برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز یکشنبه 24 آذر 1398   برابر با  :    15/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/17  قمری
(1393/3/28) رئیس کمیسیون تلفیق شورای شهر شیراز مطرح کرد:
نصب کارت‌خوان در تاکسی‌های شیراز / کسادی تاکسی‌ها موقتی است
رئیس کمیسیون تلفیق و هماهنگی دستگاه‌های شورای اسلامی شهر شیراز گفت: یکی از برنامه‌های ما استفاده از کارت شهروندی است که در اتوبوس استفاده می‌شود به طوری که نصب کارت‌خوان برای تاکسی نیز کاربرد داشته باشد.
مطبوعات فارس/به نقل از فارس، محمدتقی تذروی اظهار داشت: این مسئله شبیه زمانی است که قیمت بنزین افزایش می‌یابد و تا مدتی مصرف پایین می‌آید اما به مرور وضعیت عادی می‌شود.

نماینده شورا در سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر شیراز افزود: البته ما از این که مردم به سمت استفاده از ناوگان اتوبوسرانی بروند استقبال می‌کنیم و با توجه به پیش‌بینی خرید 50 اتوبوس مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این که در حال حاضر به نوعی خانواده‌های درگیر با مسئله اشتغال بلافاصله خودرویی خریداری کرده و مشغول به کار می‌شوند، ساماندهی خودروهای مسافرکش شخصی با مشکلاتی مواجه است که در غیر این صورت هیچ گونه کمبود مسافری برای تاکسی متصور نبود.

این عضو شورا در مورد عدم تغییر تابلوهای نشانگر نرخ تاکسی در سطح شهر نیز توضیحاتی را ارائه کرد و ادامه داد: بهترین راه برای پیشگیری از بروز اختلاف بین مسافر و راننده و تعیین دقیق کورس‌ها و استفاده از تاکسی متر است.

تذروی اضافه کرد: در گذشته تاکسی‌های ترمینال، تاکسی‌متر خود را روشن نمی‌کردند اما اکنون در میدان فرودگاه این موضوع نصب و درج شده که تمام تاکسی‌ها موظف هستند تاکسی‌متر خود را روشن کنند و مسافر طبق تاکسی‌متر مبلغ را می‌پردازد.

وی بیان کرد: در تجربه تاکسی‌های فرودگاه دیدیم که قیمت پرداختی به طور دقیق مشخص می‌شود و مسافر و راننده هر دو راضی هستند.

این عضو شورا ابراز داشت: بر اساس قانون هر یک‌هزار و 500 متر مستقیم، یک کورس محاسبه می‌شود و به جهت این که کورس به صورت حدسی تعیین نشود و بین راننده و مسافر اختلاف پیش نیاید، برای یک سری از مسیرها مبدا و مقصد مشخص شده است.

وی خاطرنشان کرد: بنابر این اگر مسافر سر مبدا سوار یا انتهای مقصد از آن پیاده شود، تابلوی دقیق نرخ مشخص است که البته با توجه به تغییر یکباره نرخ هنوز تابلوهای سطح شهر اصلاح نشده که در دستور کار قرار دارد و در اسرع وقت نرخ‌های جدید در تابلوها درج می‌شود.

تذروی افزود: گاهی مشکل بین مسافر و راننده در مسافت‌هایی است که فرعی دارد به طور مثال از پارامونت تا چهار راه سینما سعدی، یکهزار و 500 متر نیست اما یک کورس و تا چهار راه ملاصدرا دو کورس محاسبه می‌شود چون رانندگان هر تقاطع تا تقاطع بعدی را یک کورس می‌دانند.

وی با تاکید بر ضرورت نصب برچسب و تابلو برای پیشگیری از بروز این اختلافات، خاطرنشان کرد: با وجود این که از چهار راه مشیر تا میدان قصرالدشت نرخ ثابت دارد، راه حل نهایی این مشکلات تاکسی متر است.

رئیس کمیسیون تلفیق شورا تصریح کرد: ما اکنون نمی‌توانیم به یک باره در مورد تاکسی‌متر الزام ایجاد کنیم اما تاکسی فرودگاه، تاکسی ترمینال و تاکسی 133 باید از تاکسی‌متر استفاده کنند.

وی افزود: تاکسی تلفنی‌ها نیز مبدا و مقصد دارند و اگر گزارشی از تخلف در دریافت نرخ داده شود مورد برخورد قرار می‌گیرند.

تذروی یادآور شد: عمده مشکل در مورد تاکسی گردشی است که نیاز به فرجه زمانی دارد و در حال پیگیری هستیم که این مشکل را حل کنیم.

وی ادامه داد: برای حل این مسائل، در گام نخست تاکسی‌های مدل بالا از سال 90 به بعد را الزام کردیم که تاکسی‌متر نصب کنند.

این عضو شورا همچنین گفت: موضوع بعد استفاده از کارت شهروندی است که همان کارت که در اتوبوس استفاده می‌شود با نصب کارت‌خوان برای تاکسی نیز کاربرد داشته باشد.

تذروی اظهار داشت: امسال اعتباری برای خرید دستگاه کارت‌خوان و ارائه قسطی آن به رانندگان پیش‌بینی شده که البته در ابتدا ممکن است افراد نسبت به تغییر کمی نگرانی داشته باشند اما با نهادینه شدن کارتخوان نه مشکل رد و بدل کردن پول‌های کثیف و پاره پیش می‌آید و نه این که مسافر و راننده بر سر پول خرد اصطکاک پیدا می‌کنند.

وی در پایان سخنان خود گفت: از مردم تقاضا می‌کنیم که تخلفات احتمالی تاکسی‌ها را گزارش دهند و مطمئن باشند که مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter