برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز یکشنبه 6 بهمن 1398   برابر با  :    26/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/6/0  قمری
(1395/8/8)
سفرنامه کره جنوبی -2
تنظیم برنامه ها و ساعت بدن و خواب و بیداری میان ایران و کره با 5.5 ساعت اختلاف سخت است و انسان را دچار دوگانگی وقت و ساعت می کند.

مطبوعات فارس/خیابان ها به شدت تمیز هستند. در کف خیابان نه تنها آشغال و زباله دیده نمی شود بلکه پیدا کردن سطل زباله در خیابان ها نیز کار سخت و دشواری است.

-  روز دوم اقامت در کره جنوبی‌( جمعه 7 مهرماه )
صرف صبحانه در هتل
حرکت به سمت شهر یونگین ( واقع در 60 کیلومتری جنوب شرقی سئول)
 بازدید از شهرک سینمایی " dae jang geum" که برای ساخت سریال جواهری در قصر ( یانگوم) ساخته شده و هم اکنون محل بازدید عمومی است.
بازدید از پارک تفریحی اورلند در اطراف شهر یونگین به همراه ناهار
بازگشت به سئول
صرف شام در رستوران هندی مغول در سئول
بازگشت به هتل

- بعد از صرف صبحانه در رستوران طبقه 31 هتل که امکان مشاهده سئول از بالا را می داد در ساعت 9 صبح همه در محل خروجی پارکینگ یا خروجی تورها مستقر شدیم تا سوار بر مینی بوس به سمت شهر یونگین حرکت کنیم

- در مینی بوس و اتوبوس ها بستن کمربند برای تک تک سرنشینان الزامی است و همه مقید به رعایت آن هستند.

- شهر یونگین در 60 کیلومتری جنوب شرقی سئول پایتخت است.

- مسیر سئول تا یونگین،‌سرسبز با تپه های جنگلی است.
 
در حومه سئول برج های مسکونی قرار دارند که محل سکونت بخشی از کارمندان و شاغلان شهر سئول اند.

- در کره جنوبی اجازه خانه و واحد آپارتمانی به دو صورت شبیه ایران یعنی اجاره یا رهن کامل است اما در کره جنوبی همزمان اجاره ماهانه و رهن وجود ندارد.

قراردادهای اجاره یا رهن واحدهای مسکونی در سئول 2 ماهه است.

به گفته راهنمای تور، قیمت رهن یک واحد اپارتمانی 100 متری در منطقه متوسط شهر سئول برای قرارداد 2 ساله، 400 هزار دلار است.

- در حومه سئول بعد از مجتمع ها و برج های مسکونی، تعدادی برج و مجتمع های بزرگ شرکت های مختلف دیده می شود.

-  شرکت های کره ای به دلایل مختلف از جمله ارزانی کارگر ترجیح می دهند کارخانه های خود را در چین بسازند. اکثر کالاهای موجود در کره جنوبی تولید چین اند اما از ارزانی کالاهای چینی که در ایران سراغ داریم در کره جنوبی خبری نیست.

- پس از خروج از حومه سئول،‌ دو طرف جاده تا شهر یونگین، پر است از قطعات زمین های کشاورزی. اکثرا برنج و برخی نیز صیفی جات و دیگر محصولات کشاورزی.

محصول برنج درو شده و تنها بسته های بزرگ ساقه های برنج که توسط دستگاه مکانیزه با پوشش سفید رنگ بسته بندی شده قابل دیدن است.

در برخی دیگر از قطعات هم کشاورزان مشغول کارند. قطعات زمین های کشاورزی کوچک اند و کشاورزان اکثرا مسن یا میانسال به بالا هستند.

- مقصد، شهرک سینمایی سریال یانگوم (سریال جواهری در قصر) است که در حومه شهر یونگین ساخته شده است.
این شهرک سینمایی در تپه های سرسبز ساخته شده و شامل بخش هایی از جمله کاخ امپراطوری، معبد، خانه کشاورزان و ... است.


شهرک سینمایی در 60 کیلومتری جنوب شرقی سئول پایتخت کره جنوبی . محل تولید سریال جواهری در قصر (یانگوم)


- برای ورود به شهرک سینمایی بلیط فروخته می شود. در این شهرک شمار زیادی از دانش آموزان و توریست های خارجی نیز برای دیدن معماری سنتی و شکل و شمایل زندگی گذشته در کره از این شهرک بازدید می کنند.

- شهرک سینمایی یانگوم هم اکنون به محلی برای آشنایی کودکان و دانش آموزان و البته مردم عادی در کنار گردشگران خارجی با معماری سنتی و شیوه زندگی افراد در کره قدیم تبدیل شده است.

- شهرک سینمایی یانگوم در کوهپایه ساخته شده است. مقیاس ها همه یک به یک است و ساختمان ها دارای اندرونی است و محدود به لایه بیرونی و تنها نما نیستند.

در جای جای شهرک سینمایی، سرویس بهداشتی قرار دارد. در همه سرویس های بهداشتی نیز بدون استثنا امکانات لازم برای افراد کم توان یا معلول فراهم شده است.

- در بخشی از شهرک ، عکس هایی از روند ساخت آن و بازدید مقامات مختلف از جمله رئیس جمهور کره یعنی خانم پارک از شهرک و دیدار با عوامل سریال یانگوم دیده می شود. از جمله این عکس ها، بازدید سفیر ایران و همسرش از این شهرک است.

- بازدید از این شهرک، بازدیدکننده را به کره قدیم می برد و  او را با شیوه زندگی طبقات مختلف جامعه آن روز کره آشنا می کند.

- بعد از شهرک سینمایی، راهی بازدید از پارک تفریحی - جنگلی اورلند در حومه شهر یونگین شدیم. پارک تفریحی بزرگ شبیه دیزنی لند که شامل بخش هایی مانند شهربازی، پارک پرندگان، دولفین ها، باغ وحش، تله کابین، بخش های جنگلی و رستورانی است. شمار زیادی از افراد در سنین مختلف به این پارک آمده اند اما اکثرا شامل جوانان و نوجوانان هستند. تعداد زیادی از گردشگران خارجی را نیز می توان در این پارک بزرگ دید.

هزینه ورودی به این پارک برای استفاده از همه بخش های آن 50 هزار وون (واحد پول کره) است. هر 1000 وون حدود 3 هزار تومان است.

- ناهار را در یکی از رستوران های فست فود در این پارک خوردیم. رستوران تمیز و مرتب بود اما منوی ان بسیار کوچک و کم غذا بود. در کل چند نوع پیتزا و سالاد و سوپ بیشتر نداشت. پیتزای گیاهی و پیتزا بدون گوشت سفارش دادیم. اندازه پیتزاها، متوسط و مزه آن خیلی معمولی بود. آنچه که متوجه شدم این است که در کره از ادویه زیاد استفاده نمی شود.
پیتزاها به لحاظ محتویات نیز مانند پیتزاهای ایتالیایی با حداقل چیزها بودند. مثلا پیتزای گیاهی شامل سس قرمز و پنیر و تنها چند برگ نعناع بود. از سیب زمینی سرخ کرده هم خبری نبود.

- پارک ادرلند و جوانان و نوجوانان تحت تاثیر جشن هالوین بودند که روز شنبه بود. تعداد زیادی دختر و پسر نقش های زخم و خون  را در صورت های خود نقاشی کرده بودند و بخشی دیگر هم با لباس های شبیه خون آلود در پارک قدم می زدند.

در خیابان های شهر تعداد زیادی از دستفروشان لباس های هالوین می فروشند.

- در منطقه یوگین مرتب صدای پرواز جنگنده های نظامی را می توان شنید و رد آنها را در آسمان دید.
سئول به خط مرزی با کره شمالی نزدیک است و دو کشور کره جنوبی و شمالی در وضعیت نه جنگ نه صلح هستند. دو کشور یکدیگر را به رسمیت نمی شناسند. هیچ تماس و ارتباط و گذرگاه مرزی فعال و رفت و آمدی میان دو طرف نیست. کره شمالی و جنوبی در پایتخت های یکدیگر سفارت یا دفتر حفاظت از منافع ندارند.

- خودروهای سواری هیوندای متعلق به ارتش امریکا در کره جنوبی با پلاک سفید رنگ متفاوت و عبارت "ارتش آمریکا" در خیابان های سئول قابل مشاهده است.

- اکثر خودروها در کره جنوبی از سواری تا اتوبوس و مینی بوس، محصول هیدوندای یا کیا هستند. در رتبه های بعدی خودروهای بنز و بی ام و  و محدودتر سانگ یانگ کره جنوبی.

نه تنها از پراید در کره خبری نیست بلکه هیچ خودروی چینی را هم نمی توان اینجا دید.

- در مسیر بازگشت به سئول اندکی ترافیک وجود داشت.
با وجود اینکه شهر سئول 10 میلیون نفری است اما خیابان های ان کم عرض و کوچک اند وتعداد خودروها کم تعداد به نظر می رسند.

- شام را به همراه دوستان در رستوران هندی مغول در سئول صرف کردیم. غذاها تند بود و خوشمزه.

 - بعد از بازگشت به هتل متوجه صدای شعار دادن شدم. از پنجره نگاه کردم. متوجه شدم تظاهرات نسبتا کوچکی در یک لاین خیابان به راه است و شعارهایی از بلندگوی همراه معترضان پخش می شود. چند پلیس و خودروی پلیس هم آنها را همراهی می کنند.
جالب بود در سئول ارام چنین چیزی.

به سرعت لباس عوض کردم و رفتم پایین هتل. وقتی رسیدم معترضین و شرکت کنندگان در تظاهرات به میدان بزرگی رسیده بودند و در آن میدان تجمع کرده و شعار می دادند. بلندگوی بزرگی هم بر روی خودروی ون نصب شده بود. معترضین تابلونوشته ها و پرچم های بزرگی را در دست داشتند.

دلیل اعتراض هم اعتراض به رئیس جمهور یعنی خانم پارک بود.
به تازگی فاش شده است که نسخه ای از گزارش های محرمانه دولت برای یک دوست رئیس جمهور کره جنوبی ارسال می شود. این دوست که هیچ سمت حکومتی ندارد و همین موضوع سبب شد تا خانم پارک چند روز قبل رسما عذرخواهی کند.

در گفتگو با معترضین مشخص شد این تظاهرات و اعتراض توسط یکی از احزاب مخالف سازماندهی و برگزار شد.  تعداد حاضران در تظاهرات بسیار اندک بود. تعدادی هم که نمی دانستند موضوع چیست برای تماشا جمع شده بودند. بعد از تجمع در میدان،‌ با چند شعار و قرائت چیزی شبیه بیانیه و پاسخ حاضران با شعار،‌برنامه تجمع به پایان رسید.

شرکت کنندگان اصلی در این تجمع زیر 100 نفر بود. چند نیروی پلیس نیز از دور نظاره گر ماجرا بودند و به نظر می رسید از تجمع مراقبت می کردند.

- در گوشه دیگری از میدان اما تجمع اعتراض آمیز جدی تری برقرار بود.
تعدادی از کارگران و کارکنان در اعتراض صنفی در پیاده رو تجمع کرده و محوطه ای را در اختیار خود گرفته بودند و آنجا تحصن کرده بودند. آنها کیسه خواب و برخی دیگر وسایل خواب همراه داشتند و شب را تا صبح انجا بودند. دور تا دور محوطه در اختیار خود را با بنرها و نوشته های اعتراض آمیز خود پر کرده بودند. تعداد آنها هم حدود 100  نفر بود. در کنار انها و با فاصله 6 نیروی پلیس درسه گروه 2 نفره در سه سمت محل تحصن قرار داشتند که اوضاع را زیرنظر داشتند و به نظر می رسید کار انها مراقبت از شرکت کنندگان در تحصن بود.

تحصن شبانه کارگران و کارمندان کره جنوبی به دلیل اعتراضات صنفی در سئول


- هزینه خرید سیم کارت کره ای با 2 گیگ اینترنت، 50 هزار وون (واحد پول کره ) است که می شود حدود 150 تا 170 هزار تومان.

- در شهر سئول هم به صورت عمومی،‌یک اینترنت وای فای وجود دارد که در برخی نقاط و خیابان ها و کوچه ها بگیر نگیر است. سرعت آن کم ولی رایگان است.
 
- یکی از امکانات مناسب در سئول وجود سرویس بهداشتی به تعداد بالا و در دسترس برای رهگذران است. در هر منطقه ای که نیاز باشد سرویس بهداشتی در نزدیکی ترین فاصله در دسترس است. همه هم تمیز و با امکانات کامل  هستند.

- در مقابل همه ساختمان های بزرگ (مثل هتل ها) و ساختمان های مهم و تاریخی مثل وزارتخانه ها یا کتابخانه ها و  در اکثر چهارراه ها و میدان ها و مجسمه های بزرگ و زیبا نصب شده است.

- نه تنها صدای بوق در خیابان های سئول بسیار بسیار کم شنیده می شود بلکه شنیدن صدای آژیر آتش نشانی و امبولانس هم بسیار محدود و اندک است.

- اکثر افراد خارجی در کره جنوبی را شهروندانی از کشورهای شرق آسیا به ویژه چین و ژاپن تشکیل می دهند که به دلیل شباهت ظاهری ،‌تشخیص و تمایز آنها در خیابان ها غیرممکن است.

- هوای سئول در شب بسیار سرد است و پوشیدن کاپشن حتمی است.

- لباس فرم دانش اموزان دختر در کره شامل پیراهن و ژاکت و دامن کوتاه است.

- در سئول افراد خارجی را کم می توان دید. البته ساکنان سئول می گویند که نسبت به سال ها قبل مسافران خارجی غیراز شرق آسیا بیشتر شده اند.

- زنان محجبه نیز در خیابان ها کم و بیش دیدده می شوند که همگی از دیگر کشورها هستند.

- شهر سئول تنها دارای یک مسجد است. مقامات گردشگری کره جنوبی گفته اند که به دنبال افزایش گردشگران مسلمان،‌قصد دارند تعداد مساجد را افزایش دهند و در برخی مناطق شهر سئول نیز نمازخانه ایجاد کنند.

- خیابان ها به شدت تمیز هستند. در کف خیابان نه تنها آشغال و زباله دیده نمی شود بلکه پیدا کردن سطل زباله در خیابان ها نیز کار سخت و دشواری است.

علاوه بر این کف خیابان ته سیگار، تف یا زباله هایی مانند دستمال کاغذی هم دیده نمی شود.

ادامه دارد ...

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

سفرنامه کره جنوبی
گزارش تصویری/تور بازدید خبرنگاران از مساجد مرمت شده شیراز
حفظ و حراست از مسجد وكيل ضروریست
بهاي بليط بازديد از مسجد وكيل در ايام عيد تغيير نمي كند
شجاعت یکی از ویژگی های افراد مسجدی است
گنبد و گلدسته سريال پايتخت2 به مسجدي در شهرستان پاسارگاد فارس اهدا شد
دویست و 20 مسجد در فارس میزبان اعتکاف خواهند بود
اتمام مرت مسجد تاریخی حاج نظام در شیراز
اجرای طرح "یاوران مسجد" به همت دبیرخانه کانون های مساجد فارس
برنامه هاي آموزشي مسجد تاريخي ايلخاني ( مسجد اباالفضل (ع) شيراز ) در خدمت مردم
با تقویت کانون های فرهنگی و هنری، مساجد فعال خواهند شد
فعالیت نخسیتن 'مهدمسجد' شیراز / کودکان با آموزه های قرآنی آشنا می شوند
تغییر ساعت بازی پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان
كارخانه روغن‌نباتي خطری بالقوه براي شيراز است
۲ بوستان و دومین سرای فرهنگ مهربانی در شیراز افتتاح شد
شیراز میزبان نشست مشورتی، راهبردی مسجد طراز اسلامی شد
برگزاری طرح مسجد محوری با رویکرد غنی سازی اوقات فراغت
تعیین غرامت ۸۰۰ میلیون تومانی برای هر جان‌باخته در مسجدالحرام
وضعیت ۱۰ مصدوم حادثه مسجدالحرام
برپايي نمايشگاه عكس «مسجد رنگ ها» به مناسبت دهه كرامت
مسجد عتیق و مدرسه خان با 400 میلیون تومان مرمت می شود
غبارروبي چهار هزار مسجد فارس در آستانه ماه مبارک رمضان
متولیان مسجد وکیل برای آن چه کرده اند؟!
تاسیس72 باب كانون فرهنگی مساجد در سال جاری
طرح جامع بازسازي مسجد عتيق تهيه مي شود
عکسهای قدیم شیراز
تفاهم نامه مرمت مشارکتی مسجد جامع عتیق و مدرسه خان شیراز منعقد شد
مسجد جامع ارسنجان
14 کارکرد فراموش‌شده در مساجد راهکار تحقق طرح مسجد محوری در شیراز است
طرح مسجد محوری در شیراز اجرایی می شود
کلنگ مجتمع بزرگ فرهنگی مذهبی الغدیر و مسجد امام حسن مجتبی(ع)
اخبار اداره كل اوقاف و امور خيريه فارس
فجر شهید سپاسی اینقدر گل نزد تا باخت
طبیعت پاییزی قلات شیراز
اختصاص 9میلیارد ریال برای ساخت امامزاده ابوالقاسم درخفر جهرم
تمامی خانواده های شهدای منا تحت پوشش بیمه قرار گرفتند
نزدیک به ۳۳۰ عنوان برنامه در دهه کرامت در شیراز اجرا می‌شود
ایستگاه‌های ورزش صبحگاهی در شیراز گسترش می‌یابد
برگزاری تور بازدید از بقاع متبرکه شیراز توسط خدام احمد ابن موسی(ع)
صاحبان مشاغل برای انتقال ترمینال باربری شیراز همکاری کنند
مسجد خیر ساز در شیراز افتتاح شد
سارق کاشی‌های مسجد تاریخی نصیرالملک دستگیر شد
برنامه مهمونی،مهمان شب های رمضان
وقف 100 میلیارد تومانی در شیراز
اجراي طرح ضيافت الهي در 400 مكان مذهبي فارس
مسئوليت حفاظت از مسجد نصيرالملك برعهده متولي موقوفه است
سرقت شبانه ۵ کاشی از مسجد نصیرالملک شیراز
کلنگ زنی 5 باب مسجد در مناطق محروم استان فارس
آیت الله سید نور الدین طاهری شیرازی درگذشت
احداث مسجد و حسینیه از محل موقوفه خلدبرین در روستاي دهنو
یک قطعه زمین برای ساخت مسجد در فیروزآباد وقف شد
کلنگ زنی 2 باب مسجد در مناطق محروم استان فارس
فحاشی استقلالی ها 7 میلیون تومان آب خورد
پاسخ مثبت بعثه‌رهبری به دعوت‌ عربستان برای مذاكرات حج
برگزاری نشست دو روزه نمایندگان اعتاب مقدسه جهان اسلام در کربلای معلی با حضور نمایندگان آستان مقدس احمدی و محمدی(ع)
آماده سازی مسجد تاریخی وکیل شیراز همزمان با فرا رسیدن ایام نوروز
تیم بادران در شیراز مقابل فجر سپاسی به تساوی رسید
شرایط تشرف حجاج ایرانی به حج تمتع مهیا شد
خیرین با پرداخت 300میلیون ریال درساخت مسجد مشارکت کنند
کلنگ زنی 2 باب مسجد در نورآباد
سوء‌استفاده وزیر وارداتچی از پسر روستایی با هدیه ۲.۵میلیون تومانی
آغاز عملیات اجرایی مسجد خیرساز ائمه اطهار
آبادانی مناطق محروم با افتتاح 5 مسجد در استان فارس
تعیین جایزه برای یافتن مرد چینی گمشده در مسجدسلیمان
شبکه فارس اولین تجربه تلویزیون اجتماعی را در بین مراکز کشور رقم زد
حمله تروریستی بی‌سابقه در مصر با بیش از 180 کشته
فجر سپاسی شیراز از سد صدرنشین گذشت
آیین کلنگ زنی احداث مسجد حضرت عباس(ع) روستای خیرآباد خنج برگزار شد
استعفای نجفی تایید شد
بهره برداری و کلنگ زنی 3 باب مسجد همزمان با ایام مبعث حضرت محمد مصطفی(ص)
کلنگ احداث دو باب مسجد در شهرستان داراب
کلنگ زنی مسجد امام مهدی(عج) شهرستان ممسنی
یک باب مسجد در شهرستان فیروزآباد افتتاح شد
ثبت وقف با نیت ساخت پارکینگ جهت مسجد
آغاز احداث پروژه تجاری امام‌زاده حسین(ع) جهرم
برگزاری نخستین گراند راند گروه بیهوشی به صورت آنلاین در بیمارستان شهید دکتر فقیهی
مصدومیت 18نفر درحادثه حریق مسجد جامع ساری
تازه‌ترین اقدامات در پرونده شهدای منا و مسجدالحرام
توقف سرویس‌دهی اتوبوس‌های فرسوده در دانشگاه
هنرمند چیره دست کاشی هفت رنگ شیراز درگذشت
سه قطعه زمین در بخش خفر جهرم وقف شد
افزایش مصدومان زلزله به ۴۰ تن
حضور ٢۵٠ حقوقدان در طرح هر مسجد یک حقوقدان
مسجد هزار رنگ نصیر الملک شیراز ظرافت معماری اصیل ایرانی
جزئیات خورشید گرفتگی نوزدهم اسفندماه
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter