برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز شنبه 3 اسفند 1398   برابر با  :    22/2/2020  میلادی    مصادف با :    1441/6/27  قمری
(1395/10/6)
شمارمراکز دانشگاه فرهنگیان کشورکاهش می یابد
سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: در حال حاضر 100 واحد دانشگاهی وابسته به دانشگاه فرهنگیان در کشور وجود دارد که بر اساس استانداردها در این حوزه این میزان باید به 64 پردیس در کشور برسد.
مطبوعات فاارس/دکتر محمود مهرمحمدی دوشنبه در جمع خبرنگاران در شیراز بیان کرد: هر استان باید دو پردیس ویژه آقایان و خانم ها داشته باشد در حالی که توسعه ساختمانی و طولی و عرضی دانشگاه فرهنگیان در دولت قبل و بی رویه انجام شد که در این دولت باید جمع شود.

وی افزود: اعتقاد ما بر این است که در محیط های کوچک که ظرفیت لازم برای پشتیبانی تربیت معلم ندارند، نباید واحد دانشگاهی تاسیس شود در حالی که متاسفانه درحال حاضر ما در برخی از شهرستان ها یک دبیرستان هم نداریم اما یک واحد دانشگاهی فرهنگیان داریم که این مناسب نیست.

مهرمحمدی اظهارداشت: بر اساس مصوبه ما در شورای این دانشگاه قرار است تا سال هزار و 400 هیچ واحد دانشگاهی مربوط به دانشگاه فرهنگیان در خارج از مرکز استان ها در کشور راه اندازی نشود.

وی اضافه کرد: همچنین 25 مرکز این دانشگاه که در حال حاضر فعال است تغییر خط کاری خواهند داشت و از واحد دانشگاهی بودن خارج می شوند و در مسیر برگزاری دوره های کوتاه مدت ضمن خدمت به کار گرفته می شوند.

او با بیان اینکه تحقق اداره با کیفیت تر مراکز دانشگاه فرهنگیان را به صورت جدی دنبال می کنیم ادامه داد: با توسعه بی رویه دانشگاه فرهنگیان مخالفیم و تلاش ما بر محدودیت با کیفیت بالاتر در واحدهای دانشگاه فرهنگیان است.

مهرمحمدی باتوجه به سخنان استاندار فارس مبنی بر عدم ضرورت توسعه دانشگاه فرهنگیان عنوان داشت: استاندار فارس به دلیل سابقه مدیریتی در بدنه وزارت آموزش و پرورش به مسایل و پیچیدگی مباحث در این زمینه آشنایی دارد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه همه باید نسبت به توسعه این دانشگاه دغدغه مند باشند افزود: در بحث محدود کردن عرضی و طولی این دانشگاه با استاندار فارس همسو و هم نظر هستم اما در برنامه عملیاتی و اجرایی برای تحقق این مهم با استاندار فارس همسو نیستم.

مهر محمدی گفت:دانشگاه فرهنگیان برآمده از سنت یکصد ساله تربیت معلم درکشور است که اعتلا و ارتقا بخشیدن در امر خطیر وزیربنایی تربیت معلم را در کشور مدیریت می کند.

وی بیان کرد: باتوجه به رسالت مهم دانشگاه فرهنگیان و ایجاد پروسه کوتاه تربیت مدرس در کشور، نیاز است در سطح کشور توجه ویژه ای به این دانشگاه شود.
او اظهارداشت: دانشگاه فرهنگیان باید بتواند به عنوان دومین مولود انقلاب اسلامی در آموزش عالی کشور نقش خود را ایفا کند که در حال حاضر این دانشگاه با چشم انداز ترسیم شده برای آن، فاصله زیادی دارد و این موجب نگرانی است.

** 50 هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان در کشور
مهرمحمدی اضافه کرد: بر اساس داده های آماری و استنادی و با تعریف دانشجویان برتر به معنای برخورداری از رتبه های زیر هزار کنکور سراسری، ورودی های دانشگاه های فرهنگیان نسبت به بسیاری از دانشگاه های کشور بسیار بهتر است.

وی ادامه داد: انتظار است در استان ها کمک رسانی بهتری برای توسعه این دانشگاه ها شود که یکی از اقدامات کوتاه مدت ما در این زمینه انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه های مادر در استان ها برای تربیت معلمان است.

مهر محمدی با بیان اینکه تربیت معلم روزآمد در نظام جمهوری اسلامی مورد نظر ماست عنوان داشت: یکی از کارهای ما در حدود سه سال اخیر در دانشگاه فرهنگیان فرهنگیان بازنگری در برنامه ها بوده است تا بتوانیم به شایستگی های مورد نیاز برای تربیت معلم روزآمد در کشور پاسخ دهیم.

او افزود: برای ارتقای شایستگی های معلمان دانشگاه فرهنگیان برنامه هایی طراحی شده که به صورت مستمر در کشور اجرا می شود که امید است با اجرای این برنامه نسل جدید معلمان با ظرفیت های ویژه و ممتاز تربیت و وارد آموزش و پرورش شود.

وی بااشاره به فلسفه وجودی دانشگاه فرهنگیان مبنی بر تربیت نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش گفت: تربیت نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش به دو صورت پذیرش از طریق کنکور سراسری و آزمون استخدامی آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان انجام می شود که این دو قالب مکمل یکدیگر هستند.

مهرمحمدی بیان کرد: در حال حاضر ظرفیت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در کشور 50 هزار نفر است که قرار است در سالجاری 10 هزار نفر از طریق کنکور سراسری و 10 هزار نفر از آزمون استخدامی به این دانشگاه وارد شود.

وی اظهارداشت: بر اساس پیش بینی های انجام شده در صورت ایجاد 78 هزار صندلی دردانشگاه فرهنگیان سالانه 34 هزار نیروی جدید به آموزش و پرورش وارد می شود که هم اکنون با این میزان صندلی در دانشگاه فرهنگیان فاصله داریم.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

ظرفیت پذیرش کنکور ۹۵ افزایش یافت
برگزاری آزمون استخدامی معلمی برای ۱۰ هزار نفر در شهریور
۳۵۰هزار ظرفیت دانشگاه‌ها خالی ماند
استخدام ۲۰ هزار نفر در سال جدید در آموزش و پرورش
20 هزار نفر سالجاری در وزارت آموزش و پرورش استخدام می شوند
آغاز ثبت نام آزمون استخدامی
تکمیل ظرفیت کنکور ۹۵ آغاز شد
امسال 18 هزار فارغ‌التحصيل دانشگاه فرهنگيان جذب مي‌شوند
امسال 18 هزار فارغ‌التحصيل دانشگاه فرهنگيان جذب مي‌شوند
کسب رتبه تک رقمی کنکور سراسری ۹۴ توسط ۶ دانش‌آموز شیرازی
مهلت انتخاب رشته کنکور تمدید شد
آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری از ساعت ۱۷ امروز
کنکور حذف می‌شود
پذیرش بیش از 12 هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان
کارنامه نهایی کنکور فردا منتشر می‌شود
انتشار کارنامه نهایی پذیرفته‌شدگان کنکور در ساعت 20 امشب
آغاز ثبت نام کنکور 96 از هفته آینده
اعلام نتایج اولیه کنکور تا نیمه مرداد
اعلام نتایج اولیه کنکور از ساعت ۱۸ فردا
چگونگی اعتراض به نتایج کنکور سراسری سال ۹۶
دیپلم هنرستانی‌ها ۱۲ ساله شد
آغاز ثبت نام در کنکور سراسری سال ۹۷ از اول بهمن
کارت ورود به جلسه کنکور 97 از فردا در دسترس داوطلبان است
رتبه 19 فارس در شاخص‌های کنکور سراسری
انتخاب رشته بیش از 69 هزار داوطلب کنکور
نتایج نهایی کنکور اعلام شد
رونمایی از سامانه جامع اینترنتی برنامه ریزی درسی دانش آموزان
کارنامه نهایی کنکور سراسری منتشر شد
ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۱ تا ۱۷ مرداد انجام می‌شود
پذیرش ۵۳۴ نفر از فارس در مرحله اول آزمون استخدامی آموزش و پرورش
تعویق آزمون استخدامی آموزش و پرورش
زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش
آغاز ثبت‌نام «آزمون استخدامی آموزش و پرورش» از 17 مهر ماه
جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعلام شد/آغاز ثبت‌نام از۱۸مهر
آغاز ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش از فردا
آمار ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش پرورش
زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش
اعلام جزئیات «آزمون استخدامی» طی هفته آتی
جذب ۱۷هزار نیروی جدید در آزمون استخدامی آموزش و پرورش
اعلام شرط سنی شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش
آغاز بررسی مدارک و مصاحبه پذیرفته شدگان «آزمون استخدامی» از شنبه
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter