برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز شنبه 23 آذر 1398   برابر با  :    14/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/16  قمری
(1397/8/21) شهردار شیراز:
فرصت آموزش و اشتغال مناسب و موثر را برای نخبگان فراهم کنید
شهردار شیراز در آیین تجلیل از مدال آوران المپیادهای کشوری سال ۹۷ گفت: تصمیم گیرندگان و سیاست گذاران نظام آموزش و پرورش، نظام آموزش عالی و صنعت باید با هم اندیشی و تعامل؛ فرصت آموزش و اشتغال مناسب و موثر را برای نخبگان فراهم کنند تا بتوانیم از فرصت حضور این نخبگان در دانشگاه ها و مراکز اشتغال استفاده کنیم.
مطبوعات فارس/ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس حیدر اسکندرپور در این آیین خواستار فراهم کردن زمینه های لازم برای آموزش و اشتغال نخبگان در داخل کشور شد و تاکید کرد: با توجه به اینکه دانش آموزان با صرف زمان و آموزش به سرمایه انسانی تبدیل می شوند، باید با فراهم کردن فرصت حضور آنها در مراکز علمی، پژوهشی و حرفه ای این نخبگان را به سرمایه اجتماعی ماندگار برای کشور تبدیل کرد.

شهردار شیراز با انتقاد از تحصیل برخی از نخبگان و مدال آوران المپیادهای ملی و بین المللی در دانشگاه های خارج از ایران، گفت: در نگاه نخست جذب دانش آموزان در دانشگاه های طراز اول دنیا فرصتی علمی و آموزشی را برای آنان فراهم می کند اما به علت عدم بازگشت اغلب آنها به ایران فرصت حضور نخبگان در مجامع علمی و صنعتی از کشور دریغ می شود که این امر در بلندمدت چالش برانگیز است.

وی کمبود فرصت اشتغال برای متخصصین، عدم تعریف صحیح از جایگاه متخصصین در رده های شغلی مختلف و مدرک محوری را از جمله دلایل کاهش انگیزه دانش آموزان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های داخل کشور دانست و افزود: نهاد متولی باید با هم اندیشی و تعامل به چالش های حوزه اشتغال و آموزش نخبگان توجه ویژه داشته باشند. از این رو دو نظام آموزش و پرورش و نظام آموزش عالی نیازمند تحول جدی است و تاخیر در این تحول خسارت بار خواهد بود.

شهردار شیراز با تبریک افتخارآفرینی دانش آموزان شیراز و استان فارس در مجامع ملی و بین المللی خطاب به مدال آوران المپیادهای مختلف گفت: نخبگان سرمایه های معنوی و مادی این مرز و بوم هستند و با نگاهی به تاریخ در می یابیم که نام نخبگان در میان افتخارآفرینان هر شهر می درخشد. شهرداری شیراز نیز تصاویر 115 دانش آموز ممتاز و نام آور روی بنرهای نصب شده در سطح شهر اکران کرد تا الگوهای موفق دانش آموزی به جامعه و همسالان خود معرفی شوند.

مهندس اسکندرپور در آیین تجلیل از مدال آوران المپیادهای کشوری سال ۹۷ با بیان اینکه دانش آموزان آینده سازان کشور هستند، افزود: در هر سطحی که موفق به کسب مدال و افتخارآفرینی شویم، ایرانی هستیم، باید برای سربلندی این مرزو بوم با استفاده از دانش خود تلاش کنیم و با هم ایران را بیش از پیش بسازیم. در این روزها نیازمند اتحاد، همبستگی و یکپارچگی بیشتر در کشور هستیم تا بتوانیم بر تحریم های فائق شویم. از این رو لازم است همه در کنار یکدیگر فراتر از نگاه های حزبی، قومیتی و جناحی کنار هم قرار بگیریم. امیدوارم دانش آموزان و به ویژه نخبگان با درک این موقعیت برای ایجاد هر چه بیشتر اتحاد و همبستگی تلاش کنند.

شهردار شیراز ضمن تبریک به خانواده های این نخبگان گفت: بهترین هدیه ای که خداوند می تواند به پدر و مادر بدهد، احساس افتخار و سربلندی نسبت به فرزندش است و امروز دانش آموزان المپیادی این هدیه را خانواده هایشان دادند و خانواده ها نیز به دلیل فراهم کردن این فرصت علمی برای فرزندانشان از خیر دنیا و آخرت بهره مند می شوند.

همچنین مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس نیز حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز را در آیین تجلیل از مدال آوران المپیادهای کشوری سال ۹۷ را ناشی از فرهنگ دوستی آنان و رویکرد مجموعه مدیریت شهری به فرهنگ سازی دانست و افزود: حضور شهردار شیراز در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید، اجرای طرح گلستان خوانی و ... نشان دهنده توجه ویژه شهردار شیراز به آموزش و پرورش و رسیدگی به مسائل حوزه دانش آموزشی است. بر این اساس مراحل آغازین ایجاد کمیته ای مشترک بین شهرداری و آموزش و پرورش انجام شده است تا از ظرفیت های موجود برای پیشبرد بهتر امور استفاده بهینه کنیم.

عسکر نجفی افزود: با به نخبگان به عنوان افراد نمونه جامعه نگاهی ویژه داشت و با شناسایی و درک شرایط آنها، جایگاه این دانش آموزان را ارتقا داد. مراکز استعداد درخشان علاوه بر توجه به دانش باید فرصت کسب مهارت های زندگی فردی و اجتماعی را برای دانش اموزان فراهم آورند تا شاهد رشد همه جانبه آنها باشیم.

بر اساس این گزارش المپیاد کشوری در رشته های زیست، شیمی، فیزیک، کامپیوتر، ریاضی، نجوم، ادبیات و سلول های بنیادی سالانه بین دانش آموران مقطع متوسطه دوم برگزار می شود‌ و در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ دانش آموزان استان فارس ۱۰ مدال المپیاد کسب کردند. همچنین در این آیین شهردار شیراز، اعضای شورای شهر و مدیران و مسئولان آموزش و پرورش استان فارس و شیراز از مدال آوران المپیادهای کشوری سال ۹۷ با اهدای لوح تقدیر تجلیل کردند.


هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter