برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز یکشنبه 24 آذر 1398   برابر با  :    15/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/17  قمری
(1392/1/30) مدیرعامل سازمان ترافیک شهرداری شیراز:
مرکز شهر شیراز به عبور و مرور پیاده اختصاص یابد
مدیرعامل سازمان ترافیک شهرداری شیراز گفت: به جای آن که مرکز شهر جولانگاه خودروهای شخصی باشد که حتی روان و اعصاب خود صاحبان خودرو را دچار اختلال کند می‌توان مرکز شهر را به عبور و مرور مردم اختصاص داد.

علی مصلی نژاد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در دنیا این تفکر منسوخ شده که برای روان‌سازی عبور خودروها به طور مرتب بزرگراه ایجاد شده و پل عابر پیاده ضرورت پیدا کند، چراکه با این روش باید تمام خانه‌ها را تخریب کرد تا خیابان کافی ایجاد شود.

وی افزود: در دنیای امروز بسیاری از کشورها اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها را تخریب کرده به جای آن حمل و نقل عمومی و پیاده‌راه ایجاد می‌کنند.

مصلی نژاد برای گفته خود مثال آورد و بیان کرد: پیاده‌راه شدن خیابانی مانند رودکی یا عفیف آباد در شیراز با تعداد بسیاری رستوران سنتی، هتل و فضای آرامش و عبادت در کاهش آلودگی و زیباسازی موثر است.

وی ادامه داد: به جای آن که مرکز شهر جولانگاه خودروهای شخصی باشد که حتی روان و اعصاب خود صاحبان خودرو را نیز دچار اختلال کند می‌توان مرکز شهر را به عبور و مرور مردم اختصاص داد.

این مسئول شهری اضافه کرد: زمانی آنقدر این تفکر غیرعلمی بزرگراه‌سازی فراگیر شده بود که حتی می‌گفتند رودخانه خشک شیراز را به اتوبان تبدیل کنید.

وی خاطرنشان کرد: در سئول بعد از 20 سال اتوبان ساخته شده به جای یک رودخانه را تخریب کرده و تنها چند ستون را به عنوان نماد دوران ماشینیسم نگاه داشتند و این مسیر را به فضای سبز و خط ویژه دوچرخه بدل کردند.

به گفته وی، در مدیریت شهری باید شرایطی ایجاد شود که مردم زندگی کنند نه اینکه تعداد خودروها افزایش یابد.

مصلی نژاد بیان کرد: زمانی در شیراز مطالعات ترافیکی به توسعه شریان‌ها خلاصه می‌شد اما امروز کلان‌شهرهای دیگر زمانی از ما در مورد شاخصه‌های ترافیکی سئوال می‌کنند می‌پرسند در شیراز چند پیاده‌راه دارید.

مدیرعامل سازمان ترافیک شهرداری شیراز ابراز داشت: اگر قرار باشد به طور مرتب جزئیاتی را باعث به تعویق افتادن طرح ترافیک کنیم تا سال‌ها بعد اتفاقی نمی‌افتد در حالی که امور اساسی انجام شده و برخی جزئیات در زمان قابل رفع است.

وی در ادامه گفت: در هیچ جای دنیا رفتن به مرکز شهر بر اساس میل افراد نیست بلکه شهروندان باید برای این کار برنامه داشته و از سهم خود در هفته استفاده کنند.

مصلی نژاد ابراز داشت: خیابان 17 شهریور و مجموعه بازار تهران به پیاده‌راه تبدیل شده و مجموعه‌ای زیبا، روح‌بخش و گردشگر‌پذیر را فراهم آورده که به ارتقای بهجت درونی شهروندان و کاهش خشونت کمک می‌کند.

به گفته وی تمام محدوده طرح ترافیک شیراز در نظارت دوربین‌های ترافیکی قرار گرفته و هشت گیت به دوربین ثبت تخلف و پلاک‌خوان برای تفکیک زوج و فرد مجهز شده است.

مصلی نژاد افزود: تجهیز گیت‌های ورودی به دوربین‌های ویژه شمارشگر از آن رو است که برای مطالعات و برنامه‌ریزی ترافیکی آمار دقیق و زمان ورود و خروج و اوج بار ترافیکی محاسبه شود.

محمدرضا امین نیز در ادامه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استاندار فارس در 22 اسفند ماه سال گذشته برای اخذ مصوبه وزارت کشور نامه ارسال کرد.

وی افزود: برای اجرای طرح ارشادی که به منظور خودارزیابی پلیس و آشنایی مردم با نحوه اجرا عملیاتی می‌شود، مصوبه وزارت کشور نیاز نیست.

امین تصریح کرد: پس از آن که مرحله نخست طرح انجام شد و ارزیابی صورت گرفت، مصوبه وزارت کشور نیز مانند شهرهای کرمانشاه یا مشهد می‌رسد اما در استان تصمیم‌گیری می‌شود که از این مجوز چه زمانی استفاده شود که آمادگی لازم به وجود آمده باشد.

به گفته وی، فرمانده نیروی انتظامی کشور این طرح را تعاملی بین پلیس و مردم می‌دانند و شهرداری تنها در مورد فراهم کردن پارکینگ و بستر فیزیکی طرح ترافیک وظیفه دارد و از این به بعد نیروی انتظامی است که وارد عمل می‌شود.

وی ادامه داد: در مرحله ارشادی مردم رفتار ترافیکی خود را مورد بازنگری قرار می‌دهند و تجربه می‌کنند که برای رفتن از شمال به جنوب شیراز به‌ اجبار نباید از معابر مرکزی شهر مانند خیابان‌های مشیر و نادر استفاده کرد بلکه مرزهای محدوده این تردد را تامین می‌کند.

مدیر اجرایی طرح ترافیک شیراز خاطرنشان کرد: مرکز شهر محدوده تجارتی زیارتی است و نباید از آن برای تردد گذری استفاده کرد.

امین بیان کرد: تنها در مرحله اعمال قانون توسط پلیس، مصوبه وزارت کشور نیاز است چرا که در مرحله ارشادی تذکر در مورد محدوده، اطلاع‌رسانی و راهنمایی شهروندان توسط ماموران، توزیع تراکت، تابلوهای نصب شده و ... انجام می‌شود.

وی ابراز داشت: پلیس در ایام نوروز خیابانی را می‌بندد و تردد از معابری را محدود می‌کند و مرحله نخست طرح ترافیک نیز به همین صورت است و در خود این استان در مورد آن تصمیم گرفته می‌شود.

این مسئول شهری در ادامه ابراز داشت: پس از مرحله ارشادی و فرا رسیدن اجرای زوج و فرد نیز چهار روز هفته تردد در محدوده مرکزی به طور کامل آزاد است و تنها در سه روز و فقط از صبح تا ظهر محدودیت تردد وجود دارد که امر سخت و غیرممکنی نیست.

مدیر اجرایی طرح ترافیک شیراز در ادامه گفت: در زمان زوج و فرد نیز کارمندان، بیماران، معلولان و مشاغل خاص و ساکنان محدوده مجوز عبور دارند و مشکلی پیش نمی‌آید.

امین افزود: مردم شیراز از طریق نمایندگان خود در شورای شهر دو سال است که تقاضای اجرای طرح ترافیک را دارند، ساکنان محدوده مرکزی شهر از دست آلودگی، سر و صدا و مشکلات تردد به سبب حجم خودروی عبوری به جان آمده‌اند و اصرار شهرداری برای پیگیری خواست شهروندان است.

وی ادامه داد: برخی در مورد وضعیت تردد مسافران و زائران شیراز در طرح ترافیک سئوال می‌کنند و پاسخ این است که این افراد نیز باید ساعات طرح را رعایت کنند چنانکه در شهر مشهد از 26 اسفند ماه و در اوج شلوغی ورود زائر و مسافر طرح ترافیک اجرا شد.

امین خاطرنشان کرد: در حال حاضر در کرمانشاه نیز از یک ماه پیش محدودیت زوج و فرد در محدوده مرکزی در حال اجرا است اما در شیراز هنوز بعد از یک سال دنبال اما و اگرهای احتمالی هستیم.

وی تصریح کرد: 25 سال طرح ترافیک در تهران اجرا و تنها هشت سال است که خطوط «بی آر تی» در این شهر راه‌اندازی شده است و این امر نشان می‌دهد که می‌توان طرحی را اجرا به مرور نواقص را برطرف کرد.


هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter