برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز یکشنبه 24 آذر 1398   برابر با  :    15/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/17  قمری
(1393/9/11)
خانه اسباب بازی شهروند در شیراز تاسیس می‌شود
هفتاد و سومین جلسه شورای شهر شیراز به بررسی پیشنهاد تاسیس خانه اسباب بازی شهروند پرداخت و این موضوع به تصویب اعضا رسید.
مطبوعات فارس/ به نقل از تسنيم، در هفتاد و سومین جلسه شورای شهر شیراز سه تن از اعضا به قرائت نطق پیش از دستور خود پرداخته و پس از آن دستور کار جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پیشنهاد تاسیس خانه اسباب بازی شهروند، پیشنهاد مطرح شده از سوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا بود که پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.

محمد فرخزاده، معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار شیراز، هدف از این طرح را ارتقا فرهنگ شهروندی اعلام کرد و اظهار داشت: این خانه‌ها با استانداردها ونظارت شهرداری ساخته شده و مهارت‌ها در قالب اسباب بازی به کودکان آموزش داده می‌شود.

وی گفت: قبل از اعلام طرح به شورا یک مرکز به عنوان پایلوت انتخاب شده و آزمون و خطای طرح انجام شده است وساخته شدن این خانه‌ها کاملا به عهده بخش خصوصی بوده و شهرداری تنها کار نظارت را بر عهده دارد.

افزایش  100 درصدی  قیمت نان در شیراز

محمدتقی تذروی، از اعضای شورای شهر شیراز، در نطق پیش از دستور خود اظهار داشت: مردم شیراز بدون اطلاع قبلی شاهد افزایش قیمت نان بوده‌اند که جا دارد گله و شکایت مردم به اطلاع مسئولان امر اعلام شود.

وی با بیان اینکه اثر این افزایش قیمت در دیگر اجناس نیز تاثیر دارد، گفت: براساس قانون قیمت نان می‌بایست تا 30 درصد باشد درصورتی که برخی تا 100 درصد نیز قیمت نان را افزایش داده‌اند که جا داشت مسئولان با اطلاع قبلی دلایل افزایش قیمت نان را برای مردم بیان کنند و در کنار آن نظارت همگانی نیز توسط بازرسان صورت گیرد.

تذروی بااشاره به مسئله آزاردهنده ترافیک و درخواست حل آن افزود: درخواست به حق مردم رسیدگی به مسئله ترافیک در مرکز شهر است که سبب آزار و اذیت مردم شده و ساعت‌ها معطلی در ترافیک، هزینه‌های سرسام‌آور از نظر وقت، آلودگی هوا، ناراحتی‌های روحی و دیگر موارد را به دنبال دارد و شهروندان در جلسات مختلف شورا را در مورد آن مورد پرسش قرار می‌دهند.

از رونق افتادن دروازه قران با احداث ورودی دیگر

ابراهیم شعرا نیز در نطق پیش از دستور خود اظهار داشت: مردم در مساجد و نماز جمعه از بسته شدن خیابان حافظ حدفاصل چهارراه حافظیه و چهارراه ادبیات که مسیر اصلی ورودی و خروجی بخشی از شرق شیراز مناطق بلوار نصر – گلستان، هفت‌تنان و منطقه سعدی بوده و جایگزینی برای آن پیش‌بینی‌نشده گلایه دارند.

وی افزود: مسدود شدن خیابان حافظیه سبب شده خیابان‌های عبیرآمیز و ساحلی پاسخگوی عبور مرور اهالی نبوده در نتیجه ترافیک سنگین در میدان قرآن بهانه‌ای شده برای احداث یک ورودی دیگر به شهر که سبب از رونق افتادن دروازه قرآن می‌شود.

شعرا بیان کرد: در شهر ما هر چند اعضای محترم شورای شهر در مصوبات به نفع مردم حداکثر وسواس را نشان داده صرف صلاح مردم را پیشه خود ساخته‌اند اما گاه مشاهده می‌شود که بعضی از مصوبات با نارضایتی و یا نظرسنجی منفی مردم مواجه شده است که از جمله آنها وضع بعضی عوارض شهری و محدودیت‌های ترافیکی است که به اقتصاد خانواده و آسایش زندگی و رفت‌وآمد روزمره مردم مربوط می‌شود.

وی عنوان کرد: اجرای طرح‌هایی برای جلب گردشگر در داخل شهر نباید سلب آسایش عمومی شهروندان و نارضایتی مردم و عکس‌العمل مردمی نسبت به مسافران را به دنبال داشته باشد.

شعرا بیان کرد: اقدام شهرداری در مورد باز کردن مسیر معبر عمومی با شوق و شعف مردم در محافل عمومی و اظهارنظر در تاکسی و اتوبوس‌ها مواجه شده و زدن برچسب سیاسی به آن جفا در حق مردم است و همچنین ایجاد گذر هنر در خیابان اصلی باوجود موقعیت‌هائی نظیر پارک در کنار آن در هیچ جایی سابقه و توجیه ندارد.

وی افزود: این توقع از اعضاء شورا وجود دارد که چنانچه در آینده طرح‌هایی که در عبور و مرور مردم خللی ایجاد می‌کند مورد نظر قرار گیرد و ابتدا مسیر جایگزین به‌صورت زیرگذر و روگذر پیش‌بینی و سپس اقدام به اجرا و هزینه اعتبار شود.

معابر شهری برای معلولان مناسب‌سازی شود

سید مرتضی موسوی، سرپرست بهزیستی استان فارس، در جلسه شورای اسلامی شهر شیراز اظهار داشت: 12 آذر روز جهانی معلولان بهانه‌ای است که کارهای انجام شده در دست اقدام را بررسی کنیم و برای دستیابی به نقطه مطلوب تلاش و برنامه‌ریزی داشته باشیم.

وی گفت: معلولیت همزاد انسان است و در دنیا معلولان بزرگ‌ترین اقلیت هستند و بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی 10 درصد جمعیت جهان از این طیف بوده و در کشور ما به‌عنوان کشور در حال ‌توسعه 10 تا 15 درصد جمعیت به‌نوعی از معلولیت رنج می‌برند و 6 تا 8 درصد نیز معلولیت بارز دارند که بر روند زندگی روزمره آنان اثرگذار است.

سرپرست بهزیستی استان فارس افزود: ما بر اساس آموزه‌های اسلامی و سیره ائمه اطهار در مورد یاری به معلولان تکلیف داریم ضمن آن که از نظر حقوقی معلولان نیز به عنوان شهروندان جامعه حق دارند و باید به نیازهای آنان پاسخ لازم داده شود.

وی خاطرنشان کرد: تأسیس سازمان بهزیستی در شش‌ماهه نخست انقلاب بر اساس نگرش امام در مورد خدمت به محرومان و تحقق اهداف انقلاب شکل گرفت.

موسوی تصریح کرد: خدمات در بحث توانمندسازی، دسترسی به امکانات، حمایت‌های اجتماعی، آموزش، اشتغال، مسکن و غیره انجام شده اما هنوز تا نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی بیان کرد: امروزه در دنیا فرد معلول هیچ احساس کمبودی ندارد و به راحتی با استفاده از فناوری در چرخه تولید اجتماع سهم دارد و به عنوان فردی ناتوان نگریسته نمی‌شود و از این‌رو، ما نیز به عنوان کشوری الگو در منطقه و جهان اسلام باید بتوانیم معلولان را در تصمیم‌سازی‌ها برای خود شرکت داده و آنان را در چرخه اجتماع سهیم سازیم.

سرپرست بهزیستی فارس عنوان داشت: یکی از مشکلات معلولان عدم دسترسی آسان به خدمات است و در این راستا باید مناسب‌سازی معابر، ادارات، بانک‌ها، کتابخانه‌ها و غیره مدنظر باشد.

موسوی عنوان کرد: ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی ما مناسب‌سازی نشده و باید فکر کنیم ممکن است هر کدام از ما در اثر یک تصادف دچار معلولیت شویم و آیا شرایط شهر اجازه می‌دهد که یک فرد نابینا بتواند از معابر و پیاده‌روها به اداره‌ای مراجعه کند یا برای تنفس به پارکی برود.

وی با بیان اینکه 3 هزار و 500 نابینا و 700 معلول ضایعه نخاعی در شیراز وجود دارد، اظهار داشت: پس فردا همایش روز جهانی معلولان را در شرایطی برگزار می‌کنیم که اتوبوس مناسب‌سازی شده برای انتقال معلولان به این برنامه و نمایشگاه جنبی آن نداریم.


هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter