برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز یکشنبه 29 دی 1398   برابر با  :    19/1/2020  میلادی    مصادف با :    1441/5/23  قمری
(1392/8/8)
توانایی خلیج‌ فارس در تبدیل شدن به حیاط‌ خلوت اقتصادی
استاندار فارس بر توانایی خلیج پر رونق فارس در بحث صادرات و توانایی تبدیل شدن به حیاط‌ خلوت اقتصادی تاکید کرد.
مطبوعات فارس/ سید محمد احمدی بعد از ظهر امروز در همایش «روز ملی صادرات» با اشاره به اینکه صادرات، اصولی‌ترین محور برای اقتصاد کشور است، اظهار داشت: صادرات خروجی اقتصاد کشور ما محسوب می‌شود که در چهار‌ راه استراتژیک قرار گرفته است.

وی افزود: در حالی که دنیا برای از پا درآوردن این ملت تلاش می‌کند که موفق نشده و نخواهد شد، باید به سمت تصرف بازارهای منطقه و جهانی خیز برداریم.

احمدی ادامه داد: کشوری که به جهانی شدن فکر می‌کند و مهم‌ترین ابزار این کار، اقتصاد است، باید تلاش کند که موقعیت استراتژیک خود را حفظ و در گام نخست، بازار‌های پر رونق و نزدیک‌تر را در اختیار گیرد.

مقام عالی استان فارس، اضافه کرد: سهم ما در کالاهای موجود در بازار منطقه یک درصد هم نیست و تنها فرش داریم که همین را نیز هند و نپال دارند از دست ما خارج می‌کنند.

استاندار فارس همچنین بر لزوم دارا بودن، اخلاق تجاری در امر صادرات تاکید و بیان کرد که با حفظ اخلاق تجاری، اطمینان مشتریان خارجی ما حفظ می‌شود.

وی در ادامه گفت: خلیج فارس کوچک اما پر رونق بوده و می‌تواند به حیاط‌ خلوت اقتصادی ما تبدیل شود.

احمدی در پایان تاکید کرد که لازم است تمام ظرفیت این استان را در راه خدمت به تولیدکنندگان و صادرکنندگان به کار گیریم.

در ادامه این مراسم، رئیس مجمع نمایندگان فارس، در سخنانی تصریح کرد: قابلیت ظرفیت نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی تا جایی‌ است که دو نفر از اعضای هیئت رئیسه کمیسیون‌ها  از این استان انتخاب شده‌اند و همچنین سعی داشته‌ایم در کمیسیون‌های مختلف، توزیع شویم تا در زمینه‌های گوناگون بتوانیم توانایی فارس را گسترش دهیم.

الیاس طاهری افزود: آمار صادرات ما نگران‌کننده است و این درحالی ا‌ست که از تمام ظرفیت‌ها از جمله شورای گفت‌و‌گو استفاده نمی‌کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این شورا، به تعامل بین بخش‌های دولتی و خصوصی تاکید دارد اما به این موضوع اهمیتی داده نشد به‌گونه‌ای که زمان مدیریت استاندار پیشین حتی یک جلسه این شورا تشکیل نشد.

به گزارش فارس، در حاشیه این مراسم، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در واکنش به اظهارات مجری برنامه که واژه‌ای در موضوع اسلام و انقلاب به زبان نیاورد و شعار‌های ملی‌گرایی به جای شعار‌های اسلامی را سر داد، در نامه‌ای به وی این مسئله را متذکر شد.

غلام مهدی حق دل در این نامه بیان داشت: در بیان جملات دقت فرمایید تا حق شهدا ضایع نشود و شعار اصلی و اساسی مردم، شهدا و امام شهدا در مبارزات و پیروزی انقلاب اسلامی همواره «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» بوده و تمام موفقیت‌های ایران، مرهون اسلام است.

وی در ادامه این نامه تذکرآمیز عنوان کرده است: نباید اسلام عزیز تحت‌الشعاع شعار‌های ملی‌گرایی قرار گیرد.

برخی از طرح ها حتی برای تامین آب آن هم فکری نشده

نایب رئیس اتاق ایران گفت: طرح های تولیدی باید با توجه به پتانسیل های هر استان تعریف و اجرا شود.

 محسن جلال پور در مراسم تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان فارس اظهار کرد: متاسفانه شاهدیم طرح هایی در برخی از نقاط کشور اجرا شده و یا در حال اجرا شدن است که به جوانب مختلف آن از جمله صادرات توجهی نشده که یکی از این موارد طرح های فولاد است.

وی افزود: در حال حاضر 130 طرح فولادی در اقصی نقاط کشور تعریف شده و عملیات اجرایی برخی از آنها شروع شده است در حالی مشخص نیست آیا این طرح ها توجیه اقتصادی و فنی دارد؟ آب مورد نیاز این صنعت آب بر و انرژی مورد نیاز آن از کجا قرار است تامین شود؟ و یا چگونه قرار است وارد عرصه صادرات شود؟!

جلال پور اظهار کرد: با یک بررسی متوجه می شویم برای تامین آب برخی از این طرح های فولادی هیچ فکری نشده است!

نایب رئیس اتاق ایران گفت: در حالی که در کشورهای مختلف دنیا از جمله کره جنوبی شاهدیم کارخانه های فولاد را در کنار دریا احداث می کنند تا هم آب مورد نیاز این صنعت تامین شود و هم برای صادرات مشکلی نداشته باشند در کشور ما متاسفانه مواردی غیر از توجیه اقتصادی و صادرات مورد توجه است!

جلال پور اضافه کرد: از دولت یازدهم و نمایندگان مجلس انتظار می رود بر اساس اولویت بخشیدن به توسعه صادرات غیر نفتی و در نظر گرفتن همه جوانب مورد نیاز یک صنعت، به تدوین برنامه توسعه 20 ساله صنعت و صادرات ایران بپردازند.

وی تاکید کرد: به طور حتم بخش خصوصی برای دستیابی به این اهداف با تمام توان وارد عرصه خواهد شد.

بر پایه اظهارات وی در تدوین این برنامه باید بازارهای هدف، همسایگان، رقبا در بازارهای جهانی، کالاهای مورد مصرف در این بازارها و تغییر سلایق مصرف کنندگان را مدنظر قرار داد.

نایب رئیس اتاق ایران تصریح کرد: برای توسعه صادرات غیر نفتی باید دولت، مجلس، اندیشمندان و صاحبنظران اقتصادی بدون نگاه به جبهه و جناح سیاسی و با در نظر گرفتن واقعیت های اقتصادی به حل مسایل و موانع بر سر راه تولید و صادرات بپردازند.

شعبه صندوق ضمانت صادرات در فارس تعطیل شد

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز از تعطیلی شعبه صندوق ضمانت صادرات در استان فارس خبر داد.

به گزارش اتاق شیراز، فریدون فرقانی در مراسم بزرگداشت روز ملی صادرات در استان فارس اظهار کرد: با تغییر مدیر کل صندوق ضمانت صادرات ایران، شعبه این صندوق در استان فارس تعطیل شد.

وی با بیان اینکه مجوز راه اندازی شعبه صندوق ضمانت صادرات در استان فارس را با پیگیری ها چند ساله دریافت کرده ایم، افزود: وجود شعبه ای از این صندوق در استان فارس برای توسعه صادرات غیر نفتی به ویژه صادرات خدمات فنی و مهندسی ضروری است بنابراین از مسوولان سازمان توسعه تجارت ایران می خواهم که راه اندازی مجدد این صندوق را پیگیری و دنبال کنند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز به کارنامه صادراتی استان فارس در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال گذشته بالغ بر یک میلیارد دلار کالای غیرنفتی از این استان صادر شد که این میزان صادرات با توجه به مشکلات حوزه حمل و نقل و دوری فارس از شهرهای مرزی ، رقم قابل قبولی است.

فرقانی افزود: در شش ماهه منتهی به مهر ماه امسال  صادرکنندگان فارس موفق شدند 397 میلیون دلار کالا را از این استان صادر کنند که از این رقم 240 میلیون دلار متعلق به کالاهای صنعتی و معدنی است.

وی همچنین بر تثبیت نرخ ارز تاکید کرد و گفت: شرایط رقابتی در بازارهای جهانی به گونه ای نیست که با صدور بخشنامه های جدید، آرامش این بازار را به هم بزنیم.

رئیس اتاق بازرگانی شیراز تصریح کرد: در شرایطی که نیازمند جایگزین برای دلارهای نفتی هستیم آرامش بازار ارز را حفظ کنیم تا صادرکنندگان دچار سردرگمی نشوند.

فرقانی، درمورد پیشنهاد استاندار فارس مبنی بر راه اندازی اتاق فکر با هدف توسعه اقتصادی این استان گفت: ما نیز به عنوان اعضای پارلمان بخش خصوصی با این اقدام موافق هستیم و از آن استقبال می کنیم و امیدواریم روز به روز شاهد رفع مشکلات و بهبود شرایط باشیم.

دستیابی به صادرات 80 میلیارد دلاری در هاله ای از ابهام

معاون سازمان توسعه تجارت ایران: سرمایه بانک تخصصی صادرات فقط 2 میلیارد و 800 میلیون دلار است!

معاون سازمان توسعه تجارت ایران گفت: برای تشکر از صادرکنندگان باید غل و زنجیر را از دست و پای آنها باز کرد.

 محمد مهدی نهاوندی در مراسم بزرگداشت روز صادرات در استان فارس اظهار کرد: اینکه به صادرکنندگان تندیس بدهیم و از آنها تشکر کنیم خوب است اما اینکه با تسهیل در امر صادرات و تصویب و اصلاح قوانینی در این زمینه بتوانیم غل و زنجیر را از پای صادرکنندگان باز کنیم قطعا ارزشش بیشتر از تشکر لسانی است.

وی اضافه کرد: حماسه اقتصادی ریسک و خطر پذیری بالایی را طلب می کند و اینکه ما هفته ای یک بخشنامه را اصلاح کنیم برای دستیابی به این هدف اندک است، بنابراین باید با همکاری مجلس به این روند سرعت بخشید.

معاون سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر همکاری گسترده بانک ها با صادرکنندگان و تولیدکنندگان گفت: سرمایه بانک توسعه صادرات ایران پس از آخرین افزایش سرمایه که در سال 86 رخ داد به 2 میلیارد و800 میلیون دلار رسیده که با این رقم نمی توان به تحقق هدف گذاری برنامه پنجم برای دستیابی به صادرات 80 میلیارد دلاری امیدوار بود.

نهاوندی با اشاره به سختی کار صادرکنندگان با توجه به تحریم های ظالمانه یک طرفه غرب علیه ایران گفت: زحمات صادرکنندگان در شرایط فعلی همچون رشادت های رزمندگان 8 سال دفاع مقدس است و همه مردم ایران باید قدردان زحمات صادرکنندگان در این برهه تاریخی باشند.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی تصور کردند با افزایش نرخ دلار به 3000 تومان درآمد هنگفتی نصیب صادرکنندگان می شود و بر اساس همین تصور اشتباه بخشنامه تعهد ارزی را صادر کردند و باز هم متاسفانه به هیچ یک از نظرات کارشناسی ما که بارها در جلسات گفتیم این تصور اشتباهی است و هزینه که صادرکننده باید بپردازد بیش از این است توجهی نکردند.

وی با بیان اینکه چند سال آینده مشخص می شود این افراد چه خدمت بزرگی به مملکت خود کرده اند، گفت: تصور نمی کنم با تشکر کردن بتوان از زحمات این افراد قدردانی کرد بلکه باید دست همه صادرکنندگان را بوسید.

هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

راه‌اندازی دوباره صندوق ضمانت صادرات
بحران آب در فارس و متولیان گوناگون
نشست اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس با صنعتگران و فعالان اقتصادی فارس برگزار شد
حجم مبادلات تجاری فارس با کشور پاکستان افزایش یابد
میز تجاری هند در اتاق بازرگانی شیراز تشکیل می شود
سومین دوره انتخابات شورای بانوان اتاق بازرگانی شیراز برگزار شد
افزایش سطح زیر کشت پسته در فارس
بخش خصوصی فارس باید حق و حقوق خود را بداند
خواب رفع بیکاری استان با 80 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری تعبیر می شود
با بهینه سازی انرژی در جهت پیشرفت کشور گام برداریم
با تدوین 100 استاندارد هم نمی توان مشکلات ناشی از کود ها را در ایران حل کرد
اتاق بازرگانی شیراز آماده همکاری با فعالان بخش خصوصی ترکیه
فرخزاد چهارصد میلیون دلاری در زندان است
تركيه ظرفيتي براي توسعه تجارت و گردشگري است
خواستار افزایش روابط اقتصادی و تجاری ایران و تونس هستیم
فارس با تبلیغات و بازار یابی مناسب می تواند پذیرای گردشگران زیادی از کشور روسیه باشد
مبادلات اقتصادی و تجاری فارس و تونس افزایش می یابد
کاهش شدید صادرات استان فارس در سال گذشته/ توافق صادرات هوایی فارس انجام شد
استان فارس آماده میزبانی هیئت های تجاری اروپا است
نمایشگاه تخصصی صنایع دستی و لباسهای سنتی زنان فارس در اتاق شیرازبرگزار می شود
مبادلات تجاری و روابط اقتصادی هند و فارس افزایش می یابد
صادارت فارس به کشور هند در سال گذشته 173 میلیون دلار بود
بخش خصوصی فارس آماده همکاری در صنعت خودرو سازی است
تشكيل جلسه "ميز انجير كشور"در شيراز
نرخ سود بانکی حتما کاهش می‌یابد
نیاز به ترسیم بازار هنری در فارس
اعطای لوگوی هوشمند به سایت‌ها
تحصیلات: دکترا، شغل: آرایشگر
ارائه طرح تعطیلی جمعه و شنبه به دولت
فارس باید در قراردادهای بین المللی سهم داشته باشد
نظارت بر تولید و توزیع لبنیات سنتی افزایش خواهد داشت
مدیریت منطقه انرژی‌بر لامرد به پارسیان رسید
صدرا صاحب سينما مي‌شود
نفس های کشاورزی فارس به شماره افتاده است
فعالیت‌های اتاق بازرگانی شیراز دانش‌بنیان می‌شود
آفریقا می تواند بازار جدید صادرات استان فارس باشد
جلسه گفت وگوی دولت وبخش خصوصی فارس
دولت بخشی از کرایه حمل هوایی کالا را تقبل کرده است
راه اندازی دفتر ارائه خدمات ثبتی و پستی در اتاق بازرگانی شیراز
بازار عراق فرصتي استثنايي براي تجار ايران است
سیاست مشکل اقتصاد کشور است
انتظار بخش خصوصي دريافت عادلانه ماليات است
دور ریز غذای مردم ایران معادل ۶۰ درصد درآمد نفتی کشور است
استفاده از تجارب سایر کشورها توسعه صنعت گردشگری ایران را در پی دارد
اتاق بازرگاني شيراز دوره‌ي روزنامه‌نگاري اقتصادي برگزار مي‌كند
پخش هلكوپتري پول در كارگروه‌ها حلال مشكل اقتصاد نيست
مركز تبادل تكنولوژي در اتاق بازرگاني شيراز آغاز به‌كار كرد
مشکلات حوزه اقتصاد به دلیل تفسیرهای ناصحیح از قانون است
استاندارد نقشه‌ی راه است
به وظیفه مشورتی خود عمل می کنیم
شهرداری و دستگاههای دولتی اقلام مصرفی خود را از تولیدکننده استانی تهیه کند
«یلدا راهدار» نایب رئیس سازمان ملی کار آفرینی کشور شد
اولین گام رونق اقتصادی مبارزه با فساد اداری است
خطای بانک مرکزی به افزایش نرخ دلار دامن زد
۹ مورد ممنوع الخروجی فعالان اقتصادی فارس هفته گذشته رفع شد
کنسرسیوم تولیدکنندگان شیرین بیان ایران در فارس تشکیل شود
مسئولین پاسخگوی بحران اقتصادی باشند
توزیع هلی‌کوپتری پول اشتغال ایجاد نمی‌کند
گسترش همکاري‌هاي دوجانبه فعالان اقتصادي فارس و آلمان
نرخ پایه برای دلار توافقی حذف شد
مشکلات فعالان بخش خصوصی فارس در سطح ملی دنبال شود
بانک جهانی اعلام کرده که نمی توان به رشد اقتصادی کشور امیدوار بود
اجرای تدریجی طرح‌های اصلاح ساختار اقتصادی اثرگذارتر است
سیمان لامرد به عنوان شرکت نمونه صادراتی برگزیده شد
درهای بخش خصوصی فارس بر روی همگان باز باشد
صادر کنندگان برتر فارس 24 آبان ماه معرفی می شوند
گزارش تصویری/هشتمین جشنواره منطقه ای نو آوری و شکوفایی کشور در بندر عباس/عکس:رضا بعیدی
گزارش تصویری/افتتاح دومین نمایشگاه اختراعات خلیج فارس در بندر عباس/عکس:رضا بعیدی
گزارش تصویری/سومین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین خلیج فارس
توقیف 3 لنج صیادی غیر مجاز در خلیج فارس
امید به برتری فارس در جشنواره منطقه ای اختراعات خلیج فارس/62 طرح متعلق به استان
گزارش تصویری /همایش ملی خلیج فارس در شیراز برگزاز شد
نخستین جشنواره ملی گرایش های نوین خوشنویسی خلیج فارس برگزار می شود
حضور عناصر فرامنطقه ای عامل اصلی نابسامانی وعدم تعامل کشورهاست
اولین جشنواره ملی گرایش های نوین خوشنویسی به مناسبت روزملی خلیج فارس برگزار می شود
اختتامیه نخستین جشنواره ملی گرایش‌های نوین خوشنویسی خلیج فارس برگزار می‌شود
شیراز میزبان همایش ملی بررسی حقوقی و تاریخی خلیج فارس
نخستین جشنواره ملی گرایش های نوین خوشنویسی خلیج فارس در ماه افتتاح شد
فعالیت 200 گروه هنری معلولان در کشور
بی‌آبی، فارس را فرو می‌بلعد
همایش سرمایه‌گذاران خلیج فارس در استان فارس برگزار می‌شود
برگزاری مسابقات "جام بزرگ بازی های رایانه ای خلیج فارس" درشیراز
استقبال از جشنواره منطقه ای نوآوری خلیج فارس، جشنواره را سراسری کرد
افتتاح جشنواره نوآوری و شکوفایی خلیج فارس
فراخوان مخترعان هشت استان برای شرکت در جشنواره نوآوری خلیج فارس
مرکز مطالعات راهبردی خلیج فارس در دانشگاه شیراز راه اندازی شد
کوچ از شیراز تا دلوار برای ماندگاری نام خلیج فارس
در دهه مبارک فجر تقاطع غیر همسطح خلیج فارس افتتاح شد
اسامی اختراعات برگزیده جشنواره اختراعات خلیج فارس اعلام شد
تمدید مهلت ثبت نام در جشنواره اختراعات خلیج فارس تا 5 آذرماه
سومین جشواره منطقه ای اختراعات خلیج فارس برگزار می شود
12 شهر جدید در کشور ایجاد می شود
"اشتباه محاسبه" ممکن است سبب درگیری نظامی با ایران شود
حمل بار هوایی از شیراز، آرزویی که محقق نشد
هشدارتبدیل خلیج فارس به کوه نمک/ افزایش شوری باشیرین سازی آب دریا
هنرمند باید فارغ از مسائل سیاسی باشد
افزایش ۳۰۰ درصدی مهاجرت پرستاران
الحاق استان فارس به خلیج فارس به زودی اجرایی می‌شود
یارانه فرهنگی 47 هزار تومانی برای تمامی ایرانی‌ها
آمریکا نیاز به خرید آب سنگین از ایران دارد
مجتمع خلیج فارس شیراز درآستانه خاموشی
یزد اولین شهری که از آب خلیج فارس سیراب می شود
اقامت در کویت پاداش ازدواج با زنان مجرد
ریزش بورس‌های خلیج فارس
چهار مخترع فارس در کشور برگزیده شدند
هشدار برای وقوع جنگ بین ایران و عربستان
شناور نفتی ایران در خلیج‌فارس غرق شد
رعایت نشدن حق تقدم رانندگی،‌سه کشته در شیراز برجا گذاشت
استقرار یکی از سامانه‌های دفاع موشکی «اس-۳۰۰» ایران در بوشهر
اطلاعیه سپاه درخصوص اقدام امروز ناو آمریکا در خلیج فارس
تکرار اقدام تحریک‌آمیز و غیر‌حرفه‌ای آمریکا در خلیج فارس
دولت دیگر سالن سینما نمی سازد
ساخت مدرن ترین شهرک خودرویی کشور در فارس
کشف بیش ازچهارکیلوگرم حشیش ازمسافر خارجی در فرودگاه شیراز
ورودی شرقی شیراز متحول می شود
وضعیت مهدی قائدی پایدار شد
چاپ مجدد 17‌هزار‌جلد کتاب برای‌حذف خلیج‌فارس
هیچ فعالیتی بدون مبنای علمی تاثیرگذار نیست
ولیعهد عربستان به دنبال خرید منچستریونایتد
توضیحات پلیس درباره ماجرای نیمه برهنه‌شدن یک زن در یاسوج
زمان اجرای طرح انتقال آب خلیج فارس به لامرد 3 سال اعلام شد
ملی پوشان کشورهای منطقه در شیراز خدمات پزشکی دریافت می کنند
تیم خلیج فارس شیراز در لیگ برتر فوتبال بانوان متحمل شکست شد
عوامل درگیری بازی فوتبال برق و خلیج فارس شیراز دستگیر شدند
باز هم کتک کاری در فوتبال بانوان
پیروزی نماینده شیراز راهی برای فرار از سقوط
واکنش ظریف به پیوستن امارات به ائتلاف آمریکا در خلیج فارس
عراق از صعود بازماند
سیزدهمین نمایشگاه کتاب بزرگ کتاب فارس گشایش یافت
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter