی در 6 تصفیه خانه آب مراحل تصفیه را می گذرانند و آب های زیرزمینی نیز پس از کولرزنی با آب تصفیه شده مخلوط می شود و در دسترس مشترکان قرار می گیرد.

علاوه بر این در کنار همه تصفیه خانه های آب آزمایشگاه مجهز قرار دارد که در چند نوبت از آب خام و آب تصفیه شده نمونه برداری و به آزمایشگاه آب برده می شود.

این آزمایشگاه زیر نظر وزارت بهداشت و چند دانشگاه شهید بهشتی و علوم پزشکی تهران و ایران بر آن نظارت دارند.
البته نمونه برداری از آب فقط در تصفیه خانه آب انجام نمی شود بلکه خروجی مخازن شبکه های توزیع اب نیز صورت می گیرد.
شاید برخی از مردم با دیدن تکه های رسوب به همراه آب شیر منزل یا تغییر رنگ و بوی آب به کیفیت آب تصفیه شده شک می کنند و اعتمادشان سلب می شود.

که در پاسخ به این شبهه ، مسئولان آب پیشنهاد می کنند تأسیسات آب منازل یا ساختمان را بازنگری می کنند شاید وجود خلل و فرج یا فرسودگی لوله های ساختمان این مشکل را به وجود می آورد.

کارشناسان آب شرکت های آب و فاضلاب می گویند قبل از ان که اب وارد لوله کشی ساختمان شود ، شیر آبی قرار دارد که مشترکان برای اطمینان از کیفیت آب شهری می توانند از آن نمونه برداری کنند.

در صورتی که آب ساختمان با آب ورودی کنتور ، متفاوت باشد اشکال از سیستم لوله کشی ساختمان است که ممکن است همراه با تکه های رسوب باشد یا رنگ و بوی آن تغییر کند.

مدیر دفتر کنترل کیفی آب و بهداشت استان تهران می گوید در مناطقی که تحت پوشش خدمات رسانی آب استان تهران یا سایر شرکت های آب و فاضلاب کشور قرار دارند، همه آزمون های کنترل کیفی در آزمایشگاه ها انجام می شود به گونه ای که در استان تهران 60 واحد آزمایشگاهی هر روز 47 متغیرهای استاندارد کیفی آب را کنترل می کنند.

وی به همه مشترکان آب استان تهران و حتی کشور اطمینان می دهد آب باکیفیت تصفیه شده و دارای استاندارد در اختیار انها قرار می گیرد در حالی که بر دستگاه های تصفیه آب هیچ نظارتی صورت نمی گیرد و مورد تأیید سازمان ها و وزارتخانه های مسئول تولید و نظارت بر آب نیست.

«پس اگر به خاطر سلامت اب از دستگاه‌های تصفیه اب استفاده می کنید یا قصد خرید ان را دارید عواقب ان را هم در نظر بگیرید». 

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

آب آشامیدنی شهر خرامه وضعیت مطلوبی ندارد
ملاقات مردمی با مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی فارس از یکشنبه ها به چهارشنبه ها تغییر یافت
افزایش گرما مشکل آب شیراز را جدی کرده است
آب مشترکان پر مصرف در شیراز قطع می شود
"رتبه دوم" نصيب شرکت آب و فاضلاب روستایی استان فارس شد
(299) علی بوستانی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس
بهره برداری از 9 پروژه آب و فاضلاب استان فارس در دهه فجر امسال
احتمال افت فشار و قطع آب درمناطقی از شیراز
آب لوله کشی شهر شیراز هیچ مشکلی برای شرب ندارد
تاکنون بیش از 39 پروژه آبرسانی روستایی توسط خیرین شرکت آب و فاضلاب روستایی فارس اجرا شد
757 مورد تعویض و توسعه شبکه آبرسانی در شیراز انجام شد
برگزاری نمایشگاه دستاوردها و فرصت های دولت تدبیر و امید در هفته دولت
میزان متوسط مصرف سرانه آب را به 105 مترمکعب در شبانه‌روز برسانیم
حادثه ترکیدگی خط انتقال آب سد درود زن دلیل قطعی آب در شیراز است
برگزاری جلسه مشترک مدیران شرکت های آبفاروستایی فارس و توزیع برق شیراز
افتتاح پروژه آبرسانی روستای جهرم کوشکسار در نهمین روز از دهه فجر
آغاز عمليات آبرساني به روستاهاي خير آباد،تاج آباد،بريانك و عزآباد امور آب و فاضلاب روستايي شهرستان مرودشت
اخبار شرکت آب و فاضلاب روستایی استان فارس
حضور فعال شرکت آب و فاضلاب روستایی استان فارس در نهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و برق
روستاهای 14 شهرستان فارس با چالش تامین آب مواجه است
قطع آب برخی مناطق شیراز موقتی است
جریمه مشترکان پرمصرف آب حذف شد
قطعی و افت ۲۶ ساعته آب بخش عمده‌ای از مناطق شیراز
10 سال خشکسالی ممتد به منابع تامین آب شیراز صدمه زده است
۲۵ درصد از آب شیراز به دلیل فرسودگی شبکه هدر می‌رود
80 هزار متر مکعب کمبود آب شرب در شهرهای فارس
19 شهر فارس در شرایط بحرانی تامین آب
اجرای طرح فاضلاب در 6 شهر فارس با اعتبارات بانک توسعه اسلامی
معضل مسمومیت همگانی در سپیدان حل شود
کمبود آب در شیراز جدی است
داستان قبوضی که آبفای شیراز پرداخت آن را قبول ندارد
رایگان بودن تعرفه آب مدارس ومساجد،منجربه مصرف بی رویه نشود
684 روستای فارس در شرایط بحرانی تامین آب هستند
راه اندازی فاضلاب در روستاهای استان فارس آغاز شد
تبلیغات و روابط عمومی اگر در یک جهت حرکت کنند تاثیر گذار تر اند
طرح آبرسانی به ۲۹ روستای شهرستان مرودشت آغاز شد
تکذیب نوبت‌بندی آب در شیراز، جدول جیره‌بندی اصالت ندارد
دوره تخصصی" رویکردهای نوین در روابط عمومی" ویژه شرکت آب فاضلاب فارس
افتتاح 10 پروژه آبرسانی به مناسبت هفته دولت در فارس
دستگاه های تصفیه آب برای سلامتی مضر هستند
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter