برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز سه شنبه 19 آذر 1398   برابر با  :    10/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/12  قمری
(1392/4/19) معاون شهردار شیراز خبر داد:
راه‌اندازی مسیرهای عبور دوچرخه در سطح شیراز
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار شیراز گفت: مسیرهای ویژه عبور دوچرخه‌ در سال جاری در این کلان‌شهر عملیاتی می‌شود.
حسام قلعه دار در جمع خبرنگاران شیراز اظهار داشت: مدیریت هوشمند زیرگذرهای سمت شمالی و جنوبی رودخانه فصلی شیراز به وسیله دوربین‌های ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار شیراز خاطرنشان کرد: بر اساس تصاویر برداشت شده وضعیت ترافیکی زیرگذرها اطلاع‌رسانی می‌شود.

قلعه‌دار ادامه داد: به‌زودی شاهد بهره‌برداری از پارکینگ‌های طبقاتی در سطح شهر شیراز خواهیم بود.

وی اضافه کرد: بحث تاکسی‌های خطی و مسیرهای دوچرخه‌سواری نیز پس از بررسی مشاور به تصویب شهرداری رسید و در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا مطرح می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: مسیرهای ویژه دوچرخه‌سواری در سال جاری در این شهر عملیاتی می‌شود.

به گفته وی، اجرای دو خط «بی آر تی» از شهرک گلستان تا نمازی و از میدان احسان تا باسکول نادر عقد قرار داد شده و کارشناسان در حال بررسی گزارش مشاور طرح هستند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار شیراز اذعان داشت: پس از اتمام مطالعه، راه‌اندازی خطوط «بی آر تی» نیز به شورا می‌رود تا پس از تصویب و هماهنگی با پلیس به مرحله اجرا برسد.

*با اجرای طرح ترافیک سفرها در محدوده مرکزی شیراز به یک پنجم می‌رسد

محمدرضا امین هم در ادامه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنابر مطالعات مشاور انتظار داریم با اجرای طرح ترافیک تعداد خودروها به پنج تا 7 هزار برسد.

این مسئول شهری بیان کرد: در حال حاضر 6 هزار خودروی اداری سازمانی شناسایی شده و مجوز عبور را در طرح ترافیک دریافت کرده‌اند.

وی افزود: 3 هزار مجوز نیز برای بیماران خاص صادر شده و 300 خودروی شرکت‌ها که در محدوده هستند نیز برای دریافت مجوز ثبت‌نام کرده‌اند.

امین ادامه داد: 3 هزار خانواده ساکن محدوده و یک‌هزار متخصص و کادر بیمه‌ای نیز در شمار ثبت نام کنندگان برای مجوز تردد هستند.

وی تصریح کرد: در تهران ساکنان محدوده مانند بقیه مردم مشمول زوج و فرد هستند اما ما به دستور شورای شهر این استثنا را در نظر گرفتیم.

این مسئول سرویس مدارس، تاکسی تلفنی‌ها و برخی موارد دیگر را نیز در شمول مجوز ذکر و بیان کرد که پس از تصویب در وزارت کشور این موارد به تفکیک اعلام می‌شود.

امین اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود تعداد مجوزهای ساکنان محدوده به 10 هزار نفر برسد.

وی در پاسخ به سئوال برخی خبرنگاران که مابه‌التفاوت تعداد مجوزها و تعداد خودروی تردد کننده در اوج ترافیک را ناچیز دانستند، گفت: این تعداد خودروی مجوز داده شده همواره در تمام ساعات و همگی با یکدیگر تردد ندارند و ساکنان محدوده مرکزی شهر نیز در ساعات محدودی عبور و مرور می‌کنند.

امین ابراز داشت: جراحان نیز که مجوز تردد دارند باید در زمان خاصی از آن استفاده کنند و این تعداد ثبت‌نام به معنای آن نیست که مجوز تردد دائمی و 24 ساعته داده شود.

وی در مورد ادارات نیز ابراز داشت: بنا داشتیم گران‌ترین نرخ مجوز را به ادارات اختصاص دهیم تا به نوعی با سیاست‌های دولت در مورد صرفه‌جویی در هزینه‌های دولتی هماهنگ بوده و عامل بازدارنده‌ای در تردد بیهوده ایجاد کنیم اما شورای شهر این نرخ را تعدیل کرد.

مدیر اجرایی طرح ترافیک شیراز تصریح کرد: دو ماه باقی مانده از تابستان بهترین فرصت برای اجرای طرح ترافیک است چراکه با آغاز پاییز و شروع مدارس و جابه‌جایی منازل خوب است طرح جا افتاده باشد.

*ثبت‌نام 31 هزار خودروی حمل بار در طرح ساماندهی

امام‌داد سروستانی نیز در جمع خبرنگاران شیراز اظهار داشت: برای ساماندهی شرکت‌های حمل و نقل بار در سطح شهر واگذاری تصدی‌ها و زیرساخت دولت الکترونیک مورد نیاز بود که انجام شد.

وی افزود: نرم‌افزار مربوطه راه‌اندازی و با شرکت پست این شهر قراردادی منعقد شد تا 9 ناحیه پستی و 50 دفتر پیشخوان این خدمات را انجام دهند.

سروستانی ادامه داد: 94 درصد ناوگان حمل بار شیراز را وانت‌بارها تشکیل می‌دهند و کسانی که از نظر مالکیت خودرو مشکلی ندارند باید برای ثبت‌نام در طرح ساماندهی مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: حدود سه تا 4 هزار خودروی حمل بار ثبت‌نام نشده باقی مانده و ما به این افراد هشدار می‌دهیم که هر چه سریع‌تر مراجعه کنند چراکه سهمیه سوخت افرادی که کد رهگیری ثبت‌نام در طرح ساماندهی را نداشته باشند قطع می‌شود.

وی تصریح کرد: کارت سلامت رانندگان حمل و نقل شهری که آزمایشات مربوطه را با موفقیت گذرانده‌اند برای ثبت‌نام و ورود در طرح ساماندهی حمل و نقل بار شهری دریافت می‌شود.

مراحل بعدی این طرح به گفته سروستانی شامل تشخیص هویت ناجا برای سو پیشینه و آموزش دوره‌های ویژه و در نهایت صدور گواهی حمل بار است.

وی بیان کرد: سامانه مدیریت سوخت و بیمه به صورت متمرکز در روزهای آینده شروع به کار می‌کند و افرادی که گواهی و شماره پرونده نداشته باشند در سامانه ثبت نمی‌شوند.

به گفته وی، بیمه تامین اجتماعی با وضعیتی که شهرداری برای رانندگان خودروی حمل بار تعیین کند به آنان خدمات می‌دهد.

وی ابراز داشت: تعیین تناژ حمل بار، محدودیت زمانی برای ناوگان توزیع و پخش محصولات غذایی و هماهنگی با طرح ترافیک از جمله مواردی است که در ساماندهی حمل و نقل بار درون‌شهری لحاظ می‌شود.

به گفته سروستانی، با اجرای طرح ساماندهی حمل و نقل بار شهری از این به بعد تنها خودروهای مجاز و دارای رنگ ویژه اعلام شده از وزارت کشور می‌توانند در سطح شهر شیراز بار حمل کنند.

وی ادامه داد: هر باری که وارد شیراز می‌شود به مقصد هر بارانداز یا انباری باید از شهرداری مجوز داشته باشد.

مدیر حمل و نقل بار شهری شهرداری شیراز در ادامه خاطرنشان کرد: کسانی که باریابی می‌کنند نیز باید در قالب شرکت، پروانه خودرو یا شرکت باربری بگیرند.

سروستانی بیان کرد: وسایل نقلیه باربر که پروانه دریافت کرده‌اند می‌توانند در سطح شهر و محدوده ترافیکی تردد کنند.

وی اضافه کرد: تمام وسایل نقلیه باربری با رنگ مشخص مانند تاکسی تعیین و شطرنجی می‌شوند تا شهروندان نیز به راحتی ناوگان مجاز باربری را شناسایی کنند.


هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter