برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز شنبه 21 تیر 1399   برابر با  :    11/7/2020  میلادی    مصادف با :    1441/11/20  قمری
(1397/10/26) مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:
دستاورد‌های 40ساله حوزه فرهنگ و هنر چشمگیر بوده است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: در طول چهار دهه پیشرفت‌های فرهنگی و هنری از منظر زیرساختی و سخت‌افزاری در استان فارس بسیار چشم‌گیر بوده است.

مطبوعات فارس/ صابر سهرابی، بیان داشت: اداره کل ارشاد فارس عملکرد 40 ساله خود را در جشن انقلاب با شعار ' افتخار به گذشته و امید به آینده' تبیین کرده است. 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: تعداد مجتمع ‌های فرهنگی و هنری در سال 57 در فارس 7 عدد بود که تا سال جاری به 42 مجتمع فرهنگی و هنری افزایش یافته است.

وی با اشاره به توسعه زیرساخت‌ها و سخت افزار‌های فرهنگی و هنری عنوان کرد: در بدو انقلاب تنها 2 نگارخانه در شیراز فعالیت می‌کرد در حالی که امروز تعداد نگارخانه‌ها به 85 عدد در فارس رسیده است.

سهرابی افزود: انجمن‌های فرهنگی و هنری که بازوان اداره کل ارشاد هستند، زاده سال‌های پس از انقلاب‌اند و پیش از آن وجود نداشته‌اند که هم‌اکنون در قالب 12 انجمن در رشته‌های گوناگون فعالیت می‌کنند. 

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس همچنین درباره تهیه و تولید آثار صوتی در این استان گفت: تا پیش از انقلاب هیچ مرکز تهیه و تولید آثار صوتی در فارس فعالیت نمی‌کرد که با توسعه این مراکز در سال‌های پس از انقلاب تعداد آن‌ها به 36 مرکز رسیده است. 

وی ادامه داد: همین وضعیت درخصوص آموزشگاه‌های آزاد هنری نیز وجود داشت و امروزه 348 آموزشگاه آزاد هنری در سطح شهر‌های فارس مشغول خدمات‌رسانی هستند؛ افزون بر این 17 آموزشگاه آزاد سینمایی نیز طی 40 سال اخیر راه‌اندازی شده است که پیش از آن موجود نبود. 

سهرابی با اشاره به فعالیت سینماها از پیش از انقلاب عنوان کرد: تا سال 1357 در شیراز 12 سالن سینما به اکران فیلم‌ها می‌پرداخت که این تعداد تا امروز با گسترش در دیگر شهر‌های فارس به 45 سالن سینما در کل استان رسیده است. 

وی افزود: 23 شرکت سینمایی، 647 مرکز بازی‌های رایانه‌ای و 456 ویدیو کلوپ در چهار دهه اخیر در استان فارس راه‌اندازی شده است. 

سهرابی با اشاره به اینکه تا سال 57 تدریس رشته‌های هنری در هنرستان‌ها و دانشگاه‌ها محدود به تهران بود، اعلام کرد: هم‌اکنون 2 هنرستان و 2 دانشگاه علمی و کاربردی فرهنگ و هنر در شیراز مشغول به فعالیت هستند؛ افزون بر این 12موسسه تک ‌منظوره هنری نیز در رشته‌های گوناگون هنری به هنرجویان آموزش می‌دهند. 

مدیرکل ارشاد فارس همچنین به بهبود وضعیت زیرساختی هنر نمایش نیز طی چهار دهه اشاره کرد و ابراز داشت: تعداد سالن‌های نمایش تا سال 57 تنها 4 سالن بوده است؛ اما امروز 44 سالن تخصصی تئاتر در کل استان فارس وجود دارد و تعداد گروه‌های نمایشی نیز از 12 گروه ثبت‌شده در بدو انقلاب به 63 گروه ثبت شده رسیده است. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به گسترش صنعت چاپ و صنایع وابسته در استان اشاره کرد و بیان داشت: تا پیش از انقلاب 5 چاپخانه در شیراز فعالیت می‌کرد؛ اما امروز شاهد فعالیت 356 چاپخانه اعم از دیجیتال و افست هستیم.

سهرابی افزود: تعداد ناشران نیز از 8 ناشر به 156 ناشر رسیده است و نشریات، خبرگزاری ها نیز از یک عدد در سال 57 به 625 عدد تا به امروز رسیده است؛ بدین‌معنا هم‌اکنون در بسیاری از روستاهای فارس نیز هفته‌نامه یا نشریات در حوزه‌های مختلف چاپ می‌شود. 

مدیرکل ارشاد فارس بیان کرد: 527 کانون آگهی و تبلیغات که پیش از این در فارس وجود نداشت، امروز در زمینه‌های گوناگون خدمات‌رسانی می‌کنند و 126 موسسه تک منظوره و چند منظوره فرهنگی نیز طی 40 سال راه‌اندازی شده است؛ همچنین 5 موسسه دیجیتال نیز دایر شده است.

وی درخصوص موسسات قرآنی نیز گفت: فعالیت در حوزه قرآنی، تا سال 57 محدود به آموزش‌های معمول در مدارس بود؛ اما با پیروزی انقلاب اسلامی 525 موسسه قرآنی در استان فارس راه‌اندازی شد که بسیاری از حافظان و قاریان قرآنی را آموزش داده و امروز سرآمد است. 

سهرابی افزود: در این سال‌ها همچنین 85 انجمن ادبی ثبت شده است و 1328 کانون فرهنگی و هنری در مساجد فارس راه‌اندازی شده که به توسعه و گسترش فعالیت‌های هنری و اسلامی می‌پردازند. 

مدیر کل ارشاد فارس در خصوص برنامه‌های این اداره کل در دهه فجر و جشن‌های پیروزی انقلاب نیز گفت: جشنواره فیلم فجر از 8 تا 18 بهمن‌ماه در تالار حافظ، سینما هنرشهر آفتاب و سینما گلستان برگزار می‌شود. 

وی ادامه داد: شیراز از 27 تا 30 بهمن‌ماه میزبان جشنواره نمایش فجر است و جشنواره تجسمی فجر نیز از 10 تا 15 اسفندماه در نگارخانه‌های مجتمع شهر آفتاب، نگارخانه وصال و دیگر نگارخانه‌های شیراز برگزار خواهد شد. 

سهرابی با اشاره به یکی از پرطرفدارترین جشنواره‌های فجر انقلاب گفت: جشنواره موسقی فجر با حضور گروه‌های استانی و ملی از 27 بهمن‌ماه تا 4 اسفندماه در تالار مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز و تالار احسان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: برگزاری جشنواره مد و لباس نیز امسال از 20 تا 24 اسفندماه صورت می‌گیرد. 

مدیرکل ارشاد فارس همچنین بیان داشت: افزون بر جشنواره‌های فجر، در بهمن‌ماه با اهدای نشان مفاخر از رحیم هودی هنرمند عرصه تئاتر تقدیر خواهد شد، همچنین جشنواره ملی آیات خوشنویسی، مسابقه قرآن چهل نکته در سبک زندگی قرآنی، نمایشگاه نقاشی 40 اثر از 40 هنرمند با موضوع دستاوردهای انقلاب، برگزاری 40 محفل قرآنی و نیز برگزاری جشنواره مطبوعات با عنوان دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی با همکاری خانه مطبوعات از دیگر برنامه‌های جشن‌های پیروزی انقلاب است. 

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

هزارشاعرکشوردردهه فرهنگ شیرازگردهم می آیند
عیادت مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس از فعال رسانه ای پیشکسوت و جوان شیراز
خبرنگاران واقعی و معرفی نامه ای در استان فارس
اعطای تسهیلات ۲ هزار میلیارد ریالی به کسب و کارهای فرهنگی هنری در فارس
باز هم شیرازی ها فاتح جشنواره مطبوعات شدند
احمدرضا سهرابی جایزه دوم طنز مطبوعات ایران را دریافت کرد
اثر کاریکاتوريست شيرازي در کتاب سال جشنواره پی.سی.راث هند
مستندساز بزرگ ایران شیراز را برای درمان انتخاب کرد.
لزوم استفاده مطلوب از رسانه‌ها در مديريت بحران
راهيابي اثر كاريكاتوريست شيرازي به نمايشگاه آيدين دوغان
اثر کاریکاتوریست سایت مطبوعات فارس در دوسالانه طنز پرتغال
سید تقی سهرابی مدیرکل صدا و سیمای مركز فارس شد‌
(264) سید تقی سهرابی مدیر کل صداوسیما فارس
مراسم تودیع و معارفه مدیر کل صدا و سیما
راهیابی کاریکاتوریست شیرازی به مرحله پایانی جشنواره جهانی غزه
دریافت لوح تقدیر جشنواره بین‌المللی کارتون توسط احمد رضا سهرابی
اقتصاد مقاومتی موضوعی مشترک برای رسانه هاست که دست یابی به آن عزم ملی می طلبد
مصرف زکات در منطقه جمع‌آوری آن، تقویت این فریضه را در پی دارد
شهرها و روستاهای پرجمعیت لارستان از شبکه دیجیتال بهره‌مند می‌شوند
آثار کاریکاتوریست شیرازی نقد شد
هنرمندی یک شیرازی در چین و اسپانیا
آغاز بهره‌برداري از 73 پروژه عمراني صدا و سيما در فارس
احمدرضا سهرابی مقام سوم جشنواره نفت را کسب کرد
توسعه فعالیت های صدا وسیمای فارس در فضای مجازی
اینجا کربلاست و ما رسانه کربلاییم
صدا وسیمای فارس حسینیه اربعین است و تمام حوزه ها بدون استثناء در خدمت اربعین هستند
آب یک موضوع فوق امنیتی است باید نگاه ویژه امنیتی به آن داشت
صداوسیمای فارس مقام نخست آوردگاه علمی و تخصصی اجلاس فناوری را کسب کرد
۹۰ درصد جمعیت استان فارس زیرپوشش تلویزیون‌های دیجیتال قرار گرفتند
پخش 21 هزار و دویست و چهل دقیقه برنامه از صدا وسیمای فارس به مناسبت انتخابات 29 اردیبهشت 96
تغییر مصرف کالای خارجی به کالای ایرانی با اجرای طرح های مدیریت شده و جذاب
کارگاه عملی روزنامه نگاری و فتوژورنالیسم برگزار می شود
16 هزار دقیقه برنامه با موضوع عاشورا و محرم حاصل تلاش شبانه روزی صدا وسیمای مرکز فارس
10 هزار و دویست و هشتاد و هشت دقیقه برنامه با موضوع دفاع مقدس تولید صدا وسیمای فارس
طرح موضوع جعلی هفت آبان توطئه دیگری از طرف دشمنان ملت ایران است
12158 دقیقه برنامه با موضوع اربعین تولید صدا وسیمای فارس
ویژه برنامه های هفته بسیج در صدا وسیمای فارس
مستند های نبرد ادسا، دشت مرو، از بیشاپور تا کازرون سندی از اقتدار فارس در گذر تاریخ
نصب و راه اندازی نسل جدید سامانه دیجیتال در 3 نقطه از استان فارس
چهار معاون جدید صدا و سیمای مرکز فارس معرفی شدند
مدیرکل صدا وسیمای فارس مقام اول مدیران کل برتر مراکز صدا وسیما را به خود اختصاص داد
نمایش ظرفیت و توانمندی های استان فارس همزمان در سه شبکه تلویزیونی رسانه ملی
مستند «نبرد اِدِسا» در شیراز کلید خورد
تاکید بر هم افزایی بیشتر اعضای شورای اسلامی استان با صدا و سیمای مرکز فارس
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس معرفی شد
فاخر بودن برنامه های فرهنگی در اولویت قرار دارد
درخشش کارتونیست مطبوعات فارس در اندونزی
واگذاری صدور مجور مراکز فرهنگی تک منظوره دیجیتال به فارس
تضمین کیفیت کنسرت‌ها، در دستور کار شورای موسیقی فارس
نخستین جشنواره روستا و عشایر کتابخوان فارس برگزار می‌شود
استان فارس برتر برترین های بیست و یکمین جشنواره تولیدات صدا و سیما شد‎
تشریح برنامه های فرهنگی هنری فارس در ایام محرم
تدارک گسترده صدا و سیما برای انعکاس شکوه اربعینیان سومین حرم
13 آبان روز شکستن چند باره هیمنه آمریکاست
ثبت نام 750 ناشر برای نمايشگاه كتاب فارس
60 درصد واحدهای مسکن روستایی غیر مقاوم است
۳ شهر فارس نامزد پایتخت کتاب ایران هستند
2 روستا و 2 شهر، سهم فارس برای پایتختی کتاب کشور
اجرای برنامه بوستان مهر در کمک به حادثه دیدگان سیل ایران
کارگروه نامگذاری روز ملی میهمان نوازی مردم شیراز شکل گرفت
طرح پایش ارتباطات روستایی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار فارس اجرایی می شود
تدوین سند توسعه فرهنگی هنری استان فارس
افتتاح 160 پروژه صداو سیمای مرکز فارسدر هفته دولت
اپراتورهای موبایل هم از قطع اینترنت متضرر شده‌اند
شروع ثبت نام طرح ملی شباب الرضا(ع) از ۱۵ آذر
راه‌اندازی سامانه تحفه برای حمایت از ایده‌های نو فرهنگی و هنری
آزمون کتبی مسابقات قرآن ۱۱ بهمن برگزار می‌شود
استقبال ۱۲ هزار نفر از شانزدهمین جشنواره موسیقی در فارس
مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس، درگذشت رئیس انجمن زرتشتیان را تسلیت گفت
۷۳۹ میلیارد تومان در حوزه ارتباطات استان فارس هزینه شد
اعطای تسهیلات ۲ هزار میلیارد ریالی به کسب و کارهای فرهنگی هنری در فارس
اتصال ٩٢ روستای جدید در فارس به شبکه ملی اطلاعات
اختلال شبکه ارتباطی سیار در فارس رفع شد
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter