برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز چهار شنبه 30 بهمن 1398   برابر با  :    19/2/2020  میلادی    مصادف با :    1441/6/24  قمری
(1396/9/7)
نوید شهردار شیراز برای اختصاص 10 میلیاردتومان به مترو این شهر
شهردار شیراز در بازدید از خط 2 قطار شهری و چگونگی پیشرفت این خط نوید اختصاص 10 میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تا دو هفته آینده داد.

مطبوعات فارس/ مهندس حیدر اسکندر پور که دوشنبه به همراه معاون مالی و اداری شهرداری شیراز و کارشناسان فنی شهرداری از ایستگاه قهرمانان خط دو در عمق 24 متری زمین دیدن می کرد گفت:علی رغم اینکه قرارداد ما با مجموعه قرارگاه خاتم الانبیاء برای پروژه خط دو قطار شهری به صورت تهاتری و پایاپای بوده اما برای اینکه مشکلات مردم را برطرف کنیم و کار را سرعت دهیم، ظرف دو هفته آینده این مبلغ را به این پروژه تزریق می کنیم و مردم اطمینان داشته باشند که شورا،شهرداری و قطار شهری با تمام انرژی مترو شیراز را حمایت می کنند و سرعت می بخشند.

منظور از قرارداد تهاتری، قرارداد غیر نقدی است که طبق آن مجری طرح به ازای کار برای شهرداری، دستمزد خود را از موارد دیگر مانند استفاده از تاسیسات دریافت می کند.

شهردار شیراز همچنین گفت: طولانی شدن خط یک قطار شهری برای مردم خسته کننده بوده و امیدوارم شیرینی زودرس بهره برداری از خط 2 قطار شهری شیراز تلخی پروسه طولانی خط یک را که 15 سال طول کشید،کم کند.
اسکندرپور مترو را نیاز اساسی شهر دانست و با بیان اینکه آینده شهر شیراز به این پروژه ارتباط دارد گفت: به فضل الهی به زودی خط 3 قطار شهری را نیز آغاز می کنیم.
وی گفت: عملیات قطار شهری عملیاتی عمدتا زیرزمینی است که معمولا به چشم مردم نمی آید با این وجود شهرداری شیراز تن به کارهای سمبلیک روی زمین برای دیده شدن نمی دهد چرا که منافع شهر را به کارهای جزیی و پیش پا افتاده ترجیح می دهیم.

اسکندر پور افزود: مجموعه همکاران ما در شهرداری شیراز در کنار ساختن شهر و پروژه های فیزیکی، تلاش خواهند کرد در همه ابعاد به ویژه فعالیت های فرهنگی که نیاز اساسی شهر است تلاش وافری داشته باشند و به مردم اطمینان می دهیم پروژه های عمرانی در سطح شهر را با سرعت،دقت، قدرت و ملاحظه بیشتری به پیش ببریم.

وی جوان بودن مدیر عامل موسسه عمران وابسته به قرارگاه خاتم الانبیاء را یک فرصت برای رشد و توسعه قطار شهری شیراز دانست و گفت:وقتی در راس پروژه ای به این عظمت یک جوان پرانرژی حضور دارد اطمینان پیدا می کنیم توسعه قطار شهری شیراز با قدرت،دقت و سرعت پیگیری می شود.

شهردار شیراز همچنین در دیدار با مدیر عامل قطار شهری شیراز و در جمع مدیران این سازمان از اینکه در سال 83 سرمایه گذار خارجی راغب بود در مترو شیراز هزینه کند ولی به دلیل تغییر نگاه های سیاسی به سرانجام نرسید،اظهار تاسف کرد.

اسکندرپور گفت: نباید با پروژه های عمرانی سیاسی برخورد کنیم چرا که تغییر نگاه سیاسی باعث شد بعد از 15 سال هنوز خط یک مترو شیراز را به صورت کامل نداشته باشیم و تازه امروز می خواهیم با پیگیری های خسته کننده فاینانس،خط دو را به بهره برداری برسانیم.

وی با اشاره به اقشار آسیب پذیر در مسیر خط 2 قطار شهری، سرعت در انجام این پروژه برای دسترسی آسان این قشر به نقاط مختلف شهر را ضروری دانست و گفت:در پایان خط دوم اماکن فرهنگی شهر وجود دارد و همین موضوع باعث می شود بحث حمل و نقل در این مسیر را جدی بگیریم.

اسکندرپور همچنین ظرفیت های نهفته در خط 3 قطار شهری را یک فرصت برای پیشرفت این خط دانست و گفت: از طریق ظرفیت های موجود در مسیر خط 3 قطار شهری شیراز می توان 2 تا 3 هزار میلیارد تومان به این خط تزریق کرد.

وی از مدیران قطار شهری شیراز درخواست کرد از همان روزهای آغازین بهره برداری چارچوب های کار جدی گرفته شود و خیلی سطح پایین به بهره برداری نگاه نشود،بلکه با یک فرهنگ سازمانی پاک و به روز و متناسب با یک شهری که به مرکز فرهنگی کشور شهرت دارد،برنامه ریزی و عمل کنیم.

اسکندرپور گفت: معتقدم اگر غیر از این باشد،به کمبودها عادت می کنیم و نباید اجازه دهیم این عادت بد رویه سازمانی در قطار شهری شود.

شهردار شیراز اضافه کرد: تک تک همکاران ما در مترو به ویژه در بهره برداری و ایستگاه ها یک شیوه نامه سفت و سخت اجرا کنند،تا مردم نیز خود را با این شیوه نامه همراه کنند.در استفاده از مترو توجه ویژه ای به فرهنگ عمومی داشته باشیم و همه تلاش خود را باید صرف ارتقای سطح فرهنگ شهروندی و رشد فرهنگ عمومی کنیم.

مهندس اسدالله حاجی زمانی مدیر عامل سازمان قطار شهری شیراز و حومه نیز با ارائه گزارشی از وضعیت متروی شیراز گفت: مترو شیراز جمعا 93 کیلومتر طول و 81 استگاه دارد.

وی با ارائه گزارشی از خط یک مترو شیراز گفت:پنج ایستگاه فاز یک خط یک مترو شیراز تا آخر سال به بهره برداری می رسد که این ایستگاه ها شامل :ایستگاه 6 (بلوار رازی ) و ایستگاه 4 (جانبازان / پودنک)،ایستگاه 3 (فرصت شیرازی/ درِ اول پایگاه) و ایستگاه 5 (فضل آباد/غدیر) و ایستگاه 8 (کاوه) است.

حاجی زمانی از ایستگاه میدان امام حسین (فلکه ستاد) به عنوان یک ایستگاه خاص نام برد و گفت: در ایستگاه امام حسین خط 2 زیر خط یک عبور می کند و طول آن از سایر ایستگاه ها بیشتر است و یک لینک ارتباطی دارد که خط دو را به خط یک وصل می کند و جمعا 30 هزار متر مربع وسعت دارد.

وی گفت: امیدواریم با تمهیداتی که در پیش می گیریم مانع بستن خیابان مشیر فاطمی شویم.

مدیر عامل سازمان قطار شهری شیراز همچنین ایستگاه وکیل را نیز ایستگاهی خاص توصیف کرد و گفت: این ایستگاه به صورت زیرزمینی کار می شود و بدون اینکه خیابانی بسته شود این ایستگاه به کار خود ادامه می دهد و ما بسیار امیدواریم در بهار سال 97 ایستگاه وکیل نیز به بهره برداری برسد.

وی محدودیت اعتبارات را مانع اصلی پیشرفت خط دو دانست و در عین حال گفت برای خط دو قطار شهری شیراز از روش تهاتری استفاده کردیم که به همین منظور 500 میلیارد تومان با قرارگاه خاتم الانبیاء قرار داد داریم که تا الآن بالای 200 میلیارد تومان تملک کردیم و علی رغم محدودیت اعتبارات خط دو عقب ماندگی ندارد.

خط 2 قطار شهری شیراز به عنوان یک خط شمالی - جنوبی از شمال شرقی شهر (شهرک سعدی) آغاز شده و پس از گذشتن از حافظیه و مرکز شهر، به سمت جنوب غربی ادامه مسیر داده سپس به میانرود خواهد رسید که فاز اول آن از شهرک میانرود تا میدان امام حسین (ع) 10 کیلومتر و فاز دوم از میدان امام حسین (ع) تا سعدیه 5 کیلومتر طول دارد.

این خط شامل 12 ایستگاه به صورت زیرزمینی و یک ایستگاه به صورت روزمینی است.

براساس مطلب درج شده در سایت اینترنتی سازمان قطار شهری شیراز، تاسیس سازمان قطار شهری شیراز در سال 1380 و آغاز عملیات اجرایی خط 1 قطار شهری شیراز در سال 1381 بود. 

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

افزوده شدن یک ایستگاه به قطار شهری شیراز
آغاز فروش 180 میلیارد تومان اوراق مشارکت سازمان قطار شهری شیراز
آغاز بهره‌برداری رسمی از مترو شیراز/ جابه‌جایی مسافران از ایستگاه نمازی تا احسان
قطار شهری شیراز تسهیلات 30 میلیون دلاری دریافت می کند
ورود 20 واگن قطار شهری به شيراز در آینده نزدیک/ افتتاح پروژه در دهه فجر
خط 2 متروی شیراز سال 99 به بهره‌برداری می‌رسد
اطلاعیه قطار شهری شیراز در خصوص تغییر برنامه زمانبندی حرکت قطار
متروی شیراز دارای ظرفیت‌های اقتصادی، تجاری و فرهنگی بالایی است
در صورت تامین اعتبار عملیات اجرایی خط سه مترو شیراز آغاز می شود
بهره‌مندی اهالی بلوار مدرس از خدمات قطار شهری تا پایان سال
باپایان خط یک اعتبارات مترو روی خط 2 تمرکز خواهد یافت
ریزش دیوار منزل مسکونی در شیراز ارتباطی با عملیات مترو ندارد
قطع 6 هزار اصله درخت برای اجرای پروژه مترو صحت ندارد
افزایش ساعت کار فاز 2 خط یک قطار شهری شیراز از ابتدای مهرماه
اجرای پروژه مشترک طرح انتقال توان در شیراز
هفته‌ی دولت 2 ایستگاه به بهره‌برداری می‌رسد
نماینده مجلس عالی تاجیکستان خواستار برقراری پرواز مستقیم بین شهرهای شیراز و دوشنبه شد
عزم جدی شهرداری برای فسادستیزی
شیراز موفقترین شهر در حمل و نقل عمومی است
از کسانی که پای آبروی شیراز ایستادند باید قدردانی کرد
امضای تفاهمنامه فرهنگی شیراز با شهر خوی
همایش تجلیل از مادران شهید با حضور شهردار شیراز برگزار شد
پایان طرح توسعه جنوب شهر شیراز تا پایان امسال/جنوب شیراز محور گردشگری می شود
خیرین برای کمک به خانواده های بی سرپرست تلاش بیشتری کنند/ مشاغل خانگی بهترین راهکار برای کمک به زنان سرپرست خانوار
شوراها از ارکان محکم نظام هستند
روز قدس، نقطه عطف حماسه سیاسی است
اصناف در مراکز جدید خدماتی شهر مستقر شوند / حماسه اقتصادی سرلوحه عملکرد باشد
بهره برداری از پل دوم شهرک بهارستان / پل سوم کلنگ زنی می شود
عملکرد تقاطع غیر هم سطح شهدای جهاد فرا شهری خواهد بود/عکس:محمد احمدی
لزوم اجرای طرح ترافیک بیش از پیش احساس می شود
عملیات اجرایی سد تنگ سرخ آغاز شده است
بازدید شهردار شیراز از ترمینال کاراندیش شیراز
گره‌های ترافیکی در بخش‌هایی از شیراز باز می شود
برپایی نمایشگاه تاریخچه فرهنگ پوشش در ادیان و ملل مختلف در شیراز
بازدید شهردار شیراز از کمپ نوروزی بوستان شهدا منطقه پنج
بهره‌برداري از پل كابلي ولي‌عصر(عج) ابتداي سال 95
تكريم شهداي سادات موجب ارتقاي فرهنگ جامعه است
آیین شام غریبان حضرت زینب در شیراز برگزار شد
بازدید شهردار شیراز از پروژهای عمرانی
در حمایت از سازمان آتش نشانی، از هیچ گونه تلاشی فروگذار نمی کنم
تأثیر دیپبماسی فعال شهری در ارتقای روابط کشورها
انتقال زندان شیراز به خارج شهر ضرورت دارد
تبلیغ منزل مبله در شان سومین حرم اهل بیت نیست
بهسازی و نهضت آسفالت معابر مرکزی شیراز
اعلام نتایج آزمون استخدام شهرداری ، هفته آینده
شهروندان در بارشها از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند
با ساماندهی وانت بارها مخالفیم/ فروش محصولات ارزان قیمت در بازارچه های شهرداری در اولویت باشد
لزوم بهره گیری تمامی شهرهای دنیا از فرهنگ اسلامی
اعطای پایان کار منوط به استعلام از بهزیستی شود
توجه به الگوهای مناسب سبک ایرانی اسلامی در تمام مقاطع تحصیلی
شهردار شیراز به عنوان چهره برتر گردشگری استان فارس معرفی شد
بهینه‌سازی مصرف انرژی در تمامی واحدهای شهرداری شیراز اجرا می‌شود
بهره بردن از ظرفيت هنرمندان و فرهنگوران در مديريت فرهنگسراها
بهره‌برداري از 155 ميليارد تومان پروژه در هفته دولت
رینگ دوم شهر شیراز تکمیل می‌شود
شرط ايجاد شهر سالم داشتن خانواده سلامت است
خودرو محور بودن شهرآمار تصادفات را بالا برده است
مالک هتل آسمان می‌گفت داخل ارگ داربست بزنید تا از داخل ارگ هتل من را نبینند
تسریع در اجرای طرح توسعه حرم مطهر شاهچراغ(ع)
بنیاد بین‌المللی غدیر، عشق به اهل بیت‌(ع) را در جوانان شیرازی تقویت کند
شهرداری باید الگوی اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی باشد
دولت توجه بیشتری به حوزه حمل و نقل عمومی داشته باشد
500 میلیارد ریال پروژه در شیراز افتتاح می شود
ساختمان شهرداری مرکزی موزه می‌شود
فضای ورزش‌های پهلوانی و باستانی در شیراز گسترش یابد
لزوم تعامل دستگاه‌ها برای ساماندهی قبرستان تاریخی دارالسلام شیراز
بازدید شهردار شیراز از پل کابلی ولی عصر
خالی ماندن پارکینگ‌ها به علت رایگان بودن پارک حاشیه معابر است
سرعتِ کار در پروژه میدان معلم، دو برابرشده است
تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی شهرداری شیراز در چارچوب قوانین وزارت کشور انجام می‌شود
روزانه 4 میلیارد ریال برای نظافت شیراز و نگهداری فضای سبز هزینه می‌شود
شهردار شیراز سه‌شنبه با دوچرخه تردد می‌کند
استقبال انبوه سازان از احداث ساختمان‌های سبز
ایجاد 20 کیلومتر کوه‌راه در ارتفاعات شیراز
دوربین های ترافیکی شهری شیراز۲.۵ برابر شد
پروژه ولی‌عصر (عج) به یک نشانه شهری کم نظیر تبدیل می‌شود
بوستان ورزش و سلامت در غرب شیراز به بهره‌برداری می‌رسد
افزایش هفتگی دوربین‌های ثبت تخلف رانندگی در شیراز
عملیات خط دو مترو شیراز طبق برنامه زمان‌بندی انجام می‌شود
بازسازی خیابان زند باریک شیراز 3 روز طول می‌کشد
ضرورت رعایت سبک معماری ایرانی اسلامی در سیما و منظر شهری
بانک شهر 2 صرافی الکترونیک در شیراز راه‌اندازی می‌کند
5 هزار پیمانکار شهرداری شیراز از بانک شهر تسهیلات دریافت کردند
فروش 400 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تکمیل خط یک مترو شیراز
تاکسی‌ها توسط بانک شهر به کارت‌خوان الکترونیک تجهیز می‌شوند
سرانه فضاي سبز شيراز 23 مترمربع است
پیشگیری از بیماری‌های مسری مهم‌ترین اولویت اتوبوس سلامت شیراز
استفاده انتخاباتی از امکانات شهرداری ممنوع است
هیچ زمانی برای پست و مقام در را به دیوار نکوبیده‌ام
نمی‌دانیم باید تابع شورا باشیم یا هیئت رسیدگی به تخلفات
آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح شیراز صدرا
پیش‌نویس سند خواهرخواندگی شیراز و نانجینگ چین امضا شد
شهردار شیراز با رئیس کل دادگستری فارس دیدار کرد
آماده احداث تصفیه خانه لوکال در شیراز هستیم
از اهالی قصردشت که سال ها از این با غ ها حفظ و نگهداری کردند، تقدیر و تشکر می کنم
افتتاح فاز۲ خط یک مترو شیراز
رودخانه خشک شیراز باید از تهدید به یک فرصت عمومی تبدیل شود
شيراز نيازمند نظم و زيبايي بصري است
آسیب های اجتماعی امروز ناشی از تغییرات کالبدی کلانشهرها و تغییر نظام محله ای است
اعتلای جایگاه شیراز را همراه با نخبگان رقم می‌زنیم
پیمانکار و کارمندی که سیستم را معیوب کند در شهرداری جایی ندارد
شهردار شیراز حکم انتصاب دو مدیر جدید را صادر کرد
زنگ انقلاب در دبیرستان شهید بهشتی شیراز به صدا در آمد
اجرایی شدن پل شیشه‌ای علی‌ابن حمزه از ابتدای 97
شهرداری از پایان‌نامه‌های با موضوع مدیریت شهری حمایت می‌کند
نیازمند اقناع افکار عمومی در خصوص خدمات مهندسی هستیم
طرح بازآفرینی محورزندیه به مسابقه گذاشته می‌شود
هوشمند سازی ترافیک بخشی از پازل شهر هوشمند است
خط معماری و مکتب خاص شیراز نداریم
امضای پیمان خواهرخواندگی شیراز و نانجینگ
شهرداری مجموعه‌ای اجرایی است نه سیاسی
انتصاب معاون مالی و اقتصادی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز
روند صدور استعلامات شهرداری به طور کامل در اختیار دفاتر ماده 33 قرار می گیرد
تلاش برای به سرانجام رسیدن پروژه‌ی سعدیه در شیراز
وجود متولیان مختلف مانع سرمایه گذاری در بافت قدیم شیراز است
کمک به شهرداری در مسیر توسعه
می توان مثلث زیارتی با حضور شهرهای مشهد مقدس، قم و شیراز تشکیل داد
حضور شهردار شیراز در اجلاس جهانی شهرهای تاریخی جهان
تقاطع غیرهمسطح جوادیه به زودی افتتاح می شود
دوشادوش یکدیگر برای دفاع از کشور و محافظت از خون شهدا متحد باشیم
وظیفه تمام مسئولان ادامه راه شهدا است
برای مقاصد سیاسی به کشورتان ظلم نکنید
پروژه های جدید شهرداری شیراز با نگاه پیاده محور آغاز می شود
فضای حاکم بر شهر شیراز را فضای گفتگو، مدارا و صلح است
فرصت آموزش و اشتغال مناسب و موثر را برای نخبگان فراهم کنید
بعضی اقدامات عمرانی به جای خاطره‌سازی خاطرات را پاک می‌کند
شهردار شیراز در بازدید از پروژه تقاطع غیرهمسطح شهیدان روزی طلب
آمادگی شهرداری برای تقویت ناشرین شیرازی و فارسی
برگزیدگان جشنواره موسیقی فارس معرفی شدند
بازدید شهردار شیراز از فاز نخست مسیر دوچرخه سواری
شهرداری که با مترو سر کار می رود
آغاز عملیات اجرایی خط سه مترو شیراز
شهردار شیراز در آیین افتتاح همزمان 6 پروژه
مدت زمان اقامت گردشگران در شیراز افزایش می یابد
وضعیت کنونی شهرها خوب یا بد حاصل کار مهندسان است
خط دو قطار شهری ظرف سه سال آینده به بهره برداری می رسد
همکاری شهرداری و مرکز اسناد برای ایجاد آرشیو ملی هنر در شیراز
۴۰۰ خانه در خطر سیل محله سعدی شیراز باید تملک شود
نوید راه‌اندازی تراموای شیراز با همکاری آلمانی‌ها
تلاش برای تکمیل 6 پروژه تا پایان امسال در شیراز
ظرفیت افزایش مراودات فرهنگی با آلمان وجود دارد
ایستگاه متروی وکیل‌الرعایا در کشور منحصر به فرد است
آمادگی شهرداری شیراز برای همکاری با دانمارک در مدیریت شهری
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter