برای هرچه بهتر و سریع لود شدن سایت مطبوعات فارس از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید www.matboatfars.com                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
 سایت عکس - عکس مکث 24  - خبرگزاری عکس - عکسمکث24 - تصویر - عکسهای - عکسمکث - عکسهای روز - عکس مکث - فتو - عکسمکس - ایمج - پیکچر - photo - picture -  عکسمکس24 - image - عکس در مطبوعات - مطبوعات در عکس - عکس و مطبوعات - مطبوعات و عکس - عکس مطبوعات - مطبوعات عکس - خبرگذاری عکس - عکس خبرگزاری - خبرگزاری مطبوعات فارس - خبرگذاری - خبر گزاری - خبر گذاری - عکس خبر - خبر عکس - روزنامه فارس - خبر فارس - عکس فارس - فارس عکس - شیراز عکس - عکس شیراز - خبرگذاری مطبوعات فارس - خبرگزاری مطبوعات فارس - فارس روزنامه - شیراز روزنامه - روزنامه شیراز - خبرگزاری عکس مطبوعات فارس - خبرگذاری عکس مطبوعات فارس - سایت مطبوعات شیراز - مطبوعات شیراز - شیراز مطبوعات - خبرگزاری مطبوعات شیراز - خبرگزاری فارس مطبوعات - خبرگذاری فارس مطبوعات - خبرگزاری سایت فارس - سایت خبری فارس - سایت خبری شیراز - سایت شیراز - شیراز سایت - اخبار فارس - فارس اخبار - اخبار شیراز - شیراز اخبار - خبر شیراز - عکس خبر - خبر عکس - خبرهای فارس - خبرهای شیراز - سایت فارس - خبر فارس - خبرفارس - فارسخبر - خبرشیراز - شیراز خبر - شیرازخبر - فارس خبر - شیرازعکس - توریسم و گردشگری - توریسم - توریست - گردشگری - هشدار - هشدار زیست محیطی - عکسهای گردشگری - site ax - site axmax - site axmax24 - saite axmax24 - saite ax - aksmaks24 - aksmaks - site matboatfars - saite matboatfars - matboatfars - Newspaper - khabar - news - farsnews - newsfars - matboatfarsnews - newsmatboatfars - fars news - news fars - matboatfars news - news matboatfars - photonews - newsphoto - photo news - news photo - عکس خبری - تصویر خبر - خبر تصویری - گزارش تصویری - عکسهای خبری - خبرهای تصویری - سایت خبری مطبوعات فارس - سایت عکس خبری مطبوعات فارس GOOGLE Mozilla Firefox- www.search.xco.ir-www.dl.agahipost.com       www.matboatfars.coms search.jamasp.irامروز جمعه 22 آذر 1398   برابر با  :    13/12/2019  میلادی    مصادف با :    1441/4/15  قمری
(1398/4/29) مدیر روابط عمومی آبفای شیراز مطرح کرد:
تلاش برای رفع مشکل آب صدرا و شیراز تا پایان این هفته
سال گذشته که میزان بارندگی بسیار کمتر از امسال بود و فارس و شیراز حدود 10 سال خشکسالی را پشت سرداشت، مشکل آب آنچنانی که این روزهای گرم تابستان مردم را دچار مشکل کرده است، ساکنان شیراز و صدرا را آزار نداد.

مطبوعات فارس/  ساکنان بخش‌هایی از جنوب شیراز، طی هفته های گذشته بارها فشار بسیار کم و حتی بی آبی را تجربه کردند و اهالی شهر جدید صدرا، اولین ماه فصل تابستان را با رنج بی آبی به انتها رساندند؛ حال آنکه ابتدا مسئولان شرکت آبفای شیراز پاسخگو نبودند و بعد مشکل را انکار کردند و در نهایت ضمن پذیرش وجود مشکل، وعده رفع آن را تا پایان هفته پیش رو دادند.

اگرچه مدیرعامل شرکت آبفای شیراز بعد از حدود یک دهه حضور در راس این اداره به مانند بسیاری از مدیران در شیراز، خود را در جایگاه پاسخگویی ندیده و تلفن‌ها و سئوالات مکرر خبرنگاران را یا بی پاسخ گذاشته یا به مسئول روابط عمومی تازه منصوب شده‌اش، حواله می‌دهد.

این در حالیست که از اوایل اردیبهشت امسال، ساکنان شهر جدید صدرا و بخشی از شیراز، با مشکل کم آبی و قطع موقت آب روبرو بودند و طی یکماه گذشته در بعضی نقاط تنها سه یا چهارروز در هفته، آب کافی داشتند.

مدیر روابط عمومی شرکت آبفای شیراز در این خصوص، گفت: با احداث و تجهیز دو حلقه چاه و همچنین افتتاح مخزن ۱۵ هزار متر مکعبی در صدرا مشکلات کمبود آب در این شهر جدید التاسیس برطرف خواهد شد .

  بهرام زاهدی بیان کرد: برای رفع مشکل کم آبی در شهر جدید صدرا شرکت آبفای شیراز تاکنون از بخش خصوصی دو حلقه چاه اجاره و تجهیز و اکنون وارد مدار شده است، که کمک شایانی به وضعیت کم آبی و قطعی پی در پی آب در صدرا کرده است .

زاهدی افزود: دو حلقه چاه دیگر در فاز دو صدرا احداث و تجهیز شده است که نیاز به ۶ کیلومتر لوله گذاری خط انتقال داشته که تا هفته آینده وارد مدار خواهد شد . 

وی با اشاره به خط دوم آبرسانی سد دروزن به شیراز نیز گفت: این خط لوله از سمت دوکوهک و صدرا می گذرد، که در سفر وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به شیراز، مقرر شد که آب از طریق خط دوم آبرسانی دورودزن تا مهر ماه به دوکوهک و تا بهمن ماه به معالی آباد انتقال داده شود، که مشکل آب صدرا برای دراز مدت برطرف خواهد شد . 

مدیر روابط عمومی شرکت آبفای شیراز همچنین از آماده شدن یک مخرن ۱۵ هزار متر مکعبی در صدرا برای بهره‌برداری خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با اقدامات گفته شده، مشکل کم آبی شیراز و صدرا به طور کامل برطرف و وضعیت پایدار شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نیز اگر ساکنان صدرا در منازل خود مجهز به منبع ذخیره آب باشند دیگر مشکلی نخواهند داشت، خاطر نشان کرد : با این اقدامات مردم می توانند مصرف آب خود را مدیریت کنند .

زاهدی ادامه داد: در حال حاضر نحوه آبرسانی به صدرا به این صورت است که شب ها مخازن موجود در صدرا آبگیری شده، در طول روز توزیع می شود که اهالی صدرا با افت فشار آب مواجه نباشند . 

مدیر روابط عمومی شرکت آبفای شیراز با اشاره به اینکه آب شهر جدید صدرا تنها از طریق سفره های آب زیر زمینی و چاه تامین می شود، گفت: در حال حاضر ۲۰ حلقه چاه برای آبرسانی در صدرا وجود دارد، که منابع آبی آن تنها از این طریق تامین می شود . 

زاهدی با بیان اینکه در حال حاضر تمام این ۲۰ حلقه چاه تجهیز و در حال استفاده است، افزود: روزانه تولید آب در صدرا به حدود ۳۰ هزار متر مکعب در روز است . 

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در شیراز و شهر جدید صدرا مشکل آب وجود ندارد، تصریح کرد: در صدرا آب به صورت طبیعی به تمام شهروندان می رسد . 

زاهدی یکی از علت های ناگهانی کمبود آب در صدرا را افزایش جمعیت عنوان و اعلام کرد: در سال گذشته اکثر درصد مسکن مهر های در صدرا خالی از سکنه و ۲۵ درصد قبض های ما در مسکن مهر صفر بوده است . 

وی ادامه داد: همچنین در سال گذشته حدود ۲۰ لیتر بر ثانیه چاه های آب صدرا آب دهی داشتند، این رقم امسال به ۱۲ لیتر بر ثانیه رسیده، که با کاهش ۸ لیتر بر ثانیه ایی آبدهی چاه های صدرا مواجه شده ایم . 

مدیر روابط عمومی شرکت آبفای شیراز با اشاره به افزایش دما صدرا نسبت به سال گذشته، گفت: پیک دمای هوا صدرا در سال گذشته ۳۶ درجه بوده است، که امسال این شهر دمای ۴۲ درجه سانتی گراد را نیز تجربه کرده است . 

زاهدی ادامه داد: که در شهر صدرا با افزایش جمعیت نسبت به سنوات گذشته، افزایش دما هوا و همچنین کاهش آب دهی چاه ها و... باعث ایجاد تنش و کمبود آب شد . 

وی یکی دیگر از علل کمبود آب در صدرا را تصادف یکی از شهروندان با تیر که منجر به قطع برق ۶ حلقه چاه در اوایل تیر ماه عنوان کرد،که اکنون مشکل آن برطرف شده است.

زاهدی همچنین گفت: ورود کولر های آبی به چرخه با مصرف میانگین ۳۵۰ لیتر آب در شبانه روز یکی دیگر از دلایل کمبود آب بود .  

مدیر روابط عمومی شرکت آبفای شیراز گفت: ۱۵ هزار واحد مسکن مهر در صدرا وجود دارد، که برای هیچکدام از آنها منبع ذخیره پیش بینی و انجام نشده است . 

زاهدی با اشاره به اینکه طبق قانون بایستی تمامی منازل مسکونی مجهز به منبع ذخیره آب باشند، گفت: در فصل گرما باید در این منبع ها آب ذخیره و با پمپ هدایت شود . 

وی ادامه داد: در حالی که هیچ کدام از مسکن مهر ها منبع ذخیره آب نداشته و در زمانی که با تانکر آب رسانی می شود این افراد با مشکل مواجه شده و در شرایط استراری هم نمی توان به آنها کمک کرد . 

زاهدی تاکید کرد: تمامی منازل مسکونی باید مخزن ذخیره آب زمینی و پمپ داشته باشند، که در شرایط استراری بتوان به آنها آبرسانی کرد . 

وی در خصوص باغ شهر های صدرا گفت: ما متولی آبرسانی شهری هستیم،اگر در باغ شهرها آب به طور غیر مجاز از طریق چاه مصرف می شود به دستگاه های دیگر مربوط می شود.

مدیر روابط عمومی شرکت آبفای شیراز در خصوص تصفیه خانه فاضلاب شرق صدرا این چنین گفت: این تصفیه خانه که مشکلات فاضلاب صدرا را به طور کل برطرف خواهد کرد، ۵۰ درصد فرآیند تمکیل انجام شده و بودجه آن در ردیفدبودجه ملی قرار گرفته است.


هنوز نظری برای این خبر درج نشده است


نام  :  
ایمیل :  
متن نظر  :  
کد روبرو را وارد کنید :       


اخبار مرتبط

زیان وارده از بارندگی به محصولات باغی کازرون 30 میلیارد تومان برآورد شد
میزان بارندگی در ایران نسبت به پارسال حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است
باران، مدارس یک شهر فارس را تعطیل کرد
افزایش بارندگی استان فارس نسبت به سال گذشته
خسارت 12 میلیارد ریالی باران به تاسیسات شهری و روستایی فسا
تداوم کاهش دما درفارس تا اواخر اردیبهشت‌ماه
بخشی از سقف بازار تاریخی جهرم فرو ریخت
باران و برف برای فارس در راه است
وضعیت فارس پس از پنج روز بارندگی پیاپی تحت کنترل است
افزايش461ميليون مترمكعبي ذخيره سدهاي فارس
فارس اواخر هفته جاری بارانی می شود
نشست جاده استهبان – نی ریز/ تردد در جاده قدیم انجام می شود
خیابان های شیراز در یک روز بارانی غیر منتظره
تداوم بارش باران در 15 استان طی 3 روز آینده
بارندگی های فارس مشکلی ایجاد نکرده است
سامانه بارشی آخر هفته وارد فارس می شود
حدود دو برابر میانگین بلند مدت در فارس باران بارید
میانگین بارندگی در فارس 204 درصد افزایش یافت
چهار هزار پرنده مهاجر میهمان دریاچه بختگان نی ریز شدند
بارندگی ها 770 روستای فارس را از آبرسانی سیار بی نیاز کرد
فارس هفته آینده را با باران آغاز می‌کند
پیش بینی باران و سیلاب برای فارس
هندوانه هایی که در کم آبی فارس کشت می شوند
بحران آب در شهرستان جهرم/ احتمال جيره‌بندي آب
یک سوم از جمعیت روستائیان استان فارس آب ندارند
كاش ‌جاي تهديد به قطع آب، بحران را مديريت مي‌كرديم
بی خیالی مسئولان / لطفا نگران آب هم باشید
بحران آب در استان فارس در وضعیت قرمز است
کم آبی را جدی بگیرید
۲۰ مشکل اصلی فارس شناسایی شد
۱۱ مجتمع فرهنگی و هنری در هفته دولت واگذار می شود
افزایش آوارگان آبی در کشور
معاون اول رئیس جمهور فردا به شیراز سفر می‌کند
بررسی بحران آب فارس باحضور معاون اول رئیس جمهوری
قطع آب برخی مناطق شیراز موقتی است
کمبودهایی که شما را سرمایی می کند
سال 95، سال تنبیه پرمصرف‌ها
کم آبی باغات فارس را خشکاند
رئیس سازمان جهاد کشاورزی در راس هیاتی از کشاورزان پیشرو فارس عازم قزاقستان شد
خرید13میلیون مترمکعب آب برای حل مشکل آب2شهرستان فارس
شيراز آب كافي ندارد
شیراز درمعرض تنش آبی
راهبردهایی برای مقابله با کم آبی
نیمی از سدهای کشور خالی هستند
19 شهر فارس در شرایط بحرانی تامین آب
مدیران عملکرد جزیره ای را کنار بگذارند
تابستان امسال شهرهای زیادی تحت تنش آبی قرار می گیرند
گردن یکی از ۴ وزیر کشاورزی بعد از انقلاب را بزنید
دریاچه های فارس شوره زار شدند
334 شهر در معرض تنش آبی قرار دارند
جریان آب انتقالی به یزد متوقف شد
افزایش تقاضا و کاهش تولید برق،شرایط را سخت تر کرده است
کم آبی شیوه کاشت پیاز در آباده را تغییر داد
آب و برق مصرفی اداره ها مدیریت شود
آب هست، اعتبار نیست
معضل جهانی کم‌آبی و راه‌حل‌های کشورهای مختلف
نیاز 5 هزار مگاواتی کشوربه برق در سال آینده
دانشگاه ها راه حل خشکسالی را ارائه کنند
دستگاه‌های اجرایی پرمصرف آب و برق در استان فارس تنبیه می‌شوند
مردم روستاهای فارس در صف خرید آب
پايان تلخ زوج جوان در آب‌هاي سد درودزن
تاج سد درودزن استان فارس ترک برداشت
آب شرب انتقالي از سد درودزن با كيفيت بهتري در اختیار شهروندان قرار می گیرد
بخشودگی جریمه دیرکرد وام‌های زیر 100 میلیون تومان
اختلاف افکنی بین بالادستی ها و پایین دستی های سد درودزن شایسته نیست
قطعی و افت ۲۶ ساعته آب بخش عمده‌ای از مناطق شیراز
بهره برداری سریعتر از خط دوم آبرسانی به شیراز ضرورتی انکار ناپذیر است
احتمال بروز بحران در آب آشاميدني شيراز و مرودشت
سد درودزن آبي براي رهاسازي ندارد
حال و روز آب در فارس اصلاً خوب نیست
افت شدید ذخیره آب سد درودزن زیر خط قرمز
ذخیره 11 میلیارد مترمکعبی آب در کشور تا پایان برنامه ششم
نیمی از سدهای کشور خالی هستند
200 ميليارد تومان براي اشتغال روستائيان فارس اختصاص يافت
4سداستان فارس هیچ ذخیره آبی برای برداشت ندارند
قطعی آب شیراز سه روزه شد
گردشگری در سد درودزن مرودشت رونق می گیرد
پروژه‌ی آبرسانی به شیراز با شتاب تکمیل می‌شود
بهره‌برداری از خط دوم آبرسانی به شیراز در سال ۹۸
سد دروزن سالم و پایدار است
رهاسازی بخشی از آب سد درودزن
حذف چاه از چرخه تامین آب شرب شیراز
نگارخانه و خانه فرهنگ صدرا گشایش یافت
سرپرست شهرداری شهر صدرا انتخاب شد
مشکلات شهر صدرا در محل فرمانداری شیراز بررسی شد
بخشداری شهر صدرا باید مستقر شود /لزوم سرمایه گذاری گردشگری درصدرا
رئیس شورای شهر صدرای شیراز انتخاب شد
نتایج انتخابات شورای اسلامی شهر صدرا اعلام شد
8300 واحد مسکن مهر در شهر صدرا بزودی افتتاح می شود
آمادگی شهر صدرا برای تبیین و ترویج افکار و آرای حکیم ملاصدرا
فضای سبز شهر صدرا در قالب کمربند سبز توسعه می یابد
یادمان شهدای گمنام شهر صدرا طراحی می شود
شرکت عمران وکیل مردم شهر صدراست
مشکلات شهر صدرا جدی گرفته شود
مراسم تودیع و معارفه امام جمعه شهر صدرا برگزار شد
افتتاح طرح هاي عمراني شهر صدرا با حضور استاندار فارس
استفاده از هرگونه تجهیزات و وسایل دست دوم در ایجاد زیرساخت های صدرا را تکذیب میکنم
مسابقات دو صحرا نوردی کشور در شهر صدرا شیراز برگزار می شود
خطر فاجعه زیست‌محیطی در شهر صدرا
شهر جدید صدرا بعنوان پایلوت در پهنه فارس انتخاب شود
«عباس ملک زاده» شهردار صدرا شد
راه‌اندازی خط سریع‌السیر اتوبوس صدرا تا حرم مطهر شاه‌چراغ(ع)
تحقق خواسته های شهروندان در اولویت است
بهره برداری همزمان از 308 واحد مسکونی ویژه اقشار کم درآمد و اجرای 113 طرح هادی در استان فارس
مجموعه گردشگری سرزمین سبز درشهرصدرای شیراز مهر و موم شد
کلنگ زنی تصفیه خانه فاضلاب در شهرک صدرا انجام شد
آبرسانی به ۷۰۰ روستای فارس به وسیله تانکر انجام می شود/بحران آب در فارس تشدید می شود
پنج هزار خانوار زير پوشش اين نهاد مسكن ندارند
مجتمع خلیج فارس شیراز درآستانه خاموشی
۲ هزار و ۷۵۶ واحد مسکن مهر در شهر صدرا افتتاح شد
تصفیه خانه جدید شهر صدرا کلنگزنی می‌شود
فاضلابی که مردم دو شهر را تهدید می‌کند
اعتماد مردم به شهرداری صدرا را باز می گردانم
افتتاح دفترموقوفه حاج خلیل زالی ساختمان اداره اوقاف وامورخیریه ناحیه6شیراز
برگزاری نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز فارس در شهر صدرای شیراز
آغاز واگذاری های جدید مسکن مهر در شهر صدرا
بهره‌برداری از نخستین زمین چمن مصنوعی مدارس عشایر کشور در فارس
اعلام نتايج انتخابات شوراي شهر صدرا
قطار برقی شهر صدرا را به شیراز متصل می کند
امام زاده جعلی درشهر صدرای شیرازتخریب شد
سازمان فرهنگی، اجتماعی ، ورزشی صدرا ایجاد می شود
سه طرح عمرانی در شهر صدرای شیراز افتتاح شد
درخشش فارس در میان روستاها و شهر‌های کتاب‌دوست
راه‌اندازی اورژانس هوایی دربیمارستان پیوندبوعلی درصدرا
شروع احداث راه‌ جدید دسترسی به شهر جدید صدرا
مشکلات شهر صدرا به شیراز تسری یافته است
پروازدوانی رئیس شورای شهر صدرا شد
نغمه های وداع با اکو پارک، تنها تفرجگاه صدرای شیراز
۳۱ مفسد اقتصادی در استان فارس معرفی شدند
اعضای هیئت مدیره باشگاه شهر صدرا معرفی شدند
رای دادگاه در خصوص موقوفه بودن اراضی صدرا صادر شده است
چوب برخی اداره‌ها لای چرخ سرمایه‌گذاری در صدرا
آیین اختتامیه هفته فرهنگی شهر جدید صدرا برگزار می گردد
پیگیری ایجاد زیرساخت های حمل و نقل مناسب برای شهر صدرا
مشکل پاکبانان این شهر حل شد
۶ شتر بر اثر برخورد با قطار شیراز به تهران تلف شدند
وعده ساماندهی منازل مبله شیراز،حداکثر تا پایان سال ۹۸
معرفی یک گزینه از شورای شهر صدرا برای پست شهرداری
نارس بودن، دلیل مرگ دو نوزاد شیرخوارگاه صدرای شیراز اعلام شد
دادستان شیراز به مشکل فاضلاب صدرا ورود کرد
 

 

 
 

کاریکاتور


 

قیمت سکه و ارز


آرشیو اخبار تصویری


   

 


Skip Navigation Links.

آرشیو اخبار روز


   

جستجوی گوگل


web counter