برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز جمعه 22 آذر 1398   برابر با  :    13/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/15  قمری
(1394/4/8)
حذف کاغذ از استعلامات شهری تأمین اجتماعی
مدیر شهرداری الکترونیک شهرداری شیراز گفت: به‌زودی با ایجاد ارتباط سیستماتیک با تأمین اجتماعی، حذف کاغذ در استعلامات شهری شیراز از تأمین اجتماعی میسر می‌شود.
مطبوعات فارس/ علاءالدین ضیایی در این باره اظهار داشت: به‌زودی می‌توانیم با انعقاد تفاهمنامه با سازمان تأمین اجتماعی، ارتباط سامانمند را با این مجموعه برقرار کرده و حذف کاغذ را در حوزه خدمات این سازمان با شهرداری شاهد باشیم که این کار در سطح کشور برای نخستین بار انجام می‌شود.

مدیر مطالعات و طراحی شهری شهرداری شیراز افزود: فرایند صدور پروانه، امری حقوقی است که برای صدور آن باید چارچوب‌های املاکی و موارد متفاوت دیگر لحاظ شود و شهرداری الکترونیک به معنای آن نیست که کار به‌محض ثبت انجام شود.

ضیایی ادامه داد: گاهی متقاضیان زمین‌هایی که فاقد سند هستند برای دریافت مجوز مراجعه می‌کنند که در این موارد شهرداری نسبت به صدور هرگونه مجوزی خودداری خواهد کرد.

وی اضافه کرد: ما یک کلیتی به نام شهرداری الکترونیک داریم که همکاران ما در شهرداری با چانه‌زنی مردم بر سر دریافت برخی مجوزها مواجه هستند که این موضوع نیز باعث تأخیر در کار می‌شود.

مدیر مطالعات و طراحی شهری شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: در مواردی با نقص در نقشه‌کشی مواجه می‌شویم ضمن آن‌که به‌عنوان‌ مثال در زمان دریافت «پایان کار» ابتدا باید اداره استاندارد بحث آسانسور و کیفیت بنای آسانسور را تائید کند، بعد آتش‌نشانی مواردی را بررسی و سپس کار وارد حوزه منطقه شهرداری می‌شود که اگر تخلفی در ساخت رخ‌ داده باشد تأخیر در کار را در پی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: بزرگ‌ترین مشکل ما در واقع مشکل فرایندها است چراکه برای صدور پروانه، پایان کار و استعلامات تنها شهرداری و مجموعه درون‌سازمانی آن پاسخگو نیست بلکه سازمان‌ها و دستگاه‌های متعددی وجود دارند که بنابر قانون الزام به استعلام از آنها وجود دارد و آن سازمان‌ها هنوز فرایندها را احصا نکرده و به سیستم تحت وب ملحق نشده‌اند.

ضیایی بیان کرد: با توجه به این‌که 18 سازمان اعم از اداره استاندارد، اداره برق، راه و شهرسازی، سازمان تأمین اجتماعی، شرکت گاز، اداره ثبت‌ اسناد، سازمان میراث فرهنگی و ... در فرایند صدور پروانه تا پایان کار باید استعلام صادر کنند، زمان انجام کار تنها به شهرداری بستگی ندارد.

وی ابراز داشت: در این زمینه باید فرایندهایی چابک و پویا وجود داشته باشد که لایه‌های اطلاعاتی مورد نیاز نرم‌افزار شهرداری الکترونیک را فراهم آورد.

مدیر شهرداری الکترونیک شهرداری شیراز یادآور شد: این زمینه نیروهای کیفی ما در سطح مناطق محدود است و مشکلات فرایندی نیز بر این موضوع افزوده‌ شده و کار را با مشکل مواجه می‌سازد.

ضیایی سپس گفت: در بحث شهرداری الکترونیک مشکلات نیروی انسانی، کمبود دیتا، موارد مستلزم مشارکت شهروندان و همکاری دستگاه‌ها و اداراتی که باید به خدمات الکترونیک بپیوندند از جمله موانعی است که در ارائه خدمات حداکثری تحت وب ایجاد مشکل می‌کند.

مدیر مطالعات و طراحی شهری شهرداری متذکر شد: مردم در مراجعه به دفاتر پیشخوان باید مدارک کامل ارائه کنند که اگر آیتم‌ها و اسناد آن‌ها در آرشیو الکترونیکی وجود نداشت نیازی به مراجعه به شهرداری منطقه برای دریافت کپی از یک مدرک نباشد که البته در این زمینه بنا داریم کار را از دفاتر پیشخوان گرفته و به دفاتر ماده 33 واگذار کنیم که موظف به اجرای کامل پروسه هستند تا نیازی به مراجعه مردم به مناطق نباشد.

ضیایی افزود: نرم‌افزاری که در شهرداری الکترونیک شیراز استفاده می‌شود در پنج کلان‌شهر دیگر کشور نیز استفاده می‌شود و شیراز و مشهد در این زمینه پیش‌رو هستند.

وی اظهار داشت: امید داریم با پیوستن دستگاه‌ها و سازمان‌های دیگر به شبکه تحت وب بتوانیم خدمات شهرداری الکترونیک را گسترش دهیم.

مدیر شهرداری الکترونیک شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: ما آمادگی داریم با 18 سازمان بیرون از شهرداری تفاهمنامه داشته باشیم که البته با برخی از آن‌ها تفاهمنامه منعقد کرده‌ایم.

ضیایی ادامه داد: ما در بحث برون‌سپاری و جمع‌سپاری نیاز داریم لایه‌های اطلاعاتی تکمیل‌ شده و نیروهای کیفی را در اختیار داشته باشیم که این کار به‌تدریج در حال انجام است و وضعیت با آنچه 6 سال پیش در مناطق انجام می‌شد قابل قیاس نیست.

وی اضافه کرد: در این راه باید هماهنگی لازم با سازمان‌ها انجام و ضمن احصا فرایندها، اصلاح فرایندها نیز انجام شود.

ضیایی همچنین گفت: ما امروز عارضه‌ها را شناسایی و راهکارها را احصا کرده‌ایم اما برای حل آن نیاز به عزم جدی سایر دستگاه‌ها داریم.

وی متذکر شد: در بحث برون‌سپاری آیین‌نامه مربوطه اسفندماه سال گذشته در شورای شهر مصوب و ابلاغ شد که در این زمینه جلسات نهایی در جریان است و با شیب ملایم به سمت اصلاح کار در حرکت هستیم.

مدیر شهرداری الکترونیک شهرداری شیراز افزود: در بحث برون‌سپاری منطقه 10 شهرداری، در ثبت درخواست 43 دفتر پیشخوان و همچنین 10 دفتر تسهیل‌گری بافت‌های فرسوده و یک دفتر کارگزاری فعال هستند.

به گفته وی، اصلاح فرایندها در منطقه 10 جریان دارد و با توجه به اقدامات انجام‌شده این امید وجود دارد که از مهرماه سطح تماس مردم با مناطق به‌طور کل قطع‌شده و مناطق تنها ناظر و کنترل‌ کننده درخواست‌های دفاتر شوند.

ضیایی ابراز داشت: مرحله بعد کار «جمع سپاری» است که مردم بتوانند کارها را خود انجام دهند که در این زمینه موانع داخلی و خارجی وجود دارد که در صورت رفع آن انجام کار در یک سال میسر است.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter