برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز شنبه 28 دی 1398   برابر با  :    18/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/5/22  قمری
(1392/4/12)
غرق‌شدن 6 دانش‌آموز در دریا + اسامی و جوابیه
هنوز ساعاتی از روز نگذشته بود که خبری به سخن اول همگان تبدیل شد؛خبر کوتاه و سنگین است، «شش دانش‌آموز در دریا غرق شدند» آن هم در سواحل مازندارن که بارها و بارها مسئولان نسبت به آمار بالای حوادث در این منطقه هشدار داده بودند.

به گزارش خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر فرزاد بزرگی، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی مازندران با اشاره به اینکه افراد غرق‌شده در قالب یک اردوی ۸۰ نفره دانش‌آموزی از کرج به مازندران آمده بودند، تصریح کرد: این دانش‌آموزان در ایزدشهر شهرستان نور و در ساحل شهرک پزشکان برای شنا به دریا رفته بودند.

وی با اعلام اینکه ۳۰ عضو این گروه برای شناکردن به دریا رفتند، افزود: زمانی که یکی از این افراد به دلیل آشنانبودن به فن شنا در حال غرق‌شدن بود، ۹ عضو شرکت‌کننده در این اردو برای نجات دوست خود به دریا رفتند که از این بین شش تن غرق شدند.

بزرگی با بیان اینکه اورژانس موفق به نجات چهار تن از این افراد شد، گفت: یکی از این چهار تن درICU بستری است.

وی از انتقال چهار حادثه‌دیده به بیمارستان امام‌خمینی (ره) شهرستان نور خبرداد و گفت: تاکنون جسد سه غرق‌شده از دریا بیرون کشیده شده و جستجو برای نجات اجساد سه قربانی دیگر این حادثه نیز ادامه دارد.

بزرگی، گروه سنی شرکت‌کنندگان این اردو را ۱۶تا ۱۸ سال عنوان کرد.

همچنین محمود مظفر رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر نیز ضمن تشریح جزئیات حادثه شب گذشته نور، گفت: امدادگران جان شش تن را نجات داده که دو تن از این مصدومان در بیمارستان جان خود را از دست دادند.

وی افزود: روز گذشته در ساعت 19:43 طی تماس مردمی با مرکز فوریت‌های امدادی 147، امدادگران در جریان غرق‌شدگی چند نوجوان قرار گرفتند.

مظفر با بیان اینکه بلافاصله دو تیم امدادی شش نفره به محل حادثه واقع در ساحل شهرک پزشکان در ایزدشهر نور اعزام شدند، گفت: بررسی‌های اولیه نشان داد که 10 تن در دریا دچار حادثه شده‌اند که بلافاصله اقدامات برای خروج این افراد آغاز شد.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه شش تن از این افراد به نام‌های «احسان»، «محمد»، «حسن»، «یاشار»، «حمید» و «امید» توسط امدادگران نجات یافته و به بیمارستان منتقل شده‌اند، گفت: متاسفانه دو تن از این افراد جان خود را از دست دادند.

مظفر با بیان اینکه بررسی‌ها نشان داد که این افراد متعلق به یک گروه دانش‌آموزی بودند، گفت: متاسفانه در همان لحظات اولیه چهار دانش‌آموز نیز در دریا غرق شده که جسد سه تن از آنان توسط امدادگران از دریا خارج و بر اساس آخرین آمار دریافتی، تلاش برای یافتن جسد چهارمین فرد غرق‌شده در سواحل نور ادامه دارد.

علی محمد صمدیان فرماندار نور در تشریح جزییات غرق‌شدگی دانش‌آموزان کرجی در دریای نور نیز به خبرنگار ایسنا در منطقه مازندران، گفت: روز گذشته دانش‌آموزان کرجی در قالب گروه 80 نفره وارد شهرک پزشکان ساحل ایزدشهر نور شدند.

وی با اشاره به وجود ناجی غریق در ساحل ایزدشهر و اجرای طرح سالم‌سازی دریا در این مکان گفت: 30 دانش‌آموز بدون توجه به هشدارهای ناجیان غریق و با توجه به طوفانی بودن دریا وارد دریا شدند.

فرماندار نور ادامه داد: با تلاش‌های ناجیان غریق و پلیس محله موفق شدیم 20 تن از دانش‌آموزان را نجات دهیم.

صمدیان افزود: متاسفانه 10 تن از دانش‌آموزان غرق شدند که شش تن فوت و چهار تن نیز به بیمارستان امام‌خمینی نوشهر منتقل شدند.

وی یادآور شد: تاکنون جسد سه نفر از دانش‌آموزان پیدا شده و جسد سه تن از آنان متاسفانه هنوز پیدا نشده است.

فرماندار نور دلیل غرق‌شدن دانش‌آموزان کرجی را شنا در محدوده خارج از طرح و ساعت طرح، عدم‌توجه به هشدارهای مسئولان طرح و ناجیان غریق و طوفانی بودن دریا عنوان کرد.

آموزش وپرورش استان البرز: اردوی مازندران دانش‌آموزی نبود

به گزارش ایسنا، اداره کل آموزش وپرورش استان البرز با اظهار تاسف از حادثه درگذشت تعدادی دانش‌آموز در دریا اعلام کرد: برابر بررسی‌های به عمل آمده هیچ گروهی از سوی آموزش وپرورش استان البرز و مناطق تابعه به اردوی مازندران اعزام نشده بودند و این اردوی به هیچ وجه دانش‌آموزی و باهماهنگی آموزش وپرورش نبوده است و این اردو توسط یک کانون غیرمرتبط با آموزش و پرورش هماهنگ شده است.

ادامه جستجوی مستمر تیم‌های امدادی برای کشف اجساد

مهدی ولی‌پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران در این باره به خبرنگار ایسنای مازندران گفت: جستجوی مستمر تیم‌های امدادی هلال‌احمر برای کشف اجساد مغروقین همچنان ادامه دارد.

ولی‌پورگفت: درپی حادثه غرق‌شدن چند دانش‌آموز کرجی در ایزدشهر نور تیم‌های امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر بلافاصله پس از دریافت گزارش حادثه در محل حاضر شدند.

وی افزود: در این حادثه تلخ که در منطقه ممنوعه شنا روی داد؛ گروه‌های امدادی با تجهیزات کامل در مناطق ساحلی این شهرستان حضور یافته و به عملیات جستجو و نجات اقدام کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران تصریح‌ کرد: پیکر چهار جوان غرق شده این حادثه توسط نیروهای محلی از دریا بیرون کشیده شد و تلاش‌های مستمر برای کشف اجساد دو تن دیگر از مغروقین همچنان ادامه دارد .

غرق‌شدگان دریای مازندران در قالب اردوی دانش‌آموزی نبودند

غلامرضا سقایی سخنگوی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه اعزام دانش‌آموزان از هیچ مدرسه‌ای صورت نگرفته است، به خبرنگار ایسنای مازندران گفت: اداره آموزش و پرورش البرز نیز این موضوع را تکذیب کرده است.

وی ادامه داد: این اردو در قالب اردوی دانش‌آموزی نبوده بلکه در قالب اردوی مذهبی از طریق موسسه نور بوده است.

سخنگوی آموزش و پرورش مازندران یادآورشد: در بین این گروه، گروه دانش‌آموزی نیز وجود داشته است.

همچنین بشیری یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه حادثه رخ داده برای دانش‌آموزان در شهرستان نور باید مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شود که این اردو از سوی آموزش و پرورش انجام شده است یا خیر به خبرنگار ایسنا گفت‌: آموزش و پرورش استان البرز تاکنون اعلام کرده که هیچ اردویی برگزار نکرده و اکنون بحث بر سر صحت این خبر است.

وی تصریح‌کرد: اردو چه از سوی آموزش و پروش انجام شده باشد یا هر نهاد دیگری باید مسئولان با بررسی جواب، این اتفاق پاسخگو بوده و علت سهل‌انگاری را توضیح دهند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه حادثه رخ داده برای دانش‌آموزان قابل بررسی است، گفت: در مورد اتفاقات گذشته نیز وزیر مربوطه به کمیسیون آمده و توضیحاتی را ارایه کرده‌ اما آمارها نشان می‌دهد تلفات افزایش داشته است. بنابراین مسئولان باید تدابیر جدی‌تری درمورد این‌گونه اتفاقات داشته باشند.

بشیری خاطرنشان کرد: به هر حال چنین اتفاقاتی برای مردم این کشور باید مورد پیگیری قرار گیرد و این خارج از وظیفه نظارتی مجلس نیست.

به گزارش ایسنا، هنوز 103روز از شروع سالجاری نگذشته که 92 تن جان خود را از دست داده‌اند و جای سوال است چرا هر سال و با وجود اجرایی‌شدن طرحی به نام«سالم‌سازی» باز هم مسافران و افراد علاقمند شنا در محیط‌های دیگر هستند و تا کی باید به انتظار مرگ هموطنی دیگر که آب آن را بلعیده باشیم!؟


هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

یک کودک در رودخانه غرق شد
احراز هویت جسد کشف شده در دریاچه گهر
غرق شدن جوان 20 ساله در رودخانه غوره دان
غرق شدن دو نوجوان در فارس
جوان 28 ساله جهرمی در رودخانه سیمکان غرق شد
علت غرق شدن کشتی دنا در کیش، اعلام شد
پرونده سانچی به پایان نزدیک می‌شود
یک نفر در کانال انتقال آب سلطان آباد شیراز سقوط کرد
غرق شدن 3 دانش آموز دختر در چابهار هنگام برداشت آب از گودال
۲ جوان جهرمی در دریاچه سد سلمان فارسی غرق شدند
به علت چالش های جدی پایتخت اندونزی تغییر خواهد کرد
کودک سه ساله در استخری در ممسنی غرق شد
نخستین جشنواره فیلم کوتاه و عکس طلوع برگزار می شود
كاروان120 نفره دانش آموزان برگزيده فارس به حج عمره اعزام شدند
دانش آموزان راهنمای گردشگری خانواده های خود باشند
آسم شایعترین علت غیبت دانش آموزان از مدرسه شناخته شده است
زمان ثبت نام دانش آموزان در مدارس فارس اعلام شد
غولی به نام «بی‌تی» وارد مدارس شده است
مرحله استانی مسابقات المپیاد دادرس ویژه دانش آموزان دختر در فارس برگزار شد
تبلور نوع دوستی و همدلی دانش آموزان در جشن عاطفه ها
طرح شناسایی استعدادهای برتر دانش آموزان در شیراز آغاز شد
دانش آموزان بواناتی مبلغ 65 میلیون ریال در جشن عاطفه ها کمک کردند
رقابت ورزشی دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد 9 استان کشور به میزبانی کمیته امداد استان فارس در شیراز برگزار می شود
از سفر دوچرخه سواران خراسانی تا اردوی دانش آموزان میبدی به شیراز در یادروز سعدی
دانش آموزان مدارس شوریده واستثنائی مکلف شدند
بازدید رایگان موزه های استان در دهه مبارک فجر برای دانش آموزان و دانشجویان
هوشمند سازي مدارس داراي دانش آموزان اتباع خارجي
طرح كاهش آسيب‌هاي ناشي از طلاق در بين دانش آموزان طلاق اجرايي مي‌شود
اعلام جزییات توزیع کتب درسی
برگه های امتحانی دانش آموزان،الکترونیکی تصحیح می شود
استخدام 20 هزار نيروي جديد در آموزش و پرورش
ابلاغ بخشنامه برخورد با تخلف ثبت نام دانش آموزان در مدارس
غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در طرح نشاط معنوی
المپیاد جهانی زیست شناسی سال 2018 در شیراز برگزار می شود
حضوروشرکت15هزار نفری مددجویان در فعالیتهای اوقات فراغت تابستان
سایه کمبود سه هزار کلاس درس بر ماه مهر شیراز
نتایج آزمون دانش آموزان تیزهوش روز پنجشنبه اعلام می شود
هزینه ۲۰۰ ميليون دلاری ایران برای آموزش دانش آموزان اتباع خارجی
خداحافظی مدارس با کمک‌های نقدی اولیا
مدارس دولتی فارس اجازه دریافت شهریه ندارند
خانواده ها برای معرفی دانش آموزان مبتلا به اوتیسم پیش قدم شوند
بهره‌مندی ۷ میلیون و ۷۰۰هزار دانش‌آموزازخدمات بهداشت دهان ودندان
اولین درسنامه احکام برای دانش آموزان تدوین شد
کلیات طرح تاثیر معدل بر رتبه کنکور دانش آموزان تصویب شد
جشن عبادت دو هزار نفر از دانش آموزان پسر در شاهچراغ(ع) برگزار شد
خداحافظي دانش آموزان پايه دهم با مردودي
آموزش ۵ زبان خارجی در مدارس آغاز می‌شود
ثبت نام اول ابتدایی خرداد ماه آغاز می شود
سهم بن‌کارت دانشجویان و دانش آموزان برای نمایشگاه کتاب اعلام شد
رقابت 400 دانش آموز در مسابقات سراسری قرآن کریم در شیراز
نهادینه کردن فرهنگ نماز هدف اصلی برگزاری اردوی نماز است
بازدید دانش آموز از مرکز نجوم و فلکی آستان مقدس سید علاء الدین حسین(ع)
خبر خوش یک خیر برای دانش آموزان یک روستای محروم شیراز
مدرسه ای ها چاق می شوند!
بیش از20 میلیارد ریال برای دانش آموزان نیازمند جمع آوری شد
اهداء دو هزار بسته تحصیلی به دانش آموزان نخبه شیراز
اعلام جرم علیه نهادهای استفاده‌کننده از تلگرام
خودروی حامل دانش آموزان سانحه دیده 'سرویس مدرسه' نبود
مرحله دوم جشن عاطفه ها برای کمک به دانش آموزان نیازمند آغاز شد
۱۶ هزار دانش آموز شیرازی در طرح شهاب پوشش داده می شوند
ضرب و شتم 5 دانش آموز از سوی یک معلم در گلستان تحت بررسی است
آموزش و پرورش پیگیر تنبیه دانش آموز شیرازی است
کارگاه آموزشی کودک و توسعه فرهنگ حفاظت در تخت جمشید برگزار شد
یک نیکوکار به 20 دانش آموز برتر سپیدانی،هدیه نقدی داد
حق‌التدریس معلمان به زودی پرداخت می‌شود
کارنامه دانش آموزان الکترونیکی شد
امتحانات نهایی دانش‌آموزان طبق برنامه‌ قبلی، فردا برگزار می‌شود
وقف با نیت کمک به دانش آموزان یتیم
شیراز میزبان المپیاد فرش دستباف کشور شد
شیراز میزبان مسابقات فوتبال آسیایی دانش آموزی شد
هفت مقام از مسابقه پرسش مهر ریاست جمهوری به فارس تعلق گرفت
کمک یک میلیارد ریالی به دانش آموزان استثنایی شیراز
واژگونی مینی بوس حامل دانش آموزان درشیراز21مصدوم درپی داشت
سازوکارخودروهای انتقال دانش آموزان در شیراز الکترونیکی است
گرایش زیاد دانش آموزان به رشته تجربی به نفع کشور نیست
بیش از یک هزار دانش آموز فارس در جشنواره خوارزمی با هم رقابت کردند
رقابت های ورزشی دانش آموزان پسر کشور در شیراز برگزار می شود
سیده مهتاب نبوی، معلول مادرزاد دومین کتابش را نوشت
مسابقات ورزشی دانش آموزان کشور به میزبانی شیراز برگزار می شود
شیراز میزبان سه هزار دانش آموز و مربی آموزش و پرورش کشور
دوره پیش دانشگاهی حذف شد
جدیدترین اخبار از روند درمان دانش آموزان هرمزگانی
احتمال ممنوعیت حرکت اتوبوس بین‌شهری در شب
استعفای مدیر سازمان دانش آموزی استان هرمزگان
پيكر مربی فقید دانش آموزان هرمزگانی در شیراز به خاک سپرده شد
اعلام برنامه مسابقات فوتبال دانش‌آموزان آسیا در شیراز
مقطع ابتدایی درفارس باکمبود نیرو مواجه است
منتخب فارس دروازه هندوستان را گلباران کرد
تیم ملی دانش آموزان ایران راهی فینال آسیا شد
تیم ایران قهرمان شد
نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش از دانش آموزان هرمزگانی عیادت کرد
همایش بزرگ «احلی من العسل» در حرم مطهر حضرت سیدعلاءالدین حسین (ع)
درخواست حذف «سرباز معلم» از آموزش و پرورش عشایر
کمبود مربی بهداشت عامل اصلی شیوع شپش در دانش‌آموزان شیراز
شناسایی دانش آموزان در معرض اعتیاد در شیراز آغاز شد
دانش آموزان ابتدایی فارس تحت پوشش برنامه فلورایدتراپی قرار گرفتند
شناسایی ۷۰ بیمار پروانه ای در فارس
۱۰۰ هزار دانش‌آموز در معرض خطر اعتیاد
انتقال یونیت سیار دندانپزشکی به مناطق حاشیه شهر شیراز
تعرض به گروهی از دانش‌آموزان پسر یک دبیرستان غیردولتی
دریافت‌ شهریه در مدارس دولتی ممنوع است
مردادماه آغاز ثبت نام دانش آموزان اول و دوم متوسطه در فارس
پیکر ۳ نوجوان فوت شده به ایران برگردانده شد
اهدای بیش از 200 بسته تحصیلی به دانش آموزان نیازمند از محل موقوفات شیراز
دانش آموزان نباید شکوفایی استعداد های خود را به آینده موکول کنند
دانش آموزان ایرانی در المپیاد جهانی نجوم صدرنشین شدند
کتاب رایگان بین دانش آموزان مناطق محروم فارس توزیع شد
درگیری ۲ دانش آموز در شیراز قرباني گرفت
توضیحات رئیس آموزش و پرورش ناحیه 3 شیراز پیرامون قتل یک دانش آموز
علت تصادف محور فسا انحراف به چپ پراید اعلام شد
زمان ثبت سفارش کتب درسی اعلام شد
رونمایی از سامانه جامع اینترنتی برنامه ریزی درسی دانش آموزان
زمان ثبت‌ نام دانش‌ آموزان در مدارس فارس اعلام شد
استان فارس رتبه اول نوزدهمین پرسش مهر ریاست جمهوری را کسب کرد
راه‌اندازی میز خدمات فوریت‌های روانی اجتماعی دانش آموزان در فارس
اجرای "طرح مهربانی در مهر" در فارس
هدایای جشن نیکوکاری در کشور ۶۵ درصد افزایش یافت
۶هزار بسته نوشت‌افزار بین دانش‌آموزان محروم فارس توزیع شد
اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس فارس در سال جاری
تسهیلات جدید سربازی برای هنرستانی‌ها
اجرای نظام قدیم (۳+۱) تا مهر ۹۹ تمدید شد
۳۰ درصد دانش‌آموزان استانداردهای سلامت روان را ندارند
وقوع حادثه برای سرویس مدرسه در شیراز
آغاز آزمایشی طرح "هاد" برای بیش از پنج هزار دانش‌آموز شیرازی
ماجرای دانش‌آموزانی که در خرم‌بید فارس جریمه نقدی شدند
افزایش بسته‌های حمایتی دانش آموزان استثنایی
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter