برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز یکشنبه 29 دی 1398   برابر با  :    19/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/5/23  قمری
(1396/9/12)
زنگ ها برای جذب نخبگان،آن سوی آب ها نواخته می شود
زنگ خطر خارج شدن نخبگان و شرکت های دانش بنیان فارس و کشور این بار از جانب کشورهای آن سوی آب های جنوبی ایران به صدا در آمده و این کشورها با پیشنهادهای وسوسه انگیز و اغوا کننده به دنبال جذب نخبگان ،نوآوران و شرکت های دانش بنیان ایرانی هستند.

مطبوعات فارس/ بیش از چندین دهه است که مهاجرت به خارج از کشور وجود دارد و یک دغدغه محسوب می شود ولی خروج افراد تحصیل کرده و با استعداد که فرار مغزها نامیده می شود، بیش از دیگر انواع مهاجرت می تواند به کشور لطمه وارد کند.

هزینه کشور مبدا صرف تحصیل افراد نخبه می شود ولی با مهاجرت این افراد آنها تخصص خود را به اقتصاد، اشتغال و تولید کشورهای دیگر تقدیم می کنند و قطعا بعد از خروج این نخبگان صدمات غیرقابل جبرانی به اقتصاد کشور مبدا وارد می شود و در آینده بدلیل نبود نیرو متخصص ماهر مشکلات شدیدی درحوزه اقتصاد کش.ورهای مهاجرفرست بوجود خواهد آمد.

در دولت یازدهم تلاش های زیادی برای ارتباط ایرانیان خارج از کشور با داخل و جلوگیری از خروج تحصیل کرده های داخلی ایجاد شده و لازم است در استان فارس نیز با حمایت از شرکت های دانش بنیان و رفع موانع تولید و صادرات آنها این مخترعین و نوآوران را به ادامه فعالیت در استان ترغیب و تشویق کرد.

نخبگان، نوآوران و همچنین شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری فارس انجام داد، مشخص شد پارک ها و مراکز علم فناوری کشورهای عربی جنوب خلیج فارس نظیر قطر،عمان و امارات با طرح های وسوسه انگیز میلیاردی و اغواکننده سعی در جذب نوابغ و شرکت های علمی فارس دارند. 

** پیشنهاد 20 میلیارد تومانی 
شرکت تصفیه گسترجنوب درپارک علم و فناوری فارس مستقراست وتوانسته دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی و صنعتی تولید کند که بازدهی و تولید آب تصفیه شده را از 60 درصد به 95 درصد افزایش دهد و تنها پنج درصد پساب از خود بجا گذارد.

مدیرعامل این شرکت می گوید:برای صدورمحصولاتمان به خارج مشکل داریم ولی یکی ازکشورهای عربی پیشنهاد داده 20 میلیارد تومان به ما بدهد تا دانش خود را به این کشور ببریم. 

مخترع و مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: توانستیم تکنولوژی تصفیه آب را بومی سازی و ضعف های مدل های مشابه در دنیا را برطرف کنیم و با روشی بهتر توانستیم از هدر رفت آب جلوگیری کنیم و تولید آب شیرین را به 95 درصد برسانیم و در حال حاضر تنها تولید کننده دستگاه های آب شیرین کن با این میزان بازدهی در کشور هستیم.

رضا ولی زاده به اینکه این روش اقتصادی و کاربردی ترین روش موجود در کشور است اشاره کرد و افزود: در بازار داخل کشور به مرحله تجاری سازی رسیده ایم ولی در زمینه صادرات نیازسنجی کرده ایم و متقاضی خرید از خارج از کشور نیز داریم ولی به دلیل مسائل گمرکی ، برخی قوانین و هزینه بالا تامین قطعات هنوز موفق نشده ایم و نیازمند حمایت در این زمینه هستیم.

وی عمر این شرکت را هشت ماه عنوان واضافه کرد: در این مدت حدود دو میلیارد تومان فروش محصولات داشته ایم و بازگشت سرمایه در این کار حدود 9 ماه است،تاکنون تمام سرمایه گذاری اولیه که حدود یک میلیارد تومان بوده بصورت شخصی تامین شده و اکنون نیازمند حمایت هستیم چون هزینه های ساخت دستگاه ها بالاست و برای صادرات به عراق و عمان پیش بینی دو میلیارد هزینه کرده ایم که یک میلیارد تومان بصورت شخصی تامین شده و به یک میلیارد تومان دیگر در قالب تسهیلات نیازمندیم.

وی به خروج شرکت های دانش بنیان و نخبگان استان به دلیل مشکلات مالی نیز اشاره و ادامه داد: پارک علم و فناوری یکی از کشورهای عربی جنوب خلیج فارس برای جذب مخترعین،شرکت های دانش بنیان و نوآوران استان فارس و ایرانی طرح های وسوسه انگیزی ارائه داده و تا جایی که من مطلع هستم تاکنون چند شرکت دانش بنیان از استان های فارس و اصفهان به پارک علم و فناوری این کشورعربی مهاجرت کرده اند.

مدیرعامل شرکت تصفیه گستر جنوب اضافه کرد: نماینده پارک علم و فناوری کشور عربی به شرکت ما نیز پیشنهاد پرداخت سرمایه اولیه ای معادل 20 میلیارد تومان و تامین مکان و تمام تجهیزات را در قبال رفتن به کشور متبوعش ارائه کرده و این در حالی است که در حال حاضر شرکت ما در پارک علم و فناوری فارس مستقر و محتاج یک میلیارد تومان هزینه برای ادامه فعالیت است.

وی تامین هزینه های اولیه شرکت را از توانایی پارک علم و فناوری فارس فراتر دانست و افزود: طبق قوانین ، پارک علم و فناوری فارس تنها قادر به پرداخت حداکثر 200 میلیون تومان تسهیلات به شرکت های دانش بنیان مستقر در این مجموعه است که این میزان برای برخی شرکت ها که فعالیت شان گسترده و هزینه بر است عملا فایده ای ندارد.

ولی زاده بیان کرد: ممکن است برای اغلب کشاورزان مهم نباشد که هدر رفت آب به پنج درصد کاهش پیدا کند و نیاز است که سازمانهای دولتی نظیر جهاد کشاورزی و محیط زیست از این طرح حمایت و آن را عملی کنند.

وی به این نکته نیز اشاره کرد که علی رغم میل باطنی اگر حمایتی از شرکت آنها نشود و موانع تولید این شرکت دانش بنیان رفع نشود به ناچار به کشور عربی کوچ خواهند کرد و فعالیت علمی این شرکت در کشور دیگری دنبال خواهد شد.

**بعضی شرکت ها رفته اند 
تکمیل شرکت برج و باروی فارس یکی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری فارس است، این شرکت مخترع و تولید کننده خاک آب گریز و 22 محصول در حوزه نانو است و در هفته های اخیر نیز چادرهای زلزله زدگان غرب کشور را ضدآب کرده است.

مدیرعامل این شرکت اعلام کرد:‌در ماه های اخیر از دو کشور عربی پیشنهاد فعالیت علمی و انتقال شرکت به این کشورها داشته ایم.

یوسف عمرالهی گفت: اقامت این کشورها ، ارائه تسهیلات و تجهیزات مورد نیاز تولید و حداقل دو سال زمان برای تجهیز کارخانه و تجاری سازی ازجمله مشوق هایی بود که نمایندگان کشورهای عربی به شرکت ما ارائه کردند و حق دخالت علمی هم ندارند و در قبال این مزایا 30 درصد سهام شرکت و تولید محصولات دانش بنیان با برند کشورشان را طلب می کنند.

وی افزود: خیلی از شرکت های دانش بنیان استان فارس ارتباطشان با کشورهای حاشیه خلیج فارس برقرار است و یا کاملا به آنجا نقل مکان کرده اند و یا به دلیل تعهدات مالی که از گذشته داشته و به خاطر اینکه خود و ضامن ها یشان دچار مشکلات نشوند یک واحد کوچکی از شرکتشان را در داخل استان فارس و یا کشور فعال نگه می دارند ولی اصل فعالیت در کشورهای دیگر است.

وی ضمن اشاره به اینکه ما تا امروز مقاومت و سعی کرده ایم محصولات علمی خود را در داخل کشور تولید کنیم ،ادامه داد: چندین مرتبه نماینده های کشورهای عربی خلیج فارس در قالب نشست با اتاق بازرگانی ایران و عمان در بندرعباس و همچنین فرستادن نماینده به شیراز پیشنهاد مهاجرت به کشورهای عربی در قبال دادن سرمایه نامحدود برای تولید ارائه کردند.

میرعامل شرکت برج و باروی فارس اضافه کرد: تاکنون بیش از یک میلیارد تومان سرمایه شخصی در این شرکت دانش بنیان هزینه شده وتنها 200 میلیون تومان وام دریافت کرده ایم که آن هم به همت و حمایت رئیس و مجموعه پارک علم و فناوری فارس حاصل شد و این رقم نیز طبق قوانین پارک حداکثر میزان تسهیلات پرداختی است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر تجهیزات تولید رنگ نانو این شرکت دچار مشکل شده و تاکنون حدود 400 میلیون تومان تامین کرده ولی حدود 700 میلیون تومان کمبود داریم تا ایراد کار را برطرف کنیم و متاسفانه قادر به تامین این مبلغ نیستیم و اگر این کار انجام نشود ناچار به تعطیلی یا انتقال شرکت به کشوری دیگر هستیم.

وی به اشتغال 50 نفر بصورت مستقیم و بیش از 300نفر بصورت غیرمستقیم با این مجموعه دانش بنیان کار اشاره و افزود: قطعا در حوزه فعالیت این شرکت می توان به ازا هر 20 میلیون تومان تسهیلات یک شغل بر مبنا اداره کار ایجاد کرد ،محصولات ما مورد استقبال کشورهای مختلف است اما برای دریافت پول و کارهای بانکی با خارج دچار مشکل هستیم و به این دلیل نمی توانیم محصولاتمان را صادر کنیم.

وی به خاک آب گریز که اختراع این شرکت است اشاره کرد و گفت: ما تونستیم کشاورزان کامفیروز را برای استفاده از این خاک ترغیب کنیم اما هنوز موفق به تشویق مسئولان نشدیم که از این خاک برای عدم تبخیر آب سدهای استان و کشور استفاده کنند که اگر این کار انجام می گرفت قطعا باعث می شد سالانه مقدار زیادی از آب سدها بخار نشود و صرفه جویی در زمینه آب صورت گیرد و از طرفی شرکت علمی مخترع و تولید کننده ایرانی حمایت می شد.

عمرالهی بیان کرد: وزارت علوم به تنهایی قادر به تامین تجهیزات و حمایت از شرکت های دانش بنیان نیست و باید همه ارگانها به این مساله ورود و همچنین قوانین متعارض و دست و پا گیر نیز توسط مجلس اصلاح شود.

وی عنوان کرد: از استاندار فارس تقاضا دارم هر ماه تنها یک ساعت وقت بگذارد و طی جلسه ای مشترک با دو مخترع و نوآور استان به مشکلات تنها دو شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری فارس رسیدگی کند و با این اقدام قطعا می توان وضعیت در این حوزه را بهبود بخشید.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

حضور ااستاندار فارس در رزمايش عاشورائيان فارس
به زودي شاهد حضور سرمايه گذاران پرتغالي در فارس خواهيم بود
تجربه بنیاد مسکن در بازسازی و بهسازی مناطق روستایی تجربه ای گرانبها و ارزشمند است
درآمد پیش بینی شده برای فارس در بودجه سال آينده 1278 میلیارد تومان است
نیروی انسانی موتور محرکه توسعه است
استاندار فارس از كارگاه ساخت سد تنگ سرخ شيراز بازدید کرد
بازديد استاندار فارس از يگان هاي ويژه پليس استان
سرمايه گذاري خارجي سير صعودي دارد
فعاليت نهاد كتابخانه هاي عمومي فارس هدفمند باشد
اجراي سرعت گيرها بايد بر اساس استاندارد باشد
برگزاري دهه كرامت بايد هدفمند باشد
جدول فرصت ها و تهديدها براي همه دستگاه هاي اجرايي استان فارس تهيه مي شود
375 پروژه با اعتباري بالغ بر 660 ميليارد ريال در هفته دولت در فارس به بهره برداري مي رسد
استاندار فارس از محور هاي مواصلاتي شيراز بازدید کرد
پیش‌بینی و رعایت سرانه‌ها مورد توجه شهرداری شیراز باشد
برای شرکت در انتخابات مجلس استاندار فارس استعفا کرد
شیراز توسعه یافته می تواند فارس را توسعه دهد
پلیس آب در استان فارس تشکیل می شود
پذیرای سرمایه گذاران مکزیک در فارس خواهیم بود
دانشجویان باید به حل مشکلات کشور کمک کنند
ظرفیت های بالقوه فارس باید به فعلیت برسد
بخش خصوصی در صنعت خودرو سازی فارس سرمایه گذاری می کند
مدیران با زمین خواری سختگیرانه برخورد کنند
دانشگاه پیش برنده توسعه علمی کشور است
گره گشایی از واحد های صنعتی بدهکار به بانک کشاورزی با تشکیل کمیته ای کشوری
با همکاری بین بخشی یاد روز حافط باید با آبرومندی برگزار شود
بانک ها برای سرمایه گذاری در فارس کنسرسیوم تشکیل دهند
تاکسی هیبریدی به ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز می پیوندد
لزوم تعامل تأمین اجتماعی فارس با نمایندگان این استان
اجرای طرح اتیلن مرکز موجب توسعه و دستیابی به عدالت اجتماعی در فارس می شود
بانک ها برای ایجاد رونق بیشتر در تولید همراهی کنند
برای نخستین بار اساسنامه طرح خیرین اشتغال فارس اجرایی می شود
فعال شدن صنعت توريسم، گره گشاست
استاندار فارس شورای شهری شد
استان فارس رسما به خليج فارس متصل شد
وضعیت راه ها و حمل و نقل در فارس امیدوار کننده است
استاندار فارس خواستار تغيير نگرش ها در كارگروه اشتغال استان شد
رسانه ملي بايد نسل سوم را به نسل هاي قبل پيوند دهد
كارآمدي نيروي انتظامي به معناي كارآمدي نظام اسلامي است
جامعه ناامید وارد مسیر توسعه نخواهد شد
خبرنگاران نیازهای جامعه را شناسایی کنند
خسارت 12 میلیارد ریالی باران به تاسیسات شهری و روستایی فسا
شهرک سلامت در ‌استان فارس راه‌اندازی شد‌
پیچ‌های خطرناک در جاده‌های استان فارس اصلاح می‌شود
تقويت نهادهاي اجتماعي از راه‌هاي توسعه كشور است
۲ شهرک صنایع دستی و گردشگری در شیراز احداث می‌شود
دریافت مجوزهای بیشمار،مانع فعال شدن کسب و کار است
رشد 400 درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در فارس
در حد توان به رفع مشکلات بخش خصوصی کمک می کنیم
نهايي شدن اعتبار 30 ميلياردي ورزشگاه ميانرود
درمقابل تخلف شوراها و شهرداری ها مماشات نخواهیم کرد
شهرداری‌ها نیم درصد سهم ترویج کتاب‌خوانی را بپردازند
ثروت اوقاف به مسیر توسعه کشور هدایت شود
استاندار فارس در حوزه پژوهش به عنوان برگزیده کشور معرفی شد
دانشگاه های شیراز مسئول تحقیق درباره پارازیت ها شدند
۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت شد
موج دوم سیل در فارس خطرناک است
همايش هم‌انديشي دانشمندان برتر كشور در شیراز
آزادراه شيراز اصفهان هفته دولت سال 97 افتتاح مي‌شود
تسليم فضاسازي‌ها نمي‌شوم
جلوی ساخت و ساز در ارتفاعات گرفته شود
آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح شیراز صدرا
ساخت تالار مرکزی شیراز به همت بیشتری نیاز دارد
تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان با جدیت دنبال می شود
پناهندگان همطراز با شهروندان ايراني خدمت دريافت مي‌كنند
ورزش همگانی در فارس اولویت باشد
جذب 855 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در فارس در هشت ماه نخست امسال
نقش معادن در اقتصاد فارس 1 درصد است
دانشگاه های فارس برای حل مشکل اشتغال و خشکسالی راهکار ارایه دهند
27 طرح عمرانی با حضور استاندار فارس در خنج بهره برداری شد
تاکید استاندار فارس برلزوم اتصال مراکز صنعتی استان به خطوط ریلی
بهترین شرایط سرمایه گذاری در استان فارس فراهم است
سند راهبردی در حوزه فرهنگ و هنر فارس تدوین شود
شروع احداث راه‌ جدید دسترسی به شهر جدید صدرا
پروژه‌ی آبرسانی به شیراز با شتاب تکمیل می‌شود
طرح‌ بهسازی ۱۲ روستای شهرستان سروستان به بهره‌برداری رسید
آمادگی و اقتدار نیروهای مسلح، تضمین کننده امنیت کشور است
آغاز کنگره بین‌المللی سلامت برای صلح در شیراز
گذشته را ورق نخواهیم زد
گازرسانی به ۲۲ روستای شهرستان مرودشت
سه هزار و 800 فرصت شغلی در حوزه صنعت فارس ایجاد شده است
نتیجه فعالیت سازمان بازرسی تقویت اعتماد عمومی است
مشاور استاندار در امور خیریه و اوقاف منصوب شد
انتصاب میرزایی به سرپرستی سازمان همیاری شهرداری‌های فارس
فرماندار لارستان خواستار اجرای خط دوم انتقال آب از سد سلمان فارسی شد
بازدید استاندار فارس و هیئت همراه ازغرفه منابع طبیعی فارس در نمایشگاه هفته دولت
افتتاح ۲۰۰ میلیارد تومان طرح، رهاورد سفر استاندار فارس به داراب
ضرب و شتم شهردار فسا توسط افراد ناشناس
دانشگاه ها طرح های ویژه اقتصادی داشته باشند
رویدادهای ورزشی بین‌المللی، منجر به رونق استان می‌شود
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter