برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز یکشنبه 6 بهمن 1398   برابر با  :    26/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/6/0  قمری
(1394/2/9) مشاور رئیس‌جمهور در شیراز:
سامانه اطلاعات مربوط به مسائل پرسنلی خبرنگاران راه‌اندازی شده است
مشاور رئیس‌جمهور ‌گفت: سامانه اطلاعات مربوط به مسائل پرسنلی خبرنگاران برای ایجاد فرصت کاری و تأمین مالی برای خبرنگاران راه‌اندازی شده است.
مطبوعات فارس/ به نقل از تسنیم، محمدرضا صادق در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان فارس نشست صمیمی داشتند که از خبرنگاران خواستند نقطه نظرات، مسائل و مشکلات صنفی خود و امور مرتبط با مسائل دولت را مطرح کنند. زیرا به گفته صادق خبرنگاران چشم بینا و گوش شنوای جامعه هستند.

وی در ابتدای سخنان خود با تشکر از نقطه نظرات بیان شده از سوی خبرنگاران استان فارس، اظهار داشت: بنده را از خودتان بدانید چرا که من هم از شما و صنف شما هستم و این موضوع برای من افتخار است.

مشاور رئیس‌جمهور در امور رسانه با ابراز امیدواری از اینکه بتوانم امانت‌دار خوبی باشم و مطالب را با درستی و دقت منتقل و پیگیری کنم، افزود: استان فارس از فضای رسانه‌ای بسیار خوبی بهره‌مند است که با قدرت در این عرصه فعالیت دارند.

صادق با بیان اینکه استان فارس با پیشینه تمدنی سترگ نیازمند چنین فضای رسانه‌ای است، خاطرنشان کرد:‌تنوع، تعدد و تکثر رسانه‌ای در استان فارس جای تبریک دارد و باید این فضا تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه در این حوزه مشکلات و سختی‌هایی هم وجود دارد، تصریح کرد: دولت یازدهم با نگاه دقیق و مثبت رئیس‌جمهور به رسانه و اهالی رسانه در تلاش است تا گام‌هایی برای برطرف کردن مشکلات این صنف بردارد.

مشاور رئیس‌جمهور در امور رسانه با یادآوری اینکه هنوز برای دولت یازدهم مجالی فراهم نشده تا وظایف خود را آنطور که باید در زمینه صنف خبرنگاران اجرایی کند، عنوان کرد: برطرف شدن مشکلات رسانه و اصحاب رسانه نیاز به همکاری این قشر عظیم دارد که نه تنها منجر به برطرف شدن مشکلات خودشان می‌شود بلکه برطرف شدن مشکلات تمام جامعه را به دنبال دارد.

صادق تحول در شیوه اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی را ضرورتی در راستای برطرف شدن مشکلات اصحاب رسانه دانست و گفت: دولت یازدهم طرح‌های جدیدی را در این زمینه آماده کرده که به اعضای هیئت دولت برای انتقال به مسئولان استانی ابلاغ شده است اما اینکه چرا تاکنون جامه عمل نپوشیده باید پیگیری شود.

وی با بیان اینکه روابط عمومی‌ها باید یک تعامل دو سویه با اهالی رسانه داشته باشند، اظهار داشت: روابط عمومی‌ها که چشم و گوش دستگاه خود هستند باید رفیق و همراه رسانه‌ها باشند و در نگاه خود به رسانه‌ها نباید تفاوتی قائل شوند.

مشاور رئیس‌جمهور در امور رسانه افزود: ممکن است رسانه‌ها از عملکرد دستگاه‌ها انتقاد کنند اما باید توجه داشت نقد منصفانه و مبتنی بر معیارهای نقد برای دولت سودمند است.

صادق با یادآوری اینکه بسیاری از نکات مطرح شده در جلسه امروز در 15 سفر استانی گذشته نیز مطرح شده است، خاطرنشان کرد: دولت یازدهم سعی می‌کند در سفر بعد به هر یک از استانها برای موضوعات مطرح شده یک نماد عملی عرضه کند.

وی با تأکید بر لزوم تقویت و بروزرسانی شیوه‌های ارتباطات تصریح کرد: باید زمینه استفاده رسانه‌ها در راستای ایفای رسالت خبررسانی‌شان تقویت شود.

مشاور رئیس‌جمهور در امور رسانه عنوان کرد: در مورد صحبت یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه اگر دولت می‌تواند وعده‌های خود را عملی کند و انجام آنها را عهده‌دار شود قول دهد در مورد آنچه نمی‌تواند صادقانه بگوید نمی‌توانم پاسخ داد رئیس‌جمهور همواره در سفرهای استانی وعده‌هایی مطرح می‌کنند که قبلاً کارشناسی و بررسی شده و امکان اجرای آنها مهیا شده است.

صادق با بیان اینکه در 15 سفر گذشته به استانها دولت وعده‌هایی را در زمان‌بندی‌های مشخص مطرح کرده است که حتی زودتر از زمان معین عملیاتی شده، عنوان کرد: برای توسعه استان فارس نیز برنامه‌هایی مطرح می‌شود که دولت تلاش می‌کند در مدت زمان تعیین شده آنها را عملیاتی و اجرایی کند.

وی این مطلب را در مورد مسائل صنفی خبرنگاران نیز یکسان دانست و گفت: آنچه که دولت از مسائل صنفی خبرنگاران عهده‌دار شود عملی کند زیرا فرصت انجام کار حرفه‌ای مبتنی بر معیارهای قانونی از اولویت‌های دولت است.

مشاور رئیس‌جمهور در امور رسانه در مورد مباحث مربوط به استخدام، حقوق، بیمه و مسائل معیشتی خبرنگاران نیز اظهار داشت: در این زمینه اقداماتی صورت گرفته است و سامانه اطلاعات مربوط به مسائل پرسنلی خبرنگاران برای ایجاد فرصت کاری و تأمین مالی برای خبرنگاران راه‌اندازی شده است.

مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور گفت: رایزنی‌های لازم برای پرداخت تسهیلات بانکی به خبرنگاران در دست اقدام است.

صادق افزود: اجرای این طرح از نتایج برگزاری نشست‌های استانی با خبرنگاران در سفرهای اخیر هیئت دولت به استان‌های کشور بوده است.

وی با اشاره به بیمه رسانه‌های مکتوب در استان‌های کشور، تصریح کرد:‌ هر روزنامه استانی 12 خبرنگار و هفته‌نامه‌ها نیز 6 خبرنگار را می‌توانند بیمه کنند و دولت نیز حق بیمه‌ها را پرداخت می‌کند.

مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور بیان کرد: دولت با اجرای این طرح بیمه‌ای به دنبال انجام طرح بیمه تکمیلی رسانه‌ها و ساماندهی وضعیت بیمه خبرنگاران در سراسر کشور است.

صادق خاطرنشان کرد: تمام خبرگزاری‌های ملی که در استان‌های مختلف کشور خبرنگار فعال دارند باید نسبت به بیمه خبرنگاران اقدام کنند و دولت نیز سهم خود را در این زمینه پرداخت می‌کند.

وی در مورد صدور کارت‌های خبرنگاری در کشور ‌گفت: این طرح به صورت منسجم توسط سامانه پیش‌بینی شده دولت در دست اقدام است و خبرنگاران بر اساس معیارهای مشخص شده کارت حرفه‌ای خبرنگاری در سطوح مختلف دریافت می‌کنند.

مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور افزود: تمام برنامه‌هایی که دولت برای رسانه‌های پیش‌بینی کرده ‌در حمایت از آنان بوده و به دنبال این است که تا کار قانونی و ماندگار صورت گیرد.

صادق با اشاره به مشکلات صنفی اهالی رسانه در کشور نیز گفت: رسانه‌ها باید رفع مشکلات موجود نسبت به تشکیل تشکل‌های صنفی اقدام کرده و دولت نیز حمایت لازم را انجام می‌دهد.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter