• 5130927 All visits
    0 yesterday
    0online
    0this month
    0this week
    0today

سایت های مرتبط


                                                                                               برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز جمعه 1 شهریور 1398   برابر با  :    23/8/2019  میلادی    مصادف با :    1440/12/21  قمری
(1394/10/6) بحران بالقوه فاضلاب شهر صدرا
فاضلابی که مردم دو شهر را تهدید می‌کند
در روزهایی که مسئولان شهر صدرا درگیر احداث اکوپارکی بودند که در کشور بی‌نظیر به‌شمار می‌رفت، فاضلاب این شهر در حال تبدیل شدن به خطر جدی بود که طی دو روز گذشته رونمایی شد.
مطبوعات فارس/۲۷ اردیبهشت ماه امسال بود که در شهر صدرا واقع در ۹ کیلومتری شیراز اکوپارکی با تبلیغات رسانه‌ای گسترده به بهره برداری رسید .اکوپارکی که با حضور استاندار وقت فارس افتتاح شد و عنوان شد که برای بهره برداری ازآن چهار میلیارد تومان هزینه شده است.

این اکوپارک که در ورودی فاز اول شهر صدرا قرار گرفته به زعم مسئولان بزگ‌ترین اکوپارک کشور است اما هیچکس آن زمان نخواست نگاهی به زخمی عمیقی در چند قدمی این پارک بیاندازد که چگونه قرار است مشکلات عدیده بهداشتی را برای شهر صدرا و شیراز ایجاد کند.

شهری که سیستم تصفیه خانه دائمی فاضلاب ندارد و با تصفیه خانه های موقت فاضلابش مورد تصفیه قرار می‌گیرد و آنقدر طی سالهای اخیر مورد بی‌توجهی قرار گرفت تا اینکه این زخم عمیق، عفونی شد و طی دو روز اخیر نگرانی مردم را فراهم کرد.

بارش‌های دو روز اخیر به قدری بود که به سیستم تصفیه خانه فاضلاب شهر صدرا ورود کرد و آنطور که یکی از اعضای شورای شهر شیراز عنوان کرده با مخلوط شدن با فاضلاب به سمت شمال غرب شیراز حرکت کرد و به قناتهای منطقه جوادیه شیراز رسید.

 در عین حال برخی مسئولان می‌گویند که روان شدن آب به خود فاضلاب سرایت نکرده بلکه ممکن است با پساب فاضلاب مخلوط شده باشد.

به هر حال این رویداد صورت مسئله را پاک نمی‌کند، زخمی که اکنون چرکین شده و بارشهای اخیر زنگ خطر جدی بهداشتی را برای مسوولان استان به صدا درآورد تا مشکلات مردم صدرا به خصوص در حوزه تصفیه خانه فاضلاب جدی گرفته شود.

مدیر کل محیط زیست استان فارس گفت: متاسفانه شهر صدرا تصفیه خانه فاضلاب ندارد و طی چند سال اخیر نداشتن تصفیه خانه مشکلاتی را به وجود آورده است.

حمزه ولوی افزود: در گذشته پیرامون زمین برای ساخت تصفیه خانه در این شهر مشکلاتی وجود داشت که اخیرا گویی زمینی برای احداث تصفیه خانه در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل نبود تصفیه خانه در این شهر فاضلاب در لاگون‌هایی‌‌ رها می‌شود که این امر مشکلات عمده‌ای را در حوزه‌های محیط زیست و حتی بهداشتی به همراه دارد.

مدیر کل محیط زیست استان فارس با اشاره به بارندگیهای اخیر در استان بیان کرد: به دلیل بارشهای اخیر در سطح استان و شهر شیراز متاسفانه فاضلاب‌ها سرریز شده و به سمت شهر شیراز جاری شده است.

وی افزود: سرریز شدن فاضلاب به شهر شیراز می‌تواند آبهای زیرزمینی و قنات‌ها را در شهر آلوده کرده و خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

سر ریز شدن فضلاب فاجعه زیست محیطی است

وی با بیان اینکه این یک فاجعه زیست محیطی است، گفت: جاری شدن فاضلاب علاوه بر آلوده کردن سطح آب‌های زیرزمینی، روی بهداشت و سلامت مردم نیز تاثیر دارد به گونه‌ای که جبران آن هزینه‌های بسیاری دارد.

مدیر کل محیط زیست استان فارس تصریح کرد: فاضلاب علاوه بر این منجر به آلودگی خاک و حتی آب شرب شهر شیراز می‌شود از این رو مسئولان امر باید هرچه سریع‌تر برای رفع این مشکل چاره اندیشی کنند.

ولوی تاکید کرد: اختلافات موجود پیرامون تاسیس تصفیه خانه در شهر صدرا با تعامل بین دستگاهی حل نمی‌شود از این رو محیط زیست موضوع را به دستگاه قضایی اعلام کرده تا از آن طریق پیگیری شود.

وی گفت: در حال حاضر نیز تیمهای محیط زیست برای بررسی موضوع و رفع آن وارد عمل شده‌اند.

معاون اجرایی شهردار شیراز نیز در این خصوص گفت: اصولا فاضلاب تهدیدی برای محیط زیست به شمار می‌رود از این رو باید برای مدیریت آن وجلوگیری از آلودگی اقداماتی صورت گیرد.

فاضلاب صدرا مدیریت نمی‌شود/ تهدید اساسی شهر شیراز

رمضان امینی افزود: متاسفانه فاضلاب شهر صدرا به دلیل عدم وجود تصفه خانه مدیریت نمی‌شود و این امر باعث آلودگی آبهای زیرزمینی و محیط زیست می‌شود.

وی از فاضلاب صدرا به عنوان یک تهدید اساسی یاد کرد و اظهار داشت: رهاسازی فاضلاب به این شیوه آثار مخرب و زیان باری را به همراه دارد و به دلیل اینکه از نظر جغرافیایی شهر صدرا در بالادست شیراز قرار دارد ورود فاضلاب این شهر می‌تواند قناتهای شیراز را آلوده کند.

معاون اجرایی شهردار شیراز ادامه داد: به صورت طبیعی سیلاب از صدرا به سمت شیراز سرازیر می‌شود و به دلیل اینکه بخش اعظمی از منابع آب شیراز در شمال غرب و این مسیر وجود دارد امکان آلوده شدن آب‌ها و قناتهای شیراز وجود دارد.

امینی با اشاره به اینکه رهاسازی فاضلاب یک تهدید اساسی برای شهر شیراز است، گفت: فاضلاب شهر صدرا به دلیل نساختن  تصفیه خانه، علاوه بر اینکه آلودگی محیطی ایجاد می‌کند، آلودگی محیط زیست، منابع طبیعی، خاک آب و هوا را نیز به دنبال دارد و هیچکس نمی‌تواند منکر تهدیدات آن شود.

وی در خصوص آلودگی قنات‌ها گفت: به طور قطعی نمی‌توان مدعی شد که قناتهای شیراز آلوده شده‌اند اما این موضوع قابل رسیدگی است.

معاون اجرایی شهرداری شیراز با بیان اینکه در خصوص فاضلاب شهر صدرا تاکنون چندین بار به مسئولان امر گوشزد شده بود، بیان کرد: علاوه بر این در جنوب و جنوب شرق شیراز نیز فاضلاب‌‌ رها سازی شده و در این خصوص نیز باید هرچه سریع‌تر تصفیه خانه سلطان آباد نیز راه اندازی شود.

وی گفت: مسئولان باید به این موضوع توجه کنند زیرا فاضلاب سلامت شهروندان را به خطرمی اندازد و باید این تهدید را به فرصت تهدید کرد.

این مسئول ادامه داد: در این رابطه تاسیس تصفیه خانه‌های محله‌ای در دستور کار شهرداری شیراز قرار دارد که دو مورد آن در منطقه شمال غرب شیراز احداث می‌شود.

آبفای شیراز: فاضلاب خام وارد سیلاب نشده است

در این خصوص روابط عمومی آبفای شیراز نیز گفت: فاضلاب خام به هیچ عنوان وارد منطقه شمال غرب شیراز و مسیر روان آب‌ها نشده است.

اکبر انتظارالمهدی در این باره توضیح داد: سیستم فاضلاب شهر صدرا شامل چند لاگون است که لوله‌های فاضلاب از زیر خاک به این لاگون اتصال دارد و فاضلاب پس از تصفیه‌های لازم خارج می‌شود.

وی ادامه داد: پسابی که از لاگون خارج می‌شود زلال بوده و شامل فضولات فاضلاب نمی‌شود و رنگ آن نیز نه کدر و نه سیاه بلکه زلال است.

وی گفت: در جریان بارندگی‌ها ممکن است که سیلاب و روان آبهای منطقه صدرا از کنار پساب این فاضلاب رد شده باشد.

روابط عمومی آبفای شیراز ادامه داد: درست است که این پساب غیر شرب محسوب می‌شود اما مشکل بهداشتی ندارد.

اما شهردار صدرا در خصوص وضعیت تصفیه خانه و فاضلاب صدرا و جریانهای اخیر نیز گفت: شهر صدرا مانند کاسه است و تنها راه خروج آب این شهر نیز از منطقه غره پیری است و به خاطر براندگی‌های دو روز اخیر روان‌ها از این منطقه به سمت شمال غرب شیراز حرکت کردند اما با فاضلاب تماسی نداشته است.

طهماسبی در عین حال به مشکلات تصفیه خانه این شهر نیز اشاره کرد و گفت: این تصفیه خانه موقتی است و اقداماتی برای احداث تصفیه خانه دائمی شرق و غرب صدرا در حال انجام است.

وی ادامه داد: برای حل این مشکل در حال جذب سرمایه گذار هستیم و در عین حال از آنجایی که ما برای آبیاری فضای سبز شهر صدرا با کمبود آب نیز مواجه‌ایم طی گفتگوهایی که با مسئولان آب و فاضلاب داشتیم اعلام کردیم که شهرداری آمادگی همکاری در سرمایه گذاری برای ساخت تصفیه خانه را دارد اما بعد از اتمام کار پساب تصفیه خانه مورد استفاده شهرداری برای آبیاری فضای سبز قرار گیرد.

فاضلاب صدرا در حال حاضر مشکل بهداشتی برای شیراز ندارد

در این رهگذر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در رابطه با مشکلات بهداشتی فاضلاب شهر صدرا نیز گفت: در حال حاضر این فاضلاب مشکلی برای شیراز ندارد و بیشتر خطرات بهداشتی متوجه مردم خود شهر صدراست.

دکتر محمد هادی ایمانیه گفت: در خصوص مشکلات فاضلاب صدرا طی دو ماه گذشته در شورای سلامت و امنیت عذایی استان این موضوع را مطرح کردیم و در این رابطه مدیر عامل شرکت عمران شهر صدرا نیز در جلسات حضور داشتند و مشکلات تامین زمین برای ساخت تصفیه خانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا زمین مورد نیاز تامین و مشکل احداث تصفیه خانه حل شود.

به هر حال فاضلاب شهر صدرا مانند دیگر معضلات این شهر نباید در گذر زمان به فراموشی سپرده شود و مردم با این معضل تنها بمانند.

صدرا موزه‌ای از مشکلات و محرومیت هاست و بارندگی‌های چند روز اخیر بعد دیگری از این مشکلات را رونمایی کرد که اگر با جدیت مورد بررسی قرار نگیرد عوارض آن نه تنها دامن مردم صدرا را خواهد گرفت بلکه شیرازی‌ها نیز از مصائب بهداشتی آن در امان نخواهند ماند

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

تعويض 170 مورد كنتور خراب در امور آب و فاضلاب روستايي شهرستان سپيدان.
هشدار به خریداران دستگاه تصفیه آب
آب آشامیدنی شهر خرامه وضعیت مطلوبی ندارد
ملاقات مردمی با مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی فارس از یکشنبه ها به چهارشنبه ها تغییر یافت
سامانه الكترونيكي امور مشتركين آبفا شيراز رونمايي شد
سه تن از معاونين شركت آب و فاضلاب روستايي استان فارس توديع و معارفه شدند
افزایش گرما مشکل آب شیراز را جدی کرده است
آب مشترکان پر مصرف در شیراز قطع می شود
خط انتقال پساب فاضلاب شیراز راه‌اندازی می شود
"رتبه دوم" نصيب شرکت آب و فاضلاب روستایی استان فارس شد
قطعی آب در برخی نقاط شیراز
پايان عمليات حفر چاه آهکی روستاي شهرك وليعصر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان مرودشت
گاهی باید اینچنین فریاد زد بلکه گوش‌های سنگین بشنود!
مسیر فاضلاب های ورودی به رودخانه خشک را می بندیم
احداث تصفیه‌خانه شبکه فاضلاب در 6 شهر فارس
برق چاه یک قربانی گرفت
بهره‌برداري از 35 پروژه آبرساني در هفته دولت
(299) علی بوستانی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس
چاه فاضلاب جان کارگر را گرفت
مرگ دو كارگر در چاه فاضلاب در شيراز
بهره برداری از 9 پروژه آب و فاضلاب استان فارس در دهه فجر امسال
احتمال افت فشار و قطع آب درمناطقی از شیراز
آب لوله کشی شهر شیراز هیچ مشکلی برای شرب ندارد
تاکنون بیش از 39 پروژه آبرسانی روستایی توسط خیرین شرکت آب و فاضلاب روستایی فارس اجرا شد
757 مورد تعویض و توسعه شبکه آبرسانی در شیراز انجام شد
برگزاری نمایشگاه دستاوردها و فرصت های دولت تدبیر و امید در هفته دولت
میزان متوسط مصرف سرانه آب را به 105 مترمکعب در شبانه‌روز برسانیم
حادثه ترکیدگی خط انتقال آب سد درود زن دلیل قطعی آب در شیراز است
جير بندي آب در مجموعه 42 روستايي قدمگاه شهرستان ارسنجان
برگزاری جلسه مشترک مدیران شرکت های آبفاروستایی فارس و توزیع برق شیراز
بررسي مشكلات اهالي چند روستاي بخش مركزي شهرستان فيروزآباد با حضور نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي
افتتاح پروژه آبرسانی روستای جهرم کوشکسار در نهمین روز از دهه فجر
اتمام عملیات آبرساني به شهرك ابوالفضل توسط امور آب و فاضلاب روستايي شهرستان خنج
آغاز عمليات آبرساني به روستاهاي خير آباد،تاج آباد،بريانك و عزآباد امور آب و فاضلاب روستايي شهرستان مرودشت
بازديد استاندار فارس و هیئت همراه از شهرستان فيروزآباد
تصفیه فاضلاب با سی دی تا 95 درصد
اخبار شركت آب و فاضلاب روستايي استان فارس
اخبار شرکت آب و فاضلاب روستایی استان فارس
اتمام عمليات ساخت فنداسيون چاه شماره3 مجموعه آباده آبگرم امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان كوار
بازسازي شبكه آبرسانی داخلي روستاي دهنو امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ارسنجان
اتمام عملیات برق رساني مجموعه شهرك ابوالفضل توسط امور آب وفاضلاب روستايي شهرستان خنج
حضور فعال شرکت آب و فاضلاب روستایی استان فارس در نهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و برق
كاهش قابل ملاحظه در مبلغ مطالبات 2 دوره و بالاتر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ارسنجان
خط فاضلاب 2 مصدوم گرفت
روستاهای 14 شهرستان فارس با چالش تامین آب مواجه است
آب گران شد
هفت کشاور متخلف به مراجع قضايي معرفي شدند
شیوع نگران‌کننده عفونت‌های بیمارستانی در ایران
تعرفه فاضلاب نقاط کم برخوردار شیراز بیشتر از پایتخت
قطع آب برخی مناطق شیراز موقتی است
کلنگ زنی تصفیه خانه فاضلاب در شهرک صدرا انجام شد
گرانی چراغ خاموش هزینه‌ها در قبوض آب ۹۵
جزئیات طرح سهمیه‌بندی آب بر اساس کد ملی
جریمه مشترکان پرمصرف آب حذف شد
جشنواره روشنایی و نورپردازی در شیراز
قطعی و افت ۲۶ ساعته آب بخش عمده‌ای از مناطق شیراز
تكميل تصفيه‌خانه دوم شهرك صنعتي شيراز تا بهمن ماه
در حد توان به رفع مشکلات بخش خصوصی کمک می کنیم
درمقابل تخلف شوراها و شهرداری ها مماشات نخواهیم کرد
«انقلاب سبز در صنعت آب و فاضلاب» در کشور بهره برداری می شود
سیل، شبکه انتقال آب از سد سلمان فارسی به شهرستان های جنوبی فارس را شکست
طرح 2 فوریتی شورای شیراز برای اجرای پروژه‌های فاضلاب شهری
جذب1066نفر درآزمون استخدامی وزارت نیرو
طرح تصفیه خانه فاضلاب از اولویت های عمرانی شهر جدید صدرا است
تبدیل مدفوع مردم یک شهر به سوخت
شيراز آب كافي ندارد
10 سال خشکسالی ممتد به منابع تامین آب شیراز صدمه زده است
۲۵ درصد از آب شیراز به دلیل فرسودگی شبکه هدر می‌رود
تولید برق از فاضلاب کلید خورد
پایانه پروازهای خارجی فرودگاه شیراز سال 97 به بهره برداری می رسد
80 هزار متر مکعب کمبود آب شرب در شهرهای فارس
19 شهر فارس در شرایط بحرانی تامین آب
362 نفر مسموم شدند
پدر و پسر عمادشهری در چاه خفه شدند
دولت وظیفه خود می داند که به محلات موردهدف باز آفرینی نگاه تقویت کننده داشته باشد
تابستان امسال مصرف آب در شیراز افزایش یافت
اجرای طرح فاضلاب در 6 شهر فارس با اعتبارات بانک توسعه اسلامی
جیره‌بندی آب در فارس محدود می‌شود
رقابت 9 تیم ایرانی و خارجی برای رفع چالش‌های زیست‌محیطی آب و فاضلاب
معضل مسمومیت همگانی در سپیدان حل شود
15 درصد از جمعیت شیراز با مشکل تامین آب مواجه هستند
کمبود آب در شیراز جدی است
کاهش حق انشعاب فاضلاب و افزایش آب بها در شیراز تصویب شد
داستان قبوضی که آبفای شیراز پرداخت آن را قبول ندارد
رایگان بودن تعرفه آب مدارس ومساجد،منجربه مصرف بی رویه نشود
450 هزار روستا از خدمات شرکت اب فاضلاب روستایی استان فارس بهره مند شدند
684 روستای فارس در شرایط بحرانی تامین آب هستند
راه اندازی فاضلاب در روستاهای استان فارس آغاز شد
تبلیغات و روابط عمومی اگر در یک جهت حرکت کنند تاثیر گذار تر اند
طرح آبرسانی به ۲۹ روستای شهرستان مرودشت آغاز شد
تکذیب نوبت‌بندی آب در شیراز، جدول جیره‌بندی اصالت ندارد
دوره تخصصی" رویکردهای نوین در روابط عمومی" ویژه شرکت آب فاضلاب فارس
افتتاح 10 پروژه آبرسانی به مناسبت هفته دولت در فارس
نگارخانه و خانه فرهنگ صدرا گشایش یافت
سرپرست شهرداری شهر صدرا انتخاب شد
مشکلات شهر صدرا در محل فرمانداری شیراز بررسی شد
بخشداری شهر صدرا باید مستقر شود /لزوم سرمایه گذاری گردشگری درصدرا
رئیس شورای شهر صدرای شیراز انتخاب شد
تلاش برای رفع مشکل آب صدرا و شیراز تا پایان این هفته
نتایج انتخابات شورای اسلامی شهر صدرا اعلام شد
8300 واحد مسکن مهر در شهر صدرا بزودی افتتاح می شود
آمادگی شهر صدرا برای تبیین و ترویج افکار و آرای حکیم ملاصدرا
فضای سبز شهر صدرا در قالب کمربند سبز توسعه می یابد
یادمان شهدای گمنام شهر صدرا طراحی می شود
شرکت عمران وکیل مردم شهر صدراست
مشکلات شهر صدرا جدی گرفته شود
مراسم تودیع و معارفه امام جمعه شهر صدرا برگزار شد
افتتاح طرح هاي عمراني شهر صدرا با حضور استاندار فارس
استفاده از هرگونه تجهیزات و وسایل دست دوم در ایجاد زیرساخت های صدرا را تکذیب میکنم
مسابقات دو صحرا نوردی کشور در شهر صدرا شیراز برگزار می شود
خطر فاجعه زیست‌محیطی در شهر صدرا
شهر جدید صدرا بعنوان پایلوت در پهنه فارس انتخاب شود
«عباس ملک زاده» شهردار صدرا شد
راه‌اندازی خط سریع‌السیر اتوبوس صدرا تا حرم مطهر شاه‌چراغ(ع)
تحقق خواسته های شهروندان در اولویت است
بهره برداری همزمان از 308 واحد مسکونی ویژه اقشار کم درآمد و اجرای 113 طرح هادی در استان فارس
مجموعه گردشگری سرزمین سبز درشهرصدرای شیراز مهر و موم شد
کلنگ زنی تصفیه خانه فاضلاب در شهرک صدرا انجام شد
آبرسانی به ۷۰۰ روستای فارس به وسیله تانکر انجام می شود/بحران آب در فارس تشدید می شود
پنج هزار خانوار زير پوشش اين نهاد مسكن ندارند
مجتمع خلیج فارس شیراز درآستانه خاموشی
۲ هزار و ۷۵۶ واحد مسکن مهر در شهر صدرا افتتاح شد
تصفیه خانه جدید شهر صدرا کلنگزنی می‌شود
اعتماد مردم به شهرداری صدرا را باز می گردانم
افتتاح دفترموقوفه حاج خلیل زالی ساختمان اداره اوقاف وامورخیریه ناحیه6شیراز
برگزاری نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز فارس در شهر صدرای شیراز
آغاز واگذاری های جدید مسکن مهر در شهر صدرا
بهره‌برداری از نخستین زمین چمن مصنوعی مدارس عشایر کشور در فارس
اعلام نتايج انتخابات شوراي شهر صدرا
قطار برقی شهر صدرا را به شیراز متصل می کند
امام زاده جعلی درشهر صدرای شیرازتخریب شد
سازمان فرهنگی، اجتماعی ، ورزشی صدرا ایجاد می شود
سه طرح عمرانی در شهر صدرای شیراز افتتاح شد
درخشش فارس در میان روستاها و شهر‌های کتاب‌دوست
راه‌اندازی اورژانس هوایی دربیمارستان پیوندبوعلی درصدرا
شروع احداث راه‌ جدید دسترسی به شهر جدید صدرا
مشکلات شهر صدرا به شیراز تسری یافته است
پروازدوانی رئیس شورای شهر صدرا شد
نغمه های وداع با اکو پارک، تنها تفرجگاه صدرای شیراز
۳۱ مفسد اقتصادی در استان فارس معرفی شدند
اعضای هیئت مدیره باشگاه شهر صدرا معرفی شدند
رای دادگاه در خصوص موقوفه بودن اراضی صدرا صادر شده است
چوب برخی اداره‌ها لای چرخ سرمایه‌گذاری در صدرا
آیین اختتامیه هفته فرهنگی شهر جدید صدرا برگزار می گردد
پیگیری ایجاد زیرساخت های حمل و نقل مناسب برای شهر صدرا
مشکل پاکبانان این شهر حل شد
۶ شتر بر اثر برخورد با قطار شیراز به تهران تلف شدند
شصت و چهارمین جلسه عادی شورای اسلامی شهر شیراز
گزارش تصویری/نشست صمیمی اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با خبرنگاران
تقدیر از شهروندان نمونه شیراز به منظور گسترش فرهنگ شهروندی
مرکز شهر شیراز به عبور و مرور پیاده اختصاص یابد
ابتکار جوان اهل فارس در راه اندازی مرکز تماس مشاغل کشور
فاز نخست پروژه معلم به بهره برداری می رسد
شیراز به جای هتل‌های مجلل نیاز به سرپناه ارزان‌قیمت برای گردشگران دارد
پارک‌های شیراز خانوادگی‌تر می‌شود
يكصد و دوازدهمين جلسه علني شوراي اسلامي شهر شیراز
احکام اعضای باند سرقت مسلحانه از بانک های شیراز و اصفهان صادر شد
شهرداری شیراز در مورد طرح ترافیک وظیفه خود را انجام داده است
(258) زین العابدین عرب عضو شورای شهر شیراز
اقدام جهادی و داوطلبانه شهرداری شیراز در برگزاری یادواره های شهدا در سومین حرم اهل بیت (ع)
بیش از 50 درصد آثار تاریخی ثبت شده ملی متعلق به فارس است
با ایجاد کنندگان سد معبر در شهر شیراز برخورد می شود
افزایش کرایه تاکسی تعداد مسافربرهای شخصی را افزایش می دهد
موج دوم حاشیه‌نشینی در راه است
برای مکان هایی که آماده سازی نشده نباید پروانه ساخت و ساز صادر کرد
انتقال پایانه کاراندیش در دستور کار است
تاکید شورا بر افزایش نرخ کرایه تاکسی در شیراز/ مقایسه نرخ گوجه و پیاز با کرایه تاکسی
طنین ((تصنیف مادر)) در شهر راز /کامکارها به شیراز می آیند
انجمن دوبله و گویندگی شهر شیراز افتتاح شد
همایش بین المللی زیارت در شهر شیراز گشایش یافت
امضای تفاهمنامه فرهنگی شیراز با شهر خوی
وام بگیرید، شهرداری سود را می‌پردازد
سی و پنج نفر اول انتخابات شورای اسلامی شهر شیراز اعلام شد
دویست و نود و پنجمین جلسه عادی شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد
با تصویب اعضای شورای شهر شیراز طرح مطالعات سیستم دوچرخه‌سواری اجرا می‌شود
شهرداری باید در همسو کردن سایر دستگاه ها قدم بردارد
سیصد و دومین جلسه شورای شهر شیراز برگزار شد
خبرنگاری باری بیش از شغل بودن را به دوش دارد
گزارش تصویری/مراسم تحلیف شورای چهارم شهر شیراز
شهردار جدید حداکثر تا 2 روز آینده معرفی می‌شود
ساماندهی رودخانه خشک شیراز پیش از ساخت سد هدردهی سرمایه ملی است
بودجه 15 هزار میلیارد ریالی شهرداری شیراز تصویب شد
مجموعه بین الحرمین نقش مؤثری در بهبود منطقه تاریخی، فرهنگی شیراز دارد
آخرین جلسه علنی شورای شهر شیراز در سال1393
آمار آرای نامزدهای انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز
۲ بوستان و دومین سرای فرهنگ مهربانی در شیراز افتتاح شد
تخلف برخی مهندسان شاغل در شهرداری شیراز
تغییر معاون فرهنگی شهرداری شیراز تعجب برانگیز بود
ترافیک در شهر شیراز ‌به حد بحرانی ‌رسیده است
نرخ کرایه سرویس مدارس شیراز ۲۰ درصد افزایش یافت
حریق انبار مواد غذایی در شهروزشهر
نخبگان شهر شیراز در اداره شهر مشارکت کنند
یکصد و دهمین جلسه شورای اسلامی شیراز
مهار موج جدید حاشیه ‏نشینی برای پیشگیری از سونامی مشکلات شهری
دومین عضو علی‌البدل وارد شورای شهر شیراز شد
رسیدگی به استعفای عضو شورا به روز دیگر موکول شد
شهردار شیراز با حمایت شورا به کار خود ادامه می‌دهد
استعفای عضو شورای شهر شیراز در دقیقه۹۰
یکصد و یکمین جلسه شورای شهر شیراز
اجرای طرح محدوده ترافیک و یک‌طرفه شدن برخی خیابان‌های شیراز
تصويب 27 پروژه سرمايه‌گذاري در شيراز
بهره‌برداري از 20 پروژه عمراني همزمان با نيمه شعبان در شيراز
به دلیل نارضایتی مردم افزایش قیمت نان در شیراز بازنگری شود
بنای دروازه قرآن شیراز مرمت می‌شود
رابطه ادبیات و سینما در شیراز بررسی می‌شود
شهردار شیراز گزارش هزینه کرد درآمد های شهرداری را ارائه کند
نقشه خطرپذیری کلان شهر شیراز به روزرسانی شود
طرح حفظ و نگهداری باغات قصردشت به شورای شهر ارائه شود
شیراز میزبان شهرداران و روسای شوراهای اسلامی کشور می‌شود
نخستین جشنواره فضاهای سبز خانگی کلانشهر شیراز به خط پایان رسید
طرح باغ موزه مشاهیر شیراز در حال کوچک شدن است
ساختمان جدید شورای شهر شیراز به بهره‌برداری رسید
مجموعه ورزشی در بافت قدیم شیراز احداث می‌شود
ساختمان شورای شهر شیراز در سفر هیئت دولت افتتاح می‌شود
مهر تایید شورای شهر شیراز بر افزایش کرایه تاکسی در این شهر
تعطیلات پنج شنبه ادارات در کلانشهر شیراز اجرایی شود
شهرداری و شورای اسلامی شهر از مسولان ستادهای اسکان فرهنگیان تجلیل کرد
شهرداری طرحی برای کمک به کارآفرینی فرهنگی و صنایع دستی به شورا ارسال کند
مسیرهای ورودی شیراز برای استقبال از مهمانان نوروزی آماده‌سازی شود
ساعت فعالیت قطار شهری شیراز در نوروز ۵ ساعته می شود
هشتاد وهفتمین جلسه شورای شهر شیراز
توهین عضو شورای شهر شیراز به خبرنگاران/ اهالی رسانه بیانیه نوشتند
جشنواره "مهر خدمت" پانزدهم بهمن برگزار می‌شود
شیراز با کمبود اتوبوس درون شهری روبه‌رو است
زیرساخت‌های شهر سلامت و توریسم‌درمانی در شیراز فراهم شود
کمیته فنی مرمت بازار وکیل تشکیل شود
ساخت خط دو مترو با جذب سرمایه‌گذاری می‌تواند یک‌ساله پایان پذیرد
شیراز توسعه یافته می تواند فارس را توسعه دهد
۲۰ زیرگذر عابر پیاده در شیراز احداث می‌شود
گردشگری سلامت در شیراز با ورود بخش خصوصی رونق می‌گیرد
بیش از ۱۶۰ اتوبوس شهری وارد ناوگان حمل و نقل شیراز می‌شود
تبدیل بافت قدیمی شهر شیراز به مراکز تجاری ممنوع شود
خانه اسباب بازی شهروند در شیراز تاسیس می‌شود
ناوگان اتوبوسرانی شیراز حداقل 400 دستگاه اتوبوس کم دارد
با تشكيل كميته اي کمربندی به شهرداری شیراز واگذار ميشود
احیای معماری اسلامی ایرانی در دستور کار شورای شهر شیراز قرار گیرد
اجرای ساخت پروژه تله کابین به تصویب رسید
انتشار 200 میلیارد تومان اوراق مشارکت در نیمه دوم سال جاری
شصت و هفتمین جلسه علنی شورای شهر شیراز
نامه سرگشاده اعتراضی شورای شهر شیراز خطاب به وزیر راه ‌و ‌شهرسازی
احداث 10 پروژه بزرگ در شیراز با انتشار اوراق مشارکت
۳ باغ خانواده جدید در شیراز راه‌اندازی می‌شود
تابستان امسال ۲۸ حلقه چاه برای تامین آب شیراز اضافه شد
شهردار شیراز نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشد
شهرداری شیراز یک روز از ایام یادروز حافظ را بر عهده گیرد
نباید نگران بود که ورود گردشگر به شیراز باعث تهاجم فرهنگی شود
انتقال ساختمان شورای شهر شیراز به بافت تاریخی یک ضرورت است
قطار شهری شیراز با حضور معاون اول رئیس‌جمهور افتتاح می شود
شورای اسلامی شهر از مجمع خیران شهرساز شیراز حمایت می‌کند
انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر شیراز پشت درب های بسته
تغییر نام تقاطع‌های ستارخان و میدان احسان شیراز
تا یک ماه دیگر از تقاطع میدان احسان شیراز بهره برداری می شود
هفت نفر از مدیران شهرداری شیراز جا به جا می شوند
نرخ بلیط مترو شیراز حدود 600 تا 700 تومان خواهد بود
ادغام سه سازمان شهرداری شیراز به تصویب شورا رسید
شورای شهر شیراز با حضور خبرنگاران در سفر آلمان مخالفت کرد
افزایش نرخ سرویس مدارس در شیراز تصویب شد
تاکسی هیبریدی به ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز می پیوندد
پنجاه و یکمین نشست شورای شهر شیراز
مصوبه افزایش کرایه های اتوبوس اصلاح می شود
کمال پاک فطرت با 17110 رای وارد شورای شهر شیراز می شود
بازدید شهردار شیراز از پروژهای عمرانی
پنجاه و یکیمین جلسه عادی علنی شورای اسلامی شهر شیراز
نصب کارت‌خوان در تاکسی‌های شیراز / کسادی تاکسی‌ها موقتی است
واکنش رییس شورای شهر شیراز از انتصاب عضو این شورا به یک مقام اجرایی
ساخت برج دوار در باغ تاریخ شیراز
(254) اعضای جدید شورای شهر شیراز
شورای اسلامی شهر شیراز بر مصوبه افزایش کرایه تاکسی تاکید کرد
عناوین شیراز توسط شهرهای دیگر ثبت شده است
شهردار،رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز به عضویت افتخاری و داوطلبانه هلال احمر فارس درآمدند
شورای شهر شیراز، کارگروه ˈپیگیری مشکلات شهروندانˈ تشکیل داد
چهل و دومین نشست شورای شهر شیراز
شیراز قدیم' در ۲۰ هکتار احیا می شود/ اختصاص یکصد میلیارد ریال بودجه
فرهنگ سازی نسبت به انجام پروژه های عمرانی اولویت دارد
معافیت عوارض و پارکینگ ساخت خانه در بافت قدیم شیراز
بیشترین توقف پروژه قطار شهری در بلوار مدرس بود
ابراز تاسف عضو شوراي شهر از حادثه‌ي چهارشنبه‌ي آخر سال شيراز
مشکل میان نیروی انتظامی و آتش نشانی در چهارشنبه آخر سال شیراز در حال پیگیری است
شصت و هشتمین جلسه علنی شورای شهر شیراز
طرح احیا قبرستان دارالسلام در شورای شهر شیراز مصوب شد
کاهش شدید مساحت باغ‌های شیراز
تولید محصولات فرهنگی از قبیل کتاب و فیلم از نیازهای شهر است
راه‌اندازی 58 خط ویژه تاکسی با تعیین مبدا و مقصد در شیراز
حضور پررنگ هنرمندان خیر در مسیر ارتقاء فرهنگ
رسانه ها بخش مهمی از پیکره جامعه خیرین فرهنگ ساز در پایتخت فرهنگی ایران هستند
خیرین آستین همت را برای احداث کتابخانه بالا بزنند
خیرین برای احداث سالن ورزشی، ما را یاری کنند
شانزدهمین نشست شورای اسلامی شهر شیراز
شورای شهر از طرح های مجمع خیرین شهرساز حمایت می کند
خطی مشی استاندار مشی موفقی است
ترافیک خیابان زند و خیابانهای اطراف حرم سرسام آور است
«کمال پاک فطرت» رئیس شورای شهرستان شیراز شد
شورا نيم‌نگاهي به پيشگيري از جرايم داشته باشد
کارتن‌خوابی کارگران در شیراز
افزایش ۱۵ درصدی نرخ کرایه سرویس مدارس شیراز مصوب شد
بهره بردن از ظرفيت هنرمندان و فرهنگوران در مديريت فرهنگسراها
سومین جشنواره ملی عکس "شیراز امروز" برگزیدگان خود را شناخت
رتبه برتر شیراز در همایش "شهر هوشمند، پرداخت هوشمند"
پخت آش 80 تني 28 صفر در شيراز
رینگ دوم شهر شیراز تکمیل می‌شود
شمارش معکوس برای نابودی کامل آبخوان ‌ها
خودرو محور بودن شهرآمار تصادفات را بالا برده است
برگزاری تور بازدید از بقاع متبرکه شیراز توسط خدام احمد ابن موسی(ع)
مهلت ارسال آثار به شب شعر شاهچراغ(ع) تا ۳۱ تیرماه است
فارغ التحصیلان رشته مرمت بناهای تاریخی کد نظام مهندسی می‌گیرند
خسارت روزانه 11 میلیون تومان به تجهیزات ترافیکی شهر شیراز
دوربین های ثبت تخلفات رانندگی در شیراز افزایش می یابد
سایه کمبود سه هزار کلاس درس بر ماه مهر شیراز
جزئیات جدید از حادثه جان‌باختن سربازان ارتشی
رشد اشتغال و رونق اقتصادی مهم‌ترین دستاورد همکاری مدیریت شهری و بانک‌ها
ایتام و روزه اولی‌های شهر شیراز مهمان افطاری حرم شاهچراغ(ع) می‌شوند
مخالفت شورای شیراز با نام گذاری باغی به نام رسانه
تپه پوستچی می تواند یک قطب گردشگری برای شهر شیراز باشد
آغاز سومین جشنواره ملی عکس شیراز
استقرار 564 دوربین نظارت تصویری در سطح شهر شیراز
شهر راز اسرارش را فاش می کند
انتقاد پاک‌فطرت به تبعیض بین ورزشکاران
به زودی از وقف یکصد میلیارد تومانی در شیراز رونمایی خواهد شد
50 درصد مهاجرت‌ها در فارس به شیراز بوده است
دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام،طیور،آبزیان،دامپزشکی و داروهای دامی در شیراز
بهره‌برداري از پارك 580 هكتاري دراك شيراز تا پايان سال
روستاهای کلان شهر شیراز در مسیر توسعه
نماینده دانشگاه استراسبورگ فرانسه خواستار همكاری با دانشگاه علوم پزشكی شیراز شد
بنیاد بین‌المللی غدیر، عشق به اهل بیت‌(ع) را در جوانان شیرازی تقویت کند
اتصال شمال و جنوب شهر شیراز با ساخت یکی از بزگترین پل های کشور
یکصد و پنجاه و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز
بهره‌مندی اهالی بلوار مدرس از خدمات قطار شهری تا پایان سال
بازدید اعضای شورای اسلامی شهر شیراز از فاز دو قطار شهری
نرم‌افزار نقشه سلامت شهر شیراز در دسترس قرار گرفت
یکصد و پنجاهمین جلسه شورای شهر شیراز
اجراي طرح ساماندهي معتادان پُرخطر در شيراز
يكصد و چهل و هفتمين جلسه علني شوراي اسلامي شيراز
بیش از 72 درصد گدایان شیراز از معتادان هستند
۶۲ طرح عمرانی، فرهنگی و خدماتی شهرداری شیراز افتتاح شد
پاک سازی شهر شیراز از پوسترهای انتخاباتی
3هزارو 50 میلیارد تومان بودجه به شیراز اختصاص داده شد
شیراز شب پیروزی انقلاب نورباران می شود
۱۲ طرح عمرانی فرهنگی در شیراز افتتاح می شود
همایش صیانت از وقف در سومین حرم اهل بیت(ع) برگزار می شود
برخی مدارس شیراز به دلیل قطعی آب تعطیل شد
شیراز میزبان 4 جشنواره بین المللی فجر/ اجرای تئاتر خیابانی دفاع مقدس
دپوی ۳ میلیون‌متر کاشی در کارخانه حافظ شیراز و بیکاری ۶۰۰ کارگر
وقف 12 باب واحد تجاری در شیراز
خالی ماندن پارکینگ‌ها به علت رایگان بودن پارک حاشیه معابر است
اهداء دو هزار بسته تحصیلی به دانش آموزان نخبه شیراز
مسئولان شهری شیراز در روز بدون خوردو دوچرخه‌سوار شدند
تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی شهرداری شیراز در چارچوب قوانین وزارت کشور انجام می‌شود
شیراز، پایتخت جوانان اسلام شد
روزانه 4 میلیارد ریال برای نظافت شیراز و نگهداری فضای سبز هزینه می‌شود
فیلم«دارالسلام» به جشنواره رشد راه یافت
وضعیت حاشیه نشینی این کلانشهر مطلوب نیست
فعالیت‌های محرومیت‌زدایی در حاشیه شهر شیراز آغاز می‌شود
قطار حومه‌ای به شیراز می‌آید
منتفی شدن اجرای مکانیزه طرح ترافیک شیراز
واحدهای مسکونی روستایی خارج ازمحدوده شیراز، مشکل سازهستند
واکنش فرمانداری شیراز به ساخت و ساز شهرداری در ارتفاعات شهر
جمع آوری بیش از ششصد تن برگ از معابر شیراز و تبدیل آنها به بیوکمپوست
بازدید اعضای کمیته پیمان استان فارس از پروژه نشاط سلطان آباد شیراز
مرکز همایش‌های شهر شیراز به بهره‌برداری رسید
شیوع سردرد در شیراز مردم را نگران کرده است
نخستین دوره نشست‌های تخصصی شیرازشناسی آغاز به کار کرد
كاهش 50 درصدي وابستگي شهرداري به درآمد پروانه ساختماني
آدم ربایان ۵۰۰ میلیونی در شیراز دستگیر شدند
همایش‌بین‌المللی ورزش‌های همگانی به میزبانی ایران برگزار می‌شود‌
آغاز نصب کارت‌خوان بر تاکسی‌های شهر شیراز/ استفاده از مترو، اتوبوس و تاکسی با یک کارت
ساختمان های غیر ایمن کلان شهر شیراز شناسایی و معرفی می شود
علوم پزشکی در خصوص پارازیت ها با کسی تعارف ندارد
سقف بودجه سال آینده شهرداری شیراز تصویب شد
شیراز شنبه در آیینی رسمی پایتخت جوانان جهان اسلام می شود
نمادهای نوروزی در حال آماده سازی هستند/ هنرمندان طرح ارائه کنند
طرح 2 فوریتی شورای شیراز برای اجرای پروژه‌های فاضلاب شهری
تامین آب آشامیدنی شهر شیراز ضروری است
آمادگی بانک شهر برای تاسیس صرافی الکترونیک در شیراز
افزایش 15 درصدی کرایه اتوبوس در شیراز
اهمیت تعامل «بانک» و «شهر» در توسعه کلانشهر شیراز
۳۰۰ دستگاه اتوبوس جدید برای شیراز خریداری شد
شهرداري بخشي از باغ‌هاي شيراز را مي‌خرد
رضایت شهروندان مهمترین سرمايه بانك شهر است
مخالفت فرمانداري شيراز با افزايش نرخ كرايه اتوبوس
موفقیت دونده شیرازی در مسابقات دو نیمه ماراتن تاجیکستان
واژگونی مینی بوس حامل دانش آموزان درشیراز21مصدوم درپی داشت
توزیع کارت شارژ تلفن همراه ترفند تبلیغاتی یک داوطلب انتخابات شورای شهر شیراز
۱۳۰ نفر به دلیل تخلفات انتخاباتی بازداشت شدند
نتایج اولیه انتخابات شورای شهر شیراز اعلام شد
صحت انتخابات شورای شهر شیراز تائید شد
هیات رئیسه موقت شورای پنجم شهر شیراز انتخاب شدند
هیچ زمانی برای پست و مقام در را به دیوار نکوبیده‌ام
نمی‌دانیم باید تابع شورا باشیم یا هیئت رسیدگی به تخلفات
سیروس پاک‌فطرت رئیس خانه مشارکت سلامت استان فارس انتخاب شد
تاکید تولیت معظم آستان مقدس احمدبن موسی الکاظم(ع) بر تامل، دقت و نظرخواهی از مردم به ویژه خواصّ در تصمیم گیری ها
اندیشه های ملاصدرا به نسل جوان جهان اسلام معرفی می شود
شهردار شدن در شیراز دشوارتر از هفت سال قبل است
آماده احداث تصفیه خانه لوکال در شیراز هستیم
شورای شهر شیرازپاسخگوی اجرایی نشدن تفاهم نامه ما با شهرداری باشد
هزار ميليارد ريال از دستگاه‌هاي دولتي طلبكاريم
پارک بازی بزرگ شیراز با سرمایه گذار خارجی ایجاد می شود
دولت دیگر سالن سینما نمی سازد
شهردار شیراز هفته آینده معرفی می شود
شهردارشیراز انتخاب شد
انحلال سازمان های شهرداری
قطار شورا و قطار شهر با هم به ایستگاه آخر رسیدند
سرپرست شهرداری شیراز معرفی شد
معافیان از سوی وزارت کشور رد شد
معرفی گزینه جدید شهرداری شیراز در روزهای آینده
نرخ کرایه تاکسی، اتوبوس و مینی بوس درون شهری شیراز در سال 96 در شهر شیراز اعلام شد
سامانه 137 صدای شهروندان را به گوش مدیران شهری می رساند
اسکندر پور گزینه جدید شهرداری شیراز
نمونه‌های پلاسکو در فارس و شیراز فراوان است
اعلام آمادگی کره جنوبی برای سرمایه گذاری در شیراز
جذب 855 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در فارس در هشت ماه نخست امسال
خیابان حافظیه شیراز به طور کامل مسدود می شود
بارندگی تا پایان دوشنبه در فارس ادامه دارد
کاهش درآمد و تمایل به سرمایه‌گذاری در شیراز
دگرگونی منظر شهری شیراز طی ماه‌های آینده
دیوان عدالت بار دیگر مجری‌ ذی‌صلاح را حذف کرد
مراسم میلاد حضرت زینب(س) در سومین حرم اهل بیت برگزار می‌شود
حضور زنان آتش نشان شیراز در عملیات‌های امدادی
مزایده برای واگذاری یک خانه‌ی تاریخی در شیراز
نقش محله ها در حل مشکلات کلانشهرها احیا شود
اجرای ویژه برنامه سوگواره یاس نبوی در بیش از 12 بقعه متبرکه شهر شیراز
احتمال رد كليات بودجه 97 شهرداري شيراز
افزایش بودجه‌ی شهرداری شیراز به حدود 3 هزار و 210 میلیارد تومان
کاهش ۴ درصدی بودجه سال آینده شهرداری شیراز
وزیر گردشگری عمان به شیراز سفر می‌کند
لزوم توجه به مولفه‌های زیربنایی و ادراکی از شهر دارای هویت ایرانی اسلامی
برپایی چادر در سطح شهر شیراز ممنوع است
سایه سنگین بحث تخریب خانه های تاریخی بر جلسه شورای شهر شیراز
تخلف در توزیع مرغ های تعاونی در شیراز تکذیب شد
راه‌اندازی سامانه‌ی حمل و نقل معلولین به‌زودی در شیراز
طرح همیاران مهربان ترافیک در شیراز تقویت می‌شود
پروژه‌های فنی شهرداری شیراز شناسنامه‌دار می‌شوند
آغاز افتتاح۷۷۰ میلیارد ریال پروژه شهرداری به مناسبت هفته شیراز
توجه مسئولان به موضوع انتشار پارازیت در شیراز
آغاز عملیات اجرایی خط سوم مترو به‌زودی در شیراز
زمین چمن ویژه بانوان در شیراز ایجاد می شود
افزایش هزینه بلیت مترو در شیراز
شهرداری شیراز 2100 میلیارد تومان بدهی دارد
پیمانکاران طلبکار ازشهرداری به شورای شهرشیرازمتوسل شدند
انتقال یونیت سیار دندانپزشکی به مناطق حاشیه شهر شیراز
طرح شهر فرزانگان در بیش از 300 مدرسه‌ی شیراز اجرا می‌شود
قدردانی رییس سازمان چای کشور از رییس شورای شهر شیراز
22 تقاطع شهر شیراز به سیستم برق اضطراری مجهز می شوند
ریزش کوه در بلوار جمهوری شیراز/تخلیه خانه های نزدیک محل حادثه
راه حل مشکلات ایران خارج از مرزها نیست
برخورد جدی با تخلفات ساخت و ساز در صدرا انجام نمی شود
دستگاه‌ها مسئولیت خود در ارتباط با رودخانه خشک را بپذیرند
اتوبوس‌های فرسوده‌ی شهرداری شیراز واگذار می‌شود
هیات رئیسه جدید شورای شهر شیراز با ۳ تغییر انتخاب شد
اولویت کارهای فرهنگی را به شیراز می دهیم
متروی شیراز جمعه‌ها هم فعال خواهد شد
ریزش کوه در بلوار جمهوری‌ شیراز موقتا کنترل شد
بوستان دراک شیراز بدون مطالعه کارشناسی احداث شده است
۱۸۵ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز اضافه می‌شود
کمبود ۱۲ ایستگاه آتش نشانی در شهر شیراز
طرح سوال از شهردار شیراز کلید خورد
2میلیارد ریال به باشگاه های فجر و قشقایی شیراز پرداخت می شود
آزادی مهدی حاجتی با وثیقه 200 میلیون تومانی
20 درصد از کل ناوگان اتوبوسرانی کلانشهر شیراز نوسازی شد‎
واکنش رئیس شورای شیراز نسبت به تجاری شدن محدوده حافظیه
سرنوشت کرسی شماره 13 شورای شهر شیراز در ابهام
خط سوم مترو شیراز با بسته‌های سرمایه‌گذاری اجرا می‌شود
یک‌سوم کلانشهر شیراز موقوفه است
اجرای طرح تردد زمانی و مکانی خودروهای حمل بار در شیراز
پارک انرژی‌های نو در شیراز احداث می‌شود
روند تهیه بسته‌های سرمایه‌ گذاری در شهرداری شیراز کند است
بنزین یورو 4 از ابتدای آذر ماه در شیراز توزیع می‌شود
کاهش حق انشعاب فاضلاب و افزایش آب بها در شیراز تصویب شد
شهرداری مکلف به ارائه گزارش عملکرد به شورای شهر شیراز شد
شهردار شیراز 2 تذکر گرفت
آغاز طرح پایش پارازیت در شیراز
نرخ آب در شیراز تا ۸۵ درصد گران شد
از انتقاد به زمین‌فروشی در شهرداری شیراز تا برگزاری همایش‌ها در ساعت اداری
وعده‌های شهردار شیراز در مورد ورزش قهرمانی محقق نشده است
افزایش قیمت مسکن در شیراز و گلایه‌های مردم
کاهش فروش املاک شهرداری شیراز در یکسال گذشته
شهرداری شیراز با کمبود جدی منابع مالی روبروست
بازار وکیل شمالی در حال فرو ریختن است
مسیر دسترسی خط اصلی به پایانه مرکزی قطار شهری به بهره برداری رسید
زیباشهر به شیراز الحاق شد
شیراز در آستانه مواجهه با سونامی سالمندی است
عضو شورای شهر شیراز خواستار توضیح شهرداری درخصوص طاووس جدید شد
بهزیستی مسئولیت معتادان متجاهر را نمی‌پذیرد
سامانه بارشی جدید برای فارس در راه است
برای تعطیلی دفاتر تسهیلگری شیراز مصمم هستیم
جای خالی موزه‌ها‌‌ در شیراز
تصویب سند راهبردی توسعه اقتصادی شیراز در کمیسیون تلفیق
نزدیک به 96 درصد جمعیت فارس باسواد هستند
ظرفیت دارالرحمه شیراز تکمیل است
کارت منزلت به سالمندان شیرازی اهدا می شود
ناوگان تاکسیرانی شیراز هوشمند می‌شود
دانشجویان شیرازی شب گذشته را در خیابان به صبح رساندند
ساماندهی دفاتر وکلا و پزشکان در شیراز کار آسانی نیست
85 دستگاه اتوبوس جدید وارد شیراز شد
درخواست عضو شورا برای حفظ تنها دریاچه شهر شیراز
بازگشت رسمی مهدی حاجتی به شورای شیراز
برگزاری آزمون استخدام بخش خصوصی 18 بهمن در شیراز
اصلاح طرح شفافیت شهرداری در شورای شیراز
رونمایی از نمادهای شیراز در سال ۹۸
مشروح گزارش کمیته حقیقت یاب شورا در مورد سیل شیراز
عشایر فارس 50 هزار قرص نان محلی برای سیل زدگان پختند
محله سعدی از گل و لای باقی مانده از سیل هرچه سریعتر پاکسازی شود
تعیین فرصت یک ماهه برای رفع چاله‌های معابر شیراز
عذرخواهی رئیس شورای شیراز از مردم
شیراز قطب پومسه ایران است
دومين جلسه پر تنش شوراي شهر شيراز
ابقای رئیس، نتیجه جلسه غیرعلنی شورای شهر شیراز بود
تغییردهندگان قیمت کنسرو ماهی در شیراز دستگیر شدند
بررسی نرخ خدمات فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز
درخواست دفاتر ماده 33 در جلسه‌ای فوق‌العاده بررسی می‌شود
مؤسسات حمل متوفی در شیراز ساماندهی می‌شوند
نیاز مبرم به تمام گروه های خونی در استان فارس وجود دارد
تعریف برنامه نظارت و ارزیابی کمی برای پروژه‌های شهرداری شیراز
تحلیف عضو جدید شورای شیراز
گزارش هیئت کارشناسی سیل شیراز به شورا رفت
بدهی 60 میلیارد تومانی پل کابلی شیراز
زمین برای ساخت کتابخانه مرکزی شیراز پیدا نمی شود
یکسال زندان و دوسال تبعید در انتظار حاجتی
بررسی زندانی شدن حاجتی در جلسه این هفته کمیسیون شوراها
پل های عابر پیاده شهر شیراز بهسازی و ساماندهی می شوند
شهرداری ‌مقصر اصلی سیل ‌معرفی شد
مصرف برق در شیراز در وضعیت هشدار
شیراز لرزید
جایگزین مهدی حاجتی به شورای شهر شیراز معرفی شد
تصویب نرخ جدید سرویس مدارس در شیراز
جلسه صدم شورای شهر شیراز با چاشنی تغییر
عبدالرزاق موسوی رئیس شورای شهر شیراز شد
هیئت رئیسه را شورا انتخاب کرد
مناسب‌سازی ایستگاه‌های اتوبوس شیراز برای افراد توانخواه
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter