برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز سه شنبه 19 آذر 1398   برابر با  :    10/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/12  قمری
(1394/8/6)
شهردار شیراز به عنوان چهره برتر گردشگری استان فارس معرفی شد
شهردار شیراز با تأکید بر اینکه چشم‌انداز گردشگری شیراز با همکاری مسئولان استان فارس تحقق می‌یابد، گفت: تعداد گردشگران شیراز باید تا پنج سال آینده معادل 10 درصد جمعیت این شهر باشد.
مطبوعات فارس / علیرضا پاک‌فطرت در نشستی با  فعالان گردشگری استان فارس اظهار داشت: اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و کمیسیون گردشگری این شورا، مسائل مربوط به حوزه گردشگری را با علاقه و جدیت پیگیری کرده‌اند و در شرایط کنونی همه به این نتیجه رسیده‌اند که حل اشتغال مردم شیراز در بحث صنعت گردشگری خلاصه می‌شود.

وی افزود: درست است که شیراز پایتخت فرهنگی است اما تحول در بحث گردشگری مستلزم برطرف کردن معضلات فرهنگی امروز شهر و مسائل نوین فرهنگی از قبیل آپارتمان‌نشینی و فرهنگ ترافیک است.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه شهر وایمار در آلمان با جمعیت کمتر از 150 هزار نفر بیش از 200 هزار نفر توریست دارد، خاطرنشان کرد: یکی از مسئولان شهر وایمار خودش با دغدغه بسیار در یک برنامه و جشنواره، صندلی می‌چیند و اینها برای ما درس‌آموز است که در بحث گردشگری و به طور کل در مقولات مدیریتی باید نگاه خود را تغییر دهیم و همه با هم به میدان بیاییم.

پاک‌فطرت با بیان اینکه در حال حاضر شورا با شهرداری شیراز هماهنگ است، راهنمایی می‌کند، خط می‌دهد و کارها را به پیش می‌برد، تصریح کرد: حق هم همین است که همه با هم همدلانه کار کنیم تا بتوانیم شهر را به درجه‌ای برسانیم که بیکاری در این شهر وجود نداشته باشد و از این رو از حضور آقایان مهندس طالبان، نقیب‌زاده و دستغیب که در جلسه حاضر هستند و در تمام مواقع در بحث گردشگری همراهی کرده‌اند قدردانی می‌کنم.

وی با اشاره به گذشت چند روز از هفته جهانگردی و گردشگری گفت: همه روزها و هفته‌ها می‌تواند روز گردشگری باشد و ما حتی در ماه محرم هم می‌توانیم بحث گردشگرپذیری را داشته باشیم چنانکه هند 150 میلیون مسلمان دارد و شیعیان این کشور علاقه‌مند دیدن سومین حرم اهل بیت (ع) نیز هستند که باید در همان کشور با راه اندازی دفاتر گردشگری برای جذب توریست برنامه ریزی کرد.

پاک فطرت افزود: معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز با حمایت شورا مسائل و مشکلات طرح شده فعالان حوزه گردشگری را پیگیری کند.

شیراز و فارس بسته ای کامل از تمام عناصر گردشگری است

شهردار شیراز در پاسخ به پرسش برخی از فعالان گردشگری درباره طرح جامع گردشگری شیراز، گفت: برای تدوین طرح جامع فراخوان اعلام و طرح های متعدد دریافت شد و گروهی از اساتید دانشگاه آن را بررسی کردند و در نهایت دانشگاه اصفهان که قوی‌ترین طرح را ارائه داده بود، پذیرفته شد.

پاک‌فطرت افزود: 50 استاد دانشگاه در این امر دخیل هستند که 10 استاد و ناظر عالیه (دکتر هل‌فروش عضو هیئت علمی دانشگاه وین) شیرازی هستند و مدیر پروژه نیز شیرازی است ضمن آن که بسیاری از اساتید دانشگاه اصفهان هم شیرازی هستند.

وی با اشاره به اینکه از سویی در صنعت گردشگری نمی‌توان به شیراز تنها نگریست بلکه باید در یک بسته، شیراز، اصفهان، یزد و حتی کاشان و کرمان با هم دیده شود، خاطرنشان کرد: در طرح جامع گردشگری باید این مسائل دیده شود چراکه بسیاری گردشگران می‌خواهند تمام این شهرها را با هزینه کمتر ببینند و شاید بازدید از یک شهر برای آنها به صرفه نباشد که البته شیراز و فارس بسته ای کامل از تمامی عناصر گردشگری است.

تأکید بر راه‌اندازی قطار سریع‌السیر شیراز- اصفهان

شهردار شیراز به برخی مشکلات این حوزه نیز اشاره کرد و اظهار داشت: نمی‌شود گردشگر را سوار اتوبوس شیراز ـ اصفهان کرد که هفت ساعت اتوبوس سواری کند ضمن این که آنها آمار کشته‌های جاده‌ای را می‌دانند پس باید در این حوزه به صورت جامع مسائل را دید و بررسی کرد.

پاک‌فطرت بر اینکه در طرح جامع گردشگری باید مسائل تا 20 سال بعد دیده شده و نظرات فعالان گردشگری در آن لحاظ شود، تأکید کرد.

وی با تأکید بر اینکه برنامه‌های حوزه گردشگری شهر شیراز باید به گونه‌ای تنظیم شود که این شهر 5 تا 10 سال آینده معادل 10 درصد جمعیت خود توریست داشته باشد، خاطرنشان کرد: این کار بزرگ اما شدنی است و با ظرفیت‌های موجود باید زیرساخت‌های لازم اعم از تخت اقامتی و جاذبه‌های جدید را فراهم کرده و به سمت تحقق اهداف حرکت کنیم.

شهردار شیراز اظهار داشت: شهرداری شیراز برای حل آن مشکلاتی که در حوزه شهرداری باشد آماده همکاری کامل با صاحبنظران و فعالان گردشگری است اما باید توجه شود که مدیریت واحد شهری در حال حاضر وجود ندارد.

پاک‌فطرت با بیان اینکه شهرداری امروز بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار است و اوراق مشارکتی که می‌فروشد 10 درصد توسط مردم فارس و شیراز خریداری می‌شود و مابقی را دیگر استان‌ها می‌خرند، افزود: همین اوراق باعث شده حداقل یک میلیون متر مربع ساخت و ساز در شیراز شده که از این بابت تعداد زیادی شغل ایجاد شده است.

وی ادامه داد: پروژه‌های در دست احداث فرهنگی، تجاری، تفریحی و ورزشی متعدد در شیراز وجود دارد که می‌تواند حداقل نیمی از روز، یک خانواده را سرگرم کند اما به سبب همان نبود مدیریت واحد، مشکلاتی در بحث تاسیسات و برق و سایر موارد وجود دارد.

شهردار شیراز با بیان اینکه در تمام کشورها و شهرهای گردشگری، عبور اتوبوس توریست در همه جا آزاد است، خاطرنشان کرد: این اتوبوس‌ها حتی در محدوده ترافیکی هم تردد می‌کنند و پلیس هم با احترام ویژه برخورد می‌کند اما این موارد خارج از حیطه شهرداری است.

پاک‌فطرت همچنین با تاکید بر ضرورت ایجاد هتل دانشجویی، گفت: اگر این هتل ها ساخته شود افزایش گردشگر را در پی خواهد داشت.

وی در مورد ایجاد جاذبه‌های جدید برای افزایش ماندگاری توریست توضیحاتی را ارائه کرد و افزود: وظیفه شهرداری فراهم آوردن تسهیلات در بحث زیرساخت‌ها است اما منطقی نیست اگر بخواهد تمام زیرساخت‌های گردشگری را بسازد چنانکه ساخت تله‌کابین 40 تا 50 میلیارد تومان هزینه دارد و حتی اگر شهرداری آن را بسازد باید با چه هزینه‌ای آن را نگهداری کند که در این زمینه شهرداری کمک می‌کند و تشویق‌هایی ارائه می‌دهد که سرمایه‌گذاران به میدان بیایند.

شهردار شیراز تصریح کرد: شهرداری باید با ارائه تسهیلات بخش خصوصی را به میدان بیاورد تا لوناپارک، پارک آبی یا تله کابین بسازند؛ هرچند به این نتیجه رسیدیم در پارک 580 هکتاری کارهایی انجام دهیم که در این راستا سازمان همیاری شهرداری در حال خرید تجهیزات شهربازی و تفریحی به مبلغ 30 میلیون دلار از کشورهای دیگر است و در پارک 580 هکتاری مستقر خواهد کرد که باز هم نگهداری آن را باید بخش خصوصی بر عهده بگیرد.

پاک‌فطرت ادامه داد: در باغات قصردشت که شهرداری چند صد هکتار آن را خریداری کرده می‌توان پارک هتل جنگلی ساخت و شهر رویایی گردشگری در آن احداث کرد و حتی اجازه داد رستوران های سنتی دیگر شهرها در آن فعال شود به شرط آن که توان فعالان گردشگری و بخش خصوصی در کنار ما قرار بگیرد.

هیچ برنامه فرهنگی در شرایط فقر و بیکاری به نتیجه نمی‌رسد

شهردار شیراز خاطرنشان کرد: شهرداری شیراز با کمک شورای شهر، امسال در بحث توانمندسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده و کمتر برخوردار در بین کلان‌شهرهای کشور اول شد و مهندس طالبان که عضو شرکت عمران و بهسازی هستند در همین زمینه از وزیر لوح تقدیر دریافت کردند.

پاک‌فطرت با تاکید بر الزامی بودن ورود شیراز به بحث گردشگرپذیری، گفت: اگر مترو با هزینه گزاف راه‌اندازی شود اما توریست به شیراز نیاید و درآمد مطابق یک کلان‌شهر نداشته باشیم و شرکت‌های گردشگری ما قوی نشوند، باید تمام درآمد شیراز به هزینه نگهداری مترو اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه بهتر است شرکت‌های گردشگری اصفهان، شیراز، یزد و حتی کرمان و کاشان با هم هماهنگ شوند و حتی میتوان با برنامه ریزی قطار سریع السیر بین این شهرها ایجاد کرد، تصریح کرد: شاید لازم باشد مجلس از معاونت گردشگری میراث فرهنگی بخواهد در مدت معین برای ایجاد میزان مشخصی از اشتغال برنامه بدهد یا دست شهرداری را در پیشبرد امور باز بگذارند.

شهردار شیراز تأکید کرد: تعالی ارزش‌های اخلاقی و مباحث فرهنگی تنها در صورت وجود اشتغال و حداقل‌های معیشتی ممکن است و هیچ برنامه فرهنگی در شرایط بیکاری و فقر به نتیجه مطلوب نمی‌رسد.

گفتنی است، در این نشست شهردار شیراز به عنوان تلاشگر برگزیده جامعه گردشگری و صنایع دستی استان فارس معرفی و با ارائه لوح یادبود از وی تقدیر شد.


عکس:محمد احمدی

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

نماینده مجلس عالی تاجیکستان خواستار برقراری پرواز مستقیم بین شهرهای شیراز و دوشنبه شد
نوید شهردار شیراز برای اختصاص 10 میلیاردتومان به مترو این شهر
عزم جدی شهرداری برای فسادستیزی
شیراز موفقترین شهر در حمل و نقل عمومی است
از کسانی که پای آبروی شیراز ایستادند باید قدردانی کرد
امضای تفاهمنامه فرهنگی شیراز با شهر خوی
همایش تجلیل از مادران شهید با حضور شهردار شیراز برگزار شد
پایان طرح توسعه جنوب شهر شیراز تا پایان امسال/جنوب شیراز محور گردشگری می شود
خیرین برای کمک به خانواده های بی سرپرست تلاش بیشتری کنند/ مشاغل خانگی بهترین راهکار برای کمک به زنان سرپرست خانوار
شوراها از ارکان محکم نظام هستند
روز قدس، نقطه عطف حماسه سیاسی است
اصناف در مراکز جدید خدماتی شهر مستقر شوند / حماسه اقتصادی سرلوحه عملکرد باشد
بهره برداری از پل دوم شهرک بهارستان / پل سوم کلنگ زنی می شود
عملکرد تقاطع غیر هم سطح شهدای جهاد فرا شهری خواهد بود/عکس:محمد احمدی
لزوم اجرای طرح ترافیک بیش از پیش احساس می شود
عملیات اجرایی سد تنگ سرخ آغاز شده است
بازدید شهردار شیراز از ترمینال کاراندیش شیراز
گره‌های ترافیکی در بخش‌هایی از شیراز باز می شود
برپایی نمایشگاه تاریخچه فرهنگ پوشش در ادیان و ملل مختلف در شیراز
بازدید شهردار شیراز از کمپ نوروزی بوستان شهدا منطقه پنج
بهره‌برداري از پل كابلي ولي‌عصر(عج) ابتداي سال 95
تكريم شهداي سادات موجب ارتقاي فرهنگ جامعه است
آیین شام غریبان حضرت زینب در شیراز برگزار شد
بازدید شهردار شیراز از پروژهای عمرانی
در حمایت از سازمان آتش نشانی، از هیچ گونه تلاشی فروگذار نمی کنم
تأثیر دیپبماسی فعال شهری در ارتقای روابط کشورها
انتقال زندان شیراز به خارج شهر ضرورت دارد
تبلیغ منزل مبله در شان سومین حرم اهل بیت نیست
بهسازی و نهضت آسفالت معابر مرکزی شیراز
اعلام نتایج آزمون استخدام شهرداری ، هفته آینده
شهروندان در بارشها از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند
با ساماندهی وانت بارها مخالفیم/ فروش محصولات ارزان قیمت در بازارچه های شهرداری در اولویت باشد
لزوم بهره گیری تمامی شهرهای دنیا از فرهنگ اسلامی
اعطای پایان کار منوط به استعلام از بهزیستی شود
توجه به الگوهای مناسب سبک ایرانی اسلامی در تمام مقاطع تحصیلی
بهینه‌سازی مصرف انرژی در تمامی واحدهای شهرداری شیراز اجرا می‌شود
بهره بردن از ظرفيت هنرمندان و فرهنگوران در مديريت فرهنگسراها
بهره‌برداري از 155 ميليارد تومان پروژه در هفته دولت
رینگ دوم شهر شیراز تکمیل می‌شود
شرط ايجاد شهر سالم داشتن خانواده سلامت است
خودرو محور بودن شهرآمار تصادفات را بالا برده است
مالک هتل آسمان می‌گفت داخل ارگ داربست بزنید تا از داخل ارگ هتل من را نبینند
تسریع در اجرای طرح توسعه حرم مطهر شاهچراغ(ع)
بنیاد بین‌المللی غدیر، عشق به اهل بیت‌(ع) را در جوانان شیرازی تقویت کند
شهرداری باید الگوی اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی باشد
دولت توجه بیشتری به حوزه حمل و نقل عمومی داشته باشد
500 میلیارد ریال پروژه در شیراز افتتاح می شود
ساختمان شهرداری مرکزی موزه می‌شود
فضای ورزش‌های پهلوانی و باستانی در شیراز گسترش یابد
لزوم تعامل دستگاه‌ها برای ساماندهی قبرستان تاریخی دارالسلام شیراز
بازدید شهردار شیراز از پل کابلی ولی عصر
خالی ماندن پارکینگ‌ها به علت رایگان بودن پارک حاشیه معابر است
سرعتِ کار در پروژه میدان معلم، دو برابرشده است
تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی شهرداری شیراز در چارچوب قوانین وزارت کشور انجام می‌شود
روزانه 4 میلیارد ریال برای نظافت شیراز و نگهداری فضای سبز هزینه می‌شود
شهردار شیراز سه‌شنبه با دوچرخه تردد می‌کند
استقبال انبوه سازان از احداث ساختمان‌های سبز
ایجاد 20 کیلومتر کوه‌راه در ارتفاعات شیراز
دوربین های ترافیکی شهری شیراز۲.۵ برابر شد
پروژه ولی‌عصر (عج) به یک نشانه شهری کم نظیر تبدیل می‌شود
بوستان ورزش و سلامت در غرب شیراز به بهره‌برداری می‌رسد
افزایش هفتگی دوربین‌های ثبت تخلف رانندگی در شیراز
عملیات خط دو مترو شیراز طبق برنامه زمان‌بندی انجام می‌شود
بازسازی خیابان زند باریک شیراز 3 روز طول می‌کشد
ضرورت رعایت سبک معماری ایرانی اسلامی در سیما و منظر شهری
بانک شهر 2 صرافی الکترونیک در شیراز راه‌اندازی می‌کند
5 هزار پیمانکار شهرداری شیراز از بانک شهر تسهیلات دریافت کردند
فروش 400 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تکمیل خط یک مترو شیراز
تاکسی‌ها توسط بانک شهر به کارت‌خوان الکترونیک تجهیز می‌شوند
سرانه فضاي سبز شيراز 23 مترمربع است
پیشگیری از بیماری‌های مسری مهم‌ترین اولویت اتوبوس سلامت شیراز
استفاده انتخاباتی از امکانات شهرداری ممنوع است
هیچ زمانی برای پست و مقام در را به دیوار نکوبیده‌ام
نمی‌دانیم باید تابع شورا باشیم یا هیئت رسیدگی به تخلفات
آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح شیراز صدرا
پیش‌نویس سند خواهرخواندگی شیراز و نانجینگ چین امضا شد
شهردار شیراز با رئیس کل دادگستری فارس دیدار کرد
آماده احداث تصفیه خانه لوکال در شیراز هستیم
از اهالی قصردشت که سال ها از این با غ ها حفظ و نگهداری کردند، تقدیر و تشکر می کنم
افتتاح فاز۲ خط یک مترو شیراز
رودخانه خشک شیراز باید از تهدید به یک فرصت عمومی تبدیل شود
شيراز نيازمند نظم و زيبايي بصري است
آسیب های اجتماعی امروز ناشی از تغییرات کالبدی کلانشهرها و تغییر نظام محله ای است
اعتلای جایگاه شیراز را همراه با نخبگان رقم می‌زنیم
پیمانکار و کارمندی که سیستم را معیوب کند در شهرداری جایی ندارد
شهردار شیراز حکم انتصاب دو مدیر جدید را صادر کرد
زنگ انقلاب در دبیرستان شهید بهشتی شیراز به صدا در آمد
اجرایی شدن پل شیشه‌ای علی‌ابن حمزه از ابتدای 97
شهرداری از پایان‌نامه‌های با موضوع مدیریت شهری حمایت می‌کند
نیازمند اقناع افکار عمومی در خصوص خدمات مهندسی هستیم
طرح بازآفرینی محورزندیه به مسابقه گذاشته می‌شود
هوشمند سازی ترافیک بخشی از پازل شهر هوشمند است
خط معماری و مکتب خاص شیراز نداریم
امضای پیمان خواهرخواندگی شیراز و نانجینگ
شهرداری مجموعه‌ای اجرایی است نه سیاسی
انتصاب معاون مالی و اقتصادی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز
روند صدور استعلامات شهرداری به طور کامل در اختیار دفاتر ماده 33 قرار می گیرد
تلاش برای به سرانجام رسیدن پروژه‌ی سعدیه در شیراز
وجود متولیان مختلف مانع سرمایه گذاری در بافت قدیم شیراز است
کمک به شهرداری در مسیر توسعه
می توان مثلث زیارتی با حضور شهرهای مشهد مقدس، قم و شیراز تشکیل داد
حضور شهردار شیراز در اجلاس جهانی شهرهای تاریخی جهان
تقاطع غیرهمسطح جوادیه به زودی افتتاح می شود
دوشادوش یکدیگر برای دفاع از کشور و محافظت از خون شهدا متحد باشیم
وظیفه تمام مسئولان ادامه راه شهدا است
برای مقاصد سیاسی به کشورتان ظلم نکنید
پروژه های جدید شهرداری شیراز با نگاه پیاده محور آغاز می شود
فضای حاکم بر شهر شیراز را فضای گفتگو، مدارا و صلح است
فرصت آموزش و اشتغال مناسب و موثر را برای نخبگان فراهم کنید
بعضی اقدامات عمرانی به جای خاطره‌سازی خاطرات را پاک می‌کند
شهردار شیراز در بازدید از پروژه تقاطع غیرهمسطح شهیدان روزی طلب
آمادگی شهرداری برای تقویت ناشرین شیرازی و فارسی
برگزیدگان جشنواره موسیقی فارس معرفی شدند
بازدید شهردار شیراز از فاز نخست مسیر دوچرخه سواری
شهرداری که با مترو سر کار می رود
آغاز عملیات اجرایی خط سه مترو شیراز
شهردار شیراز در آیین افتتاح همزمان 6 پروژه
مدت زمان اقامت گردشگران در شیراز افزایش می یابد
وضعیت کنونی شهرها خوب یا بد حاصل کار مهندسان است
خط دو قطار شهری ظرف سه سال آینده به بهره برداری می رسد
همکاری شهرداری و مرکز اسناد برای ایجاد آرشیو ملی هنر در شیراز
۴۰۰ خانه در خطر سیل محله سعدی شیراز باید تملک شود
نوید راه‌اندازی تراموای شیراز با همکاری آلمانی‌ها
تلاش برای تکمیل 6 پروژه تا پایان امسال در شیراز
ظرفیت افزایش مراودات فرهنگی با آلمان وجود دارد
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter