برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز یکشنبه 17 آذر 1398   برابر با  :    8/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/10  قمری
(1395/6/27)
خدمات سلامت در برخی شرایط به اتباع افغان بهتر از ایرانیان ارائه شده است
 مدیران و مسئولان بیمارستان نمازی شیراز اظهار کردند: پزشک در شرایط اورژانسی بین بیمار ایرانی، تبعه افغان یا نژاد و ملیت دیگر تفاوتی قائل نیست و در این بیمارستان به برخی از اتباع افغان بسیار بهتر از ایرانیان خدمات سلامت ارائه شده است.
مطبوعات فارس / شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشتند: متاسفانه برخی با سیاه نمایی قصد دارند کارکردهای بیمارستان نمازی شیراز را زیر سئوال ببرند و بعضی از رسانه ها نیز در این زمینه بدون رعایت آموزه های حرفه ای به انتشار اخباری که اصالت چندانی ندارد مبادرت می ورزند و به عنوان نمونه نسبت به درگذشت یک تبعه افغان بنام لطیفه رحمانی به انتشار اخباری پرداختند که به هیچ عنوان درست نبود و باید گفت سیاه نمایی در فعالیت بیمارستان زیبنده نیست.

رئیس بیمارستان نمازی شیراز در مورد مرگ لطیفه دختر تبعه افغان بیان داشت: لطیفه تنها 11 روز در این بیمارستان بستری بود، در حالی که برای انجام عمل پیوند کبد از زمانی که تصمیم برای پیوند گرفته می شود تا هنگام عمل، حداقل 15 روز برای انجام کارهای مقدماتی و آزمایش زمان لازم است.

محمدرضا ادراکی افزود: در همان روزهایی که لطیفه به علت بیماری پیش رونده در این بیمارستان درگذشت، یک کودک دیگر که او نیز تبعه افغان بود از یک میلیارد و 240 میلیون ریال تخفیف خدمات بیمارستانی ما بهره مند شد اما این خدمات هیچ بازتابی نداشت.

وی ادامه داد: این بیمار افغان 2 ماه از مراقبت های ویژه بیمارستان نمازی شیراز بهره مند شد و بهترین و با کیفیت ترین خدمات را دریافت کرد اما به دلیل اینکه خانواده اش پولی برای پرداخت هزینه های درمانی نداشتند بیمار از این تخفیف بهره مند شد.

ادراکی اضافه کرد: پارسال یک هزار و 69 تبعه افغان در بیمارستان نمازی شیراز بستری بودند و از ابتدای سال 95 تا کنون نیز به 526 تبعه افغان خدمات بستری در این مرکز درمانی ارائه شده است، حال این پرسش مطرح است که اگر این بیمارستان قرار بود بین اتباع ایرانی و افغان تفاوتی قایل شود چرا این خدمات داده شده است؟

رئیس بیمارستان نمازی شیراز با بیان اینکه برخی از اتباع افغان بدون هیچگونه مدرک شناسایی و بدون هیچ همراهی در این بیمارستان بستری می شوند، اظهار داشت: این موضوع یک معضل قدیمی برای این مرکز درمانی است و ما به صورت میانگین ماهانه یک میلیارد و 800 میلیون ریال به اتباع افغان در بیمارستان نمازی شیراز خدمات سلامت رایگان ارائه می دهیم.

ادراکی، همچنین در باره بستری شدن یک جانباز 70 درصد در این بیمارستان و تبعات و چالش های پس از آن گفت: دراین زمینه نیز سیاه نمایی در باره خدمات بیمارستان صورت گرفت، این جانباز عمل پیوند داشت و پیوند او به خوبی صورت گرفت در حالیکه رسانه ها موضوع را به گونه ای دیگر جلوه دادند.

او افزود: انتظار ما این است که قبل از انتشار این گونه خبرها حداقل نظر متولیان این بیمارستان نیز در خبر مورد استفاده قرار گیرد.

وی اظهار داشت: در یک سال گذشته 540 نفر از خانواده ایثارگران و شهدا در این بیمارستان خدمات سلامت دریافت کرده اند.

لطیفه رحمانی بیمار 12 ساله تبعه افغان، هجدهم مرداد 95 با تشخیص بیماری 'ویلسون' (Wilson) و سیروز کبدی، از شهر دزفول در استان خوزستان به شیراز انتقال یافت و در بیمارستان نمازی این شهر بستری شد.

دکتر سامان نیک اقبالیان، عضو تیم پیوند بیمارستان نمازی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مورد این بیمار گفت:

در مدت بستری، این بیمار چندین بار توسط گروه پیوند هم در بخش گوارش کودکان و هم در بخش ICU معاینه شد اما از نظر پزشک معالج او، با وجود تکمیل روند درمانی، به علت سیر سریع بیماری به هیچ عنوان امکان پیوند عضو وجود نداشت و در بیست و هشتم مرداد، به دلیل افت شدید فشارخون، بیمار دچار ایست قلبی شد و جان خود را از دست داد.

** در مورد خدمات ارائه شده سیاه نمایی نشود

مدیر بیمارستان نمازی شیراز هم در این نشست گفت: این بیمارستان عمومی و در عین حال با خدمات تخصصی و فوق تخصصی است و ماهانه 250 تا 300 بیمار در این مرکز درمانی فوت می کنند، اگر قرار باشد فوت هر بیمار به یک چالش برای ما تبدیل شود کادر درمانی و سلامت این بیمارستان دچار مشکل می شوند.

مهدی خان سالار، اضافه کرد: اورزانس بیمارستان نمازی روزانه 300 بیمار جدید پذیرش می کند، ازدحام در فضای اورژانس بسیار زیاد است و با پذیرش 100 نفر بیمار با نوبت قبلی این بیمارستان روزانه 400 پذیرش جدید دارد و ارائه خدمات با این حجم در یک بیمارستان عمومی بدون تردید ممکن است با نارسایی هایی همراه باشد.

او افزود: ما ادعا نمی کنیم که در بهترین شرایط قرار داریم اما انتظار این است که در مورد خدمات ارائه شده سیاه نمایی نشود.

مدیر اجرایی اورژانس بیمارستان نمازی شیراز نیز با بیان اینکه اورژانس یکی از پر ازدحام ترین بخش ها در هر بیمارستانی است، بیان کرد: اورژانس این بیمارستان در سال های اخیر توسعه قابل توجهی یافته است .

لیلا هاشمی زاده افزود: هفت سال قبل کل محدوده اورژانس بیمارستان نمازی 800 مترمربع بود اما از پنج سال قبل تلاش ها برای افزایش فضای فیزیکی اورژانس آغاز شد و این فضا در سال 95 به دو هزار و 500 متر مربع افزایش یافته است.

وی بیان داشت: در حالیکه تا هفت سال قبل اورژانس این مرکز درمانی تنها دارای یک فوریت جراحی و داخلی بود و بیماران بدون سطح بندی، پذیرش می شدند اما با ورود متخصصان طب اورژانس به عرصه کار، تلاش برای سطح بندی و ارتقای کیفی خدمات آغاز شد.

مدیر اجرایی اورژانس بیمارستان نمازی شیراز گفت: امیدواریم قضاوت در باره خدمات و ارزیابی ها، در فضایی همراه با انصاف و روشن بینی انجام شود و منتقدان کارکردهای این بیمارستان را هم مد نظر قرار دهند.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter