• 5130927 All visits
    0 yesterday
    0online
    0this month
    0this week
    0today

سایت های مرتبط


                                                                                               برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز شنبه 2 شهریور 1398   برابر با  :    24/8/2019  میلادی    مصادف با :    1440/12/22  قمری
(1396/1/21)
فروش نوزاد به قیمت 200 هزار تومان
روزنامه آرمان نوشت:قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در تازه‌ترین اظهار نظر‌های خود خرید و فروش نوزادان توسط زنان معتاد را تایید کرده است.

مبطوعات فارس/موضوع خرید و فروش نوزادان از جمله موضوعات حاشیه‌ساز و جنجالی در یکی دو سال اخیر بوده است. این موضوع که افکار عمومی را به شدت جریحه‌دار کرده، ابتدا توسط یکی از اعضای شورای شهر تهران مطرح شد و به دنبال آن مسئولان پلیس، استانداری تهران و آسیب‌شناسان اجتماعی به آن واکنش نشان دادند. 

هر چند در مواردی شاهد برخورد‌های مقطعی و جزئی با این معضل بوده‌ایم، اما هنوز اقدام فراگیری برای مقابله با این آسیب انجام نشده و در مواردی کماکان خرید و فروش نوزادان ادامه دارد. 

این در حالی است که برخی اخبار و اظهارنظر‌ها از وجود مافیایی در این زمینه حکایت دارد. حدود دو سال پس از انتشار اخبار و اظهاراتی در مورد معضل خرید و فروش نوزادان توسط زنان معتاد، روز گذشته یک مقام مسئول در ستاد مبارزه با مواد مخدر به این موضوع واکنش نشان داده است. 

علی مویدی از شناسایی کلونی خرید و فروش نوزادان زنان معتاد خبر داده است.

دو سال پیش بود که رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر از خرید و فروش نوزادان در اطراف برخی بیمارستان‌های جنوب شهر تهران خبر داد؛ معضلی که قبل‌تر از اعلام این مساله هم وجود داشت، ولی تا آن زمان فردی آن را علنی نکرده بود، آن‌چنان که رسانه ای کردن این معضل مسئولان را از خواب بیدار کرد. 

به گفته فاطمه دانشور، گزارشات نشان می‌‌دهد که بانوان کارتن خواب و زنان روسپی به هنگام زایمان به برخی از بیمارستان‌های جنوب و مرکز شهر مراجعه می‌کنند و پس از به دنیا آمدن نوزاد با دریافت ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان بچه خود را می‌‌فروشند، اما ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود، چرا که بیشتر نوزادان متولد شده مبتلا به ویروس ایدز هستند و این مساله به شدت و حدت این معضل می‌افزاید. 

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر همچنین اظهار کرد: نوزادانی که توسط مادران معتاد و کارتن خواب متولد می‌شوند، توسط باندهای مختلف اعم از متکدیان خریداری می‌‌شوند و به دلیل بیماری‌های بسیار و عدم نگهداری صحیح این کودکان هم عمر زیادی ندارند.

اکنون خرید و فروش نوزادان تجارت پردرآمدی است که از یک طرف جیب سوداگران را پرسود کرده و از طرف دیگر سرنوشت کودکی را به تلخی می‌کشاند، گرچه سعید منتظرالمهدی، سخنگوی نیروی انتظامی اعلام کرده که کودک فروشی جرم تلقی می‌شود و در این زمینه حساسیت بیشتری ایجاد شده و چنانچه مواردی از این دست ببینیم با آن برخورد قانونی خواهد شد، ولی همچنان این معضل ادامه دارد و نیاز است که هر چه زودتر دست‌های پشت پرده مافیایی‌ها رو شود، چرا که درباره سرنوشت یک کودک در میان است که می‌تواند او را به ناکجا آباد بکشاند. 

بر همین اساس، ضروری است که با چاره اندیشی راهکارهایی برای زنان آسیب دیده داشته باشیم که از روی اجبار مادری خود را زیر سوال نبرند، چرا که تعداد زنان معتاد متجاهر رو به فزونی است و این مساله تبعات بسیاری از جمله تولد نوزادان معتاد و خرید و فروش آنها را به دنبال دارد.

 از سوی دیگر، طی سال‌های گذشته آن‌چنان سختگیری سازمان بهزیستی در واگذاری کودکان و نوزادان به خانواده‌‌های متقاضی چشمگیر بوده که این مساله به خرید و فروش نوزادان نیز دامن زده است، ‌چنان که رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر هم بر آن تاکید داشته است.

اعتیاد؛ پدیده چند عاملی

روز گذشته قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر، خرید و فروش نوزادان زنان معتاد را تایید کرد. علی مویدی درباره معضل خرید و فروش نوزادان زنان معتاد به ویژه در محله شوش تهران عنوان کرد که ما از قبل اخباری را در این زمینه داشتیم. بعد از رسانه‌ای شدن این مبحث از سوی عضو شورای شهر دو تیم مجرب برای شناسایی دیگر مناطق آلوده در شوش اعزام شدند و یک تیم هم موظف به شناسایی افرادی شد که به عنوان دلال اقدام به ترغیب زنان معتاد به بارداری می‌کنند، اما به آن کیفیتی که در گزارش‌ها مطرح شد، نبود. با این حال، این کلونی‌ها مشخص شد  و برخوردهای لازم صورت گرفته است. در آینده‌ای نزدیک نتایج برخورد با آنها به مردم ارائه می‌شود. 

او درباره جمع‌آوری معتادادن متجاهر در محله هرندی و پراکنش این معتادان در همه شهر و به ویژه در حاشیه اتوبان‌ها بیان کرد: پدیده ای که ما در سطح کشور با آن روبه‌رو هستیم، منحصر به ایران نیست. در بسیاری از کشورها و در پایتخت‌های دیگر کشورها هم معتاد متجاهر وجود دارد، اما این باعث نمی‌شود ما معتادان را در سطح شهر رها کنیم. رویکرد ما ساماندهی این افراد است. هر چقدر به آخر ۹۵ نزدیک شدیم نظم و رسیدگی به معتادان متجاهر بهتر و بیشتر می‌شد. اوج این همدلی در ایام نوروز بود که بخش اعظمی از نقاط آلوده پاکسازی شده و در حال حاضر بیش از بیست هزار نفر معتاد متجاهر در حال نگهداری هستند که این رقم در سه سال گذشته بی نظیر بوده است. 

مویدی اظهار کرد: اعتیاد یک پدیده چند عاملی است و در شکل گیری و مهار و صیانت از آن ممکن است هر امری دخیل باشد. بنابراین سعی ما بر این است که این معتادان از سطح شهر جمع آوری شوند. امروز در تهران برای ۱۰هزار نفر ظرفیت سازی شده و در این مهم شهرداری، بهزیستی، پلیس و... دخیل بوده‌اند.

خرید و فروش اندام نوزادان

مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق کودکان درباره خرید و فروش نوزدان زنان معتاد در گفت‌وگو با «آرمان» می‌گوید: اخیرا شاهد خرید و فروش نوزادان زنان معتاد بوده ایم که شناسایی شده اند و جای خوشحالی دارد که افراد مسئول در کشور این قضایا را دنبال کرده و صحت و سقم آن را روشن می‌کنند. شیوا دولت آبادی با بیان اینکه در راستای این شناسایی می‌توان راه حل‌هایی را برای این معضل پیدا کرد، می‌افزاید: آمارهای ارائه‌شده در مورد به دنیا آمدن نوزادان معتاد یکی از جدی ترین مسائل است که ما با آن رو به رو هستیم. 

او ادامه می‌دهد: برخی زنان معتاد طبیعتا به دلیل ارتباط‌هایی که دارند باردار می‌شوند و به علت شرایط ناگوار مرتکب عمل غیرمادرانه برای فروش نوزادان خود می‌شوند. 

دولت‌آبادی خاطرنشان می‌کند: سوءاستفاده از یک نوزاد می‌تواند عوارض سنگینی داشته باشد. این نوزادان یا درگیر سرنوشت تحمیل شده‌ای می‌شوند، یا در مواردی اندامشان به صورت فاجعه‌بار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. 

او توضیح می‌دهد: بنابراین می‌توان گفت وقتی مسئولان به این پدیده نزدیک می‌شوند، نخست برای پیشگیری از به‌وجود آمدن چنین نوزادانی فعالیت جدی دارند و از طرف دیگر باید مساله سر و سامان دادن به زندگی و سرنوشتی که به این نوزادان تحمیل می‌شود، یکی از دغدغه‌های آنان باشد. 

مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق کودکان اضافه می‌کند: از سوی دیگر، باندهایی در خرید و فروش نوزادان زنان معتاد دست دارند که اگر متولیان امر به موقع اقدامات لازم را انجام دهند، زندگی یک انسان را نجات داده و سرنوشت او را تغییر خواهند داد.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

معضلی به نام خرید و فروش نوزادان
خرید و فروش نوزادان معتاد برای گدایی
افزایش خرید و فروش نوزادان در ایران
انهدام شبکه خرید و فروش نوزادان در آمل
۳ متهم گرانی کاغذ از کشور فرار کردند
بازداشت سی نفر از اخلال‌گران بازار مرغ
شهرداری ها مکلف به ساماندهی کودکان خیابانی هستند
صدور کارت شناسایی هوشمند برای معلولان کشور آغاز شد
طرح غربالگری بینایی در سطح کشور تا 15 آذرماه اجرا می شود
واگذاری مسکن به خانواده های دارای دو معلول
تریاک بیشترین مخدر مصرفی کشور
رایگان شدن آزمایش ژنتیک برای افراد کم درآمد
واکنش بهزیستی به عقیم‌سازی زنان معتاد
آزمایش ژنتیک الزامی می‌شود
تعداد فرزندخواندگی در کشور افزایش یافت
آزمایشات ژنتیک نیازمندان رایگان می‌شود
افزایش اعتبار توانبخشی معلولان
روش‌های رایج خودکشی در ایران
کودکان اوتیسم معادل حداقل حقوق مستمری می گیرند
افزایش مستمری زنان سرپرست خانوار
آغاز طرح ملی غربالگری چشم
مستمری خانواده های دارای معلول افزایش می یابد
افزایش 2 برابری مستمری مددجویان بهزیستی در زمستان
روزانه ۲ نوزاد در مشهد رها می‌شوند
200 هزار نفر در کشور اختلال روانی مزمن دارند
بیش از 137 هزار دختر مجرد، سرپرست خانواده هستند
یارانه نیازمندان افزایش می‌یابد
زنان و دختران رانده شده از خانه در 18 استان سرپناه امن دارند
۵۰ درصد از معلولیت ها دلیل ژنتیکی دارد
خانوارهای کم درآمد مستمری می گیرند
کلنگ شعبه دوم موسسه نرجس شیراز ( کلبه مهــر) به زمین زده شد
تمامی خانوارهای دارای 2 معلول تا پایان سال آینده خانه‌دار می‌شوند
زندان ها دارای مهدکودک می شوند
تحویل ۶۰۰ نوزاد در معرض فروش به بهزیستی
آمار اختلالات روحی و روانی در میان ایرانی‌ها
وام 10 میلیونی به مددجویان زلزله‌زده و افزایش ۲ برابری مستمری‌شان تا پایان سال
یارانه آذر امشب واریز می‌شود
کاهش ساعت کاری معلولان و سرپرستان دارای فرزند معلول
ابلاغ افزایش حقوق کارکنان قرارداد معین بهزیستی از 23 بهمن
چگونگی پرداخت کمک هزینه عمل جراحی به «دوجنسه‌ها»
ممنوعیت جمع‌آوری«پول»توسط خیریه‌ها درخیابان‌ها
شهریه مهدهای کودک تا 29 درصد افزایش می یابد
شرایط جدید فرزندخواندگی اعلام شد
پنج کاندیدای شهرداری تهران انتخاب شدند
نامگذاری خیابانی به نام «شجریان» در تهران
ایجاد مراکز بهداشتی برای زنان روسپی
مردانی که تن فروشی می کنند
واکنش بهزیستی به عقیم‌سازی زنان معتاد
سوءاستفاده میلیونی از مردان و زنان معتاد در کشور
خرید و فروش نوزادان معتاد برای گدایی
طرح ساماندهی معتادان پرخطر در فارس تا پایان خرداد 96 ادامه دارد
تحویل ۶۰۰ نوزاد در معرض فروش به بهزیستی
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter