برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز یکشنبه 29 دی 1398   برابر با  :    19/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/5/23  قمری
(1392/7/1)
فیلمسازی در استان فارس، نیاز به حمایت جدی برای بقا دارد
مسئول سمعی و بصری وامرسینمایی ارشاد اسلامی فارس معتقد است که بیش از 90 درصد هزینه‌های تولید فیلم در فارس را فیلم‌سازان پرداخت می‌کنند.
مطبوعات فارس/ بهروز مرامی خاطر نشان کرد: فیلمسازی در استان فارس، نیاز به حمایت جدی برای بقا دارد. اغلب فیلمسازان این استان با بودجه‌های شخصی و با عشق به این کار،تن به سختی های  آن می دهند .از سوی دیگربرخی از منتقدان و صاحب نظران معتقدند که سوژه های انتخاب شده در فیلمهای فیلمسازان فارس ،همسو و همجهت با سینمای ملی رشد نکرده وراهکار های عملی برای پیشرفت آن تدوین نشده است.

مسوول سمعی و بصری و امورسینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، سینمای این استان را سینمایی شریف و قابل احترام دانسته و اضافه کرد: سینما در استان فارس یعنی سالن های سینما ، آموزشگاه های سینمایی ، شرکت های فیلمسازی و موارد مشابه و سرمایه های استان هم فیلمسازان ، بازیگران و فیلمنامه نویسان و سایر عوامل فیلمسازی آن هستند .

"مرامی" افزود: درحال حاضر سینما در استان فارس ، یعنی جشنواره های رقابتی و نمایش فیلم که همواره علاقه مندان خود را دارد . رونق سینما و فیلمسازی را در فارس ، دست اندرکاران آن بر عهده دارند ؛ فهرست این دست اندرکاران تنها منحصر به سینماداران ، مدیران آموزشگاه های سینمایی و شرکت های فیلمسازی نیست ؛ فیلمسازان هم در این امر شریک اند .

وی ادامه داد: سینما در استان فارس و شهر شیراز ؛ به عنوان تابعی از سینمای کل کشور ، حال و هوای سینمای کشور را دارد . چرا که در همه کشورهای دنیا صنعت سینمایی در آن، در شهر خاصی اتفاق می افتد. در همین جشنواره فیلم کوتاه شیراز ،‌با یک حساب سرانگشتی ، می توان دریافت که سازندگان فیلم کوتاه سالانه دست کم 300 میلیون تومان را برای تولید فیلم های خود هزینه می کنند که بیش از90 در صد آن را فیلمسازان جوان به خاطر علاقه ایی که دارند هزینه می کنند  و جالب اینجاست که تا زمانی که همین فیلمسازان در حال تولید آثار خود هستند ، کسی از آنان سراغی نمی گیرد اما همین که فیلمی و فیلمسازی در خارج از استان مقامی را به دست می آورد ، به سادگی آنرا از افتخارات استانی به شمار می آوریم بی آنکه نقشی در آن داشته باشیم .

 این مقام مسئول اضافه کرد: رونق و گسترش فیلمسازی در استان ، امری است که به ظاهر از جمله وظایف چند دستگاه فرهنگی ، که فرهنگ و ارشاد اسلامی در راس آن قرار دارد ، به شمار می آید . اگر در اعتبارات مالی سالانه فرهنگ و ارشاد اسلامی ، بخشی ولو اندک برای فیلمسازی در نظر گرفته می شد ، شاید می شد این سخن را پذیرفت اما وقتی می بینیم که این اعتبارات حتی پاسخگوی بسیاری از برنامه های پیش بینی شده هم نیست ، می توان به علت عدم پا گرفتن سینما در استان و شهر شیراز پی برد .

مرامی یادآور شد: اگر سینمای مرحوم علی حاتمی و یا فیلم های شهید آوینی ، نمونه هایی هستند که مخاطب با آن ارتباط برقرار می کند و خود را از شخصیت های فیلمهایشان جدا نمی بیند ، به خاطر این تعلق آنها به سینمای ملی و به خاطر این است که فیلم هایشان روایتگر ملیت و فرهنگ ما هستند.

او افزود: انتقال و یا تبادل فرهنگی در دنیای امروزی ، امری انکار ناپذیر است ، و هنر نیز همانند سایر عناصر فرهنگی از این امر تاثیر می پذیرد ،‌اما آنچه غیر قابل پذیرش است ، جریان یک طرفه بودن این انتقال است و پذیرش آن از سوی سینماگران ماست . خواسته مدیران بخش سینما که در اغلب کشورها خواهان پرداختن به سینمای ملی هستند.

مرامی گفت: کپی و در نظر گرفتن قواعد و مولفه های سینما و فیلمسازی غربی ، در قالب فرم و محتوا ، اگر چه در ابتدا ممکن است موفقیت هایی را به دنبال داشته باشد ، اما می دانیم که نمی توان با نمونه های اصلی این روش فیلمسازی رقابت کرد و کم کم مخاطبان سینما دریک کشور ‌به سراغ نمونه های اصلی آن خواهند رفت و این یعنی ناکامی سینمای ملی در یک کشور ؛ مساله ایی که همه کشورهای اروپایی در رودرویی با سینمای مسلط و رایج هالیوودی با آن مواجه اند.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter