• 5130927 All visits
    0 yesterday
    0online
    0this month
    0this week
    0today

سایت های مرتبط


                                                                                               برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز شنبه 2 شهریور 1398   برابر با  :    24/8/2019  میلادی    مصادف با :    1440/12/22  قمری
(1397/3/18) شهردار شیراز عنوان کرد:
عزم جدی شهرداری برای فسادستیزی
شهردار شیراز بر عزم جدی شهرداری در شفاف‌سازی و فسادستیزی تاکید و تصریح کرد که نارضایتی مردم از خدمات شهرداری، خط قرمز او بوده و باید خط قرمز تمام مدیران و کارکنان مجموعه نیز باشد.

مطبوعات فارس/ به نقل از پایگاه خبری شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور در آیین معارفه‌ی سرپرست اداره‌ی کنترل و نظارت ساختمان و سرپرست اداره‌ی بازآفرینی محله‌های شهری، تاکید کرد که تمام مدیران شهرداری باید فسادستیزی را در راس اولویت‌ها قرار دهند.

اسکندرپور با تصریح اینکه فسادستیزی تنها با شفافیت و تحقق برنامه سیستمی در مجموعه شهرداری امکان پذیر است، گفت: تمام فعالیت های شهرداری باید در ویترینی شفاف قرار گیرد تا دسترسی به گزارش عملکردها برای همه مردم میسر باشد .

او تصریح کرد: به افرادی که در حوزه های مختلف به خصوص حوزه شهرسازی منصوب شده اند، گوشزد می کنم که با هیچ یک از آنها عهد بلندمدت نبسته ام؛ مادامی که بتوانند انتظارات مردم را برآورده کنند، حامی و پشتیبان آنها خواهم بود اما چنانچه شاهد نارضایتی مردم و اشکال در روند شفاف خدمت رسانی و قاطعیت در انجام امور طبق قوانینِ مشخص باشم، جدا از هرگونه ملاحظه ای، همکاری با مدیر ناتوان یا متخلف را خاتمه می دهم .

اسکندرپور گفت: در این مسیر بر قضاوت مردم تکیه می کنم و انتظار دارم بر اساس عملکرد مدیرانم، مردم شهرداری شیراز را مجموعه ای پاسخگو، شفاف، سالم و خدمتگزار قضاوت کنند .

وی اضافه کرد: هرچند قدردان تلاش پیشینیان هستم اما معتقدم تلاش ها کافی نبوده است؛ چراکه مردم هنوز رضایت کافی ندارند. در این راستا باور دارم هروقت کارها آنطور که باید، پیش نمی رود، حتما و قطعا در ارتباط با مردم دچار مشکل هستیم. از این رو باید تلاش کنیم بیشترین تعامل و نزدیکیِ فکری را با شهروندان ایجاد کنیم .

شهردار شیراز گفت: امروز مردم در کنار رضایت و قدردانی از کارهای خوبی که انجام می گیرد، در برخی موارد از نحوه ارائه خدمات در شهرداری دلخورند و سهم بیشتر این نارضایتی متوجه عملکرد این مجموعه در حوزه شهرسازی و صدور پروانه است .

اسکندرپور با بیان اینکه مردم انتظار دریافت خدماتی مناسب و با کیفیت را در کوتاه‌ترین زمان ممکن را دارند، گفت: روند طولانیِ رسیدن به نتیجه و برخوردهای ناشایستِ برخی کارشناسان، مراجعان به شهرداری را خسته و ناامید و فضا را برای حضور دلالان و واسطه گرانِ سودجو مهیا کرده و نه تنها حیثیت مجموعه‌ی 
خدمت‌گزار شهرداری را زیرسئوال می‌برد بلکه به عزت نفس کارمندان هم خدشه وارد می‌کند.

وی تأکید کرد: نباید اجازه دهیم کسانی برای منافع شخصی و سودهای زودگذر خودشان عزت نفس سرمایه های انسانیِ مجموعه شهرداری را هدف بگیرند .

شهردار شیراز خطاب به مدیران و کارشناسان حوزه شهرسازی شهرداری گفت: اینجا به مدیرانی نیاز دارم که به مردم باور داشته باشند و به تعهداتشان وفادار باشند. چراکه اعتقاد دارم وقتی کسی از طرف مردم برای انجام کاری وکیل می شود، باید به عهدش وفا کند و ما امروز در قالب مجموعه شهرداری، وکیل مردم در مدیریت شهر هستیم که باید به عهد و پیمانی که بسته ایم، وفادار بمانیم .

اسکندرپور گفت: در سال های گذشته به همت مدیران شهرداری کارهای بزرگی در کلانشهرهای کشور انجام شده و قدم های مؤثری در دوره های مختلف برداشته شده است اما سؤال اصلی این است که چرا با تمام این خدمات، حال مردم خوب نیست؟ حال خوبی که باید به دنبال کارهای ما برای مردم ایجاد شود، کجاست؟ باید دید مشکل از کجاست؟ ساختار شهرداری، نظام پاسخگویی شهرداری یا سیستم پاسخ به استعلامات؟ امروز در حوزه شهرسازی بسیاری از مهندسان نسبت به عملکرد مدیریتی شهرداری ها معترضند .

وی اضافه کرد: اگرچه معتقدیم مدیریت شهری قطعاً رو به پیشرفت بوده است اما در این مدت اتفاقاتی هم رخ داده که موجب نارضایتی برخی از فعالان عرصه مهندسی و شهرسازیست. به نظر می رسد سیستم نظارتی ما باید در برخورد قانونی با متخلفین، جدیت بیشتری به خرج دهد؛ تنها در این صورت است که فرصت تخلف کاهش و اعتماد اجتماعی افزایش می یابد. چراکه اعتماد بزرگ ترین سرمایه اجتماعی میان حاکمیت و مردم است که اگر آسیب ببیند، هیچ چیز نمی تواند جبرانش کند. با این رویکرد، از رییس جدید انتظار دارم قاطع، محکم و بدون توجه به سفارش های اطرافیان، پای خدمت به مردم شهر بایستد و تلاش کند اعتماد مردم به شهرداری بازگردد .

اسکندرپور با بیان این مطلب که این قاطعیت را همه مدیران شهرداری به ویژه در حوزه شهرسازی باید الگو و سرلوحه خود قرار دهند، تأکید کرد: شخصاً به عنوان شهردار شیراز تا کنون حتی برای یک پرونده سفارش ویژه ای به مدیرانم نکرده ام و با قاطعیت اعلام می کنم اگر کسی با استفاده از آشنایی با من خواستار رسیدگی ویژه و دستور منافی قانون بود، مدیران شهرداری به هیچ عنوان نپذیرند، طبق قانون عمل کنند و پرونده های سفارشی را به دیوار بی توجهی بکوبند !

وی افزود: اعضای شورای شهر نیز به عنوان نهاد مسئول و ناظر بر مدیریت شهر می توانند از من نسبت به نحوه عملکرد شهرداری توضیح بخواهند و من در جایگاه شهردار کلانشهر شیراز با سینه ای فراخ انتقادها را می پذیرم اما این اطمینان را هم به شما می دهم که نهایت تلاش و همت خود را برای توسعه این شهر به کار خواهم گرفت .

شهردار شیراز با اشاره به انتصاب سرپرست اداره بازآفرینی محلات شهری نیز گفت: از آنجا که همواره گفته ام بافت تاریخی ثروت شهر شیراز و مناطق حاشیه ای نیز تهدیدی جدی برای این شهر محسوب می شود، معتقدم اداره بازآفرینی محلات شهری باید در چارچوب یک سازمان رسمی شکل بگیرد تا بتواند فعالیت و اقدام اثربخش داشته باشد. در این راستا امیدوارم مدیر جدید با نگاه تخصصی، دانش محور، جوان گرایانه و متفاوت، بتواند اتفاقات خوشی را برای این حوزه رقم بزند .

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

گسترش همکاری اقتصادی شیراز و جمهوری چک
نماینده مجلس عالی تاجیکستان خواستار برقراری پرواز مستقیم بین شهرهای شیراز و دوشنبه شد
نوید شهردار شیراز برای اختصاص 10 میلیاردتومان به مترو این شهر
شیراز موفقترین شهر در حمل و نقل عمومی است
از کسانی که پای آبروی شیراز ایستادند باید قدردانی کرد
امضای تفاهمنامه فرهنگی شیراز با شهر خوی
همایش تجلیل از مادران شهید با حضور شهردار شیراز برگزار شد
پایان طرح توسعه جنوب شهر شیراز تا پایان امسال/جنوب شیراز محور گردشگری می شود
خیرین برای کمک به خانواده های بی سرپرست تلاش بیشتری کنند/ مشاغل خانگی بهترین راهکار برای کمک به زنان سرپرست خانوار
شوراها از ارکان محکم نظام هستند
روز قدس، نقطه عطف حماسه سیاسی است
اصناف در مراکز جدید خدماتی شهر مستقر شوند / حماسه اقتصادی سرلوحه عملکرد باشد
بهره برداری از پل دوم شهرک بهارستان / پل سوم کلنگ زنی می شود
عملکرد تقاطع غیر هم سطح شهدای جهاد فرا شهری خواهد بود/عکس:محمد احمدی
لزوم اجرای طرح ترافیک بیش از پیش احساس می شود
عملیات اجرایی سد تنگ سرخ آغاز شده است
بازدید شهردار شیراز از ترمینال کاراندیش شیراز
گره‌های ترافیکی در بخش‌هایی از شیراز باز می شود
برپایی نمایشگاه تاریخچه فرهنگ پوشش در ادیان و ملل مختلف در شیراز
بازدید شهردار شیراز از کمپ نوروزی بوستان شهدا منطقه پنج
بهره‌برداري از پل كابلي ولي‌عصر(عج) ابتداي سال 95
تكريم شهداي سادات موجب ارتقاي فرهنگ جامعه است
آیین شام غریبان حضرت زینب در شیراز برگزار شد
بازدید شهردار شیراز از پروژهای عمرانی
در حمایت از سازمان آتش نشانی، از هیچ گونه تلاشی فروگذار نمی کنم
تأثیر دیپبماسی فعال شهری در ارتقای روابط کشورها
انتقال زندان شیراز به خارج شهر ضرورت دارد
تبلیغ منزل مبله در شان سومین حرم اهل بیت نیست
بهسازی و نهضت آسفالت معابر مرکزی شیراز
اعلام نتایج آزمون استخدام شهرداری ، هفته آینده
شهروندان در بارشها از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند
با ساماندهی وانت بارها مخالفیم/ فروش محصولات ارزان قیمت در بازارچه های شهرداری در اولویت باشد
لزوم بهره گیری تمامی شهرهای دنیا از فرهنگ اسلامی
اعطای پایان کار منوط به استعلام از بهزیستی شود
توجه به الگوهای مناسب سبک ایرانی اسلامی در تمام مقاطع تحصیلی
شهردار شیراز به عنوان چهره برتر گردشگری استان فارس معرفی شد
بهینه‌سازی مصرف انرژی در تمامی واحدهای شهرداری شیراز اجرا می‌شود
بهره بردن از ظرفيت هنرمندان و فرهنگوران در مديريت فرهنگسراها
بهره‌برداري از 155 ميليارد تومان پروژه در هفته دولت
رینگ دوم شهر شیراز تکمیل می‌شود
شرط ايجاد شهر سالم داشتن خانواده سلامت است
خودرو محور بودن شهرآمار تصادفات را بالا برده است
مالک هتل آسمان می‌گفت داخل ارگ داربست بزنید تا از داخل ارگ هتل من را نبینند
تسریع در اجرای طرح توسعه حرم مطهر شاهچراغ(ع)
بنیاد بین‌المللی غدیر، عشق به اهل بیت‌(ع) را در جوانان شیرازی تقویت کند
شهرداری باید الگوی اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی باشد
دولت توجه بیشتری به حوزه حمل و نقل عمومی داشته باشد
500 میلیارد ریال پروژه در شیراز افتتاح می شود
ساختمان شهرداری مرکزی موزه می‌شود
فضای ورزش‌های پهلوانی و باستانی در شیراز گسترش یابد
لزوم تعامل دستگاه‌ها برای ساماندهی قبرستان تاریخی دارالسلام شیراز
بازدید شهردار شیراز از پل کابلی ولی عصر
خالی ماندن پارکینگ‌ها به علت رایگان بودن پارک حاشیه معابر است
سرعتِ کار در پروژه میدان معلم، دو برابرشده است
تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی شهرداری شیراز در چارچوب قوانین وزارت کشور انجام می‌شود
روزانه 4 میلیارد ریال برای نظافت شیراز و نگهداری فضای سبز هزینه می‌شود
شهردار شیراز سه‌شنبه با دوچرخه تردد می‌کند
استقبال انبوه سازان از احداث ساختمان‌های سبز
ایجاد 20 کیلومتر کوه‌راه در ارتفاعات شیراز
دوربین های ترافیکی شهری شیراز۲.۵ برابر شد
پروژه ولی‌عصر (عج) به یک نشانه شهری کم نظیر تبدیل می‌شود
بوستان ورزش و سلامت در غرب شیراز به بهره‌برداری می‌رسد
افزایش هفتگی دوربین‌های ثبت تخلف رانندگی در شیراز
عملیات خط دو مترو شیراز طبق برنامه زمان‌بندی انجام می‌شود
بازسازی خیابان زند باریک شیراز 3 روز طول می‌کشد
ضرورت رعایت سبک معماری ایرانی اسلامی در سیما و منظر شهری
بانک شهر 2 صرافی الکترونیک در شیراز راه‌اندازی می‌کند
5 هزار پیمانکار شهرداری شیراز از بانک شهر تسهیلات دریافت کردند
فروش 400 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تکمیل خط یک مترو شیراز
تاکسی‌ها توسط بانک شهر به کارت‌خوان الکترونیک تجهیز می‌شوند
سرانه فضاي سبز شيراز 23 مترمربع است
پیشگیری از بیماری‌های مسری مهم‌ترین اولویت اتوبوس سلامت شیراز
استفاده انتخاباتی از امکانات شهرداری ممنوع است
هیچ زمانی برای پست و مقام در را به دیوار نکوبیده‌ام
نمی‌دانیم باید تابع شورا باشیم یا هیئت رسیدگی به تخلفات
آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح شیراز صدرا
پیش‌نویس سند خواهرخواندگی شیراز و نانجینگ چین امضا شد
شهردار شیراز با رئیس کل دادگستری فارس دیدار کرد
آماده احداث تصفیه خانه لوکال در شیراز هستیم
از اهالی قصردشت که سال ها از این با غ ها حفظ و نگهداری کردند، تقدیر و تشکر می کنم
افتتاح فاز۲ خط یک مترو شیراز
رودخانه خشک شیراز باید از تهدید به یک فرصت عمومی تبدیل شود
شيراز نيازمند نظم و زيبايي بصري است
آسیب های اجتماعی امروز ناشی از تغییرات کالبدی کلانشهرها و تغییر نظام محله ای است
اعتلای جایگاه شیراز را همراه با نخبگان رقم می‌زنیم
پیمانکار و کارمندی که سیستم را معیوب کند در شهرداری جایی ندارد
شهردار شیراز حکم انتصاب دو مدیر جدید را صادر کرد
زنگ انقلاب در دبیرستان شهید بهشتی شیراز به صدا در آمد
اجرایی شدن پل شیشه‌ای علی‌ابن حمزه از ابتدای 97
شهرداری از پایان‌نامه‌های با موضوع مدیریت شهری حمایت می‌کند
نیازمند اقناع افکار عمومی در خصوص خدمات مهندسی هستیم
طرح بازآفرینی محورزندیه به مسابقه گذاشته می‌شود
هوشمند سازی ترافیک بخشی از پازل شهر هوشمند است
خط معماری و مکتب خاص شیراز نداریم
امضای پیمان خواهرخواندگی شیراز و نانجینگ
شهرداری مجموعه‌ای اجرایی است نه سیاسی
انتصاب معاون مالی و اقتصادی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز
روند صدور استعلامات شهرداری به طور کامل در اختیار دفاتر ماده 33 قرار می گیرد
تلاش برای به سرانجام رسیدن پروژه‌ی سعدیه در شیراز
وجود متولیان مختلف مانع سرمایه گذاری در بافت قدیم شیراز است
کمک به شهرداری در مسیر توسعه
می توان مثلث زیارتی با حضور شهرهای مشهد مقدس، قم و شیراز تشکیل داد
حضور شهردار شیراز در اجلاس جهانی شهرهای تاریخی جهان
تقاطع غیرهمسطح جوادیه به زودی افتتاح می شود
دوشادوش یکدیگر برای دفاع از کشور و محافظت از خون شهدا متحد باشیم
وظیفه تمام مسئولان ادامه راه شهدا است
برای مقاصد سیاسی به کشورتان ظلم نکنید
پروژه های جدید شهرداری شیراز با نگاه پیاده محور آغاز می شود
فضای حاکم بر شهر شیراز را فضای گفتگو، مدارا و صلح است
فرصت آموزش و اشتغال مناسب و موثر را برای نخبگان فراهم کنید
بعضی اقدامات عمرانی به جای خاطره‌سازی خاطرات را پاک می‌کند
شهردار شیراز در بازدید از پروژه تقاطع غیرهمسطح شهیدان روزی طلب
آمادگی شهرداری برای تقویت ناشرین شیرازی و فارسی
برگزیدگان جشنواره موسیقی فارس معرفی شدند
بازدید شهردار شیراز از فاز نخست مسیر دوچرخه سواری
شهرداری که با مترو سر کار می رود
آغاز عملیات اجرایی خط سه مترو شیراز
شهردار شیراز در آیین افتتاح همزمان 6 پروژه
مدت زمان اقامت گردشگران در شیراز افزایش می یابد
وضعیت کنونی شهرها خوب یا بد حاصل کار مهندسان است
خط دو قطار شهری ظرف سه سال آینده به بهره برداری می رسد
همکاری شهرداری و مرکز اسناد برای ایجاد آرشیو ملی هنر در شیراز
نیروهای سد معبر و تخلفات شهری پیشگیری از تخلف را در اولویت قرار دهند
آماده باش 1000 نیروی شهرداری در نوروز 96
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter