• 5130927 All visits
    0 yesterday
    0online
    289680this month
    0this week
    0today

سایت های مرتبط


                                                                                               برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز دوشنبه 28 مرداد 1398   برابر با  :    19/8/2019  میلادی    مصادف با :    1440/12/17  قمری
(1395/5/24)
سومین جشنواره ملی عکس "شیراز امروز" برگزیدگان خود را شناخت
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز گفت: رویداد فرهنگی باید بتواند در بلند مدت منجر به ایجاد خلاقیت و نوآوری در جامعه شود.
مطبوعات فارس/ اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز، رییس شورای اسلامی شهر شیراز در در آیین نکوداشت سومین جشنواره ملی عکس "شیراز امروز"، با تاکید بر اینکه باید توانمندی های هنری شیراز در ابعاد مختلف به عرصه وجود برسد، اظهار داشت: باید کمک کنیم تا هنرمندان بتوانند توانمندیهای خود را عرضه کنند.

غلام‌مهدی حقدل، هنر را زبان گویای اندیشه، تفکر و سرزندگی مردم دانست و گفت: مردم فهیم و هنردوست فارس و شیراز از دیرباز در ابعاد مختلف هنری دارای آثار فاخر و برجسته بودند.

وی شیراز را قله هنر، فرهنگ و شعر و ادب پارسی دانست و تصریح کرد: فارس به تمام هنرمندانش که تلاش می کنند زبان گویای علم و ادب و هنر باشند، افتخار می کند.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به جایگاه والای هنر عکاسی، گفت: هنر عکاسی هنر ارزشمندی است که لحظاتی را که به دست فراموشی سپرده می شود، ثبت می کند.

حقدل تاکید کرد: تمام همت شورای اسلامی شهر شیراز این است که جایگاه هنری، علمی و ادبی این کلانشهر ارتقا یابد.

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در آستانه دومین دوره شوراهای اسلامی مبنی بر ضرورت ورود شهرداری ها به عرصه های فرهنگی، گفت: تا پیش از شواری دوم، شهرداری ها به مسائل هنری، فرهنگی، علمی و ادبی ورود نداشتند اما با پیام رهبر معظم انقلاب و در دوره ای 16 ساله فضای فرهنگی شهرها متحول شد.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز افزود: امروز به لطف این تفکر و تلاش شورا و شهرداری، فضای خوبی در زمینه فرهنگی ایجاد شده که باید حفظ شود.

حقدل زیرساخت های فرهنگی و ورزشی احداث شده توسط شهرداری را بسیار در خور توجه دانست و گفت: مراکز و سالن های فرهنگی و ورزشی احداث شده توسط شهرداری، کمتر از مراکز ساخته شده توسط متولیان اصلی آن، نیست.

وی افزود: تلاش شورا و شهرداری این است که شرایط مطلوب فرهنگی برای شهری که داعیه دار فرهنگ است را فراهم کند تا اوقات فراغت به شکل غنی و مطلوب پر شود.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز با اعلام آمادگی شهرداری بر ارائه امکانات سخت افزاری، از هنرمندان خواست در حوزه نرم افزار با این نهاد همکاری کنند تا از این فضاهای فرهنگی و ورزشی به شکل مطلوب تری استفاده شود.

حقدل با بیان اینکه اذعان داریم شهر کارگاه عمرانی شده است، افزود: در شورا و شهرداری همان قدر که به کالبد شهر می رسیم، دغدغه فرهنگ داریم.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز نیز در این برنامه با اشاره به اهتمام و تاکید دبیرخانه این جشنواره بر پایبندی به زمانبندی، اظهار داشت: فراخوان این جشنواره 15 اردیبهشت امسال اعلام و از همان زمان مقرر شد اختتامیه آن در همین تاریخ یعنی 23 مرداد برگزار شود.

مظاهری زاده با بیان اینکه از 20 تا 31 خرداد بخش عمران و پیشرفت شهری از نگاه عکاسان شیرازی ثبت شد، خاطرنشان کرد: 18 تا 21 تیر ماه نیز میزبان هنرمندان ملی برای بخش اصلی جشنواره یعنی گردشگری و زیارت بودیم.

وی بخش عمران و پیشرفت شهری را ادای دینی به کارکنان خدوم شهرداری دانست و با بیان اینکه در چند سال گذشته شاهد انقلاب عمرانی در سطح شهر شیراز بوده ایم، اظهار داشت: از نظر ما دستاوردهای بزرگی که در تمامی زمینه ها بویژه در حوزه زیرساخت های عمرانی و فرهنگی رقم خورده، تنها بخشی از لیاقت شیراز است و مدیریت شهری هر روز نگاه بلندپروازانه‌تری به این بخش دارد.

دبیر جشنواره ملی عکس "شیراز امروز" با اشاره به جایگاه شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) و پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی گفت: امسال بخش گردشگری و زیارت را به عنوان بخش اصلی جشنواره درنظر گرفتیم و تلاش می کنیم در دور ششم این بخش را بصورت بین‌المللی برگزار کنیم.

مظاهری زاده افزود: تعداد 2 هزار و 638 اثر از 195 عکاس به دبیرخانه جشنواره ارسال و تمامی این آثار طی 3 روز توسط داوران برجسته کشوری و استانی داوری شد.

وی با اشاره به برگزاری تورهای شهری ویژه عکاسان داخلی و ملی گفت: امسال برای سهولت عکاسان غیرفارسی در ارتباط بیشتر با موضوع، اردوی سه روزه عکاسی کردیم که در همین زمینه از بین 193 عکاس مختلف سراسر کشور که رزومه خود را به دبیرخانه ارسال کرده بودند، میزبان 30 عکاس از استان های مختلف کشور بودیم.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز، با اشاره به تغییر یکی از داوران در جریان برگزاری جشنواره گفت: مسعود زنده روح کرمانی، یکی از اعضای هیئت داوران جشنواره عکس "شیراز امروز" به دلیل پاره‌ای گرفتاری‌های شخصی از حضور در تیم داوری آثار جشنواره امسال انصراف داد و "فرهاد سلیمانی"، کارشناس ارشد عکاسی و عضو هیئت علمی دانشکده هنر دانشگاه تهران، به جمع هیئت داوران این جشنواره پیوست.

مظاهری زاده با بیان اینکه معتقدیم این جشنواره باعث جریان سازی فرهنگی و هنری در جامعه می شود، خاطرنشان کرد: خروجی یک رویداد فاخر باید بتواند جریان فرهنگی در جامعه ایجاد کند و در این صورت است که موفقیت آمیز قلمداد می شود.

وی با تاکید بر اینکه رویداد فرهنگی باید بتواند در بلند مدت منجر به ایجاد خلاقیت و نوآوری در جامعه شود، اظهار داشت: از همان ابتدا با این هدف و چشم انداز، تصمیم به برگزاری جشنواره گرفتیم.

مظاهری زاده با بیان اینکه جریان های فرهنگی اصیل، فرهنگ نقادی را ایجاد می کند، خاطرنشان کرد: جریان فرهنگی بهترین ابزار برای ارتقای فرهنگ مشارکت عمومی در تمام زمینه ها بویژه در حوزه مدیریت شهری است و از طریق فعال کردن صنایع فرهنگی تاثیرات مثبتی نیز در حوزه اشتغال و اقتصاد دارد.

وی ادامه داد: جریان فرهنگی، مهم ترین ابزار تزریق خلاقیت و نوآوری در جامعه است که به عنوان نیروی محرکه توسعه پایدار جوامع بشری بیش از همیشه به آن نیاز دارد.

گفتنی است آیین نکوداشت سومین جشنواره ملی عکس "شیراز امروز" که با حضور رییس و دو نفر از اعضای شورای اسلامی شهر و معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز برگزار شد.

براساس این گزارش از بین آثار رسیده به دبیرخانه سومین جشنواره ملی عکس "شیراز امروز"، سینا کهن‌سال، سامان باقری و وحید امیری به ترتیب مقام های اول تا سوم در بخش عمران و پیشرفت شهری را بدست آوردند.

علی عابدی، احسان برنجکار و صادق ذباح نیز در بخش گردشگری و زیارت اول تا سوم شدند.

همچنین محمدرضا آقایی و پوریا نادری در بخش عمران و پیشرفت شهری و محمدحسین بمبئی رو و امین برنجکار در بخش گردشگری و زیارت شایسته تقدیر شناخته شدند.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

اعلام اسامی راه یافتگان به اردوی جشنواره ملی عکس «شیراز امروز»
اعزام کاروان خدمت‌رسانی موکب حضرت احمدبن موسی (ع) به مرز شلمچه
مهلت ارسال آثار به جشنواره عکس شیراز امروز 4 تیر تمام می شود
برگزیدگان مسابقه طراحی پوستر «صدای سخن عشق» انتخاب شدند
اعلام اسامی راه یافتگان به اردوی جشنواره ملی عکس «شیراز امروز»
برگزیدگان دومین جشنواره عکس "شیراز امروز" تقدیر شدند
نقش بندی بیش از 90 اثر برگزیده در نمایشگاه عکس "شیراز امروز"
مهلت ثبت نام دومین دور جشنواره عکس " شیراز امروز" تمدید نمی شود
دومین دور جشنواره عکس " شیراز امروز" برگزار می شود
نخستین جشنواره عکس "شیراز امروز"برترین های خود را شناخت
جشنواره عکس ˈشیراز امروز ˈبرگزار می شود
برگزاری جشنواره عکس" شیراز امروز" توسط شهرداری شیراز
انتخاب لوگوی جشنواره عکس شیراز امروز به عنوان لوگوی شایسته تقدیر
اعلام اسامی راه یافتگان به اردوی جشنواره ملی عکس «شیراز امروز»
دریافت رزومه عکاسان جشنواره عکس "شیراز امروز" تا 23 فروردین
رقابت 321 عکاس داخلی و خارجی در بخش نهایی جشنواره عکس پایتخت جوانان جهان اسلام آغاز شد
مهلت ارسال آثار به جشنواره عکس شیراز امروز 4 تیر تمام می شود
شهرداری باید در همسو کردن سایر دستگاه ها قدم بردارد
تغییر معاون فرهنگی شهرداری شیراز تعجب برانگیز بود
اجرای ساخت پروژه تله کابین به تصویب رسید
اصلاح طرح شفافیت شهرداری در شورای شیراز
دریافت رزومه عکاسان جشنواره عکس "شیراز امروز" تا 23 فروردین
موفقیت دونده شیرازی در مسابقات دو نیمه ماراتن تاجیکستان
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter