برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز چهار شنبه 7 خرداد 1399   برابر با  :    27/5/2020  میلادی    مصادف با :    1441/10/4  قمری
(1397/3/12)
موافقان و مخالفان تقسیم کازرون ندای وحدت سر دادند
اقشار مختلف مردم شهرهای کازرون و قائمیه (مرکز بخش چنارشاهیجان) شامگاه جمعه در آیین ضیافت افطاری مشترک شرکت کردند و ندای وحدت سر دادند.

مطبوعات فارس/ موافقان و مخالفان طرح تقسیم شهرستان کازرون در این آیین که در سالن مکتب الزهرا (س) کازرون برگزار شد، بر لزوم تقویت فضای همدلی و محوریت قانون در ارتباط با فرایند بررسی این طرح تاکید کردند. 

در این نشست که با عنوان ضیافت اخوت و وحدت و با حضور نمایندگان گروه ها و فعالان سیاسی اجتماعی شهرستان کازرون برپا شد، امام جمعه این شهر در سخنانی در این آیین گفت: امروز قانون ملاک ما است و به قانون پایبندیم . 

حجت الاسلام محمد خرسند افزود: امروز که دشمن برای دشمنی با نظام جمهوری اسلامی شمشیر از روبسته و شفاف می گوید نباید جمهوری اسلامی به چهلمین سال پیروزی برسد نباید در این وقت وزمان حساس کشور به اهداف دشمن کمک کنیم و توجه داشته باشیم که دشمن از مسائل بوجود آمده در شهرستان سوء استفاده نکند. 

امام جمعه کازرون ادامه داد: در شرایط حساس کنونی، نخبگان، روحانیون و اهل قلم مراقبت بیشتری در زمینه سخنان خود باید داشته باشند. 

وی با اشاره به بررسی طرح تقسیم شهرستان کازرون گفت: ضمن آن که قانون باید در این رابطه ملاک عمل باشد، عجله نیز جایز نیست و باید در یک فضای دوستانه جلساتی برگزارشود و دلها صمیمی شود.

خرسند بیان کرد: تقسیمات جدید کشوری مثل یک عمل جراحی است باید همه جوانب در بیمار در نظر گرفته شود و بعد آن را عمل کرد؛ ما باید در تقسیمات کشوری شرایط منطقه در نظر بگیریم و کاری نکنیم که دشمن شاد شود.

امام جمعه کازرون در ادامه بر ضرورت رفع مشکلات فراروی مردم بخش چنارشاهیجان تاکید کرد و گفت: بنده برای خیلی از مسائل بخش چنارشاهیجان از جمله تاسیس دادگاه، شبکه بهداشت و درمان و حوزه علمیه تلاش بسیاری کردم و این مطالبات مردم باید به طور ویژه رسیدگی شود. 

در ادامه این آیین، امام جمعه شهر قائمیه مرکز بخش چنارشاهیجان با دعوت به حفظ وحدت بین اقشار مختلف مردم گفت: اولویت امروز ما حفظ نظام اسلامی، وحدت و امنیت است تا به اهداف متعالی انقلاب اسلامی دست یابیم. 

حجت الاسلام حسین انصاری افزود: رودر رو شدن مردم دو منطقه همجوار نه به نفع کشور و نه به مصلحت این مناطق است؛ اگر بنا بر مطالبه گری است مردم کازرون و قائمیه هردو در کنار هم مطالبه گر خواسته های خود باشند تا مسئولان به شکل شایسته به مردم این مناطق خدمت کنند. 

امام جمعه شهر قائمیه با اشاره به موقعیت جغرافیایی بخش چنارشاهیجان وقرار داشتن آن در محور ارتباطی فارس به استان های همجوارگفت: اگر تشخیص دولت بر این است که ارتقای این بخش به شهرستان صورت گیرد باید این امر اتفاق بیفتد و اگر هم شرایط برای این امر فراهم نیست، باید این موضوع را پذیرفت. 

حجت الاسلام ابوالقاسم لطفی امام جمعه بخش کنارتخته کازرون نیز در این آیین با اشاره به احادیثی از ائمه اطهار، همگان را به صبر و وحدت توصیه و سفارش کرد. 

طرح موسوم به تقسیم کازرون مدت ها پیش مطرح و آبان 96 در محافل شهرستان کازرون علنی شد که طبق آن اعلام شد دو بخش کوهمره نودان و چنار شاهیجان از کازرون منفک خواهد شد و شهرستان جدید کوه چنار شکل می گیرد.

این طرح در شهر کازرون مخالفان زیادی دارد اما مردم بخش های چنارشاهیجان (به مرکزیت قائمیه) و کوهمره نودان با توجه به عدم برخورداری از امکانات مطلوب در حوزه های مختلف مانند بهداشت و درمان و ... اجرای این طرح را زمینه ساز رفع محرومیت از این منطقه می دانند. 

پس از آن که تجمع های اعتراضی افراد به این طرح در روزهای 26 و 27 اردیبهشت 97 در شهر کازرون به درگیری با نیروی انتظامی منجر شد، با هوشیاری مردم و اقتدار نیروهای امنیتی و انتظامی آرامش به این شهر بازگشت و پس از آن بود که شماری از افراد در قائمیه از بیم آن که طرح تفکیک شهرستان و ارتقای بخش چنارشاهیجان به طور کلی از دستور کار دولت خارج شده باشد، به نشانه اعتراض جاده ارتباطی فارس به استان های همجوار که از این شهر می گذرد را بستند.

حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در جمع مردم قائمیه و تاکید وی بر پیگیری مطالبات مردم سبب شد شرایط عادی به این شهر بازگردد و محورهای مواصلاتی باز شود. 

پیش از این، استاندار فارس در سفر 13 اردیبهشت خود به شهرستان کازرون به مردم این شهرستان اطمینان داد که طرح تفکیک این شهرستان و تشکیل شهرستان جدید با عنوان کوه چنار با هدف تامین نظر مردم از دولت برگشت داده شده است تا اصلاح شود.

اسماعیل تبادار اظهار کرد: برخلاف برخی تصورات، مناطقی همچون امامزاده سید حسین (ع) و آثار تاریخی بیشابور از ابتدا در طرح تقسیمات کشوری جدید در محدوده شهرستان کازرون بود و برنامه ای برای جدایی این مناطق از این شهرستان نبوده است.

استاندار فارس گفت: با توجه به خواسته مردم کازرون در زمینه جدانشدن دشت برم و انارستان از این شهرستان، طرح تفکیک شهرستان برای انجام اصلاحات مورد نظر مردم بازگشت داده شد.

دلیل مخالفت برخی با طرح تقسیم، اعتقاد این افراد به این موضوع است که قرار است بخش های حیاتی کازرون از آن جدا شود. همان مناطقی که استاندار فارس از آن ها نام برد و گفت چنین نیست.

شهرستان کازرون در 120 کیلومتری غرب شیراز واقع است.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

گزارش تصویری/دیدار مردمی استاندار فارس
همايش همكاري اقتصادي استان فارس و آمريكاي لاتين در شيراز برگزار مي شود
گزارش تصويري/ديدار مردمي استاندار فارس
(247) سید محمد احمدی استاندار سابق فارس
به زودي شاهد حضور سرمايه گذاران پرتغالي در فارس خواهيم بود
بيشترين منابع صندوق توسعه ملي به فارس رسيده است
شکل‌گیری معاونت زیارت در استانداری فارس
سفر نمايندگان كنسر سيوم سرمايه گذاري و مهندسي پرتغال به فارس
آمادگي فارس براي گسترش همكاريها با كشورهاي عضو گروه دي هشت
بازديد استاندار فارس از يگان هاي ويژه پليس استان
دلایل دولت برای الحاق مناطقی از فارس به کرمان اقتصادی نیست
استان فارس به جمع سازندگان دكل هاي حفاري دريايي مي پيوندد
هواپیمایی آسمان منطقه جنوب در فارس باقی می ماند
(313) اسماعیل تبادار استاندار فارس
توانمندی های استان معرفی و بستر جذب سرمایه گذار فراهم شود
(293) سید محمد علی افشانی استاندار فارس
استیضاح را می‌پذیرم و برای پاسخ‌گویی حاضرم به مجلس بروم
متل‌ها و مراکز اقامتی برای طبقات مختلف ارزان سازی شود
مصادره باغ های شیراز به بهانه توسعه شهر ادامه دارد
سیزدهمین نمایشگاه کتاب بزرگ کتاب فارس گشایش یافت
تبادلات نمایشگاهی استان فارس و جهان افزایش می یابد
تاج سد درودزن استان فارس ترک برداشت
مدیریت ارشد استان بر برگزاری آبرومند مسابقات شیراز رالی تاکید دارد
تعداد پروازهای خطوط هوایی از شیراز افزایش یافت
شخصیت های خوشنام و موثر در طرح وقف جمعی مشارکت کنند
تاکسی هیبریدی به ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز می پیوندد
اجرای طرح اتیلن مرکز موجب توسعه و دستیابی به عدالت اجتماعی در فارس می شود
افتتاح طرح هاي عمراني شهر صدرا با حضور استاندار فارس
بهره برداري از طرح آبرساني با حضور استاندار فارس
پرداختن به امور خانواده و معيشت،ركن اصلي فعاليت ها باشد
نخستين سفر شهرستاني استاندار فارس
توانایی خلیج‌ فارس در تبدیل شدن به حیاط‌ خلوت اقتصادی
وزیر کشور وارد شیراز شد
استفاده از زنان در سمت‌های مدیریتی رویکرد استانداری فارس است
دنیای واقعی جایگزین فضای مجازی فرزندان شود
۶۲ هزار نفر در استان مسئول برگزاری انتخابات هستند
مرکز درمانی پرفسور سمیعی در شیراز کلنگ زنی می شود
برای ریاکاران در استان فارس متاسفم/حفظ حرمت شهدا اولویت دارد
جامعه ناامید وارد مسیر توسعه نخواهد شد
خسارت 12 میلیارد ریالی باران به تاسیسات شهری و روستایی فسا
سرمایه گذاران و تولید کنندگان دارای جایگاه والایی هستند
شهرک سلامت در ‌استان فارس راه‌اندازی شد‌
مسئولان استان فارس در حل مشکلات فرهنگی اجتماعی موفق نبودند
هدیه استاندار فارس به امید نوروزی اهدا شد
وعده پاداش ۱۰۰ میلیونی استاندار فارس به تیم فجر سپاسی شیراز
خودكفايی در توليد گندم اشتباه بود
واقعیت شیراز باید با ذهنیت مسافرین نوروزی یکی باشد
با مهیا کردن امکانات از مهاجرت عشایر به شهرها پیشگیری شود
هیئت اقتصادی عمان به شیراز سفر می‌کند
استان فارس در نرخ بیکاری رتبه ۱۲ را در کشور دارد
هزار میلیارد تومان پروژه به مناسبت دهه فجر در فارس افتتاح می شود
۲ شهرک صنایع دستی و گردشگری در شیراز احداث می‌شود
خودرو ۲۰۶ و سکه هدیه استاندار به پارالمپیکی های فارس
از تروریست‌های دستگیر شده 100 کیلوگرم مواد منفجره به‌ دست آمده
در حد توان به رفع مشکلات بخش خصوصی کمک می کنیم
کمک مالی استاندار فارس به حساب باشگاه فجر سپاسی واریز می شود
شمالی و جنوبی شدن استان فارس صحت ندارد
استاندار فارس در حوزه پژوهش به عنوان برگزیده کشور معرفی شد
مبادله تفاهم‌نامه ايجاد منطقه فناوري نفت و گاز در فارس
همايش هم‌انديشي دانشمندان برتر كشور در شیراز
تامین آب آشامیدنی شهر شیراز ضروری است
اعتبار مورد نیاز برای تکمیل ورزشگاه 50 هزار نفری پارس اختصاص یافت
استان فارس مهم ترین استان گردشگری ایران است
یک میلیون و ۵۰۰ هزار رای برای روحانی در استان فارس
اعتبار خطوط ریلی بین شیراز با گل گهر، بوشهر و اهواز یکجا دیده شود
نیکوکاران به خواست خدا به این مسیر هدایت شدند
جلوی ساخت و ساز در ارتفاعات گرفته شود
خروج فارس از دایره چین و ماچین
تعطیلی اداره کل آموزش و پرورش فارس در روزهای پنجشنبه نیازمند پیگیری قانونی است
انتصاب سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس
بازديد استاندار فارس از ورزشگاه پارس
جذب 855 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در فارس در سال 96
بهترین شرایط سرمایه گذاری در استان فارس فراهم است
گازرسانی در استان فارس رتبه برتر کشور را دارد
شروع احداث راه‌ جدید دسترسی به شهر جدید صدرا
چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان کشور در شیراز افتتاح شد
طرح‌ بهسازی ۱۲ روستای شهرستان سروستان به بهره‌برداری رسید
عنایت‌الله رحیمی سکاندار فارس شد
بانویی از فارس معاون فرمانداری اقلید شد
بخشی از مقررات شهرداری ها نیاز به تغییر دارد
انتصاب میرزایی به سرپرستی سازمان همیاری شهرداری‌های فارس
فرماندار لارستان خواستار اجرای خط دوم انتقال آب از سد سلمان فارسی شد
افتتاح ۲۰۰ میلیارد تومان طرح، رهاورد سفر استاندار فارس به داراب
ضرب و شتم شهردار فسا توسط افراد ناشناس
۹۰۰ هزار دانش‌آموز فارسی راهی مدرسه شدند
پیش بینی دو قطعه زمین برای کتابخانه مرکزی شیراز
بازدید دبیر کل جمعیت هلال احمر و استاندار فارس از خان زنیان شیراز
تمام اماکن گردشگری، تاریخی و اقامتی فارس تعطیل شدند
مردم برای سیزده به در برنامه‌ریزی نکنند
فعالیت مشاغل کم‌خطر در فارس شنبه از سرگرفته می‌شود
روند افزایشی ابتلا به کووید۱۹ در فارس
ایجاد بارانداز در مسیر راه‌آهن شیراز - اصفهان بررسی می‌شود
کمک چهار میلیارد ریالی خیران دارابی برای رهایی زندانیان جرایم غیرعمد
موافقان تقسیم کازرون جاده فارس به بوشهر و خوزستان را بستند
پرونده 16 نفر از حوادث کازرون در دست رسیدگی است
طرح سفرنامه سلامت و امید در چهار شهرستان فارس اجرا می شود
تهیه طرح جامع پدافند غیر عامل استان فارس مورد توجه قرار گیرد
ظرفیت قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، عرصه را بر قاچاقچیان تنگ تر خواهد کرد
بهره برداری از 138 واحد مسکن مهر در قیرو وکارزین همزمان با هفته دولت
اتصال "فارس" به دریا کلید خورد
نامگذاری روزی به نام کوروش یک حرکت کاملا اجتماعی است
اعتراض به عملکرد مدیران حق مردم است
شعارهای تجمع سه شنبه شیراز ربطی به گرانی نداشت
خداحافظی معاون سیاسی استانداری فارس از مسئولیت
170 نقطه حادثه خیز عامل حوادث جاده ای در فارس است
فرمانداران شهرستان‌های نوبنیاد فارس فردا مستقر می‌شوند
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter