برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز سه شنبه 13 خرداد 1399   برابر با  :    2/6/2020  میلادی    مصادف با :    1441/10/10  قمری
(1395/9/6)
مستاجران بدهکاراوقاف، از تخفیف بهره مند شوند
مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس گفت:این اداره کل در دهه وقف (هفتم تا 16 آذرماه 95) برای مستاجران بدهکاربه این نهاد،تخفیف قائل شده و این دسته از مستاجران در این دهه می توانند از تخفیف 20 درصد استفاده کنند.
مطبوعات فارس/حجت الاسلام سید عباس موسوی شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد:با توجه به تخفیف های در نظر گرفته شده به شهروندان توصیه می شود که در این هفته نسبت به پرداخت بدهی های خود اقدام کنند و از تخفیف ویژه نیز بهره مند شوند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان فارس افزود: امسال هفته وقف به صورت یک دهه برگزار می شود و برنامه های متعددی برای این دهه در استان فارس برنامه ریزی شده که اجرا می شود.

وی با اشاره به روزشمار دهه وقف گفت: دهه وقف از یکشنبه هفتم آذرماه آغاز می شود و تا سه شنبه 16 آذرماه ادامه دارد که هر یک از روزهای این دهه با عنوان هایی شامل وقف و رسانه، وقف و ترویج فرهنگ اهل بیت(ع)، وقف و ترویج فرهنگ قرآنی، وقف و بقاع متبرکه و زیارت، وقف و حوزه های علمیه، وقف و محرومیت زدایی، وقف و سلامت، وقف و خانواده، وقف و اقتصاد مقاومتی و وقف و علم و فناوری نام گذاری شده که متناسب با هر روز برنامه هایی در استان اجرا می شود.

موسوی بیان کرد: افتتاح نمایشگاه همه واقف باشیم در حرم مطهر سیدعلاالدین حسین(ع)، برگزاری همایش یاوران وقف، تجلیل از خیران و واقفان، برگزاری همایش لبیک یا رسول الله(ص)، برپایی ایستگاه های همه واقف باشیم در سطح شهر از برنامه های دهه وقف در استان فارس و شهر شیراز است.

او اظهارداشت: از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای این دهه برگزاری نشست های صنفی با بخش های مختلف، عیادت از بیماران بیمارستان های موقوفه شیراز، افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی مسکونی و تجاری موقوفه در شهر شیراز، رونمایی از موقوفه های جدید در شهر شیراز و برگزاری مسابقه مثل باران است.

موسوی اضافه کرد: رویکرد ما در برنامه های دهه وقف، ترویج فرهنگ وقف است که در قالب برنامه های تدارک دیده شده برای دهه وقف دنبال می شود که با همکاری و اعزام 200 مبلغ بومی و 170 مبلغ غیر بومی در استان فارس انجام خواهد شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان فارس گفت: در سال گذشته 200 وقف جدید در استان فارس ثبت شده است.

حجت الاسلام موسوی بیان کرد: همچنین در این مدت زمان سه میلیارد تومان از محل درآمد موقوفات درمانی استان فارس تجهیزات بیمارستانی برای بیمارستان های موقوفه فارس هزینه شده است.

وی افزود: در سال گذشته تاکنون سه هزار مبلغ دینی به نقاط مختلف استان اعزام شده و پنج میلیارد تومان نیز از محل درآمد موقوفات برای اطعام و روضه خوانی امام حسین(ع) به ویژه در ماه محرم و صفر امسال و یک میلیارد تومان نیز برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی امسال اختصاص یافته است.

موسوی با اشاره به وجود یک هزار و 408 بقعه متبرکه در استان فارس اظهارداشت: دراین مدت زمان 280 طرح عمرانی در امام زادگان و بقاع متبرکه استان فارس اجراشده و یا در حال اجرا است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر حدود دو سوم شهر شیراز وقفی است که بسیاری از موقوفات این شهر احیا شده و هنوز برخی از موقوفات در اختیار متصرفان است که متصرفان امور وقفی در فارس باید به قوانین اداره کل اوقاف تمکین کنند در غیر این صورت مجبور به انجام روند قانونی و دادگاهی هستیم.

او ادامه داد: برخی از دستگاه های دولتی نیز جز متصرفان موقوفه های فارس هستند که با هیچ فردی در خصوص امور وقفی استان جدال نداریم بلکه به دنبال توافق برای احیای موقوفه های استان هستیم.

موسوی عنوان داشت: به عنوان مثال یک روستای بزرگ در شهرستان سروستان شش دانگ آن موقوفه است اما از 40 سال پیش تاکنون هیچ یک از اهالی این روستا از قوانین ما تمکین نکرده اند و جواب استعلام های اداره کل اوقاف استان را نداده اند که برای احیای موقوفات استان اقدام دادگاهی در این خصوص انجام خواهیم داد.

** ترغیب مردم به وقف های جدید
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس هم گفت: 80 درصد موقوفات استان فارس مربوط به روضه خوانی است و به همین دلیل عمده هزینه کردهای ما در زمینه تامین نیت های واقفان است.

حجت الاسلام میثم حسینی افزود: از رسانه ها درخواست می کنیم مردم رابه سمت ایجاد وقف های جدید و متناسب با نیازهای روز جامعه از جمله ازدواج، اشتغال و تحصیل جوانان ترغیب کنند که هم اینک واقفانی در این زمینه در استان وجود دارد.

وی بیان کرد: برای بهره مندی از وقف های مناسب با نیازهای روز، مشاورانی با عنوان مشاوره وقف در تمام ادارات اوقاف و امور خیریه در سطح استان آموزش داده و فعال شده است تا بتوانند به واقفان مشاوره های مناسبی برای وقف های جدید ارائه دهند.

حسینی اظهارداشت: واقفان می توانند با مراجعه به ادارات اوقاف استان از مشاوران ما بهره گیرند که تمرکز ما برای وقف های جدید بر موقوفات جدید، وقف های جدید از محل ثلث اموال افراد بعد از مرگ و وقف با بیش از یک نیت است که نیاز داریم رسانه ها در این زمینه پویاتر عمل کنند.

او در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در مباحث قرآنی و طرح ملی حفظ قرآن امسال سهم استان فارس 24 هزار نفر بوده است که تاکنون 93 درصد شامل 23 هزار نفر از این افراد در سامانه ثبت نام کرده اند.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter