برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز دوشنبه 23 تیر 1399   برابر با  :    13/7/2020  میلادی    مصادف با :    1441/11/22  قمری
(1395/2/25)
قلیان تلفنی هم رسید
عرضه قلیان در سفره‌خانه‌ها جای خود را به قلیان‌های تلفنی داده و افراد تنها با یک تماس تلفنی، قلیان را در منازلشان تحویل می‌گیرند.
مطبوعات فارس/با وجود طرح‌های ضربتی متعددی که به منظور جمع‌آوری قلیان از سطح سفره‌خانه‌ها اجرایی شده است اما هنوز اکثر سفره‌خانه‌ها در بسیاری از نقاط کشور به مشتریان خود قلیان ارائه می‌دهند. در کنار این موضوع، قلیان‌هایی که به صورت تلفنی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند نیز به آفتی برای جوانان تبدیل شده است.

هر روز به تعداد تراکت‌هایی که قلیان‌های تلفنی را تبلیغ می‌کنند اضافه می‌شود و در آخرین نمونه، این نوع تبلیغات قلیان، فرد تبلیغ‌کننده برند خود را «دود فوری یا فست دود» معرفی کرده که در کمترین زمان ممکن، قلیان را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. این طور به نظر می‌رسد که اگر با این موضوع مقابله نشود، در آینده نزدیک تمام فست‌فودهای شهر که تعدادشان اندک نیز نیست، جای خود را به فست دودها خواهند داد.

در این ارتباط، خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت‌وگوهای کوتاهی را با برخی از صاحبان ایده قلیان تلفنی انجام داده است.

یعقوب، شاگرد یکی از قهوه‌خانه داران تهران است.

وی در رابطه با اجرای طرح قلیان تلفنی در قهوه‌خانه شان می‌گوید: قهوه‌خانه ما در خیابان شریعتی واقع شده اما صاحب کار من زمانی به این نتیجه رسید که باید سیستم قهوه‌خانه تلفنی را هم فعال کنیم. به همین خاطر یک پیک موتوری استخدام کردیم و در سطح منطقه، قلیان‌ها را به در خانه‌های افراد می‌بردیم.

شاگرد جوان گفت: آن زمان تراکت‌هایی را در سطح گسترده پخش کردیم و خوشبختانه این تراکت‌ها مورد علاقه افراد قرار گرفته و در فضای مجازی هم منتشر شدند. بعد از آن بود که افراد به تلفن‌هایی که اعلام کرده بودیم پشت سر هم زنگ می‌زدند و ما نوع دیگر فعالیت خود را آغاز کردیم.

یعقوب با اشاره به تحویل قلیان در سراسر شهر تهران می‌گوید: بعد از اینکه تماس‌های زیادی با صاحب کار من برقرار شد و از نقاط مختلف تهران تقاضای قلیان دریافت کردیم، تعداد پیک‌هایمان افزایش یافته و رزقمان نیز رونق یافت اما بعد از مدت زمانی صاحب کار من به جرم توزیع قلیان دستگیر شد.

وی می‌افزاید: 6 ماه زندان برای صاحب‌کار من در نظر گرفته شد اما در غیاب او، ما کار را ادامه داده ایم و هنوز هم برای مردم قلیان تلفنی سرو می‌کنیم.

یعقوب در خصوص قیمت قلیان‌های تلفنی عرضه شده می‌گوید: قیمت قلیان‌های ما 80 هزار تومان است و بعد از اینکه با ما تماس گرفته شود قلیان را به در منازل افراد می‌بریم. چهار ساعت بعد هم قلیان را تحویل می‌گیریم. اگر افراد بخواهند یک شب قلیان در منازلشان بماند، قیمت قلیان 100 هزار تومان می‌شود.

در میان منوی قلیان‌های تلفنی، مبالغ اندک‌تری هم دیده می‌شود. یکی از تراکت‌های پخش شده در سطح شهر تهران، مرتبط با فردی است که در محدوده خیابان فردوسی به مشتریان خود قلیان می‌دهد.

وی در رابطه با قیمت قلیان‌هایی که عرضه می‌کند، می‌گوید: قیمت قلیان‌های ما 10 تا 20 هزار تومان است و در سطح منطقه قلیان عرضه می‌کنیم. هر زمان که با ما تماس گرفته شود، 10 دقیقه بعد قلیان در خانه افراد خواهد بود و سفارش‌دهندگان، دو ساعت زمان دارند که قلیان را تحویل دهند.

وی با تاکید بر استقبال زیاد بانوان از طرح قلیان تلفنی می‌گوید: بیشتر مشتریان ما را بانوان تشکیل می‌دهند و به این خاطر که آنها نمی‌توانند در قهوه‌خانه‌ها حاضر شده و قلیان ارزان‌قیمت بکشند، از سیستم قلیان تلفنی که به نسبت بسیاری از سفره‌خانه‌ها ارزان‌تر است استقبال می‌کنند.

قلیان‌های تلفنی تنها در سطح شهر تهران رواج پیدا نکرده‌اند بلکه این طرح اکنون در بسیاری از کلان‌شهرهای کشور نیز مورد توجه قرار گرفته و افرادی که دوست دارند در خانه قلیان بکشند، بدون توجه به مضرات بسیار آن، با تماس با یک شماره تلفن قلیان را در خانه‌شان تحویل می‌گیرند.

اسماعیل، صاحب یکی از قلیان‌های تلفنی است که خودرو سمند او اکنون به یک سفره‌خانه سیار تبدیل شده است.

وی که ساکن شهر تبریز است می‌گوید: وقتی جوانان زیادی را می‌دیدم که برای کشیدن قلیان حاضر هستند مبالغ زیادی را صرف کنند، به این نتیجه رسیدم که یک قهوه‌خانه سیار راه بیاندازم. اکنون در خودرو شخصی‌ام قلیان آماده می‌کنم و شماره تلفنم را نیز در سطح شهر پخش کرده‌ام.

وی می‌افزاید: بیشتر مواقع در کنار پارک‌های بزرگ شهر ساکن می‌شوم و در صندوق عقب ماشینم به مردم قلیان می‌دهم. اگر هم سفارش تلفنی داشته باشم، قلیان را در سراسر شهر برای علاقه‌مندان می‌برم.

اسماعیل با اشاره به قیمت قلیان‌هایی که عرضه می‌کند، می‌گوید: قیمت قلیان‌های من 15 هزار تومان است و به همراه قلیان، خرما و پاستیل نیز در اختیار مشتریانم قرار می‌دهم. اگر هم افرادی که قلیان سفارش می‌دهند چای بخواهند، بابت یک فلاسک چای از آنها 5 هزار تومان دیگر هم می‌گیرم.

رواج قلیان تلفنی در کشور در شرایطی است که گفته می‌شود هر بار مصرف قلیان معادل وارد کردن مواد سمی 125 نخ سیگار به بدن است و مضرات آن بارها و بارها گزارش شده است و اگر فرد غیرسیگاری، یک ساعت نزد فردی که قلیان مصرف می‌کند بنشیند مانند آن است که معادل شش تا هشت نخ سیگار مصرف کرده است.

در کنار قلیان‌های تلفنی، مصرف قلیان‌های یک بار مصرف نیز در کشور رواج پیدا کرده است. قلیان‌هایی که بدنه آنها را یک لیوان پلاستیکی تشکیل داده و دیگر نیاز نیست فرد تحویل‌دهنده قلیان به دنبال قلیان خود بیاید.

در این شرایط نیاز است مسئولان ورود جدی‌تری به آسیب‌های اینچنینی که می‌توانند به سلامت جوانان لطمه وارد کنند داشته باشند و جلو رواج چنین آفت‌هایی را در جامعه بگیرند. 

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter