برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز شنبه 14 تیر 1399   برابر با  :    4/7/2020  میلادی    مصادف با :    1441/11/13  قمری
(1394/11/28)
شرط افزایش حقوق کارکنان از اول سال 95!
سخنگوی دولت در اهم اظهارات اقتصادی دیروز خود از پرداخت 2000 میلیارد تومان یارانه به تولید خبر داده است.
مطبوعات فارس/محمد باقر نوبخت که  دیروز  میزبان خبرنگاران بود و عمده سخنان وی به مباحث اقتصادی و بیان اخباری اغلب تازه در این باره اختصاص داشت.

تصویب لایحه بودجه سال آینده که دولت در 27 دی ماه و در اولین روز اجرای برجام به مجلس برده از مهمترین دغدغه های این روزهای دولت و به ویژه سازمان مدیریت و برنامه ریزی است. این در حالی است که مجلس با توجه به انتخابات پیش رو معتقد است که زمانی برای تصویب لایحه ای که دولت دیرتر از موعد به مجلس برده وجود نداشته و باید به سال بعد موکول شود از این رو لازم است که دولت لایحه دو دوازدهم برای بودجه سال آینده ارائه کند. با این حال دولتی ها نیز تاکید دارند که طبق آیین نامه مجلس حتی با وجود انتخابات و تعطیلات مجلس در صورت کاری فشرده تر، زمان برای تصویب بودجه 1395 وجود داشته لازم است که برای ابتدای سال بعد قانون جدیدی که بر اساس شرایط پسا تحریم تنظیم شده اجرایی شود نه بودجه دو دوازدهمی که بر اساس بودجه تحریمی امسال است.

اخیرا هم رئیس جمهور نسبت به این موضوع تاکید و اعلام کرد که مجلس بودجه سال 1395 را در فرصت باقی مانده به انتهای سال تصویب کند. نوبخت ،نیز بارها این خواسته را مطرح کرده است. به طوری که امروز هم در نشست خبری خود ضمن تاکید مجدد برای تصویب بودجه در سال جاری اعلام کرده است که نظر دولت این است که اگر چه مجلس با وجود حضور نمایندگان در حوزه های انتخابیه تعطیل است ولی امکان دارد با فشردگی و برنامه ریزی درست، بودجه 1395 را در همین سال به تصویب برساند. بودجه غیر از پیش بینی درآمدها و هزینه‌ها، پیامی برای بخشهای غیردولتی دارد که چه مناسباتی در سال آینده صورت می گیرد. بنابراین به مصلحت نیست بودجه چند ماه معطل باشد و فعالان اقتصادی ندانند چه سیاستهایی در پیش است.

افزایش حقوق به شرط تصویب بودجه
اما با توجه به اینکه با عدم اجرایی شدن قانون بودجه از ابتدای سال تمامی ماده ها و تبصره های آن هم به طور طبیعی اجرایی نخواهد شد، نوبخت در این باره حقوق کارکنان را مورد اشاره قرار داده و گفته که اگر بودجه به تصویب نرسد، قطعا افزایشی که برای بازنشستگان و کارمندان گفتیم از ابتدای سال 1395 عملیاتی نمی شود.

بر این اساس اگر مجلس لایحه بودجه سال آینده را در سال جاری تصویب نکند و از اول سال 1395 در اختیار دولت نباشد، کارکنان و بازنشستگان هم نباید منتظر افزایش 12 درصد حقوق خود از ابتدای سال آینده باشند.

سخنگوی دولت درباره پرداخت عیدی کارمندان دولت که برای سال جاری حدود 688 هزار تومان تعیین شده نیز عنوان کرده که پرداخت عیدی و حقوق از الان شروع شده است. با این توضیح که تا پایان این ماه 15 هزار میلیارد تومان حقوق و عیدی کارکنان پرداخت می شود و در اسفندماه نیز، حقوق کارکنان دولت پرداخت خواهد شد.

رشد اقتصادی بالاخره رو نمایی می شود
رشد اقتصادی قرار است با جزییات کامل در روزهای آینده رونمایی شود، این از سخنان سخگوی دولت بر آمده و وی در واکنش به انتقادات نسبت به محرمانه بودن آمارها به ویژه آمار رشد اقتصادی اعلام کرده است.

در حالی بر خلاف سال گذشته که بانک مرکزی در غیاب مرکز آمار، به طور متناوب رشد های اقتصادی سه ماهه را اعلام کرد و اخبار مثبتی نیز بود،برای سال جاری که حدود 11 ماه از آن سپری شده تا کنون بانک مزکزی و مرکز آمار، آمار دقیقی از میزان رشد اقتصادی در سال جاری اعلام نکرده‌اند. موضوعی که موجب گمانه زنی ها برای رشد منفی و احتمال مخفی کردن آن شده است.

با این وجود سخنگوی دولت در پاسخ به خبرنگاران درباره پروژه مخالفان قوه مجریه در خصوص محرمانه کردن آمار کلان کشور گفته است که من هر هفته اعداد و ارقام را بیان می کنم. سایت سخنگوی دولت نیز این آمار را منتشر می کند. مجلس به همه اسناد و مدارک موجود دسترسی دارد و همکاران دولت با حضور در مجلس، مطالبی را بیان می کنند و بلافاصله اخبار و اطلاعات روی شبکه ها و سایتها می رود. بنابراین، ما هیچ چیز محرمانه ای نداریم. البته برخی اسناد طبقه بندی شده و برخی نیز هنوز تکمیل نشده است. هیچ قرارداد محرمانه ای در وزارت نفت نداریم و وزارت نفت هم باید اطلاعات خود را منتشر کند. درباره خودروی پژو هم که می گویند مسایل محرمانه است! چه زمانی معمول بوده قراردادها را روی سایت قرار دهند که اگر ما الان نگذاریم، بگویند محرمانه عمل شده؟

وی این راهم گفته که عادل آذر-رئیس مرکز آمار- قرار است ریز تحولات رشد اقتصادی را به رسانه ها اعلام کند.

یارانه 2000 هزار میلیاردی برای تولید که جزئیات آن قرار است اعلام شود
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به پرداخت یارانه تولید در سال جاری نیز اشاره داشته است. وی گفته که در سال جاری بیش از 2 هزار میلیارد تومان به تولید پرداخت کرده‌ایم. 42 هزار میلیارد تومان نیز به اشخاص تا پایان سال خواهیم داد.

نوبخت، همچنین تاکید کرده که از سال 1389 که قانون هدفمندی یارانه ها اجرا شد میزان منابع تخصیص داده شده را به ریز داریم که چه مبلغی به چه کسانی داده شده است و از طریق سایت سخنگو اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی البته به این اشاره داشته که سازمان مدیریت و برنامه ریز ی با توجه به اینکه نرخ های سود موجود برای تولید و فعالان اقتصادی مشکلاتی ایجاد کرده بود حدود 800 میلیارد تومان به عنوان یارانه و به تفکیک چهار مبلغ 200 میلیاردی که به 4 بانک پرداخت کرده تابخشی از سود تسهیلات فعالان اقتصادی را به عهده گرفته باشد.

وی از پرداخت یارانه به بیش از 75 میلیون ایرانی با وجود حذف‌های انجام شده سخن گفته و اعلام کرده است که اگر بودجه سال آینده را مجلس در سال جاری تصویب نکند به طور حتم از افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان هم از اول سال بعد خبری نیست.


اشخاص فاقد کارت ملی یارانه نمی گیرند
نوبخت درباره پرداخت یارانه نقدی کسانی که کارت ملی ندارند ، که مهلت مراجعه و تعیین تکلیف این افراد تا 15 اسفند ماه تمدید شده است نیز توضیح داد که وزارت تعاون، رفاه و تامین اجتماعی شرایطی را برای پرداخت نقدی یارانه در نظر گرفته است. قبلا گفته می شد تعداد یارانه بگیران از اشخاص فعلی کشور بیشتر است. کارت ملی و کد صریحا می تواند شفاف سازی کند تا پولها به درستی مدیریت شود تا به دست افراد نیازمند برسد. وزارت تعاون، کار درستی انجام داد که همه افراد دریافت کننده یارانه، کد و کارت ملی داشته باشند. حتی برای کسانی که اقدام به گرفتن کارت کرده بودند، یارانه دادیم ولی ممکن است کسانی که کارت ملی ندارند، در قید حیات نباشند.

سبد کالا در راه است
سخنگوی دولت نوبخت ، همچنین از ارائه سبد کالا و یا همان بسته امنیت غذایی دیگر به اقشار هدف خبر داده و گفته است که وعده دیگری از توزیع سبد کالا یا سبد امنیت غذایی در حال انجام است و مجموعه خاصی اهدای کالاها را انجام می دهد.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

به دنبال تشدید تنش یا جنگ نیستیم
شیراز بهسازی می‌شود
اگر یارانه بخواهد 250 هزار تومان باشد تقریبا باید قیمت حامل‌های انرژی شش برابر شود
تغییر قیمت بنزین تأثیر چندانی بر قیمت دیگر کالاها ندارد
یارانه ثروتمندان محرز شده را قطع کرده‌ایم
حداقل حقوق بازنشسته‌ها یک‌میلیون می‌شود/نوآوری دولت در برنامه ششم
قانون حذف کارت سوخت ابلاغ شده است
متناسب با گشایش‌های اقتصادی یارانه‌ها افزایش می‌یابد
مسکن مهر ارزان می شود
افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده
افزایش ۱۲ درصدی پاداش‌ آخر سال قطعی است
حذف نفت از آسیا و استقلال در لبه تیغ
سناریوی جدید برای «حذف یارانه»
تکذیب حذف یارانه سه دهک‌ از سوی سخنگوی دولت
جزئیاتی از افزایش مجدد حقوق کارکنان در سال جاری
حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش شد
علت انفجار در سکوی پرتاب ماهواره‌ ناهید
دستگیری چند تن در نهاد ریاست جمهوری کذب محض است
روال پخت نان در نانوایی‌های شیراز عادی است
تردد در جاده‌ها در روز بارانی فارس روان است
سهیمه بنزین نوروزی شامل ایام عید ۹۹ نخواهد شد
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter