• 5130927 All visits
    0 yesterday
    0online
    299335this month
    0this week
    0today

سایت های مرتبط


                                                                                               برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز شنبه 26 مرداد 1398   برابر با  :    17/8/2019  میلادی    مصادف با :    1440/12/15  قمری
(1395/6/9)
دولت 85 درصدی هزینه‌های درمان ناباروری را پرداخت می کند
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: از امروز خدمات تشخیصی، درمانی ناباروری تحت پوشش وزارت بهداشت قرار می‌گیرد و ما 85 درصد هزینه‌های آن را در مراکز دولتی می‌پردازیم.
مطبوعات فارس/دکتر محمد آقاجانی در نشست خبری وزارت بهداشت که به مناسبت هفته دولت برگزار شد با بیان اینکه در زمان آغاز به کار دولت یازدهم مشکلات جدی در حوزه درمان داشتیم، گفت: مهم‌ترین مشکل مردم در زمینه پرداخت هزینه‌های درمان بود و میزان خانوارهایی که به دلیل هزینه‌های درمان زیر خط فقر می‌رفتند به هفت درصد رسیده بود. از حیث دسترسی به خدمات هم بیمارستان‌های وزارت بهداشت با مشکلات جدی بویژه در مناطق محروم مواجه بودند و تجهیزات پزشکی فرسوده بود و از نظر اقتصادی با بحران بیمارستان‌ها از نظر توازن میان هزینه و درآمد ورشکسته محسوب می‌شدند.

آقاجانی با بیان اینکه قبل از طرح تحول سلامت از نظر نیروی انسانی هم دچار مشکلات زیادی بودیم بویژه در مناطق محروم مشکل نیروی انسانی پزشک و پزشک متخصص را داشتیم. حال برای بهبود این وضعیت بعد از یک فاز مطالعاتی شش ماهه طرح تحول نظام سلامت از 15 اردیبهشت ماه 93 آغاز شد و اکنون با گذشت دو سال و چندی از این برنامه نتایجش برای مردم قابل قبول بوده است. به طوریکه در نظرسنجی‌های مختلف که از سوی خبرگزاری جمهوری اسلامی، وزارت ارشاد، سازمان صدا و سیما و ... انجام شده بود، رضایتمندی بالایی از وزارت بهداشت در میان مردم وجود داشت.

آقاجانی ادامه داد: البته مفهوم این موضوع این نیست که مشکل نداریم، اما نکته مهم این است که مردم قدر این زحمات را دانسته‌اند و بر مشکلات و کاستی‌ها چشم بسته‌اند. بر این اساس امیدواریم این روند ادامه یابد تا خواسته مقام معظم رهبری که فرمودند کاری کنیم تا اگر بیماری در خانواده‌ای وجود دارد جز رنج بیماری رنج دیگری نداشته باشد، محقق شود که البته این موضوع تا حد زیادی با اجرای طرح تحول محقق شده است.

وی با بیان اینکه اکنون 95 درصد ایرانیان تحت پوشش بیمه خدمات درمانی قرار دارند، گفت: در قالب طرح تحول نظام سلامت دولت حدود 11 میلیون نفر از افراد فاقد بیمه را تحت پوشش بیمه قرار داد. همچنین برنامه کاهش پرداختی برای بیش از 16 میلیون بیمار بستری در بیمارستان‌ها انجام شد و هزینه‌هایشان از 37 درصد به سه و شش درصد رسید.

آقاجانی با بیان اینکه پیش از طرح تحول سلامت پرداختی مردم در سه دسته صندوق بیمارستان هزینه‌های خرید دارو و دستمزد پزشک در خارج از بیمارستان تقسیم می‌شد، گفت: این در حالیست که اکنون همه اینها تغییر یافته و پرداخت‌ها در صورتحساب قانونی بیمارستان تجمیع شده است و تنها همان فرانشیز تعیین شده از سوی مردم پرداخت می‌شود. بر این اساس مردم دیگر از خارج بیمارستان تجهیزات و دارو نمی‌خرند و پرداخت‌های غیر قانونی هم بویژه در شهرستان‌ها بسیار اندک شده؛ به طوریکه به نزدیک صفر رسیده است.

توقف روند افزایشی سزارین و کاهش آن

معاون درمان وزیر بهداشت در ادامه به برنامه زایمان طبیعی اشاره و اظهار کرد: یکی از مشکلات بهداشتی ما شاخص زایمان طبیعی در برابر سزارین بود. به طوریکه طی 20 سال شاهد افزایش سزارین در برابر زایمان طبیعی بودیم و ایران و برزیل بیشترین آمار سزارین را نسبت به جمعیت‌شان در جهان داشتند.

آقاجانی افزود: حال بعد از اجرای طرح تحول روند افزایشی زایمان سزارین نه تنها متوقف شد، بلکه به میزان 6.5 درصد نسبت به زایمان طبیعی کاهش پیدا کرد.

وی اقدامات انجام شده در این زمینه را بر شمرد و گفت: رایگان کردن زایمان طبیعی به طوریکه یک میلیون و 150 هزار زایمان طبیعی رایگان انجام شد، ایجاد شرایط زایمان بی‌درد در بیمارستان‌ها، برگزاری دوره‌های آموزشی و توانمندسازی عامل زایمان و مادران در بیمارستان‌ها، اصلاح وضعیت زایشگاه‌ها و ... از جمله اقدامات انجام شده در حوزه زایمان طبیعی بوده است.

آقاجانی ادامه داد: همچنین در قالب طرح تحول نظام سلامت 1800 واحد اختصاصی زایمان در سراسر کشور راه اندازی می‌کنیم که تا کنون 800 واحد یا به بهره‌برداری رسیده یا در آینده کامل می‌شود. در عین حال امیدواریم همه این واحدها تا پایان سال به نتیجه برسند.

آقاجانی در عین حال از توسعه خدمات درمان ناباروری برای زوج‌های نابارور خبر داد و گفت: در قالب طرح تحول نظام سلامت 17 مرکز جدید ناباروری را با تمرکز بر نقاط محروم و استان‌های فاقد مرکز درمانی ناباروری که شامل شش استان یاسوج، گلستان، زاهدان، هرمزگان، شهرکرد و لرستان بودند، ایجاد می‌کنیم و در عین حال 24 مرکز درمان ناباروری موجود هم در حال تجهیز داریم.

پوشش طرح تحول سلامت برای زوج‌های نابارور از امروز

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه با بیان اینکه به مناسبت هفته دولت خبر جدیدی را در حوزه ناباروری به عنوان مژده‌ای به زوج‌های نابارور اعلام می‌کنم، گفت: از امروز همه زوج‌های نابارور که تعدادشان در کشور دو میلیون زوج است می‌توانند از پوشش طرح تحول نظام سلامت برای هزینه‌هایشان بهره مند شوند. در قالب این برنامه 85 درصد تعرفه دولتی خدمات ناباروری برای همه زوج‌های نابارور در سراسر کشور پرداخت می‌شود.

وی افزود: البته این اقدام با رعایت جنبه‌های طبی و تخصصی که در دستورالعمل آمده است، انجام می‌شود. باید توجه کرد که پیش از این ما به بخشی از این زوج‌ها که تحت پوشش نهادهای حمایتی بودند کمک می‌کردیم اما امروز این خدمت را به همه زوج‌های نابارور ارائه می‌دهیم و امیدواریم بتوانیم در آینده این خدمات را تحت پوشش بیمه درآوریم.

آقاجانی از اعتبار 105 میلیاردی این برنامه خبر داد و افزود: در حال حاضر این دو میلیون زوج نابارور این امکان را دارند که با توجه به نیازهای درمانی‌شان و ظرفیت مراکز ما از این برنامه استفاده کنند.

وی همچنین اظهار کرد: در عین حال باید توجه کرد که خدمات ناباروری شامل خدمات دارویی و خدمات تشخیصی - درمانی است که ما خدمات تشخیصی، درمانی آن را پوشش می‌دهیم. البته برخی داروهای درمان ناباروری از سوی سازمان غذا و دارو یا سازمان‌های بیمه گر پوشش داده می‌شود که البته کامل نیست، اما آنچه زوج‌ها را اذیت می‌کرد خدمات تشخیصی و درمانی بود.

وی در عین حال گفت: در قالب این برنامه ما 85 درصد هزینه‌های تشخیصی - درمانی ناباروری را پوشش می‌دهیم، یعنی مثلا به ازای یک IVF یک میلیون و 700 هزار تومان یارانه می‌دهیم و چیزی حدود 300 هزار تومان را هم بیماران پرداخت می‌کنند. این در حالیست که در گذشته کل هزینه را مردم می‌دادند. البته این تعرفه دولتی است یعنی اگر به مرکز دولتی یا خصوصی طرف قرارداد با دانشگاه مراجعه شود این هزینه به زوج‌ها پرداخت می‌شوند و هر خدمت نیز تا سه نوبت تحت پوشش قرار می‌گیرد.

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه این نشست به اقدامات انجام شده در حوزه هتلینگ بیمارستان‌ها اشاره و اظهار کرد: پیش از طرح تحول نظام سلامت 67 درصد بیمارستان‌ها فرسوده بودند و حتی بیمارستان‌هایی داریم که بالای 100 سال قدمت دارند. بر این اساس طرحی برای بهبود وضعیت هتلینگ آغاز شد و اکنون بر اساس آن دو میلیون متر مربع فضای فیزیکی و 40 هزار تخت بیمارستانی بازسازی شده‌اند. همچنین 77 هزار قلم تجهیزات هتلینگ در اختیار بیمارستان‌ها قرار گرفته و 12 هزار و 500 اتاق پرستاری نیز تجهیز و بازسازی شده است. در عین حال 27 هزار قلم تجهیزات پزشکی متوسط و سنگین از حداقل 50 میلیون تا سقف پنج میلیارد تومان برای بیمارستان‌های وزارت بهداشت و با تمرکز بر نقاط محروم فراهم شده است. به طوریکه اکنون به هر منطقه‌ای بروید هم روند بازسازی و نوسازی را می‌بینید و هم تجهیزات متعددی را مانند سی تی اسکن، رادیولوژی و ... را مشاهده می‌کنید.

استقرار 5860 پزشک متخصص و فوق تخصص در 301 شهر محروم

آقاجانی در ادامه با بیان اینکه گرایش عمده طرح تحول نظام سلامت در نقاط محروم بوده است، گفت: بر این اساس در حال حاضر 5860 پزشک متخصص و فوق تخصص در 301 شهر مناطق محروم مشغول به کار شدند که 100 درصد آنها تمام وقت هستند و با فرانشیز دولتی ارائه خدمت می‌کنند که این موضوع دسترسی خوبی را برای مردم این مناطق ایجاد کرده و حتی در ساعات عصر و شب بیمارستان‌ها که پیش از طرح تحول پزشک متخصص وجود نداشت، پزشکان متخصص استقرار یافته‌اند؛ به طوریکه اکنون هر شب بیش از 800 پزشک متخصص در 19 رشته در همه بیمارستان‌های مشمول برنامه فعالند و تا کنون 700 هزار شب کشیک انجام داده‌اند.

توجه به خدمات سرپایی و 17 هزار پزشکی که در مناطق محروم کار می‌کنند

وی همچنین به اقدامات انجام شده در حوزه سرپایی اشاره و اظهار کرد: در قالب 658 کلینیک تخصصی در 385 شهر کشور، 17 هزار پزشک متخصص و فوق تخصص در حال کارند که تا کنون 80 میلیون بار ویزیت با تعرفه دولتی انجام داده‌اند. همچنین 250 پلی‌کلینیک جدید هم در حال ساخت داریم که 100 تای آنها تا پایان سال بهره‌برداری می‌شوند و 6500 مطب نیز در آنها ایجاد می‌شود.

اورژانس پیش بیمارستانی و تحولی که در انتظارش است

معاون درمان وزارت بهداشت به برخی اقدامات انجام شده در اورژانس پیش بیمارستانی اشاره کرد و گفت: در قالب طرح تحول نظام سلامت 1600 آمبولانس پیشرفته جدید در سه تیپ برای ناوگان 115 توزیع می‌شود که آنها را تا پایان سال تحویل می‌دهیم و این کار تحول عظیمی را در این حوزه ایجاد می‌کند. در عین حال ما 21 پایگاه اورژانس هوایی را ایجاد کردیم که تا کنون به 4020 مصدوم خدمتگذاری کرده‌اند.

و اما خبری ویژه برای اورژانس

آقاجانی در حوزه اورژانس هوایی نیز خبر جدیدی را اعلام کرد و گفت: به زودی شاهد راه اندازی هفت پایگاه اورژانس هوایی جدید در هفت نقطه خواهیم بود. البته هدف نهایی ما در این حوزه ایجاد 44 پایگاه در 150 هزار کیلومتر از نقاط روستایی و محروم کشور است.

200 موتور آمبولانسی که به تهران می‌آیند

آقاجانی همچنین گفت: ما بنا داریم که همین امسال 200 واحد آمبولانس موتوری را در سطح تهران مستقر کنیم؛ چرا که در تهران با ترافیک‌های سنگین مواجهیم که این موضوع دسترسی آمبولانس‌های ما را به نقاط شلوغ شهر بسیار کند می‌کند.

وی درباره تامین بالگردهای تخصصی اورژانس نیز گفت: این موضوع نیاز اصلی ماست. ما در حال حاضر از طریق قرارداد با نیروهای مسلح بالگردهایمان را تامین می‌کنیم، اما برای تامین بالگردهای تخصصی اورژانس با سه شرکت تولید کننده بالگرد در دنیا مذاکراتی انجام دادیم و امیدواریم نهایی شوند تا بتوانیم از نعمت اورژانس های تخصصی با امکان دید در شب بهره‌مند شویم.

از حال بیماران سوختگی چه خبر؟

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره هزینه بیماران سوختگی گفت: در این دوره به بیماران سوختگی توجه ویژه‌ای شد؛ به طوریکه ایجاد 18 بخش ICU سوختگی در دستور کار است که برخی از آنها تکمیل شده و بقیه نیز تا پایان سال تکمیل می‌شوند. بنابراین در قالب این برنامه 180 تخت سوختگی ایجاد می‌شود و هفت بیمارستان سوختگی را هم یا تحویل داده‌ایم یا در حال ساخت هستند.

وی افزود: از طرفی همه هزینه بیماران سوختگی را در حوزه بستری در بیمارستان‌های دولتی پوشش می‌دهیم و درباره هزینه‌های بعد از ترخیص نیز چه در زمینه دارو و چه پانسمان بخشی از آنها تحت حمایت سازمان غذا و دارو و بیمه‌ها هستند.

1000 تختی که برای بیماران روانپزشکی ایجاد شد

آقاجانی در پاسخ به سوالی درباره اقدامات انجام شده در حوزه روانپزشکی کشور گفت: متاسفانه ما در کشور شاهد افزایش بار بیماری‌های روانی هستیم و به همین دلیل یکی از تمرکزهای طرح تحول نظام سلامت بر روی خدمات روانپزشکی و به ویژه تخت‌های بستری بود.

وی افزود: گاهی شاهد بودیم که بیماران روانپزشکی هفته‌ها پشت درب‌های بیمارستان معطل می‌مانند اما اکنون توانسته‌ایم 1000 تخت روانپزشکی را در بیمارستان‌های موجود اضافه کنیم و وضعیت‌مان نسبت به قبل بهتر است. در عین حال همچنان درصددیم که با تغییر کاربری برخی تخت‌ها، تخت‌های حوزه روانپزشکی را گسترش دهیم.

آقاجانی از اجرای برنامه‌ای برای زمان بعد از ترخیص بیماران روانپزشکی خبر داد و گفت: در عین حال برنامه‌ای هم برای ادامه درمان بیماران روانپزشکی بعد از ترخیص‌شان از بیمارستان داریم؛ چرا که یکی از مشکلات ما در این حوزه بستری‌های مکرری است که انجام می‌شود. حال این برنامه در سه استان به صورت پایلوت اجرا می‌شود و اگر مناسب باشد آن را در کل کشور اجرا خواهیم کرد. به طوریکه خدمات سرپایی را بعد از ترخیص به بیماران ارائه می‌دهیم.

وی با بیان اینکه هزینه بستری روانپزشکی تحت پوشش بیمه قرار دارد، گفت: متاسفانه علی رغم اینکه همه خدمات روانپزشکی و روان‌درمانی در کتاب ارزش‌گذاری نسبی خدمات بیمه شده بودند، اما سازمان‌های بیمه‌گر هنوز زیر بار پوشش بیمه‌ای آنها نرفته‌اند که امیدواریم این موضوع اصلاح شود.

ایجاد شبکه مراقبت از سرطان در کشور

معاون درمان وزارت بهداشت در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اقدامات وزارت بهداشت در حوزه سرطان و وضعیت راه‌اندازی قطب‌های سرطان در کشور، گفت: با پیرتر شدن جوامع بحث سرطان هم افزایش می‌یابد و ما برای مقابله با این موضوع در دهه 60 شبکه مراقبت از سرطان را طراحی کردیم و اکنون شبکه مراقبت از درمان سرطان را در سه سطح ایجاد می‌کنیم؛ به طوری که سطح اول آن که شامل 131 مرکز است، خدمات تشخیصی و غربالگری سرطان را ارائه می‌کند و از سوی وزارت بهداشت در حال ساخت است.

وی افزود: سطح دوم مراکز سرطان خدمات تشخیصی، درمانی، بستری و سرپایی تخصصی اعم از دارویی و جراحی را ارائه می‌کند که شامل 37 مرکز است و سطح سوم نیز خدمات پیشرفته فوق تخصصی را در 14 مرکز ارائه خواهند داد. البته سطح دوم و سوم با مشارکت و سرمایه بخش غیردولتی ایجاد می‌شود و می‌تواند نظام ارجاع مناسبی را بین این سه سطح ایجاد کرده و دسترسی بیماران را در سراسر کشور بهبود بخشد.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

افتتاح 8 طرح جدید در بیمارستان نمازی شیراز با حضور معاون درمان وزارت بهداشت
سکته قلبی اولین علت مرگ و میر ایرانی ها
استخدام ماما در وزارت بهداشت طي چند روز آينده
با کمبود شدید پرستار در کشور مواجه هستیم
استخدام ماما در وزارت بهداشت طي چند روز آينده
افتتاح 744 میلیارد ریال پروژه در شیراز طی ‌هفته دولت
اجرای پروژه توسعه خوشه جدید صنعتی در فارس آغاز شد
پروژه های راهسازی و راهداری در هفته دولت افتتاح می شود
بهره برداري از طرح هاي عمراني خرامه در هفته دولت
افتتاح 375 پروژه به مناسبت هفته دولت در فارس/ راه‌اندازی مترو شیراز تا پایان سال
375 پروژه با اعتباري بالغ بر 660 ميليارد ريال در هفته دولت در فارس به بهره برداري مي رسد
با احداث پروژه هاي عمراني و اقتصادي شاهد تسريع در زيرساختهاي استان خواهيم بود
عمليات اجرايي و افتتاح چندين پروژه عمراني در شيراز آغاز می شود
بیش از ۱۴۰۰ پروژه در استان فارس به بهره‌برداری می‌رسد‌
یکهزار و 456 پروژه ی فارس در هفته دولت افتتاح می شود
به مناسبت هفته دولت همایش پیاده روی خانوادگی درشیرازبرگزارمیشود
پخش زنده 10 برنامه حوزه صدا و سیما در هفته دولت
سیستم آبیاری مکانیزه در دو مجموعه تاریخی-فرهنگی فارس به بهره برداری رسید
خدمات رایگان مترو شیراز
هفته دولت 25 پروژه ورزشي آماده بهره‌برداري است
7 پروژه گردشگری فارس در هفته دولت به بهره برداری می رسد
افتتاح ۵۶۱ طرح عمرانی در ۲۹ شهرستان استان فارس ‌
سالن وزنه برداری شیراز هفته دولت افتتاح می شود
سالن سنگنوردی تخصصی شیراز هفته دولت افتتاح می شود
افتتاح چندین پروژه برقرسانی درشهرستان آباده
افتتاح 120 پروژه شهرداری شیراز در هفته دولت
تفکر مدیریت یکپارچه شهری بایستی در شیراز شکل گیرد
شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال 94 راه اندازی می شود
دو پروژه هم زمان درهفته دولت به بهره برداری رسید
آبفای شیراز، خدمت جدیدی برای مشترکین راه اندازی کرد
بهره برداري از 17 واحد صنعتی ومعدنی در استان فارس
برگزاری نمایشگاه دستاوردها و فرصت های دولت تدبیر و امید در هفته دولت
4 طرح صنعتی در شهرک صنعتی شیراز به بهره برداری رسید
پرستار بیمارستان نمازی کارمند نمونه استان فارس شد
افتتاح 945 پروژه عمرانی در هفته دولت / تاٌمین 243 میلیارد تومان اعتبار فارس از محل ماده 180
افتتاح بیش از 820 میلیارد ریال پروژه در شیراز
۹۴۵ پروژه با اعتبار ۱۳۴۲ میلیارد تومان در استان فارس افتتاح می‌شود
واگذاري 630 واحد مسكوني به مددجويان در هفته دولت
بهره‌برداري از 3 پروژه برق‌رساني در فارس
بهره برداری از 60 پروژه عمرانی و فرهنگی شهرداری شیراز
افتتاح پروژه های عمرانی، رفاهی، خدماتی راه و شهرسازی در شهرستان فسا
آغاز بهره برداری از چندین پروژه عمرانی در شیراز در چهارمین روز از هفته دولت
غربالگری ژنتیکی در کشور اجباری می‌شود
افتتاح مجتمع توانبخشی و فرهنگی - ورزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس
طرح‌هاي بنياد مسكن فارس ارمغان تدبير و اميد در محروميت‌زدايي است
بهره برداری از 72 پروژه در بخش کشاورزی استان فارس
بهره‌برداري از حدود 930 پروژه در فارس
۱۱ مجتمع فرهنگی و هنری در هفته دولت واگذار می شود
بازار و بخش خصوصی موتور محرکه اقتصاد است
بهره‌برداري از 155 ميليارد تومان پروژه در هفته دولت
بهره‌برداري از 300 ميليارد پروژه در هفته دولت
آغاز بهره‌برداري از 944 پروژه گازرساني در استان فارس
ویژه برنامه های هفته دولت در صدا و سیمای فارس
آزادراه شيراز اصفهان هفته دولت سال 97 افتتاح مي‌شود
142 طرح گازرسانی هفته دولت در استان فارس بهره برداری می شوند
تدبیر و امید برای تولید و اشتغال
۲ مجموعه گردشگری با اعتبار ۴۸ میلیارد تومان در استان فارس افتتاح می‌شود
بیش از ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای آب استان فارس اختصاص یافت
هفته دولت 263 پروژه صنعتی در کشور افتتاح می‌شود
برخورداری 23هزار و 890 خانوار از طرح های توسعه روستایی و مسکن مهر در استان فارس
خانه خبرنگاران شیراز در هفته دولت به بهره برداری می رسد
مدیران فوتبالی پاسخگوی وضعیت امروز فارس باشند
بازدید استاندار از قبور شهدا به مناسبت هفته دولت‎
مهمترین دستاورد دولت طرح تحول نظام سلامت است
افتتاح پروژه های هفته دولت در شهر صدرا
ارزهای در اختیار جمهوری اسلامی نباید صرف امور غیرضرور شود
۶۷۵ پروژه بنیاد مسکن در فارس به بهره‌برداری می‌رسد
51 طرح نگهداری جاده‌ها در فارس بهره ‌برداری شد
۵۰ پروژه بهداشتی و درمانی فارس به صورت همزمان افتتاح شد
سال 98 زمان اتمام پروژه‌های عمرانی بزرگ شیراز است
بزرگترین مرکزاورژانس کشور درشیرازافتتاح می شود
هفته دولت 80 پروژه در فارس افتتاح می‌شود
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter