برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز چهار شنبه 9 بهمن 1398   برابر با  :    29/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/6/3  قمری
(1397/11/14)
زمان اجرای «سفر قسطی» اعلام شد
معاون گردشگری با این توضیح که طرح «سفر ارزان» همان سفر اقساطی است که با هدف آسان‌سازی مسافرت در داخل کشور قرار است اجرا شود، گفت‌: این طرح پس از تعطیلات نوروز ۹۸، رسماً اجرا می‌شود.

مطبوعات فارس/ ولی تیموری با بیان این‌که بسته‌های «سفر قسطی» در حال آماده‌سازی است، گفت: سیاست توسعه گردشگری، توزیع سفر در کشور است. آسیب‌شناسی‌ها نیز نشان می‌دهد یکی از عوامل توزیع نادرست سفر، اجرای برنامه‌های شخصی و انفرادی است، برای همین سایر سیاست‌گذاری‌ها در جلوگیری از ازدحام جمعیت در یک مسیر و منطقه مشخص، نمی‌تواند چندان اثرگذار باشد.

او درباره نحوه اجرای این طرح که مسؤلیت آن به آژانس‌های مسافرتی واگذار شده است، توضیح داد: در توافقی که با تشکل صنفی آژانس‌های مسافرتی صورت گرفته قرار است آن‌ها بسته‌های سفر را تهیه کنند و از طرف بانک نیز برای ارائه خدمات سفر به صورت اقساط، حمایت شوند. مردم برای سفر به مقصد دلخواه خود هزینه‌ای را به صورت پیش‌پرداخت بدهند و مابقی هزینه سفر را هم تقسیط کنند.

این مقام مسؤول در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یادآور شد: این بسته‌های سفر که همچنان درحال طراحی است به مناطقی انجام می‌شود که چندان مقصد سفر نیست. علاوه‌بر این سعی شده با کیفیت‌ترین خدمات برای این بسته‌ها در نظر گرفته شود. این میان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم موظف بود با بانک‌ها رایزنی و توافق کند تا تسهیلاتی را در اختیار آژانس‌ها و دیگر تأسیسات گردشگری قرار دهند. دو بانک برای این طرح انتخاب شد. با صدا و سیما هم مذاکره شده است که به محض آغاز اجرای طرح، تبلیغ سفرهای آن را رایگان پخش کند.

تیموری گفت: در طرح‌های قبلی این تسهیلات مستقیم در اختیار مردم قرار می‌گرفت که هم فرایند سختی داشت و هم اجرای آن را در ادامه با پیچیدگی‌هایی روبرو می‌کرد، اما اکنون آن رویکرد اصلاح شده است.

او گفت: هدف اصلی ما تنوع‌بخشی به بسته‌های سفر، توزیع آن در نقاط مختلف ایران و درگیر کردن تأسیسات گردشگری و حفظ و تداوم اشتغال در این بخش‌ها است. در این طرح ما سراغ مقاصد کمتر شناخته شده رفته‌ایم، نقاطی که حتی در تعطیلات بلندی مثل نوروز کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند. می‌خواهیم بسته‌های متنوعی را برای سفر آماده کنیم تا همه اقشار از آن استفاده کنند.

معاون گردشگری درباره این‌که ارزان‌سازی سفر، شائبه‌ای را در سطح کیفیت خدمات ایجاد می‌کند، گفت: اجازه بدهید اصل طرح آغاز شود بعد درباره کیفیت آن صحبت کنیم. پرداختن به این موضوع در این مرحله مکانیزمی برای انحراف از ادامه و اجرای کار است.

او درباره اینکه از توضیحات برمی‌آید این طرح مشابه سفرهای قسطی است که همین حالا برخی آژانس‌های مسافرتی اجرا می‌کنند و نمونه خاص و متفاوتی در قیاس با سایر طرح‌ها نیست و مشخص نیست اجرای تقسیط آن چقدر به کاهش هزینه منجر خواهد شد، گفت: به هر حال گروهی هستند که در هر صورتی برای سفر برنامه‌ریزی می‌کنند اما در انتخاب مقصد مشکل دارند و عادت کرده‌اند فقط یک مسیر را بروند که جمعیت آن‌ها هم کم نیست. از طرفی با توجه به شرایط ارز، امسال افراد زیادی از سفر خارجی به داخلی روی می‌آورند، در واقع ما این گروها را هدف قرار داده‌ایم، افرادی که سفر می‌روند ولی نمی‌دانند کجا باید بروند. بنابراین سفر را با در نظر گرفتن تسهیلاتی خاص برای این گروه‌ها آسان می‌کنیم.

وی اظهار کرد: سفرهای داخلی اصولاً بی حساب و کتاب انجام می‌شود و آسیب اجتماعی زیادی دارد. در نوروز نیز به عنوان یک بحران با آن برخورد می‌شود، به گونه‌ای که از استاندار تا شهردار همه را درگیر می‌کنند. گاهی هم اعمال برخی محدودیت‌ها در مناطقی خاص، سفر را به کام مسافر تلخ می‌کند. با توجه به چنین وضعیتی قصد داریم با آسان کردن سفر تا حدی از این فضا خارج شویم تا علاوه‌بر این‌که سفر هدفمند و متنوع می‌شود، از ظرفیت خالی تأسیسات گردشگری نیز بهره گرفته شود.

تیموری یادآور شد: شرایط اقتصادی کنونی طوری است که اگر همین سفرها، که بسته آن‌ها در حال آماده سازی است انفرادی انجام شود، هزینه سنگینی را تحمیل خواهد کرد.

«سفر ارزان» از حدود دو هفته پیش بر سر زبان افتاد، وقتی ولی تیموری در یک گفت‌وگوی رادیویی از تهیه آن خبر داد و سربسته درباره آن توضیح داد: «پکیج‌های سفر ارزان آماده شده که پیش‌پرداختی برای سفر در نظر گرفته شده و مابقی هزینه‌ها نیز در قالب اقساط پرداخت می‌شود.» او بعداً در یک مصاحبه مطبوعاتی بیشتر توضیح داد که این سفرها قرار است به صورت اقساطی اجرا شود.

معاون گردشگری در تشریح این طرح گفته بود: «ببینید بحث «سفر ارزان» نیست. بحث ما این است که سفرهای زیادی در داخل کشور انجام می‌شود. یعنی حجم بالایی از هموطنان ۸۵ میلیونی ما در طول سال حتماً یک یا دو بار سفر داخلی می‌روند اما این سفر طوری نیست که تأسیسات گردشگری و همکاران ما در بخش خصوصی را درگیر کند. گاهی اوقات هم احساس می‌کنیم که هزینه تمام شده‌اش برای مردم بالاست! چرا؟ چون سفر این افراد بیشتر به شکل انفرادی و مستقل انجام می‌شود. یعنی هرکس با ماشین خودش به سمت شهری راه می‌افتد این در حالی است که از تمام جاذبه‌های آن شهر خبر ندارد. در نهایت یک یا دو تا جاذبه را می‌بیند اما اگر این سفر در قالب یک برنامه طراحی شود شما در آن زمانی که گذاشتید می‌توانید بیشترین استفاده را ببرید، یعنی به جای دو تا جاذبه، ممکن است ۱۰ جاذبه را ببینید. در اصل آژانس‌های گردشگری _که مشاوران گردشگری شناخته می‌شوند_ می‌توانند با توجه به اطلاعاتی که دارند بسته سفر شما را به لحاظ محتوا و کیفیت متنوع کنند. بنابراین یکی از شاخص‌های این بسته سفر، جذابیت است، از طرفی چون اجزای بسته سفر یکجا تدارک دیده می‌شود، می‌تواند هزینه کلی بسته سفر را هم کاهش دهد. برای اینکه هزینه کلی سفر باز هم پایین‌تر بیاید ما آمدیم با همکاران دیگر مثل هتل‌ها، راهنمایان و مراکز اقامتی و جاذبه‌ای و سایت‌ها صحبت کردیم تا اینها بویژه در زمان‌های‌هایی که فصل کم رونق سفر (لو سیزن) است تخفیف‌هایی هم بدهند. بسته را آماده و فرآیندش را هم تعریف کرده‌ایم. یعنی دفاتر مسافرتی با یکی دو بانک صحبت کرده‌اند تا مسافر مجبور نباشد تمام هزینه را یکجا پرداخت کند. مثلاً یک خانواده سه نفره این بسته سفر را از یک آژانس می‌گیرد، پیش پرداختی را می‌پردازد و برای پرداخت بقیه هزینه، به صورت قسطی به توافق می‌رسند. این ویژگی بسته سفر ما است».

سفر ارزان که بعداً عنوان آن به سفر قسطی اصلاح شد هرچند از سوی تأسیسات گردشگری در روزهای کم رونق سفر با استقبال رو برو شده است، اما با انتقادهایی نیز همراه بوده. اسماعیل قادری، پژوهشگر و استاد دانشگاه علامه طباطبایی، پرداخت وام و قسطی کردن سفر را پروژه‌ای از پیش شکست‌خورده دانسته و گفته بود: نمی‌توان مردم را بدهکار کرد که سفر بروند تا اقتصاد یک عده دیگر بچرخد.

محمود ضیایی، دانشیار گروه مدیریت جهانگردی دانشگاه علامه‌طباطبایی طرح مساله کرده بود که آیا منابع مالی به قدر کافی برای این طرح وجود دارد؟ چرا که در حال حاضر پرداخت حقوق کارمندان دولت با مشکلاتی روبرو شده و در بخش‌هایی چندین ماه است که حقوق کارمندان و کارگران پرداخت نشده است. با تنظیم چنین طرحی حتماً پاسخی برای این سوال‌ها و ابهام‌ها وجود دارد.

امیر پویان رفیعی شاد، رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران هم تاکید کرده بود: مادامی که از تسهیلات و حمایت دولت خبری نباشد، درباره ارزان شدن هزینه‌ی سفر فقط حرف‌های تکراری می‌زنیم و اتفاقات تکراری رقم خواهد خورد.

حرمت‌الله رفیعی، رئیس هیات‌مدیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران که یک طرف قضیه این طرح است، نیز نتیجه رسیدن طرح سفر قسطی را به پای کار آمدن شرکت‌های هواپیمایی و هتل‌ها منوط دانسته است.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

'سفر کتاب' در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس آغاز شد/عکس:الهه بهرامی
گزارش تصویری/جشنواره سفره های هفت سین و شیرینی های سنتی نوروز
چهارمین نمايشگاه تشريفات، سفره عقد و گل آرايی و ملزومات جهیزيه
بازدید وزیر راه و شهرسازی از روند اجرای آزاد راه شیراز – اصفهان
نجات جان یک اعدامی توسط محسن چاوشی
فیلم سفرنامه سیستان جایزه دوم بهترین فیلم جشنواره ناصرخسرو را از آن خود کرد
بیش از یکهزار و 400 بازرس بر بازار شیراز در ایام نوروز نظارت دارند
غذاهایی با منشأ «خوک» بر سر سفره ایرانیان
سفرنامه باران با حسرت پرواز رونمایی شد
مردم شيراز ميهمان سفره هاي هفت سين معنوي
کاهش سوانح جاده ای در فارس مرهون حضور موثر و تلاش پلیس استان است
سفر نمايندگان كنسر سيوم سرمايه گذاري و مهندسي پرتغال به فارس
زيرساخت هاي گردشگري در فارس بايد متناسب با جايگاه ويژه استان فراهم شود
آمادگی شیراز برای ورود به موج دوم سفرهای تابستانی از عید سعید فطر
طبخ و توزيع 4400 پرس غذا در بين نيازمندان شهر زلزله زده شنبه استان بوشهر همزمان با روز اكرام
نخستین نشست مسئولین میراث فرهنگی ویژه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی برگزار شد
دو پیرزن که تنها آرزویشان داشتن شناسنامه است
عقربها و مارها بازیچه دخترکان "پشت شگی"/ چاله آب تامین کننده آب شستشو، احشام و آشامیدن!
ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي سال 92 شیراز فعالیت خود را آغاز کرد
سفر زائران تابستانی به بارگاه حضرت شاهچراغ (ع)
گزارش تصویری/ سفر روحانی به شیراز
در چهار سال آینده همه روستاها مقاوم سازی می شوند
افتتاحیبه نمایشگاه تشریفات سفره عقد و ملزومات جهیریه زوج های جوان در نمایشگاه بین المللی فارس
هیچ قدرتی نمی تواند رودخانه عظیم پیشرفت ایران را متوقف کند
آغاز به کار ششمین نمایشگاه سفره عقد و ملزومات جهیزیه در شیراز
سفر با میکروب‌ها؛ کثیف‌ترین بخش‌ هواپیما کجاست؟
تا پایان امسال 110 هزار مددجو به سفرهای زیارتی کربلا و مشهد اعزام می شوند.
هودی کودکان را به " سرزمین آرزوها " برد
تاثیر منفی سفرهای متعدد بر سلامت انسان
سفر سه روزه آیت الله مکارم شیرازی به شیراز
همزمان با رمضان طرح " همسفره با ایتام " در شیراز اجرا می‌شود
سفره های آسمانی بر اساس نیات واقفان برپا مي شود
فرمانده ناجا به استان فارس سفر می‌کند
امسال سفره افطار چقدر تمام می‌شود؟
اهداف عمرانی پس از سفر ریاست جمهوری به شیراز
مشکلات بیمه و درمان دانش آموزان حادثه درودزن پیگیری می شود
رییس جمهوری شیراز را به مقصد تهران ترک کرد
۳۰ هزار ارتباط از طریق سامانه ۱۱۱ بین مردم و دولت ایجاد شد
اختصاص ردیف ملی دائم برای تخت جمشید و پاسارگاد
فارس می‌تواند با استفاده از رونق گردشگری بیکاری را از بین ببرد
وزیر نفت وارد لامرد شد/ کلنگزنی سه پروژه صنعتی
11 هزار واحد مسکن مهر در فارس به بهره برداری رسید
۱۲ وزیر و معاون رئیس جمهور به شهرستان های فارس سفر می کنند
صدرا شهر دانشگاهی ، افق های تازه در سفر رییس جمهوری به فارس
سامانه اطلاعات مربوط به مسائل پرسنلی خبرنگاران راه‌اندازی شده است
وزیر فرهنگ به همراه رئیس جمهور با اصحاب فرهنگ و ادب و هنر فارس دیدار می کند
بیش از11هزار واحد مسکن مهر استان فارس افتتاح می‌شود
رئيس‌جمهور به شهرستان‌هاي استان فارس سفر نمي‌كند
سامانه 111، آماده دریافت درخواست های مردم فارس در سفر رییس جمهوری است
در حاشیه سفرهای نوروزی استان فارس
سفر استانی هیات دولت به فارس انجام می شود
طرح خانه مسافر برای ساماندهی منازل استیجاری ومبله در فارس اجرایی شده است
هفتمین نمایشگاه سفره هفت سین ،تزئینات منزل ،شیرینی های خانگی،هنرهای دستی بانوان
سفرنامه «سلامت و امید» به هلال احمر استان فارس رسید
سفر حجت‌الاسلام محمدي‌گلپايگاني به شيراز
گشایش گذر هنر شیراز با عنوان "سفری تا عروج انسانیت"
"سفری تاعروج انسانیت" در گذرهنر شیراز
افتتاح پنجمین نمایشگاه ویژه تشریفات، سفره عقدو ملزومات جهیزیه
بیش از 138 هزار گردشگر خارجی به فارس وارد شدند
موج دوم سفرهای تابستانی فارس باتعطیلات عید فطر به اوج رسید
شورای شهر شیراز با حضور خبرنگاران در سفر آلمان مخالفت کرد
کدام خودروها سهمیه بنزین نمی‌گیرند؟
کلنگ احداث بیمارستان ودرمانگاه لارستان به زمین زده شد
از سفر دوچرخه سواران خراسانی تا اردوی دانش آموزان میبدی به شیراز در یادروز سعدی
برگزاری نخستین اردوی دریایی راهیان نور در بندرعباس و جزیره هنگام
هفت ایرانی در فهرست ۷۰۵ نفره داوطلبان سفر بی بازگشت به مریخ
ایجاد ظرفیت اقامت 500 هزار نفرشب در استان فارس
بیش از 873 هزار نفر از اماکن تاریخی و فرهنگی فارس دیدن کردند
برپايي سفره هاي هفت سين معنوي در حرم مطهر حضرت سيدعلاءالدين حسين(ع)
وضعیت مطلوب ورودی های شیراز ، نشان از برنامه ریزی مناسب ستاد خدمات سفر فارس دارد
افتتاح رسمی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر فارس
سفره های هفت سین در شیراز به رقابت می پردازند
سفر به اقلید : « کلید فارس »
بازدید وزیر بهداشت از خدماتی که در بیمارستان نمازی شیراز ارایه می شود
توزیع زمانی مناسب سفر در طول سال ضرورت دارد
اخبار سفر وزیر بهداشت به استان فارس
هدف اصلي تمامي دستگاهها بايد رضايت گردشگران و مسافران باشد
نخستين جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفرهای استان فارس برگزارشد
برگزاری آئین معنوی سفره صلوات در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)
برای داشتن نظام سلامت کارآمد ادامه اجرای پزشک خانواده ضروری است
كشاورزي، توسعه پايدار و همسو با حفاظت محيط زيست نيست
تماس های مقامات صهیونیستی و برخی کشورهای عربی افزایش یافته است
نخستين سفر شهرستاني استاندار فارس
10قاشق شکر در هر بطری نوشابه!
با سفر سنگ ها به باغ نشاط لار ، موزه سنگ احداث می شود
گسترش همکاری اقتصادی شیراز و جمهوری چک
6 ماه زندان برای سفر بدون ویزا به عراق
بعیدی‌نژاد و هاپتون سفرای جدید ایران و انگلیس شدند
فروش "رسمی" تورهای ترکیه از اول شهریور + قیمت
اعزام ۱۲۰ نفر ازطلاب علوم دینی فارس به عتبات عالیات
ادعای بمب‌گذاری برای جلوگیری از سفر شوهر
کشف عمیق ترین حفره جهان دردریای جنوبی چین
تنظیم تعطیلات و ساعات کار، در دستور کار
اعتبارات مصوب هیئت دولت برای حرم حضرت شاهچراغ (ع) محقق شود
گردشگران ایرانی در ترکیه محل اقامت خود را ترک نکنند
زائرین میهمان امام رضا (ع)
دستگیری 2 دختر سارق خودروهای مدل بالا
35 هزار نفر در ماه مبارک رمضان از محل موقوفات ناحیه یک اطعام می شوند
فارس آماده پذيرايي از مسافران تابستاني مي‌شود
هشدار درباره سفره‌های آلوده یک بار مصرف
احتمال افزایش مبلغ وام بازنشستگان
اجراي طرح ياوران واقفين خيرانديش در فارس
ویژه برنامه های موقوفه آقاباباخان در ماه مبارک رمضان اعلام شد
تشریح برنامه های کمیته امداد استان فارس در ماه مبارک رمضان
تولید سوخت از دی‌اکسیدکربن موجود در اتمسفر
تنباکو های معطر سرطان خون می‌آورند
مجری شبکه من و تو بازداشت شد
شیراز مقصد جدید گردشگران ترک می‌شود
قلیان تلفنی هم رسید
دستاورد سفر هیات های خارجی به ایران با گذشت زمان مشخص می شود
جزئیات «یارانه سفر» اعلام شد
ساخت ۴۹ سد متوقف شد
یارانه سفر به مقاصد جدید و متنوع داخلی
هشدار درباره استفاده از سفره‌های یکبار مصرف
لاک‌پشت و حلزون‌های سفره هفت‌سین بیماری سالمونلوز منتقل می‌کنند
پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد فارس
واقعیت شیراز باید با ذهنیت مسافرین نوروزی یکی باشد
سفر به دور ایران در ۱۳ روز
یزد اولین شهری که از آب خلیج فارس سیراب می شود
آغاز به کار نمایشگاه سفره هفت سین، سوغات و هدایا در نمایشگاه­ فارس
سفر به گرجستان بدون اخذ ویزا
تور یک هفته ای به مقصد ایران برای آمریکایی ها: 3 هزار دلار
برنامه ایران‌خودرو برای تولید خودروهای زیر 30 میلیون
می خواهم یادگاری‌هایم از دنیا را در یک موزه جمع کنم
کاهش ۲۵ درصدی حداقل دستمزد کارگران منتفی شد
تغییرات بی‌سابقه زیست‌محیطی در سیاره زمین
امکان استفاده از سفرکارت برای بازنشستگان کشور فراهم است
جدی شدن بحران آب در مناطق مرکزی، شرق و جنوب کشور
ورود اولین کشتی جنگی غربی به ایران بعد از انقلاب
سفر به کربلا ترفند جدید کلاهبرداران اينترنتي
اکسیژن زمین رو به کاهش است
شرایط حضور مشمولان سربازی در راهپیمایی اربعین
امکان اعزام بازنشسته های کشوری به عتبات عالیات فراهم شد
در حد توان به رفع مشکلات بخش خصوصی کمک می کنیم
جزئیات خدمات بیمه‌ای زائران اربعین
اعزام 90 نفر از حافظان موقوفه مکتب القرآن ثارالله شهرستان خرامه به مشهد مقدس
سفرنامه کره جنوبی
سفرنامه کره جنوبی -2
خبری خوب برای مشمولان غایب متقاضی اربعین
هیچ عوارضی برای تردد زائران اربعین در مرز مهران گرفته نمی‌شود
امکان استرداد آنلاین بلیط قطار فراهم شد
ورود غیرمجاز به عراق تا ۶ سال زندان در پی دارد
احتمال لغو ویزای سفر اربعین از سال آینده
پذیرایی اهالی عراق از زائران اربعین
تردد وسایل نقلیه سنگین(باستثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی) در محور شیراز-قایمیه-نورآباد-رستم ممنوع شد
اعزام کاروان به سامرا تااطلاع ثانوی لغو شد
ثبت دو وقف جدید در دهه وقف در شهرستان سروستان
وزن کل ساخت و ساز بشر در زمین به ۳۰تریلیون تن رسید
خواب آلودگی راننده، سه کشته برجا گذاشت
۱۰۰۰ تور رایگان به همراه اقامت سه روزه در کیش با خرید کالاهای ایرانی
کیوسک دروغ‌سنج به کمک پلیس فرودگاه می‌آید
طرح نمایندگان بحرین برای ممنوعیت سفر به ایران
قطار مافوق صوت کره به زودی عملیاتی می‌شود
نوزاد 4 ماهه ایرانی، جدیدترین قربانی دستور ترامپ
مخالفت وزارت خارجه ایران با سفر تیم کشتی آمریکا به ایران
افتتاح نمایشگاه هفت سین در نمایشگاه بین المللی فارس
عنکبوت خوری آنجلینا جولی
کویری شدن مازندران از سمت گلستان آغاز شده است
سفر تفریحی به کره ماه در سال ۲۰۱۸
ثبت‌نام مسافر برای کره ماه
2عادت بدغذایی که بایدآنها را کنار گذاشت
معاون رئیس جمهوری برای قدرشناسی از مدیر فقید محیط زیست به شیراز سفر کرد
قطار گردشگری خارجی وارد استان فارس شد
کشف اتمسفر در سیاره‌ای شبه‌زمینی
رئیس‌جمهور به فارس سفر می‌کند
"عفت مرعشی" و "فاطمه هاشمی رفسنجانی" به انگلیس رفتند
رئیس جمهور با نخبگان فارس دیدار می کند
افزون بر 400 طرح در سفر پنجشنبه رئیس جمهوری به فارس بهره برداری می شود
سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی به شيراز
صدا و سیمای فارس به رشدی رسیده است که علاوه بر انجام ماموریت های محوله می تواند یاریگر سایر مراکز استانی باشد
رئیس مجلس به استان فارس سفر می کند
نباید وعده‌های رویایی و غیرقابل اجرا بدهیم/ طی سال‌های اخیر مشکلات جدی در واحدهای تولیدی و صنعتی به‌وجود آمد
اهدای فیش حج نیک اندیش مرودشتی فردی را از زندان رهایی بخشید
هزینه تشرف به حج تمتع تعیین شد
قالیباف انصراف داد
سفر محمدباقر قالیباف به شیراز
۴ نمایشگاه به صورت همزمان در شیراز برگزار می‌شود
بازهم مشتاق دیدن ‌ایرانیان مهربان و ایران زیبا هستیم
قانون سفر بی‌روادید ایرانیان به «خاور دور روسیه» تصویب شد
تحقیقات کشور برای قرار دادن بالن و کشتی فضایی در لایه استراتسفر
حذف روادید در سفر ایرانی‎ها به روسیه از ۲ ماه آینده
تجمع مدیران تاکسی تلفنی های شیراز در اعتراض به فعالیت تاکسی های اینترنتی
قبل از سفر حتما به این سایت سر بزنید
رئیس مجلس شورای اسلامی وارد شیراز شد
روادید پیاده روی اربعین چهار استان کشور در شیراز صادر می شود
سفر معاون رئیس‌جمهور به شیراز
لایه ازون باز هم تحت حمله قرار گرفت
هزینه سفرهای گردشگری برای کارمندان قسطی می شود
هدف تربیت دانشجویان دارای مهارت کارآفرینی است
سفر سال ۹۷ گران‌تر می‌شود
​مترجم ایرانی برنده جایزه بهترین ترجمه ابن بطوطه شد
استعمال دخانیات و قلیان در سفره خانه ها آزاد می شود
ماندگاری هوای سرد تا چهارشنبه
وزیر گردشگری عمان به شیراز سفر می‌کند
حذف اسکان نوروزی مدارس
رتبه‌ی اول فارس برای اسکان مسافران در مدارس
نخستین ایستگاه فضایی چین سرانجام سوخت
برای هر تصمیم ترامپ، برنامه داریم
امضای پیمان خواهرخواندگی شیراز و نانجینگ
آغاز به کار ۴ نمایشگاه به صورت همزمان در شیراز
دیوان عالی آمریکا فرمان «ممنوعیت سفر» ترامپ را تأیید کرد
114 تخت بیمارستانی به مجموعه سلامت فارس اضافه شد
تکرارقصه پرغصه تالاسمی و دسفرال درفارس
ساخت بزرگراه داراب - گهکم هرمزگان شتاب گیرد
مدیرعامل استقلال از سمتش کناره گیری کرد
داروی دسفرال مورد نیاز بیماران تالاسمی تامین شده است
برای تامین داروی بیماران تالاسمی مشکلی وجود ندارد
مشکلات سفر خارجی‌ها به ایران
بسیج بهداشت و درمان فارس برای تامین سلامت حجاج
طرح‌ بهسازی ۱۲ روستای شهرستان سروستان به بهره‌برداری رسید
رئیس مجلس به فارس سفر می‌کند
سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به فارس
کاهش مصرف نوشیدنی‌های قندی و حذف نمک از سفره
ساماندهی سامانه گرمازای مدارس از اولویت های آموزش وپرورش است
روسیه در ماه شهرک‌سازی می‌کند
تخریب رستوران و سفره خانه غیر مجاز در شیراز
میزبانی شیراز در فجر فاطمی از معاون اول رئیس جمهوری
سلطانی‌فر به فارس سفر می‌کند
وزیر آموزش و پرورش وارد شیراز شد
آغاز احداث استخر آموزش و پرورش در مرودشت با حضور بطحایی
هند به ماه می ‌رود
سید هادی رضوی ۱۰۷ میلیارد تومان صرف عیش و نوش کرده است
۸۰ درصد نیروگاه‌های تجدیدپذیر در دولت تدبیر و امید وارد مدار شده است
سفر وزیر نیرو به استان فارس
گره گشایی از ۲ طرح پالایشگاهی و پتروشیمی مُهر، رهاورد سفر جهانگیری
نقش روغن سویای سرخ‌کردنی در ابتلا به بیماری‌ قلبی و سرطان
جزئیات سفر ۶۰ ساعته تهران - آنکارا با قطار
شرایط سفر اربعین اعلام شد
وزیر بهداشت فردا به فارس سفر می‌کند
ده هزارمین پیوند عضو در شیراز همزمان با سفر وزیر بهداشت
افتتاح ۲۰۰ میلیارد تومان طرح، رهاورد سفر استاندار فارس به داراب
۲۹ باغ مجالس و سفره‌خانه متخلف در شیراز مهر و موم شدند
مدعی سفر زیارتی ارزان در شیراز، کلاهبردار از آب درآمد
اجرای طرح جامع گردشگری الکترونیک در فارس
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد شیراز شد
مدت اقامت خود را در عراق کوتاه کنید
" کوه سفید" داراب امسال جابجا می‌شود
۵۵۰ میلیارد تومان وام برای سفرهای ارزان
وزیر نیرو با دست پُر به داراب می‌آید
سفر وزیر نیرو به شهرستان داراب
وزیر نیرو وارد شیراز شد
۲ طرح بهداشتی درمانی در استهبان به بهره‌برداری رسید
بهترین مقاصد برای سفرهای یک روزه در ایران
افتتاح ٣٠ هزار میلیارد تومان پروژه در سفر رئیس جمهور به فارس
مشکل داروهای تالاسمی به دلیل معوقات بیمه‌هاست نه کمبود دارو
واکنش وزیر علوم به سفر جنجالی رئیس دانشگاه پیام نور
مقابل سانسور آمریکا در اینستاگرام می‌ایستیم
جشنواره ملی صدای عشایر ایران/عکس:الهه بهرامی
تسهیلات ۸۷۰۰ میلیارد تومانی برای ایجاد ۱۵۷ هزار شغل
قشم ، میزبان نمایشگاه ملی گردشگری هتلداری و صنایع وابسته
مجوزی برای احداث ساختمان در حریم باغ ارم نداده‌ایم
کشف پایه ستون های تاریخی در مرودشت
مهمانان نوروزی در بازدید از اماکن گردشگری شیراز
آموزش تکمیلی راهنمایان گردشگری نوروز 92 آغاز شد
سه آیین معنوی فارس در فهرست آثار معنوی کشور به ثبت رسید
فارس رتبه برترین ها را در جشنواره ملی صدای عشایر کسب کرد
فارس بار دیگر جزو استان های برتر می شود
کشف بخشهایی از تزئینات ربوده شده خانه های تاریخی شیراز
فارس برای حضور درهمایش و نمایشگاه سراسری سرمایه گذاری آماده می شود
ساعات ارائه خدمات به گردشگران نوروزي افزايش يابد
نرخ جدید ورود به اماکن تاریخی فرهنگی فارس اعلام شد
راهنمایان در تمام سایت‌های گردشگری فارس استقرار می یابند
در نوروز 92 در شیراز و چهار شهرستان فارس نظر سنجی علمی صورت می گیرد
پس از گذشت 34 سال به مقصد رسیدیم
شیراز میزبان همایش تخصصی گردشگری نوروز
برای جذب گردشگر در فارس هیچ نیازی به پرداخت پاداش مالی نداریم
آسیبی به نقش برجسته شاهپور یکم نرسیده است
مزار شمس تبریزی در خوی راکد مانده/ بی‌توجهی مسئولان آذربایجان غربی به آماده‌سازی بستر گردشگری
حذف گتک و کلوچه و مسقطی از محافل خانگی حذف فرهنگ و سنتهاست
اخبار کوتاه نوروزی از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس
توسعه گردشگری داخلی و خارجی ضروریست
به استاندار فارس نمره 20 می دهم
3 مطالبه استاندار فارس از مسئولان میراث فرهنگی
برای رونق گردشگری نیاز به ایجاد تحولات اساسی داریم
گردهمایی بزر گ خادمین، زائرین و مجاورین سومین حرم اهل بیت(ع)
تاكيد بر گسترش روابط همه جانبه استان فارس و كشور تركيه
بیش از 30 عنوان برنامه در همایش بین المللی زیارت برگزار می شود
دانش آموزان راهنمای گردشگری خانواده های خود باشند
در هفته میراث فرهنگ فارس در کاخ سعدآباد به نمایش درآمد
با رویکرد جدید میراث فرهنگی، شرایط ساخت‌و‌ساز در شیراز راحت تر می شود
« در صورت تامین اعتبار، مرمت 34 بنای تاریخی فارس در سال92 اجرایی می شود »
میراث معنوی فارس در قاب تصویر به نمایش درآمد
نشست هم اندیشی واگذاری تصدیگری صنایع دستی ، سرمایه گذاری و گردشگری فارس به بخش خصوصی
وجود داربست های فلزی در اماکن تاریخی نشانه عملیات مرمت است
پیاده راه های گردشگری در شیراز ایجاد می شود
بازارچه دائمی فروش صنایع دستی در ارگ کریمخانی راه اندازی شد
دیده بانان الکترونیکی درمجموعه هخامنشی مرودشت استقرار یافتند
آغاز ثبت نام واگذاری حجره های تیمچه صرافیان آباده به هنرمندان صنایع دستی
اعتبار350میلیون تومانی میراث برای مرمت مسجد عتیق شیراز
چهار مسیر گردشگری مذهبی در شیراز مشخص شد
اقدامات خوب فارس در توسعه گردشگری
انجمن های دوستدار میراث فرهنگی میراث بانان بی توقع اند
گذری بر آیین ها و سنت های کهن مردمان فارس در ماه ضیافت الهی
زندگی نامه حضرت امیر (ع) به روایت تعزیه در شیراز
هنرمندان صنایع دستی در رشته های شناسه دار بیمه می شوند
جشنواره چنگال لور آخرین ویژه برنامه گردشگری رمضان
عید فطر با هنرنمایی صنعتگران فارسی در مجموعه سعدیه
موج دوم سفرهای تابستانی گردشگران آغاز می شود
عملیات نجات بخشی نقش برجسته های کاخ شورای تخت جمشید پایان یافت
طرح ایجاد یک مرکز سرگرمی و تفریحی در شیراز
اماکن تاریخی تحت پوشش میراث فرهنگی11 شهریورماه تعطیل است
شیراز میزبان کارگاه آموزشی " آشنایی با نشان ملی و بین المللی مرغوبیت آثار صنایع دستی"
فارس میزبان جشنواره نوروزی عشایر کشور می شود
بازدید مجازی از 70 جاذبه گردشگری شاخص استان فارس را تجربه کنید
امسال بازدید از اماکن فرهنگی فارس افزایش داشته است
گردشگران نوروزي از نمایشگاه رادیو و اشیاء قدیمی شيراز استقبال کردند
فارس در نوروز 92 رتبه اول ورود وماندگاری مسافر را کسب کرد
اخبار کوتاه از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس
آماده سازی پرونده 10 اثر تاریخی فارس برای ثبت در فهرست آثار ملی ایران
هیات بازرسان ونمایندگان تام الاختیارسازمان میراث فرهنگی کشور باخانواده گردشگری فارس دیدار کرد
افتتاح یک سفره خانه سنتی در دومین روز هفته گردشگری در شیراز
برگزاري ویژه برنامه های گردشگری رمضان در فارس
طرح جامع گردشگری شیراز را دنبال خواهیم کرد
7 پروژه گردشگری فارس در هفته دولت به بهره برداری می رسد
گردشگری پسا تحریم
مرمتگران مساجد تاریخی فارس را قرق کردند
به دنبال توسعه صنعت گردشگری شیراز هستیم
آمادگی ستاد اجرایی خدمات سفر فارس در تعطیلات عید فطر
بزرگترین مجموعه خدماتی رفاهی ستاره پریشان پارس کلنگ زنی شد
برگزاری نخستین جشنواره گردشگری فارس در یک نگاه در شیراز
16 بنای تاریخی –ثبتی فارس مستند سازی می شود
شیراز میزبان قطار گردشگری بین المللی هزار و یک شب شد
تور های گردشگری تابستانه در فارس برگزار می شود
ششمین قطار گردشگری وارد فارس می شود
باید از فرصتی برای معرفی جاذبه های گردشگری فارس استفاده کرد
توقف قطار گردشگری یورو – آسیا در فارس
تور اپراتورهای گردشگری و خبرنگاران کرواسی به ایران سفر می کنند
44 مکان تاریخی ثبتی شیراز به شهرداری این شهر واگذار شد
سعدی ترسیم گر جهانگردی تمدنی و فرهنگی است
برخی از بناهای تاریخی به سرمایه گذاران واگذار می شود
پروژه های مرمتی استان فارس به نمایش در آمد
آماده توسعه روابط با کشور آلمان در زمینه گردشگری هستیم
بیش از سه میلیون نفر شب مسافر نوروزی در مراکز اقامتی فارس اسکان یافتند
شمار بازدیدکنندگان مکانهای تاریخی فرهنگی فارس از مرز یک و نیم میلیون نفر گذشت
بیش از 27 میلیون نفر شب در کشور سفر نوروزی رفتند
اماکن تاریخی و فرهنگی فارس در لحظه تحویل سال تعطیل هستند
اجلاس مجمع گفت و گوهای آسیایی در شیراز برگزار می شود
مسیرهای ورودی شیراز برای استقبال از مهمانان نوروزی آماده‌سازی شود
ساعات بازدید از اماکن تاریخی فرهنگی فارس در نوروز اعلام شد
طرح نظارت مستمر بر تأسیسات و مؤسسات گردشگری فارس آغاز شد
فارس در نوروز 94 آماده ارائه خدمات به زائران و گردشگران است
فعالیت یک شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی در شیراز تعلیق شد
نمایشگاه جذاب ساعتهای چوبی به سبک 2500 ساله درشیراز برگزار می شود
استان فارس درنمایشگاه بین المللی گردشگری خوش درخشید
دانشگاه علمی کاربردی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در شیراز راه اندازی شود
افتتاح یک مجموعه اقامتی همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در شیراز
ره آورد ثبت بین المللی نشان جغرافیایی منبت آباده حمایت های بین المللی است
بازدید گردشگران خارجی از اماکن کمتر شناخته شده در برنامه تورگردانان قرار گیرد
از یک واحد اقامتی در قلب طبیعت گردی فارس بهره برداری شد
تمرکز بر رشته های خاص صنایع دستی فارس منجر به رونق این صنعت می شود
فارس آماده حضور درنمایشگاه بین المللی گردشگری ایران می شود
اشتغال بیش از 2 هزار صنعتگرفارس دررشته مصنوعات چوبی
اماکن تاریخی و گردشگری فارس 30آذر تعطیل است
44 درصد از صنایع دستی فارس را عشایر تولید می کنند
ویژه برنامه های متنوع دهه کرامت، فرصتی مناسب جهت استفاده گردشگران و زائران در شیراز
گردشگری سلامت در شیراز با ورود بخش خصوصی رونق می‌گیرد
امسال بیش از 1600 فرصت شغلی جدید در حوزه صنایع دستی ایجاد شده است
فارس میزبان صنعتگران صنایع دستی سراسرکشور می شود
صنایع دستی فارس به بوشهر رفت
تبدیل بافت قدیمی شهر شیراز به مراکز تجاری ممنوع شود
پخش مستند جاذبه‌هاي گردشگري فارس در شبكه‌هاي تلويزيوني 17 كشور
حفظ حریم تخت جمشید در ساخت وسازهای دانشگاه آزاد الزامی است
مستند نگاری شش مجموعه ارزشمند تاریخی فارس به پایان رسید
کشف یکی از نادرترین پدیده های دوره ساسانی در فارس
سند هویتی چشمه سراب سیاه فارس ، در میراث ملی ثبت شد
تعطیلی ادارات در روزهای پنجشنبه رونق گردشگری را به دنبال دارد
دوازده اثر تاریخی فارس در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید
آماده سازی 15 پرونده آثارتاریخی وطبیعی فارس جهت ثبت در فهرست ملی
سهم فارس در بیمه بافندگان فرش کشور رعایت نشده است
احیا و بازسازی بافت تاریخی شیراز در دستور کار مدیریت ارشد استان فارس است
نشست های علمی حافظ شناسی در شیراز برگزار می شود
چند قدم تا تکمیل پروژه حفاظتی فنس کشی شهر تاریخی بیشاپور کازرون
یک عکاس شیرازی رتبه سوم جهانی را کسب کرد
روند سرمایه گذاری در بخش گردشگری فارس تسهیل می شود
شهرداری شیراز یک روز از ایام یادروز حافظ را بر عهده گیرد
صنعت گردشگری مبنای توسعه در دنیای امروز است
نباید نگران بود که ورود گردشگر به شیراز باعث تهاجم فرهنگی شود
برگزاری برنامه پیاده روی بزرگ عمومی به مناسبت روز جهانی جهانگردی در بلوار چمران
رالی خاورمیانه درحریم تخت جمشید برگزار نمی شود
مدارس فارس در روز جهانی جهانگردی میزبان راهنمایان گردشگری می شوند
بیش از 138 هزار گردشگر خارجی به فارس وارد شدند
بیش از هفتادوپنج تن تولیدات صنایع دستی فارس در سه ماهه اول صادر شد
مدارس تاریخی فارس مستند نگاری می شوند
دفاتر اطلاع رسانی گردشگری در 40 کشور هدف گردشگری راه اندازی می شود
تجلیل فعالان بخش خصوصی از مدیران حوزه گردشگری در پیشباز هفته دولت
نمایش ده ها اثر هنرمندان نقاش ایران در نمایشگاه گردشگری مالزی
برگزاری همایش سلسه نشست های تخصصی توسعه گردشگری شهری
برگزاری همایش ارتباطات و گردشگری در شیراز
شرایط جهت ورود سرمایه گذاران به حوزه گردشگری مهیاست
شیراز میزبان همایش بین المللی بازاریابی اینترنتی، اقتصاد و گردشگری شهری
فاز دوم سیستم های بارکدی معرفی اشیاء موزه پارس راه اندازی شد
حافظیه شیراز رتبه برتر بازدید کنندگان را کسب کرد
اجرای نمایش عروسک گردانی در اماکن تاریخی فرهنگی شیراز
کاخ اردشیر بابکان میزبان مرمت گران شد
صدورگواهی نامه رضایتمندی از مجموعه تاریخی- فرهنگی حافظ توسط موسسه جهانی Trip Advisor
فارس سهم مناسبی از صادرات صنایع دستی را به خود اختصاص داده است
نقش آفرینی پیشکسوتان و اساتید صنایع دستی در ساماندهی آموزش صنایع دستی
صنایع دستی فاخر فارس به پایتخت می رود
بازدید مدیرکل مناطق نمونه گردشگری کشور از فرصت های سرمایه گذاری فارس
از سرمایه گذاران درهتل سازی حمایت 100 درصدی می شود
شیراز زمینه توسعه گردشگری در کره جنوبی را دارد
دانشجویان خدمات مورد نیاز خود را از پایگاه اطلاع رسانی میراث فرهنگی فارس دریافت کنند
اماکن تاریخی –فرهنگی تحت پوشش میراث فرهنگی تعطیل است
برنامه های هفته میراث فرهنگی در فارس با رویکرد کیفی تدوین شده است
عناوین شیراز توسط شهرهای دیگر ثبت شده است
توجه ویژه به مقوله صنایع دستی در استان ، اشتغالزایی به همراه خواهد داشت
شیراز قدیم' در ۲۰ هکتار احیا می شود/ اختصاص یکصد میلیارد ریال بودجه
سعدی شاعر همه دوران و همه انسان هاست
احتمال حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در یادروز سعدی
کوچ از شیراز تا دلوار برای ماندگاری نام خلیج فارس
سرمایه گذاری و احداث واحدهای اقامتی در بافت تاریخی شیراز ، جانی دوباره به آن خواهد بخشید
معافیت عوارض و پارکینگ ساخت خانه در بافت قدیم شیراز
بیش از دو میلیون نفر ازیادمان های تاریخی فارس بازدید کردند
بیش از 873 هزار نفر از اماکن تاریخی و فرهنگی فارس دیدن کردند
آرامگاه حافظ بیشترین بازدید کننده در شیراز را به خود اختصاص داده است
نقشه اماکن محور تاریخی شیراز چاپ و توزیع می‌شود
وضعیت مطلوب ورودی های شیراز ، نشان از برنامه ریزی مناسب ستاد خدمات سفر فارس دارد
امکان فعالیت منازل استیجاری مبله منوط به رعایت ضوابط تعیین شده
راه اندازی موزه دوربینهای قدیمی در آرامگاه خواجو/ ایجاد موزه رادیو در باغ دلگشای شیراز
سمینار تخصصی بازاریابی و تبلیغات در صنعت گردشگری
برگزاری مسابقات قرآنی در شیراز ، نقش مؤثری در گردشگری مذهبی استان دارد
اماکن تاریخی فارس برای بازدید میهمانان نوروزی آماده می شوند
نشست تخصصی و گردهمایی توسعه گردشگری کره جنوبی و فارس
بسته های متنوع گردشگری در کشور تعریف شود
جلوگیری از تردد اتوبوس های گردشگری به مشکلات این حوزه افزوده است
اخبار هفته گردشگری در استان فارس
کمیته تخصصی گردشگری فارس تشکیل می شود
اماکن فرهنگی و تاریخی تنها از سوی راهنمایان ایرانگردی فارس معرفی شود
دومین تور آشنا سازی با جاذبه های گردشگری فارس اجرا شد
به گردشگری مذهبی در شیراز توجه بیشتری شود
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس میهمان اعضای هیأت مدیره اتحادیه تعاونی های صنایع دستی شد
بالفعل نمودن توانمندی های گردشگری سلامت با توجه ویژه به بحث تبلیغات و بازاریابی
بیش از 150 طرح فاخر برای هفته بزرگداشت شیراز در سال 93 در دست بررسی است
اجرای دوره های آموزشی تخصصی ویژه هفته گردشگری
برپایی سیاه چادرهای عشایری فارس در برج میلاد
برگزاری مراسم هفته گردشگری در مدارس فارس
معرفی 61 طرح مشاغل خانگی صنایع دستی به بانک های عامل
بهره برداری از یک مجتمع گردشگری شیراز در روز جهانی جهانگردی
گردشگری هوایی فرصت تازه ای برای گردشگران ورودی به فارس
برگزاری سومین سمینار مدیریت برند گردشگری در شیراز
10پروژه گردشگری در استان فارس در آستانه بهره برداری قرار گرفتند
آزمون جامع راهنمایان گردشگری و مدیران فنی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی
ساخت مرکز کنترل ورود و خروج در مجموعه جهانی تخت جمشید
کارگاه آموزشی کاربرد علوم ژئوماتیک در باستان شناسی و گردشگری
بیش از 16 هزار قلم شیء تاریخی ، فرهنگی منقول در فارس شناسنامه دار شدند
حضور هدفمند فارس در نمایشگاه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی
گردشگری در رشد اقتصادی و فرهنگی به کمال نرسیده است
آماده سازی وتهیه پرونده 12 اثر معنوی فارس جهت ثبت در فهرست آثار ملی کشور
آخرین مراحل مرمت تابلو نقاشی مراسم آیینی قربانگاه
جلسه کمیته عفاف و حجاب تأسیسات و مؤسسات گردشگری فارس برگزار شد
برگزاری ویژه برنامه رایگان یک روز برای طبیعت
اعمال حداکثر مجازات مقرر برای حفاری غیر مجاز در اماکن و محوطه های تاریخی ثبتی
مذاکرات پزشکان عراقی با دست اندرکاران گردشگری سلامت فارس
احداث هتل در نزدیکی ارگ کریم خانی را پیگیری می کنیم
تاج بخش آبگرفتگی در تخت جمشید را تکذیب کرد
تعداد کارگاه های فعال صنایع دستی در سطح استان فارس به 700 کارگاه افزایش یافت
فارس میزبان داوری نشان ملی مرغوبیت آثار صنایع دستی منطقه جنوب کشور
بیست درصد از هنرمندان واجد شرایط صنایع دستی فارس تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند
برگزاری نمایشگاه معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری در شهرستان سروستان
ثبت نام از علاقمندان به رشته های صنایع دستی در نمایشگاه صنایع دستی شهرستان نی ریز
معرفی ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری شهرستان داراب در جشنواره خرما
بازدید شبانه ازیکی از منحصر بفرد ترین آثار تاریخی کشور امکان پذیر شد
شهردار شیراز به عنوان چهره برتر گردشگری استان فارس معرفی شد
قیمت هتل‌ها سال آینده 12 درصد افزایش می‌یابد
طي 5 ماه اخير 58 هزار نفر شب گردشگر خارجي در فارس اقامت داشتند
نیازمند ایجاد مقاصد جدید گردشگری هستیم
هنرمندان فارس به خانه جهانگردی شیراز دعوت شدند
آیین رونمایی از مرمت چهار طاقی تل جنگی در فراشبند
محوطه مجموعه جهانی پاسارگاد در سال 95 متحول می شود
برپایی دومین همایش پیوند ایرانی اسلامی اقوام کشور در شیراز
نزدیکی بیش‌ از حد خودرو به حرم معنویت آن را خدشه‌دار می‌کند
حفر چهار چاه جدید در تخت‌جمشید کمتر از 15 روز
آمادگی یک‌بانک برای کاهش سودتسهیلات‌به9درصد
نخستین اقامتگاه بوم گردی در بافت تاریخی شیراز راه اندازی شد
عرصه خدمت برا ی محرومیت زدایی در روستاها باز است و بنیاد مسکن دراین عرصه حضور فعال دارد
نمایشگاه گردشگری شیراز آذر ماه برگزار می شود
۶۰ بسته سرمایه گذاری گردشگری و تفریحی طراحی شد
برگزاری آزمون جامع گردشگری در شیراز
نزدیک به ۳۳۰ عنوان برنامه در دهه کرامت در شیراز اجرا می‌شود
دستاوردها و خدمات دولت در جامعه منعکس شود
کاروانسرای «خیراتی» در چرخه سرمایه گذاری قرار گرفت
جشنواره گردشگری غوره در شهرستان ممسنی فارس برگزار می شود
ثبت نام در تورهای گردشگری ترکیه ممنوع شد
دانش و مهارت رفوگری قالی شیراز ثبت ملی شد
سارق کاشی‌های مسجد تاریخی نصیرالملک دستگیر شد
کارخانه رب سازی در حریم پاسارگاد تخریب می شود
احتمال افزایش مبلغ وام بازنشستگان
ارائه طرح تعطیلی جمعه و شنبه به دولت
روستای قصر یعقوب شهرستان خرم بید در مسیر توسعه گردشگری روستایی
تپه پوستچی می تواند یک قطب گردشگری برای شهر شیراز باشد
آغاز سومین جشنواره ملی عکس شیراز
جشن دانش آموختگی نخستین گروه از باستان شناسان دانشگاه هنر شیراز
شهر راز اسرارش را فاش می کند
ترکیه 10 هتل در ایران می‌سازد
جزئیات «یارانه سفر» اعلام شد
یارانه سفر به مقاصد جدید و متنوع داخلی
تخریب كارخانه درحریم پاسارگاد در انتظار رای دادگاه
بزودی؛ اصلاح برخی از قوانین حوزه زنان
کسب و کارهای پُرسود ۹۵ اعلام شد
افزایش 32 درصدی اقامت مسافران نوروزی در استان فارس
درآمد صنعت گردشگری در کشور به ۳۰ میلیارد دلار افزایش می‌یابد
عجیب ترین جاذبه گردشگری دنیا
اماکن تاریخی و گردشگری فارس برای نوروز آماده می شوند
شیر سنگی بنای تاریخی امام‌زاده میرعبداله (ع) در کازرون شکسته شد
پیش بینی سفر هشت هزار گردشگر خارجی به فارس تا پایان فروردین 95
مراسم حنابندان شیرازی‌ها در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری
اختصاص وام و زمین برای بازگشت به روستاها
پیشنهاد شیراز به‌ عنوان قطب گردشگری فرهنگی، تاریخی و زیارتی
قرارداد تهیه طرح بازآفرینی بافت تاریخی شیراز منعقد گردید
گردشگری روستایی می تواند محور توسعه اغلب روستاهای شرق فارس باشد
نوروز بازار فارس در شیراز برگزار می شود
ثبت ملي 25 اثر تاریخی در استان فارس
نوروز بازار فارس در شیراز برگزار می شود
تور یک هفته ای به مقصد ایران برای آمریکایی ها: 3 هزار دلار
ایرانی‌ها، چشم و چراغ گردشگری ترکیه!
۵ اقامتگاه بوم‌گردی در استان فارس راه‌اندازی می‌شود
پرواز مستقیم شیراز به نجف راه اندازی شد
ساخت و ساز در تپه باستانی شهرستان گراش در فارس متوقف شد
۲ شهرک صنایع دستی و گردشگری در شیراز احداث می‌شود
کشف درپوش سنگی دربيشابور
نگاه کردیم که شیراز شهر نمونه گردشگری نشود
۳ هزار اثر ملی از شیراز نتوانست عنوان شهر نمونه گردشگری اسلامی را کسب کند
راه اندازی واحد نقشه باستان شناسی در استان فارس
سفر ریلی تهران – شیراز در ۷ ساعت
تلاش صدا وسیمای فارس در بیان توانمندی های استان شایسته تقدیر است
بازدید از اماکن تاریخی فارس فردا رایگان است
تملک زمین در مناطق آزاد برای سرمایه‌گذاران خارجی آزاد شد
برخی از مراکز دانشگاه علمی کاربردی در فارس تعطیل می شود
ساخت خودروهای گردشگری در ایران
مسیرگردشگری درنرگس زاربالاده کازرون درنظر گرفته شد
هشدار به مسافران تایلند، مالزی و سنگاپور
امضای تفاهم نامه میراث فرهنگی و فنی و حرفه ای فارس
شهرداری شیراز طرح ساماندهی چشمه رکنی را عملیاتی کرد
استقرار موكب دائمي احمدابن‌موسي(ع) در شلمچه
درختکاری غیر مجاز در حریم مجموعه جهانی تخت جمشید قلع و قمع شد
هواپیمایی اتریش به شیراز می‌رود
تبدیل روستای قلات به شهر تاریخی یا اتصال آن به شیراز
هنرمند خودانگیخته استهبانی، نشان ملی گرفت
برگزاری نمایشگاه نقاشی دانشجویان دانشگاه هنر در شیراز
توسعه گردشگری در روستاها تامین معیشت و تولید درآمد به همراه دارد
ارائه گوشت الاغ به گردشگران در جاده هراز
ویزای ایران و روسیه از ۲۰۱۷ لغو می‌شود
پشت پرده رایگان شدن ویزای تایلند
ورودی «چنار راه دار» به منطقه گردشگری تبدیل می شود
راهنمای گردشگری برای توریست چینی نداریم
پروژه ولی‌عصر (عج) به یک نشانه شهری کم نظیر تبدیل می‌شود
کاوش غار انجیری مرودشت با همکاری ايران و ژاپن
۱۰۰۰ تور رایگان به همراه اقامت سه روزه در کیش با خرید کالاهای ایرانی
بازدید کارشناسان نظارت و ارزیابی بنیاد مسکن فارس از روستای هدف گردشگری لایزنگان
نخستین دوره نشست‌های تخصصی شیرازشناسی آغاز به کار کرد
مستندساز سازمان یونسکو به فارس سفر کرد
فرصت سرمایه گذاری 30 هزار میلیارد تومانی در فارس فراروی فعالان اقتصادی داخلی و خارجی
270 راهنمای گردشگری از 40 کشور جهان وارد شیراز شدند
راهنمایان گردشگری تاثیرگذارترین سفیران فرهنگی هستند
موزه‌های کشور ۲۱ بهمن رایگان هستند
ساخت اولین دهکده گردشگری و صنایع دستی کشور در شیراز آغاز شد
ایران در آستانه لغو ویزا با بسیاری از کشورها
گزارش الجزیره از تهدیدات آب‌وهوایی برای "تخت جمشید"
کشف ۱۰۲۲ سکه تاریخی در کهگیلویه و بویراحمد
کشف قبرستانی مربوط به قرن هفتم هجری درجویم لارستان
درختان تخت‌جمشید قلع و قمع شدند
سفر تفریحی به کره ماه در سال ۲۰۱۸
تدفین 2 شهید گمنام در حریم درجه ۲ پاسارگاد
نوروز 4 روز تعطیل است
آغاز فصل سوم کشف و مستندسازی راه شاهی شوش به تخت‌جمشيد
امکان بهره مندی مسافران نوروزی از شبکه وای فای در شیراز فراهم شد
آموزش‌وپرورش ازسال۹۷ میزبان گردشگران نخواهد بود
آرامگاه حافظ در صدر مکان های پربازدید مسافران نوروزی فارس
قطار گردشگری خارجی وارد استان فارس شد
صنعت گردشگری با راه‌اندازی صرافی الکترونیک بانک شهر توسعه می‌یابد
بازدید معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از مجموعه جهانی تخت جمشید
کاوش در تل کمین مرودشت با همکاری آلمانی ها آغاز شد
تقویم رویدادهای گردشگری فارس تهیه می شود
برگزاری تورهای آشناسازی با جاذبه های کمتر معرفی شده و بوم گردی استان فارس ویژه اصحاب رسانه
طرح توسعه گردشگری در 17 روستای فارس عملیاتی می شود
استان فارس مهم ترین استان گردشگری ایران است
حکم قضایی تخریب ساخت وساز غیر مجاز در حوزه تخت جمشید اجرا شد
نشست گروه باستان شناسی ایران و دانشگاه گوته فرانکفورت در شیراز
افزایش ۴۲ درصدی بازدید گردشگران خارجی از اماکن تاریخی فارس
کنگره بین‌المللی گردشگری سلامت در شیراز برگزار می‌شود
تقویم رویدادهای گردشگری استان فارس تدوین شد
باند سرقت تزئینات خانه های تاریخی بافت شیراز متلاشی شد
آغاز کاوش در محوطه تاریخی ۷۰۰۰ ساله تل پیر شهرستان مهر
تکلیف کارخانه رب سازی در حریم پاسارگاد مشخص می شود
افزایش 222 درصدی حضور گردشگران خارجی در فارس در دولت تدبیر و امید
شورای شهر شیرازپاسخگوی اجرایی نشدن تفاهم نامه ما با شهرداری باشد
حذف روادید در سفر ایرانی‎ها به روسیه از ۲ ماه آینده
موزه ویکتوریا و آلبرت لندن میزبان اثر هنرمند شیرازی
دیوار جنوبی تخت جمشید سر از خاک بیرون آورد
مرمت خانه تاریخی برکت در شیراز
تعدادی پایه ستون و جاده سنگفرش در مسیر راه شاهی هخامنشی کشف شد
۲ مجموعه گردشگری با اعتبار ۴۸ میلیارد تومان در استان فارس افتتاح می‌شود
رشته‌های گردشگری و صنایع دستی در دانشگاه علمی کابردی فارس احیاء می‌شود
قطار هزار و یک شب با 59 گردشگر خارجی در راه فارس
تکمیل زیر‌ساخت‌های گردشگری مجموعه باستانی نقش رستم
شهرداری‌ها به کمک میراث فرهنگی بیایند
هزینه سفرهای گردشگری برای کارمندان قسطی می شود
انتصاب سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس
انتظار بخش خصوصي دريافت عادلانه ماليات است
نهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس در شیراز برگزار می‌شود
حضور 6 سفارتخانه در نمایشگاه گردشگری پارس تاکنون قطعی است
کمیته اطلاع‌رسانی نمایشگاه گردشگری پارس با محوریت استانداری فارس شکل گیرد.
استفاده از تجارب سایر کشورها توسعه صنعت گردشگری ایران را در پی دارد
حضورمهمانان خارجی درنمایشگاه گردشگری پارس
مراسم افتتاحیه نهمین نمایشگاه گردشگری پارس در شیراز
رونق اقتصادی، اشتغال و معرفی ظرفیت‌ها از اهداف نمایشگاه گردشگری فارس است
گردشگری باید به عنوان صنعت بدون دود گسترش یابد
نیازهای بین‌المللی گردشگری استان فارس به زودی برآورده می‌شود
پیگیری برای شناسایی افراد حاشیه‌ساز در نمایشگاه گردشگری پارس
دغدغه بزرگان دین و علما برای مسئولان سازمان میراث‌فرهنگی بسیار ارزشمند است
بخش گردشگری، رونق بخش اقتصاد فارس است
نرخ عوارض خروج کم می‌شود
حوزه‌ی گردشگری نیازمند اقدامات ماندگار است
حریم تخت جمشید نقض نشده است
تخریب درختکاری غیر مجاز در حریم تخت جمشید
کیش دروازه ورود آخرین دستاوردهای آی تی می شود
وزیر گردشگری عمان به شیراز سفر می‌کند
حذف اسکان نوروزی مدارس
تهیه نقشه گردشگری بقاع متبرکه فارس همزمان با فرارسیدن ایام نوروز
گردشگری راه‌کار رونق اقتصادی شیراز است
دستور توقف پروازهای ایرانی به سه شهر ترکیه
طرح ۷ روستای هدف گردشگری در استان فارس به تصویب رسید
گردشگری در سد درودزن مرودشت رونق می گیرد
رونمایی دو کتاب «بر فراز آسمان شیراز» و «رخداد مرگ به روایت هنر»
آباده شهر ملی منبت شد
توانمندی بیمارستان دستغیب در گردشگری سلامت
نخستین «فن تور» با حضور فعالان گردشگری عمان در شیراز‎
می توان مثلث زیارتی با حضور شهرهای مشهد مقدس، قم و شیراز تشکیل داد
مشکلات سفر خارجی‌ها به ایران
خدمات‌دهی رایگان قطار شهری شیراز در آغاز سال تحصیلی
خیابان غذا در شیراز ایجاد می شود
اختصاص 6 میلیارد ریال برای پروژه گردشگری کُمهر سپیدان
اشتغال گردشگری در فارس 140 درصد رشد داشته است
7 آبان به رویداد گردشگری تبدیل شود
کسب دو نشان شورای جهانی صنایع دستی برای آثار هنرمندان فارس
مجید گلریز خاتمی،استاد خاتم ساز شیرازی درگذشت
منبت آباده ثبت جهانی شد
۶ کشور خارجی در نمایشگاه گردشگری پارس شرکت می‌کنند
دفاترمسافرتی،واحدهای اقامتی و پذیرایی متخلف فارس مجازات شدند
مجوز فعالیت 4 موزه خصوصی در فارس صادر شد
دهمین نمایشگاه گردشگری پارس در شیراز برگزار می‌شود
میراث جهانی فیروزآباد از خسارت انفجار جان سالم به در برد
مسیر دسترسی خط اصلی به پایانه مرکزی قطار شهری به بهره برداری رسید
اعتماد به جوانان، کشور را حفظ کرده است
جای خالی موزه‌ها‌‌ در شیراز
گنبد نمکی، جاذبه گردشگری بکر در جهرم
سردیس هخامنشی و بازگشت به روزگار وصل خویش
الکترونیکی شدن فروش بلیت اماکن گردشگری فارس
راه‌اندازی سایت موزه زمین گردشگری در شیراز
پرونده «۱۰۰۰ سرویس بهداشتی» دوباره باز شد
مدت زمان اقامت گردشگران در شیراز افزایش می یابد
راه اندازی فاضلاب در روستاهای استان فارس آغاز شد
بلیت فروشی اینترنتی اماکن گردشگری فارس برای نوروز
شمار روستاهای هدف گردشگری استان فارس به 19 رسید
تخریب بنای کاخ کیومرث داراب جزئی است
کارگروه نامگذاری روز ملی میهمان نوازی مردم شیراز شکل گرفت
دستورالعمل گردشگری بیابان لوت تدوین شد
روستای قلات شیراز ثبت ملی شد
قطب گردشگری و فرهنگی کشور بدون موزه ای جامع
گام بلند اوقاف استان فارس در مسیر توسعه گردشگری مذهبی
نخستین بازار تجاری صنایع دستی کشور در شیراز راه‌اندازی می‌شود
نیم قرن زیر خاک
نخستین پل تمام شیشه‌ای ایران افتتاح می شود
هتل‌ها تا مهر 98 نباید گران کنند
«مونسان» و «حاجی میرزایی» وزیر شدند
ورودی بافت قدیم روستای گردشگری قلات شیراز بازگشایی شد
مُهر تعطیلی بر روستای ثبت ملی
مدعی سفر زیارتی ارزان در شیراز، کلاهبردار از آب درآمد
تعطیلی پنج‌شنبه‌ها گامی در جهت رونق گردشگری
اجرای طرح جامع گردشگری الکترونیک در فارس
موزه‌های زیر نظر میراث فرهنگی رایگان نیستند
۵۵۰ میلیارد تومان وام برای سفرهای ارزان
گردشگران راه ابریشم وارد فارس شدند
برگزاری سمینار گردشگری کودک در شیراز
مکان‌های ممنوعه گردشگری تعیین تکلیف می‌شود
اعتبار مورد نیاز برای تکمیل موزه پاسارگاد تامین‌ می‌شود
سبقت یزد و مشهد در گردشگری سلامت از شیراز
مرمت قلعه تاریخی اس‌پی‌آر نی ریز آغاز شد
۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای ساماندهی مجموعه سعدی اختصاص یافت
رویدادهای ورزشی بین‌المللی، منجر به رونق استان می‌شود
صادرات صنایع‌ دستی فارس به چین
شیراز میزبان نمایشگاه سراسری صنایع دستی وهنرهای سنتی شد
مسجد هزار رنگ نصیر الملک شیراز ظرافت معماری اصیل ایرانی
لوح شهر ملی صنایع دستی به شیراز آمد
سرمایه‌گذارانی که از فارس رویگردان شدند
نخستین جشنواره عکس باغشهرهای شیراز برگزار می‌شود
مخالفت عضو شورای شهر شیراز با تغییر عجولانه کاربری آرامستان دارالاسلام
نماد پزشکی جنوب کشور در کشاکش بودن یا نبودن
چهار روستای جدید به مناطق هدف گردشگری فارس پیوستند
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter