برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز شنبه 28 دی 1398   برابر با  :    18/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/5/22  قمری
(1394/2/8)
صدرا شهر دانشگاهی ، افق های تازه در سفر رییس جمهوری به فارس
شانزدهمین سفر رییس جمهوری سفر به سرزمین فارس است ، اقلیم تاریخ و تمدن ایرانی ، دیار فرهنگ و ادب؛ هر کدام از نواحی این اقلیم در سفر رییس جمهوری ثمره ای از سفر روحانی خواهد داشت و شهر صدرا می رود تا با کلید تدبیر و امید در این سفر راه تحول و توسعه در افق جدید را آغاز کند و به شهر دانشگاهی استان فارس تبدیل شود.
مطبوعات فارس/ به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا ، نگاهی به اهداف اولیه ایجاد شهر صدرا این موضوع را بیش از پیش مورد وثوق و اطمینان قرار می دهد که آینده شهر صدرا، در ایجاد تحول علی و فرهنگی در این شهر است و سفر رییس جمهوری فرصتی متعالی برای تبدیل شهر صدرا به یک شهر دانشگاهی را فراهم کرده است.

مهدی خانی مدیر عامل شرکت عمران شهر صدرا در این زمینه گفت : بر اساس اهداف اولیه ای که برای ایجاد شهر صدرا ترسیم شده و بر اساس سیاستهای کلی نظام و وزارت مسکن و شهرسازی مبنی بر رفع مشکلات و معضلات کلان شهرها به لحاظ مسائل مربوط به آلودگی های محیط زیست ، عدم کارایی محیط زیست ، عدم کارایی تاسیسات زیربنایی ، آلودگی های صوتی ناشی از ترافیک ، کمبود فضاهای خدماتی ، آموزشی و اشباع محلات مسکونی مرکز شهری ، افزایش جمعیت، بالارفتن هزینه های زندگی در کلان شهرها و به تبع آن افزایش فقر و گسترش جرایم اجتماعی و عدم رعایت حقوق شهروندی ایجاد شهر صدرا تصویب و تبیین شده است .

وی گفت : بر این اساس نیاز به مکان هایی در نزدیکی کلان شهرها به منظور تمرکز زدایی جهت ایجاد تعادل در ارایه خدمات شهری و همچنین هدایت سرریز جمعیت به این مکان ها و کنترل وتثبیت جمعیت کلان شهرها و جلوگیری از حاشیه نشینی شدیدا احساس شده است .

مدیر عامل شرکت عمران شهر صدرا افزود: با توجه به این اهداف و موقعیت خاص کلان شهر شیراز از نظر مرغوبیت اراضی در غرب و شمال غرب شیراز وجود ارتفاعات و اراضی با شیب تند در شرق و شمال شرق شیراز و بالا بودن سطح آب های زیرزمینی در جنوب شرق شیراز و مسایل هیدرولوژی که از محدودیت های منطقه شهری شیراز می باشد ، صدرا بهترین موقعیت برای تبدیل شدن به شهر دانشگاهی در شمال غرب شیراز دارد .

شهر جدید صدرا در 15 کیلومتری شمال غرب شیراز و در مکانی مابین کلان شهر شیراز و شهرهای مرودشت و زرقان با ظرفیت 300هزار نفر در آستانه نخست و 500هزار نفر در آستانه دوم با علمکرد غالب فرهنگی ، علمی ، تحقیقاتی مکان یابی گردید که در سال 69 مورد تصویب شورایعالی شهرسازی و معماری ایران قرار گرفت.

مهندس خانی تاکید کرد : شهرصدرا ، شهرسالم و شهر آرمانی کسانی است که با اسکانی مناسب و شایسته انسان امروز به فعالیت پرداخته و خلاقیت خود و فرزندانشان را بارور خواهند کرد.

به گفته مهندس خانی در یک برنامه ریزی حساب شده می توان با اولویت بخشیدن به اهداف علمی و دانشگاه در شهر صدرا شهری درخور زیست ، پویا و ماندگار ایجاد کرد .

وی اظهار داشت : صدرا می تواند شهری باشد که بتواند با اصول نوین شهرسازی و با رعایت استانداردهای پذیرفته شده از سوی سازمانهای بین المللی همخوانی داشته باشد و محل تولید علم و فناوری های نوین و محل رجوع نخبگان و فرهیختگان باشد .

با محقق شدن ایده شهر دانشگاهی صدرا در کنار دانشگاهها و دانشکده های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و حوزه سلامت می توان این امید را داشت که ایده شهر دانشگاهی در صدرا در سفر رییس جمهوری یک گام به تحقق نزدیک تر شود .

ساخت شهر سلامت در صدرا از جمله امتیازات علمی این شهر است که شامل بیمارستان پیوند اعضا ابو علی سینا می باشد که برای نخستین باردر خاور میانه بنیان نهاده شده است .

مرکز بزرگ پژوهشی درمانی بیمارستان پیوند اعضا ابوعلی سینا بامساحت 26 هکتار، بخش همودیالیز با زیر بنای شش هزار متر مربع با 80 تخت در سه شیفت روزانه و بیمارستان سوانح سوختگی باوسعت شش هکتار همگی امتیازات شهر صدرا است که با مولفه شهر دانشگاهی همخوانی دارد .

همچنین بیمارستان اعصاب و روان باوسعت چهار هکتار ، بیمارستان قلب خاتم النبیا با وسعت سه هکتار و مرکز پشتیبانی اورژانس هوایی با وسعت چهار هکتار از دیگر امتیازات صدرا است که آن را به شهر دانشگاهی نزدیک کرده است .

رییس دانشگاه صنعتی شیراز نیز پیرامون استعدادهای صدرا برای تبدیل شدن به شهر دانشگاهی به خبرنگار ایرنا گفت : ما آمادگی داریم تا مجموعه دانشگاهی صنعتی شیراز را در اراضی این دانشگاه به وسعت 120 هکتار اراضی موجود ایجاد نماییم .

دکتر جلیل مقدسی در ادامه بیان داشت : این طرح اکنون در مرحله اجرا قرار دارد و به عنوان یکی از پیشنهادات سفر رییس جمهوری مطرح است و امید است با گره گشایی در این سفر جزییات این انتقال نیز مصوب گردد و ما بتوانیم دانشکده فناوری اطلاعات این دانشگاه را به صدرا منتقل کنیم که اینک حدود 260 دانشجو دارد .

دکتر مقدسی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی در صدرا در دو سایت طراحی شده است گفت : در سایت نخست به وسعت 36 هکتار کلاسها و آزمایشگاهها و پردیس های دانشگاه تشکیل می شود و در سایت دوم خوابگاهها ، غذا خوری ها ، مسجد و اماکن فرهنگی و رفاهی دانشجویان ایجاد می گردد که همگی در راستای ایجاد شهر دانشگاهی تدوین شده است .

رییس دانشگاه صنعتی شیراز خاطر نشان کرد : انتقال دانشکده فناوری اطلاعات این دانشگاه به صدرا به صورت پیشنهاد در سفر رییس جمهوری به استانداری فارس داده شده و با تامین 250 میلیارد ریال اعتبار و فراهم شدن زیر ساخت های حمل و نقل این مهم به سرانجام خواهد رسید .

دکتر مقدسی گفت : تاکید دانشگاه صنعتی شیراز بر تربیت دانشجویان در مقاطع ارشد و دکتری است و در حال حاضر ما در 18 رشته دکتری و 37 رشته کارشناسی ارشد و سه رشته کارشناسی دانشجو می پذیریم .

وی تاکید کرد ، تبدیل صدرا به شهر دانشگاهی و علمی می تواند زمینه توسعه دو چندان این شهر را فراهم کند و قطعا اثرات فرهنگی و رفاهی آن بر مردم و ساکنان این شهر نیز مترتب خواهد بود .

امید آنکه در سفر آتی رییس جمهوری به استان فارس بارقه های امید برای رونق و توسعه شهر صدرا دمیده شود شاخسار تلاش و مساعی مدیران و مسوولان به بار بنشیند و گام های اصلی و اساسی برای تبدیل صدرا به شهر دانشگاهی برداشته شود .

حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه، روز چهارشنبه نهم اردیبهشت 94 و در شانزدهیمن سفر استانی کاروان تدبیر و امید، وارد استان فارس خواهد شد.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter