• 5130927 All visits
    0 yesterday
    0online
    291775this month
    0this week
    0today

سایت های مرتبط


                                                                                               برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز یکشنبه 27 مرداد 1398   برابر با  :    18/8/2019  میلادی    مصادف با :    1440/12/16  قمری
(1396/12/6) مرخصی تحصیلی برای سفر
حذف اسکان نوروزی مدارس
معاون گردشگری کشور از دستور ویژه رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای کنترل قیمت سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و به دستور ستاد هماهنگی خدمات سفر نیز قرار شده مدارس از چرخه اسکان نوروزی برای عموم مسافران خارج و خدماتش فقط به فرهنگیان محدود شود.

مطبوعات فارس/ محمدمحب خدایی در نشست خبری ویژه نوروز ۹۷ و اعلام برنامه‌های ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با وعده کنترل قیمت خدمات در نوروز ۹۷ به دنبال راه‌اندازی سامانه‌ای به این منظور، اظهار کرد: علاوه‌بر این سازمان که در حوزه خود نظارت خواهد داشت، سایر دستگاه‌ها از جمله تعزیرات حکومتی نیز کنترل قیمت‌ها را پیگیری خواهد کرد.

به گفته او همزمان با فعالیت‌های نوروزی دو سامانه راه‌اندازی می‌شود که یکی از آن‌ها خدمات سفر را با حداقل هزینه و حداکثر کیفیت از یک پنجره واحد در دسترس قرار می‌دهد. این سامانه در فاز نخست رستوران‌ها و تأسیسات گردشگری را با هدف از بین بردن نابسامانی در قیمت‌ها معرفی خواهد کرد.

وی اضافه کرد: نظارت آنلاین بر خدمات گردشگری سامانه دیگری است که فاز نخست آن هتل‌ها و رستوران‌ها را تحت کنترل قرار می‌دهد. از طریق این سامانه می‌توان شکایت‌ها را دریافت کرد و نظارت‌ها را سریع‌تر انجام داد.

معاون گردشگری در پاسخ به سوال ایسنا درباره وجود برخی ناهماهنگی در بدنه ستاد هماهنگی خدمات سفر که آسیب آن به جامعه، در بازار سفر و نرخ خدمات رخنه می‌کند، گفت: تمام تلاش ستاد بر این است که شرایط مطلوبی را در سفرهای نوروزی همراه با نشاط جمعی ایجاد کند تا کنترل قیمت رعایت شود. اگر در اسرع وقت مردم اعتراض‌ها را به گوش اعضای ستاد همچون تعزیرات حکومتی برسانند کنترل بهتری اتفاق افتد. تجربیات گذشته نشان می‌دهد با هماهنگی می‌توانیم تنظیم قیمت بازار را پیش ببریم. باید اجازه دهیم آن سامانه راه‌اندازی شود تا نتیجه را در مسیر شاهد باشیم.

منتظر تورهای ارزان بعد از نوروز باشید

او در همین راستا به طرح تور ارزان ایران در نوروز برای گردشگران خارجی اشاره کرد و افزود: این پروژه با استفاده از ظرفیت خالی در پروازها و هتل‌ها اجرا می‌شود. برای سفرهای ارزان قیمت داخلی نیز برنامه‌ریزی شده که پس از نوروز به صورت کلان در اختیار کل کشور قرار می‌گیرد.

محب خدایی اظهار کرد: برای اجرای طرح تور ارزان ایران تشکل‌هایی همچون هتلداران همکاری منسجمی داشتند تا ظرفیت خالی با قیمت مناسب در خدمت گردشگری قرار گیرد. پیگیریم این ظرفیت در شرکت‌های هواپیمایی نیز ایجاد شود. برنامه‌ریزی تورهای ارزان براساس آفر (تخفیف‌ها) انجام می‌شود.

او در توضیحات جزیی‌تری و در واکنش به سوالی مبنی بر دخالت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در امور اجرایی این صنعت گفت: ما در اجرا وارد نشده‌ایم، چرا در کلام وارد شائبه‌ها می‌شویم. برنامه تور ارزان کاملا مشخص است. این ظرفیت را هتل‌ها در شهرهای کم مسافر مثل تهران ایجاد کرده‌اند. برای مثال شرکت‌های هواپیمایی که در تاریخ‌های ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفند و اول فروردین با مسافر به ترکیه می‌روند با گردشگر خارجی به ایران برمی‌گردند، ظرفیتی که معمولا خالی می‌ماند. طراحی این تور کاملا کارشناسی و با آسیب‌شناسی بوده است. اگر بعضی‌ها انتقاد دارند باید بدانند که آژانس‌ها خودشان پای کار آمده‌اند.

وی اضافه کرد: نرخ تور ایران معمولا پایین‌تر از ۱۸۰۰ دلار تبلیغ نمی‌شود. اگر در دنیا بپیچد همین تور را در مقطع زمانی خاصی با ۴۴۰ دلار می‌توانند بخرند قطعا انگیزه بیشتری ایجاد می‌شود.

حذف مدارس از چرخه اسکان "عمومی" نوروز

رییس ستاد هماهنگی خدمات سفر در پاسخ به سوالی درباره وضعیت خدمات‌دهی مدارس در نوروز با توجه به انتقادهای مداوم هتل‌ها مبنی بر ایجاد رقابت ناسالم در روزهای اوج سفر ایران، گفت: چالش اصلی مدارس این بود که گاهی خارج از حوزه خانواده آموزش و پرورش خدمات می‌دادند. امسال روی این موضوع تأکید شد که آن‌ها خارج از دایره خود عمل نکند تا تهدیدی در هتلداری و اقامتگاه‌های رسمی نباشد. در عین حال هتلدارها نیز پیشگام شدند و به آموزش و پرورش پیشنهاد اقامت در هتل‌های تهران را با ۵۰ درصد تخفیف ارائه کردند.

وی در پاسخ به نقد خبرنگار دیگری درباره وجود تناقض در این اظهارات با اعلام خبر مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر آماده‌سازی ۱۲ هزار مدرسه و ۱۰۵ هزار کلاس درس و ۳۴۵ خانه معلم برای اسکان نوروزی تأکید کرد: امکان ندارد خدمات مدارس عمومی باشد، چون در جلسه ستاد هماهنگی سفر روی این موضوع تأکید و توافق شد، اگر این کار انجام شود "تخلف" است، حتما رسیدگی خواهد شد.

معاون گردشگری درباره وضعیت فعالیت خانه مسافرها در نوروز و نظارت بر آن‌ها با توجه به توقف صدور مجوز برای این واحدهای اقامتی توضیح داد: در این باره دو بحث مطرح است، مجموعه‌های نوساز و خانه مسافرهای از قبل ایجاد شده که صدور مجوز برای گروه نخست متوقف شده، اما ظرفیت موجود از چرخه ساماندهی و نظارت سازمان خارج نشده است. باید توجه کنیم خانه مسافر تهدیدی برای هتل‌ها و اقامتگاه‌های رسمی کشور نباشند. تأکید ما برای ادامه فعالیت آن‌ها با این شرط است.

وی همچنین درباره تناقض ایجاد شده در بحث محدودیت فعالیت خانه مسافرها و مدارس در نوروز با توجه به اقبال عمومی از این واحدها به نسبت هتل‌ها گفت: تناقضی وجود ندارد چون ما اقامتگاه ارزان با عنوان هتل‌های یک و دو ستاره هم داریم. ضمن اینکه نگفته‌ایم کسی نمی‌تواند فعالیت نکند، چرا که تأکید ما ساماندهی و نظارت بر ظرفیت موجود است. اگر بخواهیم شمار گردشگران‌مان را به ۲۰ میلیون نفر برسانیم باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

او با تأکید بر افزایش راندمان بهره‌وری از ظرفیت‌ها بیان کرد: بالانس کردن ظرفیت‌ها با پارامترهای قیمتی و انگیزشی جزو برنامه گردشگری کشور است.

به دنبال تصویب "مرخصی تحصیلی" به انگیزه افزایش سفر

معاون گردشگری در ادامه درباره به سرانجام رسیدن طرح تعطیلات زمستانی گفت: یک طرح در مجلس پیگیری می‌شود که تعطیلات زمستانی وارد تقویم شود. آنچه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پی می‌گیرد استفاده از دو روز تعطیلات آخر هفته با ضمیمه مرخصی کارمندی و تحصیلی است تا سفرها توزیع زمانی شود.

وی افزود: سازمان میراث فرهنگی با وزارت آموزش و پرورش در حال رایزنی است تا دانش‌آموزان دو، سه روزی را مرخصی تحصیلی بگیرند تا در کنار دو روز تعطیلات آخر هفته، ظرفیتی خارج از تعطیلات رسمی برای سفر ایجاد شود. این طرح به قانون خاصی نیاز ندارد بلکه همکاری بین سازمانی را می‌طلبد.

محب خدایی درباره گرانی نرخ اقامت در ایران و تمهیدات متولیان گردشگری با توجه به دستور ویژه رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای کنترل قیمت خدمات سفر، اظهار کرد: گرانی هتل‌ها صرفا تحت تأثیر مالیات نیست، بلکه ضریب اشغال روی آن تأثیرگذاشته است. در حال هماهنگی با هتل‌ها هستیم تا با تعریف تور ارزان‌قیمت در روزهای خالی سال نرخ اقامت را اتوماتیک کاهش دهیم.

او در عین حال توضیح داد: نباید واژه گرانی را در نوروز به کار ببریم، چون در ایران مثل همه جای دنیا زمان پر سفر وجود دارد که قیمت‌ها تحت تأثیر تقاضا افزایش پیدا می‌کند. مهم این است که متوسط گیری کنیم و از ظرفیت خالی بهره ببریم.

معاون گردشگری درباره نداشتن تمایل این سازمان برای واگذاری برخی اختیارات به بخش خصوصی مثلا در حوزه نرخ‌گذاری اقامت، تأکید کرد: نرخ اقامت را هتل‌ها پس از جلسات کارشناسی تعیین و با توجه به شاخص‌های این سازمان تثبیت می‌شود. قطعا اگر هتل‌ها برای یک شب اقامت دو میلیون تومان نرخ بگذارند شما شاکی می‌شوید، پس ما باید این موضوع را تحت نظارت قرار دهیم.

وی همچنین گفت: معاونت گردشگری که اختیارات خاصی ندارد آن‌ها را تفویض کند. آیا ما می‌توانیم صدور مجوزها را تفویض کنیم؟ با این حال ما شرایط را برای صدور برخی مجوزها آسان کرده‌ایم. نمونه آن ابلاغیه صدور مجوز آژانس‌های گردشگری است که استان‌ها در آن تام‌الاختیار شده‌اند. البته اگر خللی ایجاد کنند ما مخیر به جلوگیری هستیم. درباره جشنواره‌های گردشگری نیز ضرورت دریافت مجوز از این سازمان را برداشته‌ایم.

حذف مالیات بر ارزش افزوده از گردشگری چه شد؟

او سپس درباره آخرین تحولات مربوط به حذف مالیات بر ارزش افزوده در گردشگری توضیح داد: مراحل خوبی را تاکنون پیش رفته‌ایم اما یک قانون وجود دارد که تنها بر کالاهایی که از کشور خارج می‌شوند تأکید دارد. اداره دارایی توجهیات ما را برای صادراتی بودن گردشگری پذیرفته، فقط باید مراحلی را پیگیری کنیم تا آن بند قانونی اصلاح شود.

محب خدایی درباره بیمه راهنمایان گردشگری نیز گفت: این طرح با مشارکت راهنمایان دنبال می‌شود. از آن‌ها خواسته‌ایم استانداردهای جهانی را درباره این شغل ارائه دهند تا با سازمان تأمین اجتماعی برای بیمه وارد مذاکره و رایزنی شویم.

وی همچنین درباره ممانعت سازمان حج و زیارت از فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی در بازار عراق و سوریه که از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجوز اجرای تور دارند، بیان کرد: کسی که مجوز بند ب (اجرای تور گردشگری) دارد می‌تواند در هر زمینه‌ای غیر از حج و عمره تور اجرا کند. کسی هم نمی‌تواند آن‌ها را منع کند. من هم چیزی در این باره نشنیده‌ام.

این مقام مسؤول در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره به تعویق افتادن زمان اجرای رویداد تبریز ۲۰۱۸ از فروردین به اردیبهشت‌ماه توضیح داد: تنظیم سفر مقامات و مهمانان خارجی برای حضور در این رویداد باعث این تغییر زمانی شد. به این دلیل که ما می‌خواستیم حضور خوبی را شاهد باشیم.

ذوق‌زدگی بوم‌گردی‌ها کار دستشان می‌دهد

او همچنین درباره افزایش بی‌رویه اقامتگاه‌های بوم‌گردی بدون آموزش و با وجود ابهام‌هایی در دستورالعمل‌های اجرایی که آسیبی برای آینده گردشگری ایران پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: در بوم‌گردی تأکید بر تثبیت فرهنگ بومی و نه ایجاد فرهنگ کاذب است برای همین کارگروه کارشناسی قوی شکل گرفته تا اصلاحات لازم را در این زمینه انجام دهد. هر چند فکر می‌کنم این حوزه دچار ذوق‌زدگی شده در حالی که اکنون زمان تثبیت برند است که اگر اتفاق نیفتد با کاهش مسافر روبرو خواهند شد.

محب خدایی درباره نقش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ساماندهی سفرهای دریایی گفت: از آنجا که عضو شورای راهبردی دریایی هستیم هماهنگی‌های ویژه‌ای شده که این بخش توسعه پیدا کند. در حال حاضر بندرعباس و جزایر ایرانی را در برنامه داریم. منظور فقط کیش و قشم نیست. جزایر گسترده‌تری برای توسعه گردشگری دریایی مد نظر قرار گرفته که موضوع آن به استان‌ها ابلاغ شده است.

سفر خارجی‌ها در حد یکی دو درصد رشد داشته

معاون گردشگری در این نشست که از وی خواسته شد آماری از تعداد گردشگران ورودی و خروجی امسال ارائه دهد، گفت: در مقطع ۹ ماهه امسال رشد ورود گردشگران در حد یکی، دو درصد نسبت به سال گذشته بوده که آمار گردشگران تاریخی و فرهنگی با توجه به ارز آوری بالایی که به نسبت سایرین دارند بیشتر بوده است. هر چند که تعداد گردشگران سلامت و زیارت مقداری افت داشته است.

محب خدایی در تشریح برنامه‌های نوروزی که با تمرکز بر استان‌ها است نیز گفت: امسال رالی خانوادگی در کنار جشنواره‌ اقوام برگزار می‌شود، ضمن آنکه پنج لکه در کشور به عنوان مناطق کمتر شناخته شده معرفی خواهند شد که میزبان گردشگران نوروزی باشند.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

دغدغه بزرگان دین و علما برای مسئولان سازمان میراث‌فرهنگی بسیار ارزشمند است
وضعیت مطلوب ورودی های شیراز ، نشان از برنامه ریزی مناسب ستاد خدمات سفر فارس دارد
طرح خانه مسافر برای ساماندهی منازل استیجاری ومبله در فارس اجرایی شده است
موج دوم سفرهای تابستانی فارس باتعطیلات عید فطر به اوج رسید
بیش از 873 هزار نفر از اماکن تاریخی و فرهنگی فارس دیدن کردند
وضعیت مطلوب ورودی های شیراز ، نشان از برنامه ریزی مناسب ستاد خدمات سفر فارس دارد
افتتاح رسمی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر فارس
توزیع زمانی مناسب سفر در طول سال ضرورت دارد
هدف اصلي تمامي دستگاهها بايد رضايت گردشگران و مسافران باشد
نخستين جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفرهای استان فارس برگزارشد
واقعیت شیراز باید با ذهنیت مسافرین نوروزی یکی باشد
هزینه سفرهای گردشگری برای کارمندان قسطی می شود
اقدامات خوب فارس در توسعه گردشگری
44 مکان تاریخی ثبتی شیراز به شهرداری این شهر واگذار شد
بیش از 27 میلیون نفر شب در کشور سفر نوروزی رفتند
اجلاس مجمع گفت و گوهای آسیایی در شیراز برگزار می شود
حفر چهار چاه جدید در تخت‌جمشید کمتر از 15 روز
یارانه سفر به مقاصد جدید و متنوع داخلی
آموزش‌وپرورش ازسال۹۷ میزبان گردشگران نخواهد بود
بازدید معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از مجموعه جهانی تخت جمشید
نرخ عوارض خروج کم می‌شود
رونمایی دو کتاب «بر فراز آسمان شیراز» و «رخداد مرگ به روایت هنر»
پرونده «۱۰۰۰ سرویس بهداشتی» دوباره باز شد
هتل‌ها تا مهر 98 نباید گران کنند
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter