برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز یکشنبه 29 دی 1398   برابر با  :    19/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/5/23  قمری
(1396/4/19)
سیروس پاک‌فطرت رئیس خانه مشارکت سلامت استان فارس انتخاب شد
سیروس پاک‌فطرت منتخب شورای اسلامی شهر شیراز و رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس به عنوان رئیس خانه مشارکت سلامت استان فارس انتخاب شد.

مطبوعات فارس/ رییس خانه مشارکت مردم در سلامت استان فارس امروز در نخستین نشست اعضای خانه مشارکت مردم در سلامت استان فارس اظهار داشت: در نخستین گام ایستگاه‌های سلامت در پی پیشنهاد رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان فارس با همکاری خانه مشارکت و دانشگاه علوم پزشکی برپا می‌شود.

سیروس پاک‌فطرت افزود: همچنین در این راستا، ائمه جمعه در خطبه‌های نماز جمعه به تبیین موضوع‌های مختلف در حوزه سلامت می پردازند.

رییس خانه مشارکت مردم در سلامت استان فارس، با بیان اینکه مشارکت مردم نقش اصلی را در توسعه و مشارکت به دنبال دارد و این مساله مهم باید تقویت شود، تصریح کرد: افزایش قدرت خانه مشارکت سلامت در گرو مشارکت بیشتر مردم است و باید با برنامه‌ریزی مشارکت مردمی را افزایش داد تا به نتایج مطلوب دست یافت.

پاک‌فطرت، چاقی را یکی از مشکلات جامعه امروز دانست و گفت: بر اساس آمار موجود، ایران جزء 10 کشور چاق جهان محسوب می‌شود و باید برای برطرف کردن این مشکل و توجه به سلامت، عزم جدی داشته باشیم.

رییس خانه مشارکت مردم در سلامت استان فارس خاطرنشان کرد: معتقدیم امروز موضوع سلامت از اهمیت بالایی برخوردار است و این مهم نیز بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست؛ باید به گونه‌ای فرهنگسازی شود که هر فرد، دستگاه و یا نهاد دولتی و خصوصی به دنبال ارتقای سلامت کارکنان خود باشد.

وی با بیان اینکه این نخستین نشست خانه مشارکت مردم در سلامت است که برگزار می‌شود، گفت: از این پس نشست خانه مشارکت سلامت فارس، هر دو ماه یک‌بار برگزار و در آن اعضا به بررسی موضوع‌های مهم و موردنیاز مشارکت مردم در سلامت می‌پردازند.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان فارس نیز در این جلسه، اظهار داشت: در حال حاضر در 76 نقطه استان فارس نماز جمعه برگزار می‌شود که ائمه جمعه می‌توانند بخشی از سخنان خود را به موضوع سلامت اختصاص دهند.

حجت‌الاسلام حسین ملک‌مکان افزود: امروز موضوع سلامت تنها به جسم نیست و باید نقش تغذیه در سلامت روح نیز بیش از پیش تبیین و در بین مردم فرهنگ‌سازی شود.

وی بیان کرد: آماده برپایی ایستگاه‌های سلامت و همچنین اختصاص تریبون‌های نمازجمعه در قبل از خطبه‌ها برای سخنرانی مسئولان و متولیان حوزه بهداشت و درمان هستیم.
 
نگاه اجتماعی به سلامت؛ زمینه توسعه پایدار
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز، با بیان اینکه بحث‌هایی که ما در معاونت اجتماعی داریم بیشتر در زمینه پیشگیری و آموزش است، گفت: باید از درمان محوری خارج شویم، تا مدتی پیش دنبال این بودیم که بیمارستان بسازیم، مراکزی ایجاد کنیم که دارو بسازند و هزینه‌های هنگفتی برای تجهیزات، دارو، درمان و توسعه بیمارستان صرف می‌شد.

کرامت‌الله افراشی افزود: در گذشته فکر می‌کردیم که اگر نگاهمان به سلامت درمان محور و بیماری محور باشد مشکلات برطرف می شود اما به این صورت نیست؛ مقام معظم رهبری در سال 93 در بند 11 سیاست های کلی سلامت را ابلاغ کردند و در آنجا به صورت دقیق بر این موارد تاکید شده و بحث سلامت یک بحث همگانی عنوان و مشارکت، یک بحث کلی معرفی شده است تا بتوانیم موضوع سلامت را در جامعه ارتقا دهیم.

وی گفت: در سال‌های گذشته با تلاش‌های انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، توانستیم در شاخص های سلامت به نقاط مطلوبی برسیم.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی، افزود: امروزه دانش سلامت نیاز همگان است، سلامت و امید به زندگی و مرگ و میر ارتباط نزدیکی با سواد دارد، هرچه سواد بیشتر باشد و هرچه جایگاه اجتماعی بالاتر باشد در بحث اشتغال، بیکاری، حاشی‌ نشینی اثر بیشتری دارد.

دکتر افراشی با تاکید بر اهمیت ارتقای دانش سلامت، سواد سلامت، آموزش های پیشگیری و پیشگیرانه، افزود: با افزایش آموزش و موارد ارزیابی می توانیم هزینه تولیدات را کاهش دهیم.

قائم مقام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نیز اظهار داشت: نمی توانیم کار سلامت را فقط به عهده وزارت بهداشت بگذاریم، بخش کوچکی از مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت بر عهده وزارت بهداشت است و بقیه بر عهده مردم یا سازمان‌های مرتبط است، امروزه معیشت و اقتصاد مردم هم با سلامت ارتباط دارد.

عبدالرسول همتی با تاکید بر توسعه برنامه‌های خانه مشارکت سلامت در استان فارس افزود: در اجرای بسیاری از طرح‌های فراگیر بهداشتی، نیازمند مشارکت مردمی هستیم و این موضوع با مشارکت خانه سلامت و ایجاد همدلی و اتحادبین نهادهای مختلف اجتماعی محقق می‌شود.

وی از اجرای طرح غربالگری فشار خون و دیابت افراد بالای 30 سال در استان فارس خبر داد و گفت: این طرح به زودی با همکاری بسیج جامعه پزشکی، اجرایی می‌شود و باید کاری کرد که در اجرای این طرح‌ها موازی‌کاری نداشته باشیم.

قائم مقام معاون بهداشتی دانشگاه افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز طرح سفیران سلامت را نیز از سال گذشته آغاز کرده و 160 هزار نفر را در مدارس آموزش داده که باید تا سه سال آینده به یک میلیون سفیر سلامت افزایش یابد و خانه مشارکت سلامت می‌تواند در این زمینه‌ها هماهنگ کننده باشد.

معاون دبیرخانه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان فارس نیز در مورد فلسفه تشکیل خانه مشارکت‌های مردمی سلامت استان فارس سخنانی را مطرح کرد و اظهار داشت: هدف این است که کارها به مردم واگذار شود و بتوانیم از این توانمندی و منبع عظیم مردمی در امر ارتقای سلامت استفاده کنیم.

صمد امانی سلامت را دارای چهار بخش شامل سلامت جسمی، سلامت روانی، سلامت اجتماعی و سلامت معنوی برشمرد و افزود: سلامت معنوی به تازگی از سوی سازمان بهداشت جهانی به بحث سلامت افزوده شده و این بُعد از سلامت، تعریف سلامت را در تمام ابعاد تکمیل کرده است.

معاون دبیرخانه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان فارس با بیان اینکه در ارایه خدمات سلامت، بحث بهداشت تنها 25 درصد نقش دارد، افزود: 50 درصد عوامل اقتصادی اجتماعی، 15 درصد عوامل ژنتیک و 10 درصد هم عوامل محیطی در این امر، نقش دارند؛ نقش محیط و اجتماع و اقتصاد نزدیک به 60 درصد است، بنابراین با این سیستم ما باید به نقش مردم و اجتماع در ارتقای سلامت توجه کنیم که نقش با اهمیتی است.

وی بیان کرد: جامعه، نهادها و سازمان ها باید تلاش کنند سیاست‌هایی وضع کنند که تولید عوامل خطر کاهش پیدا کند، مردم خالقان اصلی سلامت هستند، تا زمانی که مردم را با عوامل موثر بر سلامت و افزایش سواد سلامت آشنا نکنیم، ارتقای سلامت تحقق پیدا نمی‌کند.

براساس این گزارش، در این نشست محسن ناصر به عنوان دبیر ، خانه مشارکت مردم در سلامت استان فارس معرفی و اعضای حاضر در جلسه نیز مطالب خود را ارایه دادند.

خانه مشارکت های مردمی با هدف توسعه برنامه جامع سلامت در استان فارس در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان تشکیل شده است، آیین نامه این خانه با 21 عضو و شِش ماده و تبصره‌های مختلف تشکیل شده و هدف اصلی آن ارتقاء سلامت در جامعه و مشارکت اجتماعی  است.


هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

پیاده‌روی بزرگ همگانی چهره مثبت شیراز را رسانه‌ای کرد
برگزاری پیاده‌روی بزرگ خانوادگی با حضور 100 هزار شهروند شیرازی
مسئولان شهری شیراز در روز بدون خوردو دوچرخه‌سوار شدند
لایحه حمایت از ورزش شیراز اجرایی شود
افزایش بودجه‌ی شهرداری شیراز به حدود 3 هزار و 210 میلیارد تومان
هیئت همگانی فارس و دانشگاه علوم پزشکی تفاهم‌نامه همکاری امضاء می‌کنند
نشست منطقه‌ای فدراسیون ورزش‌های همگانی در شیراز برگزار می‌شود
تیم آمادگی جسمانی بانوان فارس به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند
مسابقات داژبال قهرمانی فارس در شیراز آغاز شد
سرپرست شهرداری شیراز معرفی شد
سامانه نیاز سنجی حوزه سلامت فارس آماده بهره برداری است
250 میلیارد ریال از تعهدات خیرین حوزه سلامت فارس جذب شده است
توسعه مشارکت های اجتماعی در حوزه جوانان، نیازمند اعتماد سازی است
منکر تجویزهای غیر منطقی در مراکز درمانی نیستیم
مشاركت کره در ساخت مگاهاسپیتال محمد رسول‌الله(ص) شیراز
خطر تعطیلی ۶۰ هزار مطب
دوراهي اجبار يا اختيار سر راه پزشك خانواده شهري
"عارف لرستانی" کالبدشکافی می‌شود
علت مومیایی کردن عباس کیارستمی
استفاده از کالای ایرانی در حوزه سلامت اصل است
بهره‌برداری از وقف حوزه سلامت در امامزاده میرعلی بن الحسین (ع) لارستان
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter