• 5130927 All visits
    0 yesterday
    0online
    0this month
    0this week
    0today

سایت های مرتبط


                                                                                               برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز چهار شنبه 27 شهریور 1398   برابر با  :    18/9/2019  میلادی    مصادف با :    1441/1/18  قمری
(1394/8/29) وعده فانی:
مطالبات معلمان بازنشسته بزودی پرداخت می‌شود
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پرداخت نشدن مطالبات بازنشستگان این وزارتخانه، وعده داد که مطالبات آن دسته از بازنشستگانی که از نیمه دوم سال گذشته تاکنون تنها 20 درصد از پاداش خود را دریافت کرده‌اند، بزودی پرداخت شود.
مطبوعات فارس/علی‌اصغر فانی در جمع معلمان شهرستان‌های شاهرود، میامی و دامغان در دانشگاه شاهرود، با اعلام این خبر اظهار کرد: از اختلاف فاحش در دریافتی بازنشستگان قبل و بعد از سال 86 آگاهم و از همین‌رو همه تلاش خود را برای رفع این مهم به‌کار می‌گیرم.

وزیر آموزش و پرورش، با بیان اینکه "از تفاوت دریافتی حقوق و مزایای بازنشستگان آموزش و پرورش اطلاع دارم"، گفت: با بازنشسته شدن، پرونده‌ معلمان و فرهنگیان از آموزش و پرورش به کانون بازنشستگان کشوری می‌رود اما با این حال پیگیر حقوق و مزایای معلمان بازنشسته‌ هستیم تا بتوانیم دریافتی آنها را تا حد امکان افزایش دهیم.

وی ادامه داد: این موضوع را در همه جلسات و از جمله در حاشیه جلسات دولت یا نشست‌هایی که با مسئول سازمان مدیریت داشته‌ام مطرح می‌کنم تا روند پرداخت این مطالبات بزودی انجام شود.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه از تنظیم سند تحول در نظام آموزشی کشور خبر داد و گفت: این سند که بزودی آماده اجرا می‌شود، در سال 91 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و از ابتدای سال آینده برای مدت چهار سال اجرایی می‌شود.

فانی اضافه کرد: سند تحول آموزش کشور پس از 10 سال تحقیق و بررسی و پس از تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی، در برنامه ششم توسعه کشور گنجانده شده است که اجرای آن تا سال 1399 یعنی سال پایان برنامه ششم توسعه ادامه خواهد داشت.

وی چشم‌انداز اجرای این سند را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: اگر این سند به تصویب هیأت دولت و مجلس شورای اسلامی برسد، در گام اول برای یک دوره چهارساله اجرایی می‌شود.

فانی همچنین به تشریح سند تحول در نظام آموزش کشور پرداخت و گفت: معلمان، برنامه درسی، منابع مالی، تجهیزات و فضاهای آموزشی و همچنین نظام تعلیم و تربیت مبتنی بر پژوهش، ارکان اساسی گنجانده شده در سند تحول نظام آموزشی کشور هستند. وجود این شش رکن برای توسعه نظام آموزشی کشور ضروری است. مدیریت یکی از ارکان مهم تعلیم و تعلم است و باید از سطوح آموزشگاهی، منطقه‌ای، شهرستانی، استانی و کشوری به صورت لایه به لایه و با برنامه‌ریزی پیگیری شود.

فانی، دومین رکن از میان ارکان شش‌گانه سند نظام تحول آموزش را «معلمان» معرفی کرد و گفت: اگر پنج رکن دیگر در نظام آموزشی کشور، کمبودی داشته باشند، بی‌تردید در نظام آموزشی کشور خلل وارد خواهد شد ولی اصل این سیستم از بین نمی‌رود اما اگر معلمان به مثابه رکن اساسی نظام تحول در آموزش و پرورش، نباشند، مجموعه آموزش کشور با چالش جدی روبرو خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه "در حال حاضر حدود یک میلیون معلم در آموزش و پرورش فعالیت دارند"، خاطرنشان کرد: همچنین در حال حاضر 700 هزار معلم بازنشسته در کشور وجود دارد.

وی از منابع مالی و آموزشی نیز به عنوان یکی دیگر از ارکان آموزش و پرورش یاد کرد و گفت: بدون این منابع نمی‌توان اقدامات مفیدی انجام داد. فضاهای آموزشی نیز پنجمین رکن سند تحول آموزش کشور است. این فضاها شامل مدارس، خانه‌های معلم، اردوگاه‌ها و کانون‌های فرهنگی آموزشی می‌شود.

فانی به بخشنامه تدریس شش ساعت در هفته مدیران و معاونان مدارس اشاره کرد و آن را دارای دو حُسن بزرگ دانست و در دفاع از این بخشنامه افزود: دو حسن بزرگ در تدریس معاونان و مدیران وجود دارد که حتی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز بوده است و آن هم تقویت نظام آموزشی کشور با توجه به کمبود نیروی انسانی است و دیگری این است که مدیران و معاونان، تدریس را برای خود تکرار می‌کنند تا نحوه آن را فراموش نکنند.

وی در ادامه، با اشاره به موضوع استخدام فرزندان معلمان گفت: در آخرین استخدام وزارتخانه که در شهریور سال قبل انجام شد، استخدام فرزندان کارکنان و معلمان در اولویت استخدام بود اما باید همراه با دیگران، در آزمون استخدامی نیز شرکت کنند.

وزیر آموزش و پرورش درباره ادامه تحصیل کارکنان نیز اظهار کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بخشنامه حق تحصیل را تنها در یک مقطع درسی برای کارکنان دولت صادر کرده است اما با تلاش‌های فراوان، این مهم درباره کارکنان آموزش و پرورش به واسطه اهمیت به‌روز بودن دانش معلمان، استثنا شد و معلمان در این مورد مشکلی ندارند.

فانی در پاسخ به مطالبه معلمان شاهرودی درباره ساخت پردیس ویژه معلمان این شهرستان نیز تاکید کرد: باید در این باره مطالعات و تحقیقات کارشناسی انجام دهم. اگر شاهرود به لحاظ تعداد دانشجو پتانسیل ایجاد پردیس دانشگاهی تربیت معلم را داشته باشد، قطعاً این کار انجام خواهد شد اما تا آن موقع، می‌توان از دانشگاه تربیت معلم سمنان بهره گرفت.

وی به ضرورت مقاوم‌سازی مدارس فرسوده نیز اشاره کرد و در این راستا، خواستار کمک شورای آموزش و پرورش شهرستان‌ها شد و گفت: به هر میزان که این شورا در شهرستان‌ها برای پروژه‌های بافت فرسوده مدارس اعتبار هزینه کند، آموزش و پرورش نیز به همان میزان سهم خود را از اعتبارات ملی به این پروژه‌ها اختصاص می‌دهد.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

آیت الله سید مهدی دستغیب دار فانی را وداع گفت
پیگیری‌های جدید برای پرداخت مطالبات فرهنگیان/ضریب سوابق تحصیلی در کنکور 25 درصد باقی ماند
تعویق آزمون استخدامی آموزش و پرورش
استیضاح فانی پس از تعطیلات مجلس
فانی در یک قدمی استیضاح‌
زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش
۱۳درصد ایرانیان «خواندن و نوشتن» بلد نیستند
حقوق فرهنگیان بازنشسته ترمیم می‌شود
رایزنی برای رایگان کردن پیش‌دبستانی
استخدام20هزارنفر درآموزش وپرورش
اضافه شدن 4 درس جدید به دبیرستان
تایید استعفای گودرزی، جنتی و فانی
گزارش تصویری/پانزدهمين جشنواره خيرين‌ مدرسه‌ساز فارس
مشكلات از طريق تربيت نيروهاي فكور حل مي شود/ نقش مهم خيران مدرسه ساز در جامعه
خوب نخواندن علت خوب ننوشتن تحصیل‌کرده‌ها
رتبه‌بندی معلمان از ابتدای مهرماه امسال اجرا می‌شود‌
قرآن در رفتار دانش‌آموزان تجلی یابد
ارائه حکم رتبه بندی معلمان از مهر ماه سال جاری آغاز می شود
مشکلات بیمه و درمان دانش آموزان حادثه درودزن پیگیری می شود
پیگیری‌های جدید برای پرداخت مطالبات فرهنگیان/ضریب سوابق تحصیلی در کنکور 25 درصد باقی ماند
بسته آموزشی جایگزین کتاب درسی می‌شود
تعویق آزمون استخدامی آموزش و پرورش
افزایش ۵ عنوان جدید درسی در حوزه فضای مجازی
اعلام زمان بازگشایی مدارس
استیضاح فانی پس از تعطیلات مجلس
فانی در یک قدمی استیضاح‌
احتمال افزایش ظرفیت برخی رشته‌های تحصیلی بدلیل اصرار دانش‌آموزان
زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش
۱۳درصد ایرانیان «خواندن و نوشتن» بلد نیستند
استخدام 20 هزار نيروي جديد در آموزش و پرورش
خداحافظی فرهنگیان با بازنشستگی پیش از موعد
استخدام ۲۰ هزار نفر در سال جدید در آموزش و پرورش
ثبت نام اول ابتدایی خرداد ماه آغاز می شود
حقوق فرهنگیان بازنشسته ترمیم می‌شود
کاهش حدود 100 رشته‌ در شاخه کار و دانش
سال تحصیلی آینده «پایه یازدهم» نداریم
استخدام20هزارنفر درآموزش وپرورش
اضافه شدن 4 درس جدید به دبیرستان
توزیع شیر در مدارس از 2 هفته دیگر با بودجه 600 میلیارد تومانی
توزیع پیک نوروزی اجباری نیست
سوء‌استفاده وزیر وارداتچی از پسر روستایی با هدیه ۲.۵میلیون تومانی
استعفای مدیر سازمان دانش آموزی استان هرمزگان
اجرای بیمه تکمیلی فرهنگیان با روش جدید از اول مهر
نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش از دانش آموزان هرمزگانی عیادت کرد
اعلام جزئیات «آزمون استخدامی» طی هفته آتی
اعلام شرایط آزمون استخدامی تا اواسط اسفند
معرفی دو پیام رسان داخلی به مدارس؛ بزودی
نرخ همسان شهریه مدارس غیر دولتی اعلام می شود
تعرض به گروهی از دانش‌آموزان پسر یک دبیرستان غیردولتی
برگزاری دو نوع آزمون در کنکور ۹۸
استیضاح وزیر آموزش و پرورش اعلام وصول شد
ساماندهی سامانه گرمازای مدارس از اولویت های آموزش وپرورش است
فرآیند حذف کنکور سرعت گرفته است
جزئیات اجرای طرح «آموزش و بازی» برای دبستانی‌ها
وزیر آموزش و پرورش وارد شیراز شد
آغاز احداث استخر آموزش و پرورش در مرودشت با حضور بطحایی
وعده توخالی ندادم
لغو ابلاغ دو فرهنگی بدنبال اتفاقات اخیر در برخی مدارس
راه‌اندازی سامانه ثبت شکایات اولیاء از مدارس
جزییات استعفای وزیر آموزش و پرورش
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter