برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز دوشنبه 5 خرداد 1399   برابر با  :    25/5/2020  میلادی    مصادف با :    1441/10/2  قمری
(1395/3/27) استاندار فارس:
مناطق حفاظت شده استان به سامانه هوشمند مجهز می شوند
استاندار فارس گفت: با توجه به قول مساعد معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، مناطق حفاظت شده این استان به ویژه پارک ملی بمو به سامانه هوشمند حساس به حرارت و همچنین دوربین های نظارتی مجهز خواهند شد.
مطبوعات فارس/ سید محمد علی افشانی، عصر چهارشنبه در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در شیراز افزود: باید این موضوع با جدیت دنبال شود تا تمام مناطق را به مرور به این سامانه ها تجهیز کنیم.

وی، با اشاره به آتش سوزی های اخیر در برخی مناطق استان فارس بیان کرد: بعضی اعداد و ارقام که از سوی برخی رسانه ها در مورد میزان خسارت ها اعلام می شود، موجب شگفتی است.

استاندار فارس ادامه داد: رسانه ها وظیفه و رسالت سنگینی بر عهده دارند، بنابراین باید در انتشار اخبار خود در کنار عنصر سرعت به عنصر صحت نیز توجه داشته باشند.

افشانی افزود: البته این گلایه به معنای نادیده گرفتن زحمات اصحاب رسانه و نقش مثبتی که در جریان این آتش سوزی داشتند، نیست بلکه انتظار می رود که اخبار و اطلاعات با دقت بیشتری به مخاطبان عرضه شود.

استاندار فارس، با اشاره به وجود ضعف های تجهیزاتی و عملیاتی در جریان مهار آتش سوزی های اخیر گفت: در بازدیدی که از مناطق دچار حریق شده داشتیم بعضا مشاهده می شد که افرادی را با زحمت بسیار و با استفاده از بالگرد به ارتفاعات منتقل کرده اند اما این افراد حداقل تجهیزات یعنی حتی یک بیل هم به همراه نداشتند.

وی اظهار کرد: همچنین برخی از افراد که از قدرت و توان جسمی لازم برای مهار آتش برخوردار نبودند که باید تمام این موارد مد نظر قرار گیرد تا در صورت تکرار چنین اتفاقاتی با آمادگی بهتری وارد عمل شویم.

افشانی، ضمن تاکید بر لزوم تجهیز این استان به امکانات مورد نیاز برای مقابله با چنین بحران هایی افزود: استانی که 78 درصد مساحت آن را جنگل و عرصه های منابع طبیعی تشکیل داده باید امکانات لازم را برای مقابله با بحران های احتمالی در اختیار داشته باشد.

استاندار فارس افزود: باید از این اتفاق ها برای تجهیز و افزایش سطح آمادگی فارس برای مقابله با حوادث مشابه استفاده کنیم.

وی افزود: آتش سوزی های اخیر به ویژه در منطقه پاسارگاد و بمو به آن پیچیدگی که تصور می شد نبود و بدون تردید اگر برنامه ریزی و آمادگی لازم وجود داشت و امکانات کافی نیز در اختیار داشتیم این آتش سوزی ها به سرعت مهار می شد.

استاندار فارس، با اشاره به حمایت معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از تبدیل استان فارس به مرکز مقابله با بحران های احتمالی در جنوب کشور افزود: در جلسه ای که با حضور خانم ابتکار و وزرای دفاع، جهاد کشاورزی و سه نفر از استانداران استان های جنوبی کشور برگزار شد بر این موضوع تاکید شد.

افشانی، ضمن انتقاد از گرفتن اختیارات مدیریت بحران از استانداری گفت: در گذشته همه چیز در دست استانداری بود از ابزار و امکانات گرفته تا پول و اعتبارات.

وی بیان کرد: اما امروز استانداری تبدیل به ناظر شده است و حتی در مواقعی هم که نیاز به کمک داشته باشیم ما نمی توانیم درخواست کننده باشیم و در واقع نه اعتباری داریم و نه اختیاری.

استاندار فارس ادامه داد: باید دید این وضعیت و شرایط با چه منطقی ایجاد شده که اختیاراتی که زمانی در یک جا متمرکز بود امروز اینگونه پراکنده و غیر متمرکز شده است.

افشانی گفت: با توجه به اینکه فصل تابستان نزدیک است باید باز هم منتظر وقوع چنین آتش سوزی هایی باشیم اما باید برای مقابله با آن آمادگی داشته باشیم.

وی اظهار کرد: لازم است که دستگاه های متولی از جمله منابع طبیعی و محیط زیست به نیروهای خود آموزش های لازم را ارائه کنند و سطح آمادگی نیروهای خود را افزایش دهند.

افشانی افزود: علاوه بر این، باید تمام امکانات، تجهیزات و توانمندی دستگاه های اجرایی در همه شهرستان های استان شناسایی و طبقه بندی و با انجام تقسیم کار مشخص شود که در زمان وقوع بحران هر دستگاه و مجموعه باید چه کاری را انجام دهد.

وی افزود: همچنین روستاها و روستاییان را نیز باید ساماندهی کرد و آموزش های لازم را نیز به آنها ارائه داد تا در زمان بروز حادثه و آتش سوزی خود آنها بتوانند وارد عمل شده و کمک کنند.

افشانی افزود: صاحبان مراتع را نیز باید موظف کرد که از مراتع خود حفاظت کنند و در قبال اتفاقات پاسخگو باشند.

از نوزدهم تا بیست و سوم خردادماه جاری پنج مورد آتش سوزی در عرصه منابع طبیعی و حفاظت شده استان فارس رخ داد.

نخستین آتش سوزی ساعت 30: 9 صبح روز نوزدهم خردادماه جاری در مراتع منطقه بلاغی شهرستان پاسارگاد در 110 کیلومتری شمال شیراز رخ داد که پس از 50 ساعت سرانجام در روز جمعه (بیست و یکم خرداد) به صورت کامل مهار شد.

بنا به اظهار مهرزاد بوستانی، مدیرکل منابع طبیعی استان فارس، بررسی های کارشناسی حاکی از وارد شدن آسیب جدی به 868 هکتار از عرصه های منابع طبیعی شهرستان پاسارگاد است و با توجه به منشا انسانی این آتش سوزی، سه مظنون در ارتباط با آن دستگیر شدند.

دومین آتش سوزی، صبح بیست و یکم خرداد در پارک ملی بمو در 10 کیلومتری شمال شیراز آغاز شد و در شامگاه همین روز در نهایت آتش مهار شد اما بنا به اظهار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس در این حادثه 75 هکتار از عرصه های علفی این پارک آسیب دید .

سومین مورد آتش سوزی ساعت 30: 15روز بیست و یکم خرداد در حدود چهار هکتار از مراتع بخش ارژن از توابع شیراز و در 40 کیلومتری غرب این شهر شعله ور شد و پس از سه و نیم ساعت این آتش به کمک امدادگران محیط زیست، منابع طبیعی، شهرداری، آبفا و نیروهای مردمی مهار شد.

چهارمین آتش سوزی عصر شنبه (بیست و دوم خرداد) در ارتفاعات منطقه مروارید شهرستان داراب رخ داد که بر اثر آن حدود پنج هکتار از پوشش گیاهی این منطقه در آتش سوخت.

پنجمین مورد آتش سوزی، عصر روز بیست و سوم خرداد در منابع ملی ارتفاعات منطقه گدار پنبه شهرستان داراب حادث شد که با مشارکت مردم و نیروهای امدادی ذی ربط مهار شد.

به گفته عبدالرضا قاسمپور فرماندار شهرستان داراب، عامل اغلب آتش سوزی ها در این شهرستان نیروی انسانی است و بسیاری از سودجویان برای استفاده از منابع ملی، توسعه گلکاری و برداشت بیشتر گل محمدی از منابع ملی اقدام به آتش سوزی عمدی در این اراضی می کنند. 

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

رونمایی از طرح تبدیل وضعیت شاغلان
بهزیسنی شیراز با کمبود نیروی انسانی روبرو است
استخدام 23 نفر در آتش‌نشانی مرودشت
دولت 85 درصدی هزینه‌های درمان ناباروری را پرداخت می کند
وزیر کار دستور جذب مربیان حق التدریس را صادر کرد
فردا آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی
کاهش جمعیت جوان روی خط هشدار
جذب ۱۶۰۰۰ نیروی انسانی برای بیمارستان‌ها در سال جاری
قطارهای مترو از این پس در داخل کشور تولید می‌شوند
استخدام ۳۸۰۰ نفر در اورژانس پیش‌‌بیمارستانی
تامین اجتماعی فارس نیروی پیمانی استخدام می کند
شرایط ماموریت از آموزش‌وپرورش به سایر دستگاه‌ها
استخدام نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران
3 ساله شدن هنرستان‌ها از سال آینده
لزوم نهادینه شدن فرهنگ بهره‌وری در جامعه
ساختار نیروی انسانی تعاونی‌های روستایی به روز نیست
بانک صادرات ایران استخدام می‌کند
توسعه جامعه در گرو نیروی انسانی متخصص و متعهد و مسئولیت پذیر است
وعده توخالی ندادم
بحران کمبود نیرو در آموزش‌وپرورش در اوج بیکاری جوانان تحصیلکرده
شرایط استخدام در سال ۹۹
برداشت گل محمدی دیم لایزنگان / داراب
11 هزار تن گل محمدی در فارس برداشت می‌شود
همایش گل‌محمدی 6 خرداد در لایزنگان داراب برگزار می‌شود
بازدید کارشناسان نظارت و ارزیابی بنیاد مسکن فارس از روستای هدف گردشگری لایزنگان
جسد یک آتش نشان از میان زباله های شیراز خارج شد
آتش ارتفاعات شیراز مهار شد
زمین لرزه چهار ریشتری شیراز خساراتی در پی نداشت
طرح جامع مدیریت بحران شیراز تدوین می‌شود
لزوم استفاده مطلوب از رسانه‌ها در مديريت بحران
فارس در سال گذشته جزو 3 استان پرحادثه‌ بود
مدیریت حوادث باید قبل از بحران انجام شود
خطر پذیری ایران در مقابل زلزله هزار برابر ژاپن است
سمینار و کارگاه آموزشی مدیریت بحران با رویکرد زلزله برگزار می شود
مردم به جای نمای ساختمان به کیفیت ساخت توجه ویژه داشته باشند
نخستین سمینار بین المللی مدیریت بحران در شیراز آغاز به کار نمود
بارش برف و کاهش دما از جمعه شیراز را فرا می گیرد
شهروندان در بارشها از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند
هر 27 دقیقه یک ایرانی در اثر تصادف رانندگی می میرد
سقوط يك هواپيماي نظامي در استهبان
۷۰ مورد آتش‌سوزی در مناطق مختلف استان فارس از ابتدای سال تاکنون
احتمال وقوع سیلاب در برخی مناطق کشور
رئیس سازمان جهاد کشاورزی در راس هیاتی از کشاورزان پیشرو فارس عازم قزاقستان شد
۲۸کشته و12زخمی در تصادف اتوبوس زائران یزدی
مخاطرات طبیعی در ایران 30 درصد جهان است
ماجرای سقوط یک فروند هواپیمای آموزشی در استان فارس
زلزله لامرد خسارتي به‌دنبال نداشت
منازل مسکونی در برابر حوادث بیمه می‌شوند
ریزش کوه درجاده یاسوج - شیراز
۷ روستای شهرستان داراب تخلیه شد
کاهش۱۲ درجه ای هوا در برخی نقاط فارس
کشته شدن 1.8 میلیون تهرانی در صورت وقوع زلزله
فوت یک موتورسواردرسیلاب/نشست خیابان زنددرشیراز
همه سدهای فارس در وضعیت طبیعی بهره برداری هستند
افزايش461ميليون مترمكعبي ذخيره سدهاي فارس
زلزله ، کازرون را لرزاند
ثبت 300 پس لرزه در خراسان رضوی و خسارات ناشی از آن
35 کشته و تعدادی مفقودی در سیل 3 استان
بازسازی مسکن روستاییان خسارت دیده از سیل فارس بزودی آغاز می شود
پیکرهای 13 معدنچی جانباخته از تونل معدن خارج شد
سه زمین لرزه در فارس خسارتی نداشت
۹۴ درصد مساحت کشور درگیر خشکسالی است
تعیین 2 واحد درسی اختیاری مدیریت بحران در دانشگاه‌ها
واژگونی اتوبوس در گرمسار 8 کشته بر جای گذاشت
تداوم خشکسالی بسیار شدید در ۱۲ استان
قطعی شدن حکم جابه‌جایی روستایی که دهان باز کرد
ابلاغ اعتبار 166 میلیارد تومانی برای جبران خسارت ناشی از سیل در فارس
نیازمند "نایلون" برای چادرها هستیم
زمین لرزه در البرز یک کشته و 75 مصدوم برجای گذاشت
۳۶ درصد از اعتبارات خشکسالی استان فارس تخصیص داده شد
ریزش کوه در شیراز رانش زمین بود/ پدیده ای از نوع«پر خطر»
زمین لرزه ۵.۷ ریشتری خسارت اندکی در لارستان داشت
تصویب رهاسازی آب از سوی ایران در بخش عراقی هورالعظیم
پیمانکار مقصر حادثه ریزش بیمارستان کهریزک
احتمال طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر استان فارس
کلیات لایحه مدیریت بحران کشور تصویب شد
تأیید مرگ 31 نفر در پی سیل اخیر (+اسامی)
سد دروزن سالم و پایدار است
احتمال اعلام پایان سال تحصیلی در مناطق سیل‌زده
زیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
ریزش سنگ خطر جدید دروازه قرآن
سامانه بارشی جدید نواحی مختلف فارس را تحت تاثیر قرار می دهد
تقویت بارش‌ها در کشور در نیمه دوم آبان
احتمال سیلابی شدن نواحی شمالی فارس
احتمال سیلابی شدن نواحی جنوبی فارس
آسمان فارس تا پایان هفته ابری است
هشدار مدیریت بحران نسبت به بارش شدید باران در فارس
بارندگی در فارس تشدید می‌شود
خروج هواپیمای تهران - کرمانشاه از باند فرودگاه
مدیریت بحران فارس نسبت به جاری شدن سیل هشدار داد
آسمان فارس اواخر امشب بارانی می‌شود
۱۰۰ مسافر گرفتار در کولاک اقلید اسکان یافتند
زلزله شدید در شیراز/هنوز از خسارت‌های احتمالی اطلاعاتی در دست نیست
سالن ورزشی شهید دستغیب شیراز برای قرنطینه بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یافت
فارس روزهای آینده بارانی است
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter