برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز دوشنبه 18 آذر 1398   برابر با  :    9/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/11  قمری
(1395/11/23)
حذف صرافی‌ها از مبادلات بین المللی تا ۲۵ اسفند
مطابق این بخشنامه تا 25 اسفندماه صرافی‌ها باید فعالیت خودشان را در جابجایی‌های بین المللی متوقف کنند و تمامی فعالین بازرگانی از سیستم بانکی استفاده کنند.
مطبوعات فارس/صبح امروز در نشست خبری رئیس کنفدراسیون صادراتی ایران از بخشنامه جدید بانک مرکزی در خصوص فعالیت‌های صرافی‌ها انتقاد شد.

محمد لاهوتی گفت: مطابق این بخشنامه تا 25 اسفندماه صرافی‌ها باید فعالیت خودشان را در جابجایی‌های بین المللی متوقف کنند و تمامی فعالین بازرگانی از سیستم بانکی استفاده کنند.

وی ادامه داد: ما مخالف استفاده از سیستم بانکی در مبادلات ارزی نیستیم بلکه از آن حمایت می‌کنیم. اینکه بانک مرکزی سیاست‌های ارزی کشور را کنترل کند نیز امر خوبی است اما صحبت ما این‌ است که با توجه به اینکه مشکلات قبلی در جابجایی پول وجود دارد این تصمیم می‌تواند به ضرر فعالین اقتصادی باشد.

عضو کنفدراسیون صادارت ادامه داد: هفته گذشته رئیس بانک مرکزی در نشستی اعلام کردند که ما قبل از تحریم‌ها 560 کارگزاری در سراسر دنیا داشتیم که الان تعداد آن به 240 کارگزاری رسیده است. این یعنی پس از برجام 40 درصد ظرفیت کارگزاری ما فعال شده‌اند.

لاهوتی تصریح کرد: اگر زیرساخت‌ها و ارتباطات بانکی با تمام دنیا برقرار نباشد چگونه بتوانیم صادرات و واردات خود را از طریق سیستم بانکی مدیریت کنیم. پس لازم است بانک مرکزی برای حل این موضوع چاره‌ای بیاندیشد.

وی با اشاره به عملکرد دولت در سال 95 در بخش فعالان صادراتی گفت: امسال مشکل مالیات صادر کنندگان و مالیات ارزش افزوده آنها حل شده است و در پذیرش اظهارنامه‌های مالیاتی واحدهای تولیدی قرار شد همان اظهارات، ملاک قرار بگیرد.

لاهوتی گفت: قرار شد تامین اجتماعی مانند روال قبلی به بررسی دفاتر بپردازند و طرح بررسی 10 ساله آنها کنسل شد. این در حالی است که طی چندین نشستی که با مدیران  این سازمان داشتیم قرار شد بسته حمایتی تامین اجتماعی از واحدهای تولیدی به زودی ارائه شود.

رئیس کنفدراسیون صادرات در خصوص نرخ ارز گفت: در شش ماهه دوم امسال با توجه به مدیریت نرخ ارز در سه سال گذشته باز هم شاهد نوسانات بودیم. دولت توانسته بود در این سه سال بازار ارز را بدون تنش مدیریت کند و بر خلاف دولت قبلی که در هر جا کمبود احساس می‌کرد نرخ ارز را افزایش می‌داد، در این دولت چنین چیزی نبود.

وی تصریح کرد: صادرکنندگان در این بازار به دنبال تثبیت نرخ ارز نیستند بلکه به دنبال ثبات و پایداری در بازار هستند. تثبیت یعنی آن که قیمت ارز دستوری معین شود که این بر خلاف نظر فعالان اقتصادی است ما معتقدیم که نرخ ارز باید مطابق برنامه ششم و پنجم تعیین شود. ما بارها در اتاق ایران به موضوع سرکوب نرخ ارز اشاره کردیم اما متاسفانه به آن توجهی نشد. این در حالی است که در سه سال اخیر به طور متوسط هر سال 15 درصد رشد نرخ ارز داشتیم اما قیمت ارز در بازار تغییر پیدا نکرد.

وی با بیان اینکه از سوی دیگر، مشوق‌های صادراتی به موقع پرداخت نمی‌شود، گفت: کشورهایی مانند آمریکا و چین بر سر این موضوع اختلاف دارند که چین نرخ ارز را بالا نگه داشته و ارزش پول ملی خود را در برابر ارز کاهش می‌دهد تا صادرات به صرفه باشد؛ اما ما عکس این موضوع را عمل می‌کنیم.

رئیس کنفدراسیون صادرات با انتقاد از وزارت صنعت و معدن و تجارت گفت: این وزارتخانه با تفسیرهای متفاوت از اقتصاد مقاومتی باعث شده که واحدهای تولیدی ما به سمت ارزش افزوده پایین بروند و فقط کالای خود را برای داخل تولید کنند. در اقتصاد مقاومتی مشکلات 30 سال گذشته یک به یک مورد بررسی قرار داده شده و بعدا دستورالعمل صادر شده است اما تفسیرهایی که از این دستورالعمل‌ها در هر وزارتخانه می‌شود متفاوت است.

لاهوتی با اشاره به اینکه در بودجه ۹۶، معادل ۱۲۰ میلیارد تومان برای صادرات پیش بینی شده است، گفت: قرار بود که در سال ۹۵ معادل ۱۰۰۰ میلیارد تومان به صادرات تخصیص یابد که تاکنون، تنها ۱۲۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

وی افزود: معاون اول رئیس جمهور در بخشنامه‌ای، استفاده از نظر و دیدگاه تشکل‌ها را مورد تاکید قرار داده است و باید توجه داشت که در اکثر تصمیم گیری ها، بخش خصوصی باید در اولویت باشد.

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران ادامه داد: اگر بتوانیم نرخ تورم را در نرخ ۸ تا ۹ درصد نگه داریم، باید نرخ ارز سالانه هفت درصد افزایش یابد. اینکه تورم داشته و به دنبال سرکوب نرخ ارز باشیم، به تولید لطمه می­‌زند.

وی با تاکید بر اینکه برای نخستین بار، صادرات غیرنفتی در کشور افزایش یافته و تراز تجاری ما مثبت شده است، گفت: یکی از مشکلات ما، سیستم‌های بانکی است که اگر این مشکل حل شود؛ دولت می‌تواند شرایط را بیشتر کنترل کند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به اینکه نرخ ارز باید ۴۱۷۰ تومان باشد، به محاسبات دقیق اتاق تهران در رسیدن به این نرخ اشاره کرد و افزود: نگهداشتن این نرخ تا ۳۵۰۰ تومان باعث شد در یک بزنگاه، نرخ ارز تا ۴۲۰۰ تومان افزایش یابد که این جهش هم به تولید لطمه زد و هم قدرت برنامه‌ریزی را از صادر کنندگان گرفت.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

نقدینگی 687 هزار میلیارد تومان شد
آغاز رونق افتتاح حساب‌های اجاره‌ای
حذف چهار صفر از پول ملی جدی شد
سقف برداشت روزانه از عابر بانک‌ها ۴۰۰ هزار تومان می‌شود
شوک اقتصادی با بخشنامه جدید بانک مرکزی
نرخ تورم مردادماه به 39 درصد رسید
چای، سبزی و حبوبات رکورددار رشد قیمت/تخم مرغ یکساله 74 درصد گران شد
کارت اعتباری نیامده تمام شد
مزدوجین۹۲و۹۳تا آخر آذر وام ازدواج می‌گیرند
نرخ سود بانکی نباید شوک‌گونه و فوری کاهش یابد
ایرانی ها بعد از هدفمندی کمتر می خورند
گزارش تازه بانک مرکزی از گرانی و ارزانی قیمت 42 قلم کالای خوراکی
۱۵ میلیارد یورو گم شد
وام ۶۰ میلیونی خرید مسکن به بانک‌ها ابلاغ شد
برای دریافت وام خودرو به بانک‌ها نروید
ابهام در پرداخت وام 25 میلیونی خرید خودرو
15 % ایرانی‌ها سیگاری هستند
محدودیت در ارایه خدمات بانکی ممنوع است
دلار نخرید، ارزان می‌شود
پرداخت وام ازدواج سرعت گرفت
جزئیات وام ۱۰تا50میلیونی خرید کالا وخدمات
پرداخت وام به کارکنان بانک‌ها از منابع قرض‌الحسنه ممنوع شد
چاپ اولین اسکناس‌ با خط بریل برای نابینایان
حذف وام خودرو، کالا و جعاله از بانک‌ها
احتمال کاهش دوباره نرخ سود بانک‌ها
اعتبار کارت‌های خرید کالا تمدید شد
وام ۵۰ میلیونی کالا هم آمد
پیشنهاد تلفیق وام ازدواج با کارت خرید کالا
توقف وام ازدواج و سرگردانی زوج های جوان
مهلت بانک‌ها تمام شد
تمام متقاضیان وام ازدواج تسهیلات ۱۰میلیونی می‌گیرند
ورود اولین کارت‌ بانکی بین‌المللی در ایران
رواج اسکناس و ایران چک تقلبی در بازار
نرخ سود تسهیلات ۱۸ درصد به بانک‌ها ابلاغ شد
دستور بانک مرکزی به پرداخت وام ازدواج ۲۰میلیونی
پرداخت وام 10 میلیونی ازدواج از ابتدای تابستان
دریافت مالیات از سود بانکی منتفی شد
عربستان ۳-۲ سال با فاجعه مالی فاصله دارد
شکست امپراطوری دلار قانون شد
بانک مرکزی دیگر چک چاپ نمی‌کند
حساب‌های فاقد کدملی مسدود شود
سقف برداشت روزانه ازعابربانک‌ها۵۰۰ هزارتومان شد
شنبه، آغاز توزیع اسکناس نو در سراسر کشور
آغاز کاهش سود بانکی بدون استثنا
۹ بانک ایرانی امروز به سوئیفت متصل می‌شوند
وام ۱۰ میلیونی خرید کالا ناگهان ۶ میلیون تومان شد
کارت‌های اعتباری بالاخره چاپ شد
برداشت پیش‌ از موعد از حساب مشتریان
عرضه کارت اعتباری 50 میلیونی در بانک ملی؛ به زودی
صدور مجوز استفاده از گوشی موبایل به عنوان کارت بانکی
پرداخت ارز در خودپردازها
10 بانک برای رعایت نرخ سود تذکر گرفتند
کارت‌های شتاب در عراق فعال ‌می‌شوند
قانونی جدید برای صدور کارت جدید عابر بانک
افشای اطلاعات مالی و بانکی اشخاص ممنوع شد
سقف ورود ارز مسافرتی به ایران ۱۰ هزار دلار شد
اعلام آمادگی یک بانک خارجی برای پرداخت وثیقه بابک زنجانی
ممنوعیت پرداخت وام با سود بالای 18 درصد
موافقت بانک مرکزی با راه اندازی موسسه پس انداز و تسهیلات مسکن در شیراز
دلار ۳۹۰۰ تومان را هم رد کرد
دستور ویژه برای توقف "ارز تک‌نرخی" تا نیمه سال ۹۶
واحد پول ایران "تومان" شد
۴۵ درصد از دارایی‌های نظام بانکی کشور "منجمد" است
کارت بانکی ایران به دنیا متصل می‌شود
وام مسکن مهر ۴۰ میلیون تومان شد
۲۲ میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران آزاد شد
توقف وام دهی بانکها در آستانه شب عید
حلقه خروج بدهکاران بانکی از کشور تنگ تر شد
بانک مرکزی بخشش سود وام‌های خُرد را دور زد
ویژگی‌های امنیتی اسکناسی که امروزرونمایی شد
سقف برداشت از عابربانک ها ۵۰۰ هزار تومان می شود
تعاونی اعتبار ثامن الحجج منحل شد
نقدینگی به آستانه ۱۲۰۰ تریلیون رسید
یک بانک هر شب از بانک مرکزی وام با ۳۴ درصد سود می گیرد
بانک شهر 2 صرافی الکترونیک در شیراز راه‌اندازی می‌کند
نقدینگی ۱۲۰۰ تریلیونی شد
موسسه آرمان غیرمجاز است
سقف نگهداری ارز تعیین شد
احتمال کاهش نرخ سود بانکی
موبایل جایگزین کارت‌های بانکی می‌شود
احتمال ادغام بانک‌های مجاز
رونمایی از سکه جدید ۵ هزار ریالی
یارانه نقدی ضامن وام 5میلیون تومانی
درآمد ۹۰۰ میلیارد تومانی دولت از شماره‌گذاری خودرو
اجرای طرح ضربتی اعطای وام ازدواج
ضمانت یارانه نقدی برای وام ازدواج
با ارسال پیامک چک بی‌محل را شناسایی کنید
خطری که۴۰۰میلیون کارت بانکی راتهدید می‌کند
نمی‌شود یک شبه ۸ هزارمیلیارد اختلاس کرد
تصمیم جدید بانک مرکزی برای حساب‌های راکد
مردم شکایات خود از شبکه بانکی را اعلام کنند
استارت حذف کامل ارز مبادله‌ای
چک جدید می آید، چک قدیمی می رود
انتقال ۱۸۰۰ حساب دولتی به بانک مرکزی
ایران و ترکیه دلار را از مبادله‌هایشان حذف کردند
سپرده‌های بانکی خود را نفروشید
تسویه بدهی بانک‌ها به جریان افتاد
فعالیت موسسه نور با نظارت بانک مرکزی
اطلاعیه بانک‌مرکزی درباره بدهکاران ۷ بانک کشور
حساب‌های بانکی راکد از اول آذر بسته می‌شوند
دادگاه تجدید نظر نیویورک شکایت 1.7 میلیارد دلاری علیه ایران را به جریان انداخت
ثامن، مهر اقتصاد و کوثر تجمیع می‌شوند
افتتاح حساب در بانک‌ها محدود شد
شادی دلار تمام می‌شود
اخذ کارمزد«استعلام اطلاعات مشتریان از ثبت احوال» ممنوع است
در تنگنا قرار دادن مردم برای خرید خودوری چینی،بی حرمتی به مردم است
خطای بانک مرکزی به افزایش نرخ دلار دامن زد
بانک‌ها ٢٠٠ هزار میلیارد تسهیلات می‌دهند؟
آغاز توزیع اسکناس نو از ۲۱ اسفند در بانک های منتخب
هشدار بانک مرکزی به مردم؛ شیوه جدید کلاهبرداری بانکی آمد
آغازِ پایان دلار آمریکا در ایران
اوراق ۲۰ درصد تمام شد
توضیحات سیف درباره صرافی‌ها و ساماندهی ارز
بگذارید مردم زندگی کنند
صرافی‌ها سکه هم نمی‌فروشند
سود وام صندق پس انداز مسکن کاهش یافت
نام بانک جدید مشخص شد
شرایط تامین ارز خرید نسیه اعلام شد
تغییرات قیمت مواد غذایی اعلام شد
بیش از ۹۰۰۰ دانشجو در نوبت دریافت ارز
جزئیات تبدیل سکه‌های پیش فروش به اوراق
۴۹۰۰ دستگاه خودرو با ارز دولتی وارد شد
معرفی سلطان سکه
مسئولان بانک مرکزی یکباره مجوز موسسه ثامن الحجج را لغو کردند
سردرگمی بانک ها در پرداخت ارز مسافری
لیست پرحاشیه به دادستانی رسید
دلار بالاخره 10000 تومان شد
سیاستهای جدید ارزی و راهکارهای تسریع در برخورد با مفاسد و اخلالگران اقتصادی تصویب شد
معاون ارزی بانک مرکزی بازداشت شد
ارز مسافرتی از این پس آزاد است
دستورالعمل خرید و فروش ارز در شبکه صرافی‌های مجاز ابلاغ شد
قانون صدور چک اصلاح شد
بانک مرکزی سکه را ۲.۸ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرد
۷۲ درصد جمعیت ایران کار نمی‌کنند
جزئیات تصمیم مهم دولت برای بازگشت ارز پتروشیمی‌ها
۷۵ قلم کالای جدید مشمول دریافت ارز دولتی شدند
سکه ۴.۷ میلیون تومان
فروش ارز مسافرتی و دانشجویی در همه بانک ها آزاد شد
ورود اسکناس ارز به کشور مجاز شد
متهم بازار ارز ۱۶۰۰ هزار میلیاردی شد
نرخ سود چند بانک ۲۳ درصد شد
پرداخت ارز مسافرتی به یک بانک محدود شد
سازوکار جدید فروش ارز خدماتی اعلام شد
بانک‌ها ارز شما را می‌خرند
استعلام پیامکی سوابق چک برگشتی امکان پذیر شد
صدور کیفرخواست برای جزایری، عراقچی و آقاخان
معامله ارز تا یک میلیون یورو در صرافی‌ها مجاز شد
منتظر اقدام بانک مرکزی در بازار ارز باشید
تشکیل صف‌های فروش مقابل صرافی‌ها
موافقت دولت با اصلاحات مصوبه ترخیص خودرو
ایران چک‌های جدید می‌آید
کارت‌های ملی خود را جایگزین عابر بانک کنید
ادغام ۵ بانک و موسسه وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه
بانک‌ها به بانک مرکزی صد هزار میلیارد تومان بدهکارند
خیز دلار به کانال جدید
پرداخت وجه چک از دیگر حساب‌ها امکان‌پذیر شد
افزایش نرخ کرایه‌ تاکسی براساس میزان تورم
موافقت شورای پول و اعتبار با وام ۷ ساله سیل‌زدگان
بانک مرکزی برای هر ایرانی یک پروفایل ارزی ایجاد می‌کند
دلار ۴۰۰ تومان ارزان شد
دلار به کانال 12 هزار تومان سقوط کرد
مردم ۲۰ درصد بیشتر وام گرفتند
عربستان با افزایش سهمیه حج ایران موافقت کرد
کاهش قیمت ارز در صرافی‌ها
صفرها دوباره برمی‌گردند
کارت های بانکی 4 برابر جمعیت ایران
فعالسازی رمز پویا از ابتدای دی برای کاربران بانکی اجباری می‌شود
اخذ تصویر شناسنامه و کارت ملی از مشتریان بانکی حذف شد
رمز پویا از ابتدای دی ماه اجباری می‌شود
طرح وام مستاجران دوباره تهیه شد
هر آن‌چه باید درباره رمز دوم پویا بدانید
بانک‌ها خلاف می‌کنند، بانک مرکزی سکوت
جدول نرخ ارز و سکه در سه‌شنبه منتشر شد
نرخ ارز مبادله‌ای به تاریخ پیوست/ دلار مرجع با نرخ 2477 تومان بازگشت
انتقاد نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نسبت به روند افزایش نرخ ارز:
دولت یازدهم سیاست های غلط دولت قبل را پیگیری نکند
بهره‌برداري از حدود 930 پروژه در فارس
افزایش قیمت روغن موتور کلید خورد
دلار ۳۹۰۰ تومان را هم رد کرد
بگذارید مردم زندگی کنند
وزیر صنعت رسما سقف افزایش قیمت خودرو را اعلام کرد
۴۹۰۰ دستگاه خودرو با ارز دولتی وارد شد
گمرک شرایط واردات طلا، ارز و طلای خام را اعلام کرد
روند کاهنده نرخ ارز در بازار آغاز شده است
پرداخت ارز مسافرتی به یک بانک محدود شد
قیمت دلار به زیر ۷۰۰۰ تومان می‌رسد
زائران ارز خود را در عراق دریافت کنند
واریز کمک جبرانی دولت به حساب سرپرستان خانوار
تشکیل صف‌های فروش مقابل صرافی‌ها
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter